Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όσο για αυτό...
Μπορείτε να μου πείτε τι είναι το κάρμα ; Σαν έννοια ξέρω τι είναι . Με ποιο κριτήριο μπαίνει ο αριθμός δίπλα θέλω να μάθω...:hmm:
το κριτήριο είναι υποκειμενικό... με βάση του τι γνώμη μπορεί να έχει σχηματίσει για σένα αυτός που σου έδωσε την ψήφο του τη στιγμή που το έκανε :P
Για τους νέους είναι πως να το πω... ουσιαστικά χωρίς ουσία αφού στην πραγματικότητα κανείς δεν μπορεί να είναι σε θέση να τους "κρίνει" από δέκα πόστ :P

(Γιαυτό και μάλλον κάποια στιγμή θα υπάρξει και πλαφόν στο θέμα ψήφου και κάρμα ανάλογα με τα ποστς :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Απ'ότι διάβασα αλλού,υπήρχε shoutbox (φωναχτήρι),δεν ξέρω γιατί καταργήθηκε,αλλά αν δεν είχε να κάνει με την δυνατότητα του site (bandwith) να το φιλοξενήσει,έχω την εντύπωση ότι θα λειτουργούσε και υπέρ της αμεσότητας διαλόγου των μελών αλλά και με το να κάνει το forum πιο "κοντινό" σε όλους μας!
Ακόμα και η δυνατότητα της "καλημέρας" η "καληνύχτας" είμαι σίγουρος ότι μόνο πιο φιλικό θα κάνει το "κλίμα"! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Απ'ότι διάβασα αλλού,υπήρχε shoutbox (φωναχτήρι),δεν ξέρω γιατί καταργήθηκε,αλλά αν δεν είχε να κάνει με την δυνατότητα του site (bandwith) να το φιλοξενήσει,έχω την εντύπωση ότι θα λειτουργούσε και υπέρ της αμεσότητας διαλόγου των μελών αλλά και με το να κάνει το forum πιο "κοντινό" σε όλους μας!
Ακόμα και η δυνατότητα της "καλημέρας" η "καληνύχτας" είμαι σίγουρος ότι μόνο πιο φιλικό θα κάνει το "κλίμα"! :)

Γι'αυτο το λογο εχει δημιουργηθει το θεμα "Κουβεντουλα χωρις θεμα". :P
Για να μας φερει πιο κοντα. Για να "ακουμε" τις καλημερες και τις καληνυχτες των μελων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hotter

Νεοφερμένος

Ο hotter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ρε παίδες μπορώ να δω ποιοι με έχουν ψηφίσει και ποιούς έχω ψηφίσει?

Σόρρυ αλλά δεν βρήκα τη σωστή ενότητα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κατ' αρχάς, καλωσήρθες φίλε hotter. :clapup::clapup::clapup::clapup:


Είσαι στο σωστό φόρουμ, μην ανησυχείς. ;)
Απλώς έχουμε ήδη θέμα για πάσα είδους απορία πάνω στο site - ντου νοτ γούρι, θα πάνε μετά. :P


Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχεις τη δυνατότητα να δεις ποιος σε έχει ψηφίσει και πόσο σου έχει δώσει.
Τώρα για το ποιον έχεις ψηφίσει και πόσο του έχεις δώσει, θα υπάρξει patch το καλοκαίρι. ;)


Ό,τι άλλη απορία έχεις ρώτα μας :D (μόνο μη ρωτήξεις πώς γίνεται ο μουσακάς, αυτό δεν το ξέρω :P)




Και πάλι καλωσήρθες και καλά να περάσεις...!!! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
quote tag τι είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
quote tag τι είναι;
Η "παράθεση", όπως σου πε ο ειλικρινής. :)
Τα quote tags είναι ουσιαστικά τα tags:
  • [quote] - αρχικό tag
  • [/quote] - τελικό tag
Βάζοντας ένα κείμενο σε quote tags σου δημιουργεί την παράθεση.


Πουχου αν γράψεις:
HTML:
 [quote]Τι ωραία μέρα σήμερα![/quote]
Θα εμφανιστεί:
Τι ωραία μέρα σήμερα!
Κι αν γράψεις:
HTML:
 [quote=Τρελός]Τι ωραία νύχτα σήμερα![/quote]
Θα εμφανιστεί:
Αρχική Δημοσίευση από Τρελός:
Τι ωραία νύχτα σήμερα!





Όταν πατάς το
σε ένα ποστ τότε το ποστ μπαίνει μόνο του σε quote tags και δίνει μόνο του λινκ για το αρχικό ποστ. Αν θες να κρατήσεις ένα συγκεκριμένο κομμάτι απλά σβήνεις το υπόλοιπο ποστ, χωρίς να πειράξεις τα tags. :)

Ένα "χαλασμένο" quote tag πολλές φορές οφείλεται στο ότι λείπει το "/" απ' το τελικό tag, όταν τα δημιουργούμε εμείς. :)



Περισσότερα εδώ. :)
Και για τεστάκια στο Testing Thread - Δοκιμές :)






Περάστε κι απ' το ταμείο φεύγοντας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στη λιστα με τους συνδεδεμενους χρηστες μεφανιζει και αυτους : Yahoo! Slurp Spider .Τί ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στη λιστα με τους συνδεδεμενους χρηστες μεφανιζει και αυτους :Yahoo! Slurp Spider .Τί ειναι;
Bots, ή αλλιώς "Μηχανές αναζήτησης". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Thanks!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ερώτηση:
Μήπως υπάρχει thread το οποίο δεν είναι ορατό στους απλούς χρήστες;

Ρωτάω γιατί οταν ειμαι στην κεντρικη σελιδα του site και κανω refresh απο τον browser για να δω τον αριθμο των νεων μηνυματων,πολλες φορες αυτα αυξανουν και δεν μπορω να δω ποια ειναι αυτα τα νεα μηνυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ερώτηση:
Μήπως υπάρχει thread το οποίο δεν είναι ορατό στους απλούς χρήστες;

Ρωτάω γιατί οταν ειμαι στην κεντρικη σελιδα του site και κανω refresh απο τον browser για να δω τον αριθμο των νεων μηνυματων,πολλες φορες αυτα αυξανουν και δεν μπορω να δω ποια ειναι αυτα τα νεα μηνυματα.
Δες από εδώ και κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Thanks!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όταν κανω προσθηκη καποια ατομα στη λιστα των φιλων μου,αυτοι μπορουν να το δουν; ή γενικα "τριτοι" να δουν τη λιστα φιλων μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όταν κανω προσθηκη καποια ατομα στη λιστα των φιλων μου,αυτοι μπορουν να το δουν; ή γενικα "τριτοι" να δουν τη λιστα φιλων μου;
Όχι. :) Είναι καθαρά για να βοηθά εσένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όταν κανω προσθηκη καποια ατομα στη λιστα των φιλων μου,αυτοι μπορουν να το δουν; ή γενικα "τριτοι" να δουν τη λιστα φιλων μου;
Οχι. :)





//Βρε Μισέλ, πότε τον πρόλαβες; Από πάνω ήσουν; :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όχι. :) Είναι καθαρά για να βοηθά εσένα. :)

Οχι. :)





//Βρε Μισέλ, πότε τον πρόλαβες; :bleh:

Ευχαριστω και τους δυο!:)
Σφαιρες ειστε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
//Βρε Μισέλ, πότε τον πρόλαβες; Από πάνω ήσουν; :bleh:
Σου έχω μιλήσει για τα πλεονεκτήματα του instant email notification? ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top