Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το site είχε ανοίξει για περίπου 10 λεπτά το πρωί, μέχρι να διαπιστωθεί το πρόβλημα! Ίσως να είχες κάποιο PM τότε.

Γενικά ότι έγινε εκείνα τα 10 λεπτά (νομίζω ήταν 9 ή 10 το πρωί) χάθηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Με καλά κριτήρια η αναζήτηση δουλεύει άψογα. :)
Αν σε κάποια σημεία μπάζει, αυτό είναι δουλειά της Jelsoft να την φτιάξει.

βάλε την λέξη σπίτι κ δες ποτε βγαίνει το θέμα φτιαχνω το σπιτι μου...

κ τωρα βγαινει σχετικα καλα... πριν μερικες μερες ειχα κανει την ιδια αναζητηση κ μου βγηκε μετα απο 5 σελιδες...επειδη ειχε καιρο να απαντηθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
παιδια δε μιλαω για το πρωι....μιλαω για γυρω στις 7:30 το απογευμα....που ειχατε και ανακοινωση...και φαινοταν οτι στα εισερχομενα ειχα 1 μηνυμα....anyway...whatever...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
βάλε την λέξη σπίτι κ δες ποτε βγαίνει το θέμα φτιαχνω το σπιτι μου...

κ τωρα βγαινει σχετικα καλα... πριν μερικες μερες ειχα κανει την ιδια αναζητηση κ μου βγηκε μετα απο 5 σελιδες...επειδη ειχε καιρο να απαντηθει
Έχω ανεβάσει μία εικόνα πιο πίσω. Κάνε ακριβώς το ίδιο μόνο γράψε "Φτιάχνω το σπίτι μου" αντί για "μαγειρική κτλ κτλ".


Α... επίσης έχεις πιο πολλές πιθανότητες να βρεις αυτό που θες αν βάλεις και τόνους μιας και οι τίτλοι είναι τονισμένοι. ;)

Το google δεν κάνει διαχωρισμό του "ό" από το "ο", αλλά η αναζήτηση εδώ τα θεωρεί διαφορετικά γράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτό που έβλεπες το πρωί ήταν η εικόνα το site στις 03/10, που σημαίνει ότι το έχεις ήδη διαβάσει το pm. ;)
Αυτό που λέει ο Γιώργος είναι πολύ πιθανών!

@Kakerlak
Ο αλγόριθμος της αναζήτησης έχει καμπόσους συντελεστές ένας από αυτούς είναι και οι απαντήσεις. Όποτε είναι είναι απόλυτα λογικό αυτό που αναφέρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
παιδια δε μιλαω για το πρωι....μιλαω για γυρω στις 7:30 το απογευμα....που ειχατε και ανακοινωση...και φαινοταν οτι στα εισερχομενα ειχα 1 μηνυμα....anyway...whatever...
Ακόμη και στις 7.30 το απόγευμα έβλεπες το forum όπως ήταν στις 3/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
παιδια δε μιλαω για το πρωι....μιλαω για γυρω στις 7:30 το απογευμα....που ειχατε και ανακοινωση...και φαινοταν οτι στα εισερχομενα ειχα 1 μηνυμα....anyway...whatever...
Έχεις ανοιχτή την αποστολή e-mail όταν γίνει λήψη νέου προσωπικού μηνύματος; Αν ναι, τσέκαρε τα mail σου. ;)



Αν δεν βρίσκεις κάτι σημαίνει πως ήταν παλιό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Έχω ανεβάσει μία εικόνα πιο πίσω. Κάνε ακριβώς το ίδιο μόνο γράψε "Φτιάχνω το σπίτι μου" αντί για "μαγειρική κτλ κτλ".


Α... επίσης έχεις πιο πολλές πιθανότητες να βρεις αυτό που θες αν βάλεις και τόνους μιας και οι τίτλοι είναι τονισμένοι. ;)

Το google δεν κάνει διαχωρισμό του "ό" από το "ο", αλλά η αναζήτηση εδώ τα θεωρεί διαφορετικά γράμματα.

παντα βαζω τονους οταν κανω αναζητηση κ στο στεκι στο google απλα λεω οτι λογικα πρεπει να εχουν σχεση κ η απαντησεις δεν μπορει να βαζω σπίτι με τονο κ να βγαινει μετα απο 20 θεματα τα οποια ειναι σκεψεις τι αισθανεσαι κ.τ.λ. που δεν εχουν την λεξη σπίτι στον τιτλο

τωρα ειδα την απαντηση σου Πανο... ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα πόσταρα σε ένα thread ''παιδιά όποιος σήμερα πρωί μου έστειλε πμ παρακαλώ να το ξαναστείλει'':P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μία-μία βρε κορίτσια, δεν σας προλαβαίνω. :P
edit: Μπήκε κι ο Bill στη μέση, δεν πήγαινε σε σένα. :P

παντα βαζω τονους οταν κανω αναζητηση κ στο στεκι στο google απλα λεω οτι λογικα πρεπει να εχουν σχεση κ η απαντησεις δεν μπορει να βαζω σπίτι με τονο κ να βγαινει μετα απο 20 θεματα τα οποια ειναι σκεψεις τι αισθανεσαι κ.τ.λ. που δεν εχουν την λεξη σπίτι στον τιτλο
Έχεις βάλει πάνω-αριστερά "Τίτλους μόνο"; Δες και μία εικόνα που έχω ανεβάσει πιο πίσω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Μία-μία βρε κορίτσια, δεν σας προλαβαίνω. :P


Έχεις βάλει πάνω-αριστερά "Τίτλους μόνο"; Δες και μία εικόνα που έχω ανεβάσει πιο πίσω. :)

ναι Γιωργο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έχεις ανοιχτή την αποστολή e-mail όταν γίνει λήψη νέου προσωπικού μηνύματος; Αν ναι, τσέκαρε τα mail σου. ;)



Αν δεν βρίσκεις κάτι σημαίνει πως ήταν παλιό. :)

xexexe!!
τωρα κατι ειπες...ρε Τζορτζη...αυτο το μειλ που εχω χρησιμοποιησει ...οχι απλα δε θυμαμαι το pass αλλα δεν το εχω ανοιξει και ποτε....
anyway...δεν πειραζει.....thank you kids anyway!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
παντα βαζω τονους οταν κανω αναζητηση κ στο στεκι στο google απλα λεω οτι λογικα πρεπει να εχουν σχεση κ η απαντησεις δεν μπορει να βαζω σπίτι με τονο κ να βγαινει μετα απο 20 θεματα τα οποια ειναι σκεψεις τι αισθανεσαι κ.τ.λ. που δεν εχουν την λεξη σπίτι στον τιτλο

τωρα ειδα την απαντηση σου Πανο... ευχαριστω:)
Επέλεξε να ψάξεις μόνο στους τίτλους, όταν ψάχνεις γενικά σε ένα thread ο τίτλος του thread έχει περίπου ίδια σημασία με τα posts :)

Γιώργο είμαι και εγώ εδώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ναι Γιωργο:)

Είναι όπως αυτή εδώ η αναζήτηση;



Την εκτέλεσα (με λέξη κλειδί "σπίτι") και το θέμα που λες μου το βγάζει πρώτο-πρώτο.
Δες με προσοχή το πάνω - αριστερά πεδίο! :)




Ή τράβα screenshot με τις δικές σου παραμέτρους να δούμε τι φτάει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μία-μία βρε κορίτσια, δεν σας προλαβαίνω. :P
edit: Μπήκε κι ο Bill στη μέση, δεν πήγαινε σε σένα. :P
Πάνω που πήγα να σε βρίσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
οκ καταλαβα οταν εβαζα τικ πανω στο θεματα μονο νομιζα οτι ηταν ιδια επιλογη στο να βαζω τιτλους μονο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οκ καταλαβα οταν εβαζα τικ πανω στο θεματα μονο νομιζα οτι ηταν ιδια επιλογη στο να βαζω τιτλους μονο:D
You 're welcome. :thumbup:





Επόμενος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
παιδια δε μιλαω για το πρωι....μιλαω για γυρω στις 7:30 το απογευμα....που ειχατε και ανακοινωση...και φαινοταν οτι στα εισερχομενα ειχα 1 μηνυμα....anyway...whatever...

Η εταιρεία hosting είχε πρόβλημα με τον server της, έχασε όλα μας τα αρχεία και τα επανέφερε απο δικό της backup απο την 3η Οκτ. Έτσι λοιπόν, το πρωί άνοιξε το site με τα δεδομένα αυτού του backup, δηλαδή λες και είχε παραμείνει κλειστό απο τις 3 Οκτώβρη και μετά. Μέχρι να το διαπιστώσουμε αυτό και να το κλείσουμε, έγιναν κάποια (ελάχιστα, και κυρίως απο mods) μηνύματα, και πιθανότατα κάποιος σου έστειλε και το pm αυτό.
Όταν εμείς διαπιστώσαμε τι είχε γίνει, κλείσαμε το site διότι είχαμε χτεσινό πολύ πρόσφατο backup και θέλαμε να βάλουμε αυτό. Καλύτερα να χάνονταν τα posts και pms ενός τετάρτου παρά μιας μέρας, όπως καταλαβαίνεις.
Οπότε κλείσαμε το site, αλλά ωστόσο μέχρι τις 9 περίπου που έγινε η αποκατάσταση του δικού μας backup (μιας και συνεχώς η εταιρεία hosting μας καθυστερούσε, άσε που υπήρχαν κι άλλα προβλήματα, πχ η ώρα ήταν λάθος), το site λειτουργούσε με το παλιό backup + όσα ποστς/πμς είχαν γίνει το πρωί. Κατά τις 9 το βράδυ, αντικαταστάθηκε η βάση δεδομένων του παλιού backup με αυτή του δικού μας, πρόσφατου backup, οπότε κερδίσαμε μεν όσα ποστς/πμς/κλπ είχαν γίνει μέχρι χτες βράδυ, χάσαμε όμως αυτά που είχαν γίνει το σύντομο διάστημα που το site ήταν ανοιχτό σήμερα το πρωί, και κατά πάσα πιθανότητα και αυτό που είχες λάβει. Αν δεν βαρέθηκες να διαβάσεις όλο το κείμενο, λογικά τώρα θα έχεις καταλάβει τι έγινε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι εγω νομιζω εχασα καυτα πιεμς απο ενα αθυροστομο και επαναστατικο μελος.. αν καταλαβει ποιο ειναι, ας μου ξαναστειλει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top