Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα. :(
Εμένα δουλεύει κανονικά πάντως..
Περίμενε, θα το δει και κάποιος άλλος και θα σου πει.. ίσως πάντως έχεις πρόβλημα με την συνδεσή σου, άλλες σελίδες ανοίγουν κανονικά; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μήπως από το Προβολή >> Μέγεθος γραμματοσειράς (κάτι τέτοιο) γίνεται κάτι;





(Το πρόβλημα βασικά είναι ότι χρησιμοποιείς Internet Explorer :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Ναι,οι σελίδες ανοίγουν κανονικά και πολύ γρήγορα μάλιστα.Σ'ευχαριστώ πάντως.Ελπίζω να δορθωθεί σύντομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
(Το πρόβλημα βασικά είναι ότι χρησιμοποιείς Internet Explorer :P)

Μου έχει συμβεί και εμένα αυτό το προβ που λεει η PYLH, ΚΑΙ με ΙΕ ΚΑΙ με FF, ΚΑΙ χρησιμοποιώντας το δίκτυο του ΕΜΠ, ΚΑΙ συνδεδεμένη μέσω conn-x ΚΑΙ με dial-up. (τελευταία φορά χτες βράδυ αλλά γενικά είναι ενετλώς random το πως και πότε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όλα τα συμπτώματα δείχνουν οτι έχεις απενεργοποιημένη javascript.
Αν πατήσεις το παρακάτω κουμπί βγαίνει κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μου έχει συμβεί και εμένα αυτό το προβ που λεει η PYLH, ΚΑΙ με ΙΕ ΚΑΙ με FF, ΚΑΙ χρησιμοποιώντας το δίκτυο του ΕΜΠ, ΚΑΙ συνδεδεμένη μέσω conn-x ΚΑΙ με dial-up. (τελευταία φορά χτες βράδυ αλλά γενικά είναι ενετλώς random το πως και πότε!)

Όταν συμβαίνει αυτό σου ανοίγουν τα popup menus πάνω πάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Το πατάω αλλά δεν βγαίνει τίποτα απολύτως! Το έκλεισα και το ξανάνοιξα αλλά πάλι τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Όταν συμβαίνει αυτό σου ανοίγουν τα popup menus πάνω πάνω;

σε μένα ναι... μόνο τα κουμπιά και οι δυνατότητες μορφοποίησης της απάντησης είναι "νεκρά" :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το πατάω αλλά δεν βγαίνει τίποτα απολύτως! Το έκλεισα και το ξανάνοιξα αλλά πάλι τα ίδια.


Ε είναι αυτό που σου είπα, έχεις απενεργοποιήσει τη javascript (ή στην απενεργοποίησε κάποιος άλλος που έκατσε στο pc).

Για να την ενεργοποιήσεις ξανά θα πας (τα παρακάτω για Internet Explorer 7):
  1. Tools
  2. Internet Options
  3. Καρτέλα Security
  4. Διαλέγεις το εικονίδιο Internet
  5. Custom level...
  6. Scripting
  7. Εκεί που λέει Active scripting επιλέγεις Enable
  8. Πατάς ΟΚ και στα δύο παράθυρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
σε μένα ναι... μόνο τα κουμπιά και οι δυνατότητες μορφοποίησης της απάντησης είναι "νεκρά" :/:

Λέγοντας νεκρά εννοείς οτι δεν λειτουργεί το WYSIWYG αλλά βλέπεις tags κλπ ή οτι είσαι μεν σε WYSIWYG αλλά δεν δουλεύουν τα κουμπιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εννοώ ότι πάω πχ να πατήσω το βελάκι να επιλέξω "sizes" και δεν κάνει τπτ. Το αυτο για χρώματα, bold κτλ... δλδ ενώ βγαίνει σαν να μπορώ να τα πατήσω (και τα πατάω) τελικά δεν ...αντιδρούν!(πχ στα χρώματα δεν ανοίγει η παλέτα για να δω τα χρώματα):confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εννοώ ότι πάω πχ να πατήσω το βελάκι να επιλέξω "sizes" και δεν κάνει τπτ. Το αυτο για χρώματα, bold κτλ... δλδ ενώ βγαίνει σαν να μπορώ να τα πατήσω (και τα πατάω) τελικά δεν ...αντιδρούν!(πχ στα χρώματα δεν ανοίγει η παλέτα για να δω τα χρώματα):confused:
Με (hard) refresh φτιάχνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
χθες βράδυ που θυμάμαι πάντως, ναι, κλείνοντας το ΙΕ και ξανανοίγοντας "πήρε μπρος" (τώρα τις προηγούμενες που μου έχει τύχει δεν θυμάμαι να πω την αλήθεια :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Είμαι άσχετη μ'όλα αυτά. Tools είναι τα εγαλεία που μου δείχνει πάνω-πάνω.Σωστά?Το πάτησα,πήγα στις επιλογές internet,επέλεξα την καρτέλα ασφάλεια όπου ήταν ήδη επιλεγμένο το εικονίδιο internet και μεσσαίο επίπεδο προστασίας.Μέχρι εκεί κατάφερα να φτάσω (αν κι αυτά είναι σωστά δλδ και δεν κάνω μπούρδες). Μετά δεν είδα να γράφει πουθενά scripting.Sorry που σας ταλαιπωρώ! Κάτι στην ελληνική γλώσσα μήπως υπάρχει βρε παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είμαι άσχετη μ'όλα αυτά. Tools είναι τα εγαλεία που μου δείχνει πάνω-πάνω.Σωστά?Το πάτησα,πήγα στις επιλογές internet,επέλεξα την καρτέλα ασφάλεια όπου ήταν ήδη επιλεγμένο το εικονίδιο internet και μεσσαίο επίπεδο προστασίας.Μέχρι εκεί κατάφερα να φτάσω (αν κι αυτά είναι σωστά δλδ και δεν κάνω μπούρδες). Μετά δεν είδα να γράφει πουθενά scripting.Sorry που σας ταλαιπωρώ! Κάτι στην ελληνική γλώσσα μήπως υπάρχει βρε παιδιά?
Εκεί δεν έχει ένα κουμπι με τίτλο κάτι σαν "προσαρμοσμένο επίπεδο προστασίας" (aka Custom level)? Πρέπει να πατήσεις αυτό για να πας εκεί... Πάντως μέχρι εκεί που πήγες, καλά πήγες.

@XRZ: Ε μάλλον δεν φορτώνει το συγκεκριμένο javascript αρχείο. Δοκίμαζε refresh ή hard refresh όταν τυχαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Οκ πατάω το προσαρμοσμένο επίπεδο προστασίας και το μόνο σχετικό που βλέπω να υπάρχει είναι "Εκτέλεση βοηθητικών εφαρμογών Java" όπου είναι ενεργοποιημένο.Δεν αναφέρει πουθενά την λέξη scripting.Τι σημαίνει αυτό μήπως βγάλω καμιάν άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οκ πατάω το προσαρμοσμένο επίπεδο προστασίας και το μόνο σχετικό που βλέπω να υπάρχει είναι "Εκτέλεση βοηθητικών εφαρμογών Java" όπου είναι ενεργοποιημένο.Δεν αναφέρει πουθενά την λέξη scripting.Τι σημαίνει αυτό μήπως βγάλω καμιάν άκρη.
Όχι, άλλο η java, άλλο η javascript.
Όσον αφορά το active scripting, οι περισσότεροι browsers αυτή τη ρύθμιση την έχουν ως "ενεργοποίηση/απενεργοποίηση javascript", ο Internet Explorer επειδή δέχεται εκτός απο javascript και vbscript έχει κάνει ως συνήθως του κεφαλιού του και το έχει ονομάσει "active scripting", οπότε είναι λίγο δύσκολο να σκεφτώ πως μπορεί να το έχουν μεταφράσει, δεδομένου οτι είναι δική του εφεύρεση ο όρος.
Θα το ψάξω πάντως μήπως έχω κανένα γνωστό με ελληνικό Internet Explorer και θα επανέλθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Οκ! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ έτσι κι αλλιώς.Αν δεν τα καταφέρω θα μου το φτιάξει ο άντρας μου άρα δεν ανησυχώ.Μάλλον πρέπει να κάνω μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
PYLH, στο παράθυρο που είχε και αυτό με τις βοηθητικές εφαρμογές java, μπορείς να μου πεις τι είναι απενεργοποιημένο στην κατηγορία "Εκτέλεση" καθώς και οτιδήποτε σχετικό με "δέσμες ενεργειών" σε κάθε κατηγορία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
1. Δυνατότητα δημιουργίας δέσμης ενεργειών του στοιχείου ελέγχου προγράμματος περιήγησης του internet explorer.2. Να επιτρέπεται σε δέσμες ενεργειών το άνοιγμα παραθύρων χωρίς περιορισμούς μεγέθους ή θέσης.3. Να επιτρέπονται οι ενημερώσεις γραμμής κατάστασης μέσω δέσμης ενεργειών.4. Να επιτρέπεται,χωρίς ερώτηση η εκτέλεση των στοιχείων Ελέγχου ActiveX που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί προηγουμένως.5. Να επιτρέπονται οι βοηθητικές εφαρμογές δέσμης ενεργειών.6. Προετοιμασία και εκτέλεση στοιχείων ελέγχου ActiveX που δεν χαρακτηρίζονται ως ασφαλή για εκτέλεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top