Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
η Εξελιγμένη αναζήτηση δε βοηθαει πουθενα. παιζει να ναι και το πιο αχρηστο πραγμα του σαιτ. ποτε δε βρισκω αυτο που θελω, ακομα και αν το αναζητησω γραφοντας το..με τονους!

να ρωτησω, αν καποιον τον κανω αποκλεισμενο χρηστη, αυτος θα ειδοποιηθει αυτοματα οτι η τζιο τον απεκλεισε?
πρεπει να στειλω πμ? ειναι απαραιτητο?
πως ξεμπλοκαρεται?

φαινεται μια κιτρινη γραμμη και μονο? η αχνοφαινονται και οι *** που γραφει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
1> Η εξελιγμένη αναζήτηση δουλεύει, απλά μάλλον πρέπει να εξειδικεύσεις κάποιες παραμέτρους. :)

2> Δεν λαμβάνει pm, και δεν μπορεί να σου στείλει pm. Τα μηνύματά του "κρύβονται", αλλά μπορείς να τα εμφανίσεις αν θες.

"Ξεμπλοκάρεται" όπως ακριβώς "μπολάρεται".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε αμα παει να μου στειλει πμ και δε μπορει... δε θα το καταλαβει?





πσ. οχι οτι με ενδιαφερει ιδιαιτερα, αλλα θελω να το ξερω και αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ε αμα παει να μου στειλει πμ και δε μπορει... δε θα το καταλαβει?





πσ. οχι οτι με ενδιαφερει ιδιαιτερα, αλλα θελω να το ξερω και αυτο.

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι του λέει ότι έχεις απενεργοποιήσει τα pms σου. Το τι μπορεί να υποθέσει κανείς αν προσπαθήσει να σου στείλει πμ και δει ένα τέτοιο μήνυμα, εξαρτάται από τη φαντασία του καθενός. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ok
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κι εγω εχω ακομα μια απορια..

Αν καποιος αποκλειστει για οποιονδηποτε λογο απο το στεκι προσβαση στα πμ του εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μέσω του στεκιού όχι
αν όμως έχει δηλώσει να παίρνει τα πμ του και μέσω email, τότε ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Α, νταξει. Μεσω του στεκιου ελεγα.
Φχαριστω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τα απλά μέλη βλέπουν μόνο το δικό τους Infraction (αν έχουν πάρει)
Είμαι εγώ απλό μέλος; :'(
Δεν είμαι ο Borat εγώ; :mad17:

:P

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Μισέλ, έχω υποβάλει ένα άρθρο από την προηγούμενη εβδομάδα (είχα κι ένα bug με τη φωτογραφία, αν θυμάσαι), αλλά δεν το βλέπω να εμφανίζεται...
Υπάρχει περίπτωση να μην υποβλήθηκε σωστά λόγω των προβλημάτων που αντιμετώπιζε το site? Χρειάζεται να το ξαναστείλω μήπως;
Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι, το bug διορθώθηκε, εγώ είμαι ξεχασιάρα :redface:
Πάω να το δημοσιεύσω τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
:D :D OK, σ' ευχαριστώ και πάλι!! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cris

Νεοφερμένος

Η cris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το είχα αναφέρει και στο bug report αλλά είπα να ξαναρωτήσω μήπως κάνω κάτι λάθος.:redface:
Μου βγάζει ότι έχω 3 νέα μηνύματα αλλά όταν μπαίνω για να τα διαβάσω , μου γράφει ότι δεν υπάρχουν νέα μηνύματα:hmm: . Και δεν λέω για Π.Μ.
Επίσης ήθελα να ρωτήσω το εξής, για να δείτε απαντήσεις σε κάποιο post μπαινοβγαίνετε κάθε φορά όπως εγώ ή είστε μέσα και τα βλέπετε?
Ελπίζω να καταλαβαίνετε από την διατύπωση αυτά που γράφω!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Μου βγάζει ότι έχω 3 νέα μηνύματα αλλά όταν μπαίνω για να τα διαβάσω , μου γράφει ότι δεν υπάρχουν νέα μηνύματα:hmm: . Και δεν λέω για Π.Μ.
Αυτή την απορία την είχα κι εγώ, μου την έλυσε η Μισέλ.
Επίσης ήθελα να ρωτήσω το εξής, για να δείτε απαντήσεις σε κάποιο post μπαινοβγαίνετε κάθε φορά όπως εγώ ή είστε μέσα και τα βλέπετε?
Αν κάνεις refresh θα σου βγάλει τυχόν νέα μηνύματα χωρίς να χρειαστεί να βγεις και να ξαναμπείς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cris

Νεοφερμένος

Η cris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό μέρος αλλά θέλω να κάνω μία ερώτηση. Στα χρώματα που υπάρχουν για να επιλέξουμε γραμματοσειρά, υπάρχει το γαλάζιο, το φουξια και διάφορα άλλα. Ίσως όντως να μην είναι τόσο ευανάγνωστα και να ζαλίζουν. Όμως δεν καταλαβαίνω αφού υπάρχει πρόβλημα με αυτό, (είπε η Ilisiel κάτι για ignore) που δεν μου εξήγησε τι ακριβώς σημαίνει, για ποιο λόγο υπάρχουν ; Είναι ευθύνη του μέλους ή ευθύνη δική σας αυτά τα οποία οι ίδιοι τροφοδοτείτε στα μέλη; Π.χ δεν θα μπορούσε να υπάρχει επιλογή συγκεκριμένων χρωμάτων που Εσείς θέλετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το σχόλιό μου ήταν καθαρά προσωπικό σαν Isiliel και ΟΧΙ σαν Co-Admin.

Ignore σημαίνει αγνοώ. Πρακτικά σημαίνει πως μπορώ να κάνω τα μηνύματά σου να μην εμφανίζονται στον δικό μου υπολογιστή. (Κάθε μέλος μπορεί να το κάνει αυτό).

Μπορείς να χρησιμοποιείς ό,τι χρώμα θέλεις, απλά μην περιμένεις να σε διαβάζουν, εάν τα χρώματά που βάζεις κουράζουν.. ;)

(Κάτι έχει το μάτι μου σήμερα και έχω τα νεύρα μου, πάντως το γαλάζιο είναι κουραστικό! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,843 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό μέρος αλλά θέλω να κάνω μία ερώτηση. Στα χρώματα που υπάρχουν για να επιλέξουμε γραμματοσειρά, υπάρχει το γαλάζιο, το φουξια και διάφορα άλλα. Ίσως όντως να μην είναι τόσο ευανάγνωστα και να ζαλίζουν. Όμως δεν καταλαβαίνω αφού υπάρχει πρόβλημα με αυτό, (είπε η Ilisiel κάτι για ignore) που δεν μου εξήγησε τι ακριβώς σημαίνει, για ποιο λόγο υπάρχουν ; Είναι ευθύνη του μέλους ή ευθύνη δική σας αυτά τα οποία οι ίδιοι τροφοδοτείτε στα μέλη; Π.χ δεν θα μπορούσε να υπάρχει επιλογή συγκεκριμένων χρωμάτων που Εσείς θέλετε ;
Υπάρχουν κάποιες δυνατότητες στο site. Σημασία δεν έχει τόσο ότι υπάρχουν όσο ο τρόπος που τις χρησιμοποιεί ο καθένας.
Στη περίπτωση αυτή τα χρώματα υπάρχουν για να δώσουν έμφαση και ζωντάνια στο κείμενο. Έχει διαφορά όμως να χρησιμοποιείς τα χρώματα για κάποιες λέξεις / φράσεις μέσα σε μια δημοσίευσή σου και άλλο να τις χρωματίζεις ολόκληρες και με bold.
Πχ υπάρχει και η δυνατότητα να αυξήξεις στο size της γραμματοσειράς και να το κάνεις έτσι
βρίσκεις Ok ένα post γραμμένο εξ ολοκλήρου με τόσο μεγάλη γραμματοσειρά; :)
Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Ευτυχώς έχω μία μικρή γνώση Αγγλικών και κατάλαβα την έννοια γενικότερα, όχι συγκεκριμένα για το e-steki και σε ευχαριστώ. Φυσικά και δεν με ενδιαφέρει αν με διαβάζουν ή όχι αλλά με ενδιαφέρει να μην δημιουργώ γενικότερα πρόβλημα σε ένα φιλόξενο περιβάλλον.

Ευχαριστώ Petro για τη διευκρίνηση.

Με καλύψατε.!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ευτυχώς έχω μία μικρή γνώση Αγγλικών και κατάλαβα την έννοια γενικότερα, όχι συγκεκριμένα για το e-steki και σε ευχαριστώ. Φυσικά και δεν με ενδιαφέρει αν με διαβάζουν ή όχι αλλά με ενδιαφέρει να μην δημιουργώ γενικότερα πρόβλημα σε ένα φιλόξενο περιβάλλον.

Ευχαριστώ Petro για τη διευκρίνηση.

Με καλύψατε.! :D
Γιʼαυτο σε συμπάθησα από την αρχή…είσαι καλό παιδί εσύ…:)

τώρα…να σε ρωτήσω κάτι:
Είναι κάτι που σε χαλαει στην καθορισμένη γραμματοσειρά του φόρουμ? Μας ενδιαφέρει… γιατί διαλέξαμε την πιο ξεκούραστη, ώστε να είναι ευκολοδιάβαστα τα κείμενα…
…δεν είναι και τόσο ενδιαφέρων μια συζήτηση όταν γράφουμε και δεν μας διαβάζουν…νομίζω ότι είναι καλό να μας διαβάζουν, να «ακούγεται» τέλος πάντων η γνώμη μας…να μην κάνουμε συζήτηση κουφών…ο καθένας να μιλαει μόνος του…έτσι?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top