Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Επειδη το ψαχνω απο χθες (:redface:) πως γινεται οταν παταω να δω το τελευταιο μηνυμα να με πηγανει...στο τελευταιο μηνυμα, και οχι στο τελευταιο που εχω διαβασει; Συνηθως διαβαζω τα θεματα...απο την αναποδη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το e-mail που στάλθηκε είναι αυτό που έχεις δηλώσει στο λογαριασμό σου :) Δεν έχουμε κάποιο άλλο e-mail σου

Πως γινεται να εχω δωσει μαιλ του pathfinder και να μου ηρθε στο yahoo ?!
Τσεκαρω τα στοιχεια που εχω δωσει και μονο του pathfinder φαινεται..εσεις βλεπετε κατι αλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επειδη το ψαχνω απο χθες (:redface:) πως γινεται οταν παταω να δω το τελευταιο μηνυμα να με πηγανει...στο τελευταιο μηνυμα, και οχι στο τελευταιο που εχω διαβασει; Συνηθως διαβαζω τα θεματα...απο την αναποδη! :P
Το "το τελευταίο μήνυμα" είναι link.

@Corpse: Του pathfinder βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Το "το τελευταίο μήνυμα" είναι link.

Προφανως εννοεις οτι δεν γινεται να αλλαξει αναλογα με τις επιθυμιες του καθε χρηστη;

Παλια ηταν ρυθμισμενο ωστε να πηγαινει στο τελευατιο μηνυμα γενικα, και τωρα στο τεελυταιο διαβασμενο καθε χρηστη;

Ή εγω δεν καταλαβα κατι καλα;

Και η κρισιμη ερωτηση: Για να βλεπω το τελευταιο μηνυμα καθε θεματος, δηλαδη, πρεπει να το κανω manually ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προφανως εννοεις οτι δεν γινεται να αλλαξει αναλογα με τις επιθυμιες του καθε χρηστη;

Παλια ηταν ρυθμισμενο ωστε να πηγαινει στο τελευατιο μηνυμα γενικα, και τωρα στο τεελυταιο διαβασμενο καθε χρηστη;

Ή εγω δεν καταλαβα κατι καλα;

Και η κρισιμη ερωτηση: Για να βλεπω το τελευταιο μηνυμα καθε θεματος, δηλαδη, πρεπει να το κανω manually ετσι;
Μάλλον δεν κατάλαβες κάτι.
Καταρχάς, σε ποιά περιοχή του site αναφέρεσαι;
Απο που δλδ θες να πας στο τελευταίο μήνυμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μάλλον δεν κατάλαβες κάτι.
Καταρχάς, σε ποιά περιοχή του site αναφέρεσαι;
Απο που δλδ θες να πας στο τελευταίο μήνυμα;

Ok. Λοιπον, ειμαι στην κεντρικη σελιδα, στις τελευταιες συζητησεις, & θελω πχ να δω το τελευταιο μηνυμα του θεματος "e-steki: The new era (part 1: forum...". Πατωντας στο link - button με τα βελακια (στα αριστερα του τιτλου), με παει στο τελευταιο διαβασμενο μηνυμα μου (πχ στην προτελευταια σελιδα). Μπορω να κανω κατι για να το αλλαξω (ελπιζω να εγινα κατανοητος) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ok. Λοιπον, ειμαι στην κεντρικη σελιδα, στις τελευταιες συζητησεις, & θελω πχ να δω το τελευταιο μηνυμα του θεματος "e-steki: The new era (part 1: forum...". Πατωντας στο link - button με τα βελακια (στα αριστερα του τιτλου), με παει στο τελευταιο διαβασμενο μηνυμα μου (πχ στην προτελευταια σελιδα). Μπορω να κανω κατι για να το αλλαξω (ελπιζω να εγινα κατανοητος) :)
Απο εκεί δεν γίνεται να πας στο τελευταίο γενικώς, μόνο στο τελευταίο διαβασμένο.
Αλλά γιατί να θες να πας στο τελευταίο ακόμα κι αν δεν έχεις διαβάσει τα προηγούμενα;

ΥΓ: Η υπογραφή σου είναι εκτός ορίων κατά 40px.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
1) Γιατι ειμαι εν γενει παραξενος! Και την εφημεριδα ετσι την διαβαζω ( ο αμιγως ηλιθιος τροπος, i know! Αν και εχω διαβασει οτι ειναι συνηθεια πολλων αντρων)
2) Πιθανως η καπως λογικη εξηγηση ειναι, για να δω ποια εξελιξη εχει η συζητηση, αν με ενδιφερει, αν εχει προχωρησει, κτλ.
3) Το απο εκει δεν γινεται, σημαινει οτι γινεται απο καπου αλλου (εκτος φυσικα απο μεσα απο το θεμα);

Υ.Γ: No, it isn't! And i ve got the screen to prove it! (Γενικα, αλλα και στην συγκεκριμενη περιπτωση τα ελεγχω πριν τα βαλω. Τωρα αν κανω λαθος, ανθρωποι ειμαστε! :D)

EDIT: OK, απο ο,τι καταλαβα αναφερεσαι στα "νεα μηνυματα" (απο εκει μαλλον σε παει στο "τελειως" τελευταιο) Παντως ειδα οτι και ο Αρκτουρος την ιδια αισθηση με μενα ειχε!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1) Γιατι ειμαι εν γενει παραξενος! Και την εφημεριδα ετσι την διαβαζω ( ο αμιγως ηλιθιος τροπος, i know! Αν και εχω διαβασει οτι ειναι συνηθεια πολλων αντρων)
2) Πιθανως η καπως λογικη εξηγηση ειναι, για να δω ποια εξελιξη εχει η συζητηση, αν με ενδιφερει, αν εχει προχωρησει, κτλ.
3) Το απο εκει δεν γινεται, σημαινει οτι γινεται απο καπου αλλου (εκτος φυσικα απο μεσα απο το θεμα);

Υ.Γ: No, it isn't! And i ve got the screen to prove it! (Γενικα, αλλα και στην συγκεκριμενη περιπτωση τα ελεγχω πριν τα βαλω. Τωρα αν κανω λαθος, ανθρωποι ειμαστε! :D)

EDIT: OK, απο ο,τι καταλαβα αναφερεσαι στα "νεα μηνυματα" (απο εκει μαλλον σε παει στο "τελειως" τελευταιο) Παντως ειδα οτι και ο Αρκτουρος την ιδια αισθηση με μενα ειχε!

Το όριο στις υπογραφές αναφέρεται σε όλόκληρη την υπογραφή, όχι μόνο στην εικόνα. :)

ΥΓ: Έχεις το e-steki firefox theme ή είναι ιδέα μου; :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Το όριο στις υπογραφές αναφέρεται σε όλόκληρη την υπογραφή, όχι μόνο στην εικόνα. :)

ΥΓ: Έχεις το e-steki firefox theme ή είναι ιδέα μου; :jumpy:

Μ' αρεσει που στις 3 το βραδυ θες να εισαι και σιβυλλικη! Πες βρε τι εννοεις, γιατι οπως και να το δω, δεν βλεπω να το υπερβαινω!

Το κειμενο προφανως δεν μετραει, οποτε μενουν η κυριως εικονα, & το smilie =>

452 / 179 (53.28KB) + 25 / 24 (1.25KB) = 452 + 179 + 25 + 24 (53.28 + 1,25) = 680 (54.53KB)
Πρεπον = 500 / 180 (100ΚΒ) = 680 .

Ή 25* 24 + 452 * 179 = 600 + 80908 = 81508 pixels
500 * 180 = 90000 pixels.

:hmm::redface::/:

Υ.Γ: ...Sorry, αλλα οχι. :( Πως σου ρθε αυτο απο το screen; Τιποτα δεν φαινεται απο τον browser!)

EDIT: Oh, WTF! Αστο, απλα παω να βγαλω το smilie! Αν ειναι κατι αλλο λαθος, let me know!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μιλάμε για το χώρο που καταλαμβάνει η εικόνα και το κείμενό της από κάτω! ;)
Δε φταίει το smilie...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όπως σου είπε η Isi, το όριο αφορά ΟΛΟΚΛΗΡΗ την υπογραφή, μαζί με τυχόν κείμενο.

ΥΓ: Τίποτα, το νόμιζα απο τις διαγώνιες μπεζ ρίγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μισελ...αυτο περι τελευταιου μηνυματος....το εχω και εγω....
Δε γινεται να σε βγαζει στο τελευταιο μνμ και οχι στο τελευταιο που εχεις διαβασει???????:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μιλάμε για το χώρο που καταλαμβάνει η εικόνα και το κείμενό της από κάτω! ;)
Δε φταίει το smilie...

Όπως σου είπε η Isi, το όριο αφορά ΟΛΟΚΛΗΡΗ την υπογραφή, μαζί με τυχόν κείμενο.

ΥΓ: Τίποτα, το νόμιζα απο τις διαγώνιες μπεζ ρίγες.

Ε αυτο, ομολογουμενως δεν το σκεφτηκα! & μου φαινεται & λιγο παραξενο, γιατι ετσι δεν μπορεις να υπολογισεις ευκολα ποσο μεγαλη σου βγαινει η υπογραφη. Anyhow, Dura lex, sed lex! :(:) Οσο και να προσπαθειτε ομως, η Σασα δεν βγαινει απο την υπογραφη (σας καταλαβα για ποιους δολιους λογους το κανετε αυτο! Την ζηλευετε! :clapup::P:laugh:)

(Νομιζω οτι τωρα ειναι και πιο ωραια! Παει το χρωμα με το μαλλι της Σασας! :P)

Μισελ...αυτο περι τελευταιου μηνυματος....το εχω και εγω....
Δε γινεται να σε βγαζει στο τελευταιο μνμ και οχι στο τελευταιο που εχεις διαβασει???????:/:

Μαλλον οχι, γιατι πολλους χρηστες (και λογικα!) τους βολευει η παρουσα λειτουργια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Παιζάααααακια... Να ρωτήσω κάτι? Στο παλιό σαιτ κάτω κάτω έβγαζε ποιος έχει γενέθλια κάθε μέρα...

Το βγάζει ακόμα κάπου και εγώ δεν το βλέπω ή δεν υπάρχει πια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική σελίδα, καρτέλα χρήστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική σελίδα, καρτέλα χρήστες

ααα.. τώρα το συνειδητοποίησα ότι έχει τέτοιες καρτέλες εκεί!

Πολύ καλή πατέντα!

Thx και μπράβο Once more! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το ίδιο ισχύει και από κάτω στις κατηγορίες του forum
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εδώ θα βάζουμε ιδέες και προτάσεις που έχουμε και που αποσκοπούν στην βελτίωση του site/forum "μας".:)


Μία δικιά μου πρόταση, είναι να μπορούμε να βάλουμε δικιά μας photo στο avatar. Και άμα είναι δύσκολο, λόγω του ότι θα ανεβαίνει ο χώρος που θα χρειαζόμαστε στον server (αν και νομίζω ότι δίνουν άπειρο), να μπορούμε να βάζουμε links από άλλα sites.

Τι λέτε (κυρίως εσείς οι "ανώτεροι")?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι χρήστες θα πρέπει απ' την αρχή, απ' την εγγραφή τους δηλαδή, να μπορούν να κάνουν edit στο profile τους και να μπορούν να βάλουν avatar.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top