Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ποιοί είναι οι βαθμοί των χρηστών και με πόσες δημοσιεύσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,859 μηνύματα.
ποιοί είναι οι βαθμοί των χρηστών και με πόσες δημοσιεύσεις?
Φιλοξενούμενος 0 - 49
Καινούριος 50 - 249
Τακτικός Θαμώνας 250 - 599
Καθημερινός Θαμώνας 600 - 999
Μόνιμος Θαμώνας 1000 - 2499
Εθισμένος στο e-steki 2500 - 6499
Σοβαρά εθισμένος 6500 - ...




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ποιοί είναι οι βαθμοί των χρηστών και με πόσες δημοσιεύσεις?
@qwertyuiop
Φιλική Συμβουλή:
Καλό είναι όταν είσαι σε ένα forum να μην σκέφτεσαι τον post counter, επειδή πολύ απλά ο άνθρωπος όταν δει ότι μπορεί κάτι με πολύ εύκολο τρόπο μπορεί να το εξελίξει παθιάζεται και μπαίνει σε έναν μαραθώνιο και σε μια κατάσταση που έχει μόνο ένα στόχο. Αυτό θα σε οδηγήσει σε μια κατάσταση να γράφεις χωρίς να σκέφτεσαι. Αρά,αργά η γρήγορα, θα παραβιάσεις τους όρους χρήσης. Φαντάζομαι ότι προτιμάς μια αρμονική συμμετοχή στο e-steki :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επίσης, οι άνθρωποι στα fora περισσότερο εκτιμούν ένα μέλος με 100 δημοσιεύσεις ουσίας παρά 10.000 ανούσιες troll δημοσιεύσεις. Όποιος διαφωνεί ας με διορθώσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ!

Το τι εκτιμάει ο καθένας είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, έχει να κάνει με το είδος του φόρουμ, το μέγεθός του κτλ.

Άσε που τρολλ από τρολλ έχει μεγάλη διαφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το τι εκτιμάει ο καθένας είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, έχει να κάνει με το είδος του φόρουμ, το μέγεθός του κτλ.

Άσε που τρολλ από τρολλ έχει μεγάλη διαφορά


Πάντως στο εν λόγω ποστ εξέταζα αποκλειστικά δύο μεταβλητές: Πλήθος δημοσιεύσεων και Ποιότητα δημοσιεύσεων. Αν εσύ θεωρείς σημαντικότερη την πρώτη απο τη δεύτερη όσον αφορά το πόσο θα εκτιμήσεις κάποιον, τι να πω, πάσο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως εκεινο που σχετιζεται αμεσα με τον αριθμο δημοσιευσεων , ειναι το post whoring. Το trolling, ειναι αλλη υποκατηγορια και εχει αμεση σχεση με το τι γραφει καποιος, οχι ποσα ποστς κανει. :)

Ενα ειναι βεβαιο. Η ποιοτητα ειναι πιο σημαντικη απο την ποσοτητα,και συνηθως αντιστροφως αναλογα μεταξυ τους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ ήξερα κάποιον κάπου κάποτε που είχε 10.000 ποστ και ήταν όλα "μεγάλα, μακριά και βαθυστόχαστα" :P
(όποιος είδε Λαζόπουλο, κατάλαβε! :D)

Ε να μην κάνω κι εγώ ένα off-topic!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Επίσης, οι άνθρωποι στα fora περισσότερο εκτιμούν ένα μέλος με 100 δημοσιεύσεις ουσίας παρά 10.000 ανούσιες troll δημοσιεύσεις. Όποιος διαφωνεί ας με διορθώσει :)

Καλα κι εγω ψιλοδιαφωνω...Καταρχας, δυσκολο καποιος να κανει 10000 και να μην εχει ενα μεγαλο ποσοστο ανουσιων posts. Εκτος και αν μιλαμε για Mod/ admin ή για ατομο που εχει 4-5+ χρονια σε καποιο φορουμ. Δεν λεω φυσικα οτι ειναι trolling, αλλα αν απαντας μονο σε "σοβαρα" θεματα, ή/ και για να βοηθησεις τους συμφοριτες, δυσκολο να το πιασεις συντομα το νουμερο.

Κατα δευτερον, συνηθως τα πιο δημοφιλη μελη ενος φορουμ (οντας προφανως και πιο ευκολο να αναγνωριστουν) ειναι αυτοι με πολλα posts. Πχ, στο e-steki, στο top-10 (:P) των πιο αγαπητων μελων, μονο δυο εχουν σχετικα λιγα Posts. (Φυσικα δεν ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα, ουτε σημαινει οτι υπαρχουν πιο αξιολογα ατομα, απλα ως παραδειγμα το αναφερω)

Και για να εκφρασω την δικη μου αποψη, (εκτος δηλαδη απο το να διαφωνω!) θεωρω οτι σε καθε φορουμ υπαρχουν καποια ατομα τα οποια εχουν μικρο αριθμο Posts, και τα οποια παραλληλα εκτιμαει ενας μικρος σχετικα αριθμος ατομων, αλλα ο κυριος ογκος των μελων εκτιμαει (ή αντιπαθει αντιστοιχα ετσι; ) τα μελη με μεγαλο αριθμο posts. :)

Υ.Γ: Παντως προφανως και ισχυει αυτο που ειπε ο exp. Αν εχεις ως μονο στοχο σου να ανεβασεις τον αριθμο των μηνυματων σου γρηγορα, στανταρ δεν θα εχεις καθολου ποιοτητα σε αυτα.

EDIT: Τωρα διαβασα τις απαντησεις. Μεταξυ αριθμου posts και ποιοτητας τους, ειναι βεβαιο ποιο απο τα δυο εκτιμουν τα μελη. Αλλα μονο αν υπαρχει τοσο διακριτη επιλογη μεταξυ τους...

Isiliel ντροπη! Εγω "μεγάλα, μακριά και βαθυστόχαστα" ονειρα ξερω! Για Posts δεν μπορω να καταλαβω πως σου κολλησε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αλλα ο κυριος ογκος των μελων εκτιμαει (ή αντιπαθει αντιστοιχα ετσι; ) τα μελη με μεγαλο αριθμο posts. :)
μη μου κλαι, σου σιάξω εγώ φανκλαμπ 500αρηδων πόστερς:P


@λορυ: τι είναι το ποστ whoring?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ο εκχυδαϊσμος των ποστ προφανώς με την ασταμάτητη και άνευ ιδιαίτερης ουσίας καταχώρισή τους, αλλά χωρίς να βγαίνουν οφφ ή να θεωρουνται trolling.


(Πάει, τα βιβλία της Νομικής μου κάνουν κακό!:blink: :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μια ερώτηση πάνω στην συζήτηση, εγώ έχω 8500 πόστ σε 7 μήνες αλλα απαντάω, συνομηλώ, ανοίγω θέματα και κάποιες φορές απαντάω μονολεκτικά σε παιχνίδια, μπορώ να θεωριθώ στα πρόθυρα του τρόλ;

ή θεωρεί κάποιος που έχει απο το 2005 1000 μυνήματα ότι εγώ αυξάνω τα μυνήματα απλά σαν στόχο; και όχι απλά γιατί έχω κάτι να πώ;

παραδειγμα λέω έτσι, πώς απο απλά στατιστηκα κρίνει ο άλλος άν π.χ. εγώ έχω ανουσια μυνήματα; πώς κρίνει μόνο απο στατιστικά;:hmm:

Λέω εγώ τώρα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
@λορυ: τι είναι το ποστ whoring?:confused:
Ειναι το να κανει καποιος συνεχεια ποστς (ενω καποια δε θα τα εκανε, γιατι δεν εχει κατι να πει), για να ανεβασει το post count του.

Οχι Kajira δεν εχει σχεση με το περιεχομενο των ποστ, μονο με τον αριθμο.
---------------

Μια ερώτηση πάνω στην συζήτηση, εγώ έχω 8500 πόστ σε 7 μήνες αλλα απαντάω, συνομηλώ, ανοίγω θέματα και κάποιες φορές απαντάω μονολεκτικά σε παιχνίδια, μπορώ να θεωριθώ στα πρόθυρα του τρόλ;

Υπαρχει συγχηση. Troll / trolling ξαναλεω, δεν αφορα τον αριθμο των ποστ, αλλα το οτι καποιος μπαινει σε ενα μερος με εμφανη σκοπο να αναβει φυτιλια και καυγαδες για την προσωπικη του διασκεδαση. Να προκαλει με τα ποστ του, αλλα ατομα στο να ερθουν σε τσακωμο μαζι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μια ερώτηση πάνω στην συζήτηση, εγώ έχω 8500 πόστ σε 7 μήνες αλλα απαντάω, συνομηλώ, ανοίγω θέματα και κάποιες φορές απαντάω μονολεκτικά σε παιχνίδια, μπορώ να θεωριθώ στα πρόθυρα του τρόλ;

ή θεωρεί κάποιος που έχει απο το 2005 1000 μυνήματα ότι εγώ αυξάνω τα μυνήματα απλά σαν στόχο; και όχι απλά γιατί έχω κάτι να πώ;

παραδειγμα λέω έτσι, πώς απο απλά στατιστηκα κρίνει ο άλλος άν π.χ. εγώ έχω ανουσια μυνήματα; πώς κρίνει μόνο απο στατιστικά;:hmm:

Λέω εγώ τώρα:hmm:

Εσυ μανια μου (οπως και εγω, οπως και η Κουε οπως και πολλα ακομα μελη) εισαι απο τα μελη που γενιακ σημετεχουν στο φορουμ. Δεν κανεις ποστ μονο και μονο για να αυξησεις τον αριθμο τους αλλα συμετεχεις σε συζιτισεις (απο τις πιο σοβαρες του φορουμ μεχρι τις συζιτισεις στην κουβεντουλα) αλλοτε για να εκφρασεις μια αποψη, αλλωτε για να ρωτισεις κατι, αλλωτε κουβεντα να γινετε κλπ. Και επειδη φορουμ ειμαστε, καπια στιγμη θα παιξουμε και ενα παιχνιδακι.... Διαφερει παραπολυ απο το να κανεις ποστ μονο και μονο για τον αριθμο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοριεν, συνήθως τα πιο συμπαθή μέλη έχουν μεγάλο post count επειδή είναι πολύ καιρό στην κοινότητα και επειδή με τα πολλά ποστς δόθηκε η ευκαιρία σε κάποιους να αποκτήσουν πιο ολοκληρωμένη άποψη. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με το να ποστάρει ένας καινούριος άπειρα ποστς μόνο και μόνο για να ανεβάσει το ποστ count. Είναι σαν να προσπαθεί να δημιουργήσει ένα σύμπτωμα, χωρίς να δημιουργήσει και την αιτία.
Μάνια, εσύ (και κάμποσοι άλλοι) απλά έχεις πολλά ποστς επειδή συμμετέχεις αρκετά σε διάφορα παιχνίδια του Chat and Fun. Κάποια στιγμή στο μέλλον, δεν θα μετράνε αυτά τα ποστ, οπότε θα είσαι σε πιο νορμαλ επίπεδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
@ κρόνε παράδειγμα έφερα, για να μην αναφέρω κάποιον άλλο ή δεν είναι κατανόητη η ερώτηση με τον τρόπο που τα λέω, εξάλου εγώ κοντέυω 10μηνο;)

@μισέλ τι ένοείς δεν θα μετράνε αυτά τα πόστ; και τι ενωούμε νορμάλ επίπεδα;, ποιά έιναι τα νορμάλ επίπεδα γραψήματος γοα κάποιον που είναι 8 -9 ώρες την ημέρα σε ένα φόρουμ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λοριεν, συνήθως τα πιο συμπαθή μέλη έχουν μεγάλο post count επειδή είναι πολύ καιρό στην κοινότητα και επειδή με τα πολλά ποστς δόθηκε η ευκαιρία σε κάποιους να αποκτήσουν πιο ολοκληρωμένη άποψη. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με το να ποστάρει ένας καινούριος άπειρα ποστς μόνο και μόνο για να ανεβάσει το ποστ count. Είναι σαν να προσπαθεί να δημιουργήσει ένα σύμπτωμα, χωρίς να δημιουργήσει και την αιτία.
Εννοειται αυτο, γιατι μου το λες ; Ειπα τετοιο πραμα ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μάνια καταρχάς αν σε προσέβαλλα με αυτό που είπα, ζητώ ειλικρινά συγγνώμη, δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου. Αυτό που ήθελα να πω είναι οτι εσένα είναι πολύ υψηλό το post count σου επειδή συμμετέχεις αρκετά σε παιχνίδια, και όχι επειδή κάνεις ανούσια ποστ σε σοβαρά θέματα (το οποίο θα ήταν trolling). Για καλό το είπα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
. Κάποια στιγμή στο μέλλον, δεν θα μετράνε αυτά τα ποστ, οπότε θα είσαι σε πιο νορμαλ επίπεδα.


γιατι να μην μετρανε?
δεν ειναι ποστ του στεκιου κ αυτα?
στεκι ειναι μονο τα θεματα τα ''σοβαρα''?
υπαρχουν ατομα που δεν απαντανε ποτε σε αυτα π.χ. οξυντες δηλ θα εχει 0 μνμτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top