Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Μόλις εγραψα αυτό το μηνυμα έγινε λολ :P... μαλλον επειδή ήμουν νέο μελος θα ήταν..ίσως επρεπε να γραψω 2 μηνυματα για να ενεργοποιηθεί..:clapup:
Αυτό είναι.Δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.
Κι εγώ όταν έκανα εγγραφή από 2-3 μηνύματα και μετά με άφησε να αξιολογώ θετικά και αρνητικά.
Καλώς ήρθες btw ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Όταν επιλέγω ''δεν επιθυμώ παρακολούθηση'' e-mail εξακολουθούν και έρχονται; :hmm:
Νόμιζα πως όχι. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
προφανώς είσαι νέος εδώ, Καλώς ήρθες! Λοιπόν, αν εννοείς πως όταν δεν ήσουν μέλος δεν μπορούσες να βάλεις + ή - 1είναι ακριβως επειδη ΔΕΝ ΉΣΟΥΝ ΜΕΛΟΣ. Τώρα αν εννοείς πως δεν μπορείς να βάλεις στα ΔΙΚΑ ΣΟΥ μηνύματα + ή - 1 αυτό δε γίνεται σε κανενα μας! Αν πάλι δεν μπορεις να βάλεις σε ΚΑΝΕΝΑΝ + ή - 1 τότε υπάρχουν 2 ενδεχόμενα: 1) έχεις αργή σύνδεση και 2) ίσως υπάρχει κάποιο bug. Με ένα refresh νομίζω πως θα έφτιαχνε:)
Όπως διαπιστώσατε και μόνοι σας, χρειάζονται κάποια μηνύματα πρώτα. Και κατά τη γνώμη μου, πολύ λίγα είναι, θα έπρεπε να είναι περισσότερα.
Όταν επιλέγω ''δεν επιθυμώ παρακολούθηση'' e-mail εξακολουθούν και έρχονται; :hmm:
Νόμιζα πως όχι. :confused:
Πού το επιλέγεις; Αν εννοείς στις Ρυθμίσεις, αφορά τα θέματα στα οποία θα απαντήσεις ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. Για όσα ήδη παρακολουθείς, πρέπει να το κάνεις πηγαίνοντας στο username σου -> Θέματα που παρακολουθώ.

Πάντως, μπορείς να παρακολουθείς θέματα χωρίς να σου έρχονται emails, και απλά να τα βλέπεις με τον τρόπο που σου περιέγραψα παραπάνω. Δεν θα σου προτείνα να μην παρακολουθείς καθόλου (αν και προσωπικά με συμφέρει, λιγότεροι πόροι στο server :P), γιατί θα χάσεις το λογαριασμό, που έχεις απαντήσει και που όχι και θα σου απαντάνε και δεν θα το παίρνεις χαμπάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Θέλω να τα βλέπω, αλλά να μην έρχονται μέιλ.
Είχα πάνω από 200 μια φορά.:P

Ευχαριστώ για την απάντηση. =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ρε παιδια βλεποντας την συζητηση σας σκεφτικα να μπω στο hotmail να δω τι παιζει και αντικρισα 775 μυνηματα..Ειμαι σχετικα νεος στο site και δεν ξερω τι επιλογες εχω σχετικα με αυτο το θεμα. Διαβασα τα προηγουμενα μυνηματα αλλα τα εχω μπερδεψει στο μυαλο μου.Ειναι καλο να σου ερχονται και αυτο σε διευκολυνει σε κατι; ή απλα το απενεργοποιεις απο καπου και ουτε γατα , ουτε ζημια...Αν μπορει καποιος ας μου ξεκαθαρισει την κατασταση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ρε παιδια βλεποντας την συζητηση σας σκεφτικα να μπω στο hotmail να δω τι παιζει και αντικρισα 775 μυνηματα..Ειμαι σχετικα νεος στο site και δεν ξερω τι επιλογες εχω σχετικα με αυτο το θεμα. Διαβασα τα προηγουμενα μυνηματα αλλα τα εχω μπερδεψει στο μυαλο μου.Ειναι καλο να σου ερχονται και αυτο σε διευκολυνει σε κατι; ή απλα το απενεργοποιεις απο καπου και ουτε γατα , ουτε ζημια...Αν μπορει καποιος ας μου ξεκαθαρισει την κατασταση !
Σε διευκολύνει να ενημερώνεσαι για νέες απαντήσεις στα θέματα στα οποία έγραψες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σε διευκολύνει να ενημερώνεσαι για νέες απαντήσεις στα θέματα στα οποία έγραψες.

Επι της ουσιας ειναι θετικο αν εχεις γραψει σε καποιο θεμα και περιμενεις απαντηση; Η αλλη επιλογη ειναι να το απενεργοποιησεις; Αν ναι γινεται να μου πεις πως μπορω να το κανω ή να με παραπεμψεις καπου που εχει γραφτει το πως γινεται (αν γνωριζεις βεβαια) ; Ευχαριστω για την απαντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί λαμβάνω e-mails από το e-steki;To e-steki μπορεί να σας ενημερώνει στο email σας, για προσωπικά μηνύματα που έχετε λάβει, νέες απαντήσεις σε θέματα που παρακολουθείτε, αιτήματα φιλίας, καθώς και για σημαντικές ανακοινώσεις από τους συντονιστές. Η λειτουργία αυτή είναι προαιρετική και μπορείτε να τη ρυθμίσετε, ανάλογα με τις προτιμήσεις σας.
Για να αλλάξετε οποιαδήποτε από τις παραπάνω λειτουργίες θα πρέπει να μεταβείτε στον Πίνακα Ελέγχου Χρήστη και πιο συγκεκριμένα στις Ρυθμίσεις.

Αποδοχή Email: Μπορείτε να επιλέξετε αν θα λαμβάνετε email από τους συντονιστές και τα μέλη, καθώς και ειδοποιήσεις για αιτήματα φιλίας. Επιλέγουμε ή αποεπιλέγουμε σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας.

Αποδοχή Email με ειδοποίηση για νέα προσωπικά μηνύματα: Το e-steki μπορεί να σας στείλει μήνυμα στην email διεύθυνσή σας για να σας ενημερώσει ότι έχετε νέο προσωπικό μήνυμα (PM). Επιλέγουμε ή αποεπιλέγουμε σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας.

Προεπιλεγμένη μέθοδος εγγραφής σε θέματα (Συνδρομές): Κατά την δημοσίευση ένος νέου θέματος ή όταν απαντάτε σε ένα θέμα, μπορείτε να επιλέξετε αν αυτό θα προστεθεί στη λίστα των θεμάτων που παρακολουθείτε. Επίσης έχετε την δυνατότητα να επιλέξετε άν θα ειδοποιηθείτε με email για τίς νέες απαντήσεις. Μπορείτε επίσης να θέσετε τις ρυθμίσεις που προτιμάτε, από τον Πίνακα Ελέγχου Χρήστη στις Ρυθμίσεις.

Οι επιλογές που σας δίνονται είναι οι εξής:
  • Δεν επιθυμώ παρακολούθηση
  • Χωρίς ειδοποίηση, μέσω email
  • Άμεση ειδοποίηση μέσω email
  • Καθημερινή ειδοποίηση μέσω email
  • Εβδομαδιαία ειδοποίηση μέσω email
Μπορείτε να επιλέξετε όποια ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες σας.
Εάν δε θέλετε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις, θα πρέπει αφού επιλέξετε “Δεν επιθυμώ παρακολούθηση” να μεταβείτε στη Λίστα θεμάτων που παρακολουθείτε και να σβήσετε όσα θέματα είναι ήδη αποθηκευμένα από την αντίστοιχη επιλογή στο κάτω μέρος της σελίδας.
click στο νικ πάνω δεξιά και επεξεργασία επιλογών.
Απλά αν θέσεις υπό παρακολούθηση ένα θέμα βλέπεις έγκαιρα τυχόν απαντήσεις.
Τα e-mails δεν είναι απαραίτητα.

Άλλαξε κάτι στο σαιτ ή εγώ έκανα κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Να σαι καλά Θεοδώρα..Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επι της ουσιας ειναι θετικο αν εχεις γραψει σε καποιο θεμα και περιμενεις απαντηση; Η αλλη επιλογη ειναι να το απενεργοποιησεις; Αν ναι γινεται να μου πεις πως μπορω να το κανω ή να με παραπεμψεις καπου που εχει γραφτει το πως γινεται (αν γνωριζεις βεβαια) ; Ευχαριστω για την απαντηση!
Προσωπικά με βολεύουν πολύ, γιατί δεν μπορώ να τρέχω πίσω από το κάθε θέμα που έχω απαντήσει να δω αν έχει απαντήσεις, θέλω να ενημερώνομαι άμεσα. Για άλλους ανθρώπους, τα emails είναι εκνευριστικά και τα απενεργοποιούν. Αυτό εξαρτάται από σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Ξέρετε αν μπορώ να επιλέξω να βλέπω σε κάθε θέμα τα τελευταία μηνύματα στην πρώτη σελίδα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Από τον
πίνακα ελέγχου χρήστη
επεξεργασία επιλογών
τρόπος υποβολής θεμάτων
γραμμικά νεώτερα πρώτα

αυτά!!!
καλή επιτυχία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Από τον
πίνακα ελέγχου χρήστη
επεξεργασία επιλογών
τρόπος υποβολής θεμάτων
γραμμικά νεώτερα πρώτα

αυτά!!!
καλή επιτυχία!!!!

Ευχαριστώ πολύ... Πολύ καλύτερα τώρα.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το τσατ μου κάνει νερά από προχθές. :P

Σήμερα όμως τρολλάρ.. εεε.. συζητάω κάπως έτσι:


Χωρίς τίτλο.jpg

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι ο μετρητής μηνυμάτων κάνει μπλόφες.
Ποστάρω σε κατηγορίες και δε μου αυξάνει τα μηνύματα, σε άκυρη φάση προσθέτει μηνύματα, ενώ δε κάνω ριπόρτ ή ποστ, σε άκυρη φάση αφαιρεί και ο πίνακας ελέγχου δε λέει κάτι.
Τι παίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι ο μετρητής μηνυμάτων κάνει μπλόφες.
Ποστάρω σε κατηγορίες και δε μου αυξάνει τα μηνύματα, σε άκυρη φάση προσθέτει μηνύματα, ενώ δε κάνω ριπόρτ ή ποστ, σε άκυρη φάση αφαιρεί και ο πίνακας ελέγχου δε λέει κάτι.
Τι παίζει;

Και εμενα το ιδιο κανει.Οταν κλεινω νομιζω τον υπολ. και μετα το πρωι τον ανοιγω τα μυνηματα προσθετονται (ελπιζω ολα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι ότι με νοιάζει η ποσότητα αλλά να σας προσθέσω δουλειά. :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα αλλά έχω προβλήματα με τον φυλλομετρητή που φέρει το όνομα "Google Chrome".. Τα πρόβληματά είναι τα εξής:

α) Δεν μπορώ να επικολλήσω πράγματα από μία ιστοσελίδα σε μία άλλη.. Για παράδειγμα, σε θέματα που γράφουμε στίχους, ποιήματα ακόμα και στην υπογραφή μου δεν μπορώ να επικολλήσω κειμενάκια.. Είτε με Ctrl + V, είτε με δεξί κλικ και "Επικόλληση" δεν γίνεται..

β) Εντολές όπως υπογράμμιση, έντονη γραφή και πλάγια γραφή δεν λειτουργούν με των συνδυασμό πλήκτρων (Ctrl + U, Ctrl + B κ.ο.κ)...

γ) Πολλές φορές, όταν γράφω ένα μήνυμα τόσο στα θέματα, όσο και προσωπικά, λαμβάνω το εξής σφάλμα που έχω δηλώσει ξανά και σε άλλο θέμα : https://www.e-steki.gr/σημαντικές-ανακοινώσεις/to-e-steki-σε-νέο-server-81699/#post2745132

Όλα τα παραπάνω λειτουργούν άψογα με τον "Mozilla Firefox".. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα ο chrome κρασαρει οποτε θελει, στο στεκι,εχω σπαταλησει ποσα γραπτα εδω μεσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Εγώ πάλι,μόνο με Chrome μπαίνω και κάνω ό,τι θέλω,χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top