Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στο προφίλ του κάθε μέλους έχει κάτι που λέει "Έχω προτείνει". Σε εμένα έχει 0. Τι να προτείνεις και σε ποιόν;

Ειναι οταν εχει προτινει σε καπιο μελος να γραφτει στο forum. λες δλδ εσυ στον ταδε "ρε συ, γραφτικα στο steki, μαματω φορουμ γραψου και εσυ". Αμα το αποφασισει και γραφτει οταν θα συμπλιρωνει την φορμα εγκραφης καπου θα τον ρωταει αν τον προτινω καπιο μελος, αμα ξερει πιο ειναι το nick σου και το γραψει θα γινει 1 απο 0 που ειναι τωρα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
κ μπορούμε να δούμε ποιό είναι το άτομο που έχουμε προτείνει;:confused:

γιατί κ γω έχω στο προφίλ μου ότι έχω προτείνει ένα άτομο αλλά δεν ξέρω κανέναν από εδώ μέσα που να τον ήξερα από πριν μπει στο στέκι!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οχι :P
αυτό τώρα είναι ένα μεγάλο θέμα... γιατι και μένα το προφίλ μου λέει 1 παρόλο που δεν έχω προτείνει κάποιον :P
Πιθανά, κάποιος που διάβαζε σαν επισκέπτης, εντυπωσιάστηκε απ τα γραπτά σου και έκανε εγγραφη με αφορμή εσένα οπότε έβαλε και το όνομα σου....
ή... εντελώς άσχετα, σκεφτηκε ότι εδω είμαστε μια κλικα που θα πρεπει καποιος να σε προτείνει :P


Κάποιος απ τους admins Πάντως, ΙΣΩΣ μπορεί να σου πει ποιος έχει πει ότι τον πρότεινες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ευχαριστώ για το info θα το ψάξω γιατί εδώ κ καιρό υποπτεύομαι ότι η ξαδέλφη μου με δουλεύει ψιλο γαζί!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιπόν, σκέφθηκα να ρωτήσω στο Bug report, αλλά μάλλον εδώ πάει η απορία.



Βλέπω ότι μου περιορίζει το σύστημα τα smilies/post σε 10, ενώ παλιότερα μπορούσα να βάλω περισσότερα, γύρω στα 32. :blink:

Άλλαξε κάτι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μας λυπηθηκε το συστημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Λοιπόν, σκέφθηκα να ρωτήσω στο Bug report, αλλά μάλλον εδώ πάει η απορία.



Βλέπω ότι μου περιορίζει το σύστημα τα smilies/post σε 10, ενώ παλιότερα μπορούσα να βάλω περισσότερα, γύρω στα 32. :blink:

Άλλαξε κάτι; :hmm:

its not a bug, its a feature ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και θα μείνει στα 10 (σλουρπ, σλουρπ);; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγω προσωπικα θεωρω οτι πρεπει να γινει πεντε το οριο, εαν ειναι να γεμισουμε τα posts με smilies τρεχα γυρευε μετα

Προσωπικη μου αποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα με τα quotes όμως, ένα (πόσο μάλλον 2) quote(s) να κάνω συν 2-4 smilies από μένα και πάνε πολύ πιο πάνω απ' το όριο... :(


Αυτό είναι το πρόβλημά μου, ούτε εγώ χρησιμοποιώ 15 smilies στην καθισιά μου :)









:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Τί σημαίνει το bot σαν λόγος αποκλεισμού??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Τί σημαίνει το bot σαν λόγος αποκλεισμού??:hmm:
Δεν είναι κανονικός χρήστης αλλά κάτι σαν ''αυτόματος μηχανισμός'' που έκανε εγγραφή στο site [VBulletin] και πόσταρε κάποιο προκαθορισμένο TOPIC στο Forum [και το οποίο έχει διαγραφεί πλέον]. :)

Παράδειγμα






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είχαμε χρήστη που αποκλείστηκε γι'αυτό το λόγο;
(καταραμένο αλτσχάιμερ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σήμερα michelle το πρωί έγινε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν είναι απορία, απλώς ήθελα να πω κάτι πάρα πολύ χρήσιμο το οποίο δεν το 'χω δει να αναφέρεται πουθενά. Ελπίζω να το γράφω στο σωστό μέρος. :)



Πολλές φορές θέλουμε να πούμε σε κάποιον άλλον να βάλει ένα κείμενο μέσα σε tags, πχ το spoiler tag ή να του εξηγήσουμε πώς δουλεύουν τα tags. (το 'δα κάπου σήμερα και αυτό ήταν η αφορμή)

Θέλουμε λοιπόν να πούμε στον άλλον να βάλει το κείμενό του σε spoiler tag. Δηλαδή να βάλει το κείμενό του ανάμεσα στα tags "[spoiler]....[/spoiler]". Το πρόβλημα όμως είναι ότι αν γράψουμε αυτά τα tags ο χρήστης θα δει: "
....
" και προφανώς δεν θα καταλάβει τι γίνεται.
Υπάρχουν διάφοροι τρόποι "παράκαμψης του κώδικα". Ένας είναι να αφήνουμε κενά, δηλ. να γράφουμε πχ "[ spoiler ]". Ή να βάζουμε κάπου αντί για "]" το "}".


Επειδή όμως είναι καλό να είμαστε ακριβείς χωρίς παράλληλα να χρειαστεί να δίνουμε πολλές οδηγίες, υπάρχει ένας "επίσημος" τρόπος. Το tag "[noparse]......[/noparse]", tag το οποίο αναιρεί τον vB Code σ' ό,τι βρίσκεται ανάμεσα. (Αυτό το tag το έχω γράψει μέσα σε άλλο noparse tag :P)




Έτσι μπορούμε να γράψουμε άνετα:
"[noparse][spoiler].....[/spoiler][/noparse]"

και θα μας εμφανίσει:
"[spoiler].....[/spoiler]" ;)

Later Edit:

Υπάρχει επίσης ένας πολύ πιο εύκολος τρόπος να παρακάμψετε τον κώδικα. Απλώς βάζετε το κείμενό σας μέσα στα tags [html]....[/html]. Αυτά τα tags εμφανίζονται αυτόματα πατώντας το κουμπί
, στο παράθυρο της απάντησης.

Παράδειγμα:
HTML:
[spoiler]spoiler text[/spoiler]
Απλώς, η χρήση της ενδείκνυται κυρίως για links και τέτοια μικρά κείμενα όπως το παραπάνω. :)



Για δοκιμές >>>>> Testing Thread - Δοκιμές
Για περισσότερες πληροφορίες >>>>> Λίστα κωδικών vB

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νταξ... υπάρχει και πιο εύκολος τροπος (για μένα πιο εύκολος :P)


αντικαθιστας ένα γράμμα από αγγλικό σε ελληνικο και ειδού....

[spοiler].......[/spοiler] (αντικατέστησα το ο :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πάρτηνα στο γάμο σου να σου πεί και του χρόνου. :P

μπράβο κουεδίνι:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
νταξ... υπάρχει και πιο εύκολος τροπος (για μένα πιο εύκολος :P)


αντικαθιστας ένα γράμμα από αγγλικό σε ελληνικο και ειδού....

[spοiler].......[/spοiler] (αντικατέστησα το ο :P )
Το σύστημα το ξεγελάς, αλλά αν πέσεις σε άτομο που θα κάνει copy/paste; :bleh:



Ναι, οκ, αν βιάζεσαι έτσι είναι :P
πάρτηνα στο γάμο σου να σου πεί και του χρόνου. :P

μπράβο κουεδίνι:hehe:

Και να συστηθεί και ως "Κακή Επιρροή" πρώτα :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
καλημερααααα...τι κανετε;θα θελα τη βοηθεια σας λιγακι...αν μπορειτε κιολας.
λοιπον...πως κανει καποιος παραθεση σε ενα ποστ; και εκεινο που εχει κατω απο καθε ποστ μελους (το κειμενο και εκεινη τη μπαρα που δειχνει τον χρονο, τουλαχιστον εγω ετσι το καταλαβα, πως τα βαζουμε αυτα;) ελπιζω να μην ειναι χαζα αυτα που ρωταω αλλα πρωτη φορα μπαινω σε τετοιο σαιτ οποτε καταλαβαινετε....λογικο ειναι να ψαχνομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top