Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δεν μου ανεβαζει καθολου εικονες για αβαταρ,,ουτε απο το νετ,,ουτε απο το pc..με καθε μεγεθος..jpg,png οτιδηποτε..
μου βγαζει οτι δεν αναγνωριζει το ειδος αρχειου,,απετυχε κλπ
τι εγινε?:worry:
Συγκεκριμένα, τι ακριβές μήνυμα σου βγάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
"το ανεβασμα του αρχειου απετυχε" για ανεβασμα απο pc... και με chrome..
"η μορφη του αρχειου δεν υποστηριζεται " για λινκ.. για gif,jpg,png
"invalid url" επισης.. και δινω εικονες 120χ120 και μικροτερες..

δεν δεχεται τιποτα,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
"το ανεβασμα του αρχειου απετυχε" για ανεβασμα απο pc... και με chrome..
"η μορφη του αρχειου δεν υποστηριζεται " για λινκ.. για gif,jpg,png
"invalid url" επισης.. και δινω εικονες 120χ120 και μικροτερες..

δεν δεχεται τιποτα,,

το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.....
το ανέβασμα του αρχείου απέτυχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το πρόβλημα με το ανέβασμα των αρχείων πρέπει να διορθώθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οντως διορθωθηκε,,μπραβο:)
(που ειναι το θεμα για τα αβαταρ που ψηφιζουμε?δεν μπορω να το βρω..:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

**mar**

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η **mar** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Πώς μπορώ να βάλω το κείμενο δίπλα στην φωτογραφία της υπογραφής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**mar**

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η **mar** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 151 μηνύματα.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Πως μπορώ να βρω το προφίλ ενός φίλου μου? Ξέρω ποιό είναι το όνομα χρήστη του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάνω πάνω, λίγο κάτω από το avatar υπάρχει αναζήτηση που σου επιτρέπει να ψάξεις ακόμη και σε μέλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάνω πάνω, λίγο κάτω από το avatar υπάρχει αναζήτηση που σου επιτρέπει να ψάξεις ακόμη και σε μέλη
Και συγκεκριμένα σε αυτό το link.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
αν έχω έναν λογαριασμό στο e-steki μπορώ να μπω στο i-school?? και αν ναι γιατι δεν μπορώ να μπω με τον λογαριασμό μου sto i school στο e-steki?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εμένα μου το έκανε όταν είχα περασμένα-αποθηκευμένα τα στοιχεία μου στο firefox.
Με έναν μπαίνεις πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
πως μπορω να βαλω εικονα στις απαντησεις μου.,??μου ειχε εξηγησει καποτε ο διας αλλα δεν καταλαβα και πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
αν έχω έναν λογαριασμό στο e-steki μπορώ να μπω στο i-school?? και αν ναι γιατι δεν μπορώ να μπω με τον λογαριασμό μου sto i school στο e-steki?
Ο λογαριασμός είναι ο ίδιος για όλα τα forum (ischool, e-steki, mycat, OneNightChat), πήγαινε πίνακας ελέγχου>ρυθμίσεις>σύνδεση και προσωπικά δεδομένα και επέλεξε στο κάτω μέρος, τα forum στα οποία ΔΕΝ θέλεις να είναι εγγεγραμμένος και πάτησε αποθήκευση:)

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια:
πως μπορω να βαλω εικονα στις απαντησεις μου.,??μου ειχε εξηγησει καποτε ο διας αλλα δεν καταλαβα και πολλα
Κάνε δεξί κλικ στην εικόνα την οποία θέλεις να αποθέσεις στο μήνυμά σου, πάτησε το "αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας" ή κάτι παρόμοιο, και στο πλαίσιο που γράφεις το μήνυμα πάτησε στο
και στο παράθυρο που θα σου βγάλει, κάνε δεξί κλικ "επικόλληση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αν έχω έναν λογαριασμό στο e-steki μπορώ να μπω στο i-school?? και αν ναι γιατι δεν μπορώ να μπω με τον λογαριασμό μου sto i school στο e-steki?
Δεν ξέρω γιατί δε μεταφέρθηκε η απάντησή μου, ελπίζω να την είδες.
πως μπορω να βαλω εικονα στις απαντησεις μου.,??μου ειχε εξηγησει καποτε ο διας αλλα δεν καταλαβα και πολλα
Την ανεβάζεις είτε ως συνημμένη (συνδετήρα) είτε αντιγράφεις το url της εικόνας και paste εδώ.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί δε μεταφέρθηκε η απάντησή μου, ελπίζω να την είδες.

Την ανεβάζεις είτε ως συνημμένη (συνδετήρα) είτε αντιγράφεις το url της εικόνας και paste εδώ.



url εστι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεξί κλικ στην εικόνα που θα βρεις από το νετ, αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας (κλικ) και paste στο εικονίδιο που σου είπα.
Url=διεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
δεν μου βγαινει!!:hmm:ακου τι κανω..βρισκω την εικονα..κανω πανω στην διαευθυνση δεξι κλικ αντιγραφη ,πηγαινω εκει στο παραθυρακι που μου πες και κατα επικολληση..μετα οκ...και δεν μου βαγινει η εικονα!!τι κανω λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μην κάνεις αντιγραφή τη διεύθυνση από πάνω, έχουν αλλάξει το google.
Βρες την εικόνα, δεξί κλικ πάνω στην εικόνα, αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας και κάνεις paste εκεί.

Πατάς το εικονίδιο και κάνεις μέσα στο πλαίσιο δεξί κλικ-επικόλληση.
Αν είναι ανενεργή η εντολή επικόλληση πάτα απλά Ctrl+V, χωρίς δεξί κλικ.

Παράθεση εικόνων:

Υπάρχουν δύο τρόποι παράθεσης εικόνων:

  • Ως εξωτερικό link από άλλη σελίδα
  • Ως συνημμένο, από τον υπολογιστή σας
Εξωτερικό link φωτογραφίας: Εάν έχετε βρει κάποια εικόνα στον παγκόσμιο ιστό που θέλετε να μοιραστείτε με τους υπόλοιπους χρήστες του φόρουμ, θα πρέπει να αντιγράψετε καταρχάς τη διεύθυνσή της. Πατώντας δεξί κλικ επάνω στην εικόνα, ανατρέχουμε στην επιλογή:
Copy Image location (για Internet Explorer και Firefox)
Copy Image Address (για Opera και Safari)
Copy Image URL (για Google Chrome)
Με αυτή την ενέργεια έχουμε αντιγράψει την διεύθυνση που παραπέμπει απευθείας στην εικόνα.
Επιστρέφοντας τώρα στο μήνυμά σας, για να την παραθέσετε δεν έχετε παρά να πατήσετε το εικονίδιο
και να επικολλήσετε (με δεξί κλικ και paste), τη διεύθυνση που συλλέξατε παραπάνω. Η εικόνα θα παρουσιαστεί μέσα στο post σας, στη θέση που είχατε τον κέρσορα κατά την εισαγωγή της.
Συνημμένο, από τον υπολογιστή σας Για να ανεβάσετε μια εικόνα που έχετε στον υπολογιστή σας, θα πρέπει να πατήσετε το εικονίδιο
. Στο παράθυρο που θα σας ανοίξει, από την επιλογή "Μεταφορά αρχείου από τον Η/Υ" πατώντας browse, εντοπίζετε την εικόνα στον υπολογιστή σας και πατάτε "Ανέβασμα". Αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία, κλείνετε το παράθυρο διαχείρισης συνημμένων. Η εικόνα θα προστεθεί ως συνημμένο, στο τέλος του μηνύματός σας.
Από τη βοήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top