Απορίες σχετικά με την αναβάθμιση του υπολογιστή σας

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κοίτα, ένας δίσκος μεγαλύτερης χωρητικότας συνήθως είναι λίγο βαρύτερος και έχει μεγαλύτερο power dissipation (συγκρίνοντας δύο δίσκους από τον ίδιο manufacturer και με παρόμοιο τρόπο κατασκευής). Ομοίως, ο μεγαλύτερος αριθμός στροφών / λεπτό, ενώ όντως είναι καλύτερος, οδηγεί ομοίως σε μεγαλύτερη έκλυση θερμότητας.

Εκτός αν έχεις πολύ ευαίσθητο laptop :P λογικά δεν θα σου δημιουργήσει πρόβλημα αυτή η επιπλέον θερμότητα. Αν πάλι έχεις, τότε θα πρέπει να το φροντίσεις να αεριστεί καλύτερα.

Χμ... σημαντικό αυτό, διότι έχει ένα θέμα με την υπερθέρμανση το λάπτοπ.... :hmm:
Με τόσα service μέσα σε δύο χρόνια, δεν το λες και ανθεκτικό πάντως... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Χμ... σημαντικό αυτό, διότι έχει ένα θέμα με την υπερθέρμανση το λάπτοπ.... :hmm:
Με τόσα service μέσα σε δύο χρόνια, δεν το λες και ανθεκτικό πάντως... :whistle:
Βρε Isil, για laptop μιλάμε; :P
Τότε όντως, το θέμα "θερμότητα" μην το αμελήσεις καθόλου. Προτίμησε χαμηλόστροφο (5.400 rpm) τόσο για τη θερμότητα όσο και για το θόρυβο (οι 7.200 ΒΟΥΙΖΟΥΝ λέμεεε :D). Μην παραλείψεις επίσης να λάβεις υπόψην σου τον παράγοντα "βάρος". :weak: Για τη χωρητικότητα τώρα, δεν νομίζω να παίζουν τόοοσο μεγάλες διαφορές στην τροφοδοσία ανάμεσα σε έναν 320 Gb και έναν 500 Gb.
Στην τελική, διάλεξε με γνώμονα το σοφό: "Α-μπε-μπα-πλομ". Δε με πρόδωσε ποτέ. :redface:

Για πόσο "μπιπ" μας περνάνε; :mad:
Δε φαντάζεσαι. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τότε θα πρέπει να το φροντίσεις να αεριστεί καλύτερα.
ναι,,να του δινεις φασολια..:hehe::hehe:

παντως για τισ στροφες,,αν ξερετε απο την πραξη οτι κανουν θορυβο και ζεστη οι 7200..τοτε isiliel ,παρε

κανα wd 2.5αρη 5400,,blue κυριως..
θεωρουνται ανθεκτικοι..(ασχετο το οτι εγω πηρα για το σταθερο seagate:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έχω ένα αceraki 2,5 χρόνια και δε μου έχει πάθει τίποτα εντελώς (και το χρησιμοποιώ πολύ και πειραματίζομμαι πολύ σε αυτό και hackintoshs του έχω βάλει). Το πηρα επειδή ήταν φτηνό τελικά μου βγήκε και καλό και είχε χαρακτηριστικά επανατατικά για την εποχή του (blu ray, hdmi, 4gb μνημη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ευπειθώς αναφέρω πως η επιχείρηση "αλλαγή σκληρού δίσκου" στέφθηκε με επιτυχία! :D
Δυστυχώς κάτι Αγγλικά Vista Ultimate που είχα, δεν τα άντεχε ο καημένος ο λάπτοπας κι έτσι έβαλα τα Ελληνικά. :rant:
Σημασία έχει πως όλα πήγαν καλά και πρέπει τώρα να ξαναβάλω τα προγράμματά μου κτλ...

Η ιστορία κόστισε 63,37 ευρώ για έναν 500αρη Seagate (που τα 240 που ζητούσε η Dell... :lol:)

Ένα μικρό προβληματάκι έχω ακόμα με το DVD drive, αλλά πιστεύω αν το flashαρω θα στρώσει κι αυτό!
Ευχαριστώ και πάλι όσους βοήθησαν το φτωχό Μίμιτ, να κερδίσει 177, 63 ευρώ, αλλά και 3 χρόνια εγγύηση για τον καινούργιο της σκληρό (σε αντίθεση με τις 90 μέρες που έδινε η Dell)! :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δύο επεξεργαστές:
Intel® Core™2 Duo Processor E4400 (2M Cache, 2.00 GHz, 800 MHz FSB)
Intel® Pentium® Processor E5200 (2M Cache, 2.50 GHz, 800 MHz FSB)

Ποιός είναι καλλίτερος ρε παιδιά;

λινκ με σύγκριση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο 2.5 ghz..σε όλα..με νεοτερα μικροτερα τσιπ τεχνολογια κλπ

βεβαια ο δικος μου 6300 dual core 2.8 ειναι καλυτερος,,αλλα παλιοτερος με παλιοτερη τεχνολογια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Nαι μα ο ένας είναι core 2 duo και ο άλλος core duo.
Δε παίζει ρόλο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα χαρακτηριστικά δες...
αυτα δειχνουν τι ειναι καλυτερο..

ο 5200 ειναι πιο καινουριος και καλυτερος..
και εγω τον dual core 6300 που πηρα ειχε ιδια και καλυτερα χαρακτηριστικα και επιδοσεις απο core 2 duo..
marketing ειναι..δες εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ευχαριστώ μαν, θα κρατήσω τον 5200.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
λοιπον,εχω ενα παλιο laptop toshiba l40(https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905134) αλλα με εγκατεστημένα τα windows xp

θελω να μου πειτε ποιες αναβαθμισεις επιδέχεται...
σκεφτομαι να του βαλω καινουρια ram 2gb(1x1), ποσο λετε να στοιχίσει;;;αξιζει σαν αναβαθμιση;;;λετε να βαλω παραπανω;;;
θα ηθελα να μου προτεινετε ποια ειναι τα καταλληλότερα εξαρτηματα αν γινεται απο το πλαισιο που ειναι κοντα...αν τα παραγγειλω απο εκει μπορουν να μου τα βαλουν και στο laptop αυτοι εκει,επι τοπου;;;;

Υ.Γ.εγγυηση δεν υπαρχει πλεον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λοιπον..δες στο χαρτι του τι μνημες υποστηριζει..ddr 2 667 ή και 800 mhz?ddr3?
εδω δες ποσο κανουν.. προτεινω να βαλεις 2 * 2 γιγα για μεγιστη αναβαθμιση και βαλε και win 7 64 αν θες.. η μνημη ειναι το σημαντικοτερο για καλη λειτουργια στο μελλον,,δεν κολλαει κλπ

για μενα τουλαχιστον, αλλαξε σκληρο δισκο-δες στα χαρτια του αν ειναι sata και βαλε εναν 500αρη απο εδω

δες στα χαρτια του αν παιρνει ξεχωρη καρτα γραφικων-που δεν το πιστευω βασικα,,γιατι αυη που εχει ειναι ενσωματωμενη στη μητρικη..

ολα αυτα μπορεις να τα βαλεις μονος σου,,ανοιγοντας τα καπακια πισω απο το λαπτοπ..πιο απλο ειναι βασικα απο τον σταθερο υπολογιστη.


επισης μπορεις να αλλαξεις και μπαταρια με μεγαλυτερη δες βεβαια πανω στην μπαταρια σου ποσα mah ειναι,,χωρητικοτητα δηλαδη..

αλλα επειδη βλεπω πολυ χαμηλο επεξεργαστη,,σκεψου να αλλαξεις και λαπτοπ στο μελλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
λοιπον..δες στο χαρτι του τι μνημες υποστηριζει..ddr 2 667 ή και 800 mhz?ddr3?
μαλλον ddr2 αλλα δεν ξερω σιγουρα...δεν υπαρχει καποιος τροπος να δουμε απο software;;;
δισκο εχω εξωτερικο 720(δλδ 698)gb,νομιζω φτανει....
καρτα γραφικων γιατι να αλλαξω;;;εννοω δεν το θελω για παιχνιδια αλλα για office,σεφαρισμα στο net και να βλεπω/κατεβαζω ταινιες....
ο δισκος ειναι 2πυρηνος ποιο ειναι το κακο μαζι του;;;
αξιζει να βαλω τωρα 2gb ram(και να του αφησω τα win xp) ή να περιμενω κανα χρονο και μετα να βαλω 4gb(και να του βαλω win7 ultimate;;;).εννοω θα τα σηκωνει(τα win7) λόγω cpu;;;
μπαταρια δεν νομιζω οτι χρειαζεται αντεχει ακομα 1.30 ωρα χαλαρα....αν ειναι να παρω εναν ηλιακο φορτιστή;;ποσο κανει;;;:hmm:

γενικα δεν εχω πολλα χρηματα,ενα 50αρι εχω και σκεφτομαι να το βαλω για ram....


α και thanx για την απαντηση:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γενικα δεν εχω πολλα χρηματα,ενα 50αρι εχω και σκεφτομαι να το βαλω για ram....
λοιπον.. καταλαβα..

με αυτα τα λεφτα παρε 2 απο αυτα
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553104
ή αυτα
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554739

και βαλτα στο λαπτοπ μονος σου..(-μονο απο τη μια μαρκα και τα 2,,καλυτερα,,μην μπλεξεις ..)

αναλογα τι εχει πιο διαθεσιμο,,σχετικα λενε οτι οι kingston ειναι καλυτερη,,,,αλλα ολες ιδιες ειναι..

και θα εχεις την μεγαλυτερη αναβαθμιση με τα λιγοτερα λεφτα,, ποσα εχεις τωρα?512mb?

με 4 γιγα μνημη θα δεις αμεσως πολυ μεγαλη διαφορα απο το σερφαρισμα μεχρι τα παιχνιδια,,αφου δεν θα τραβαει απο το δισκο και θα τρεχει χαλαρα και σφαιρα..

και θα εισαι εξασφαλισμενος για μερικα χρονια..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
απο το πλαισιο δεν παιζει τπτ φιλε;;;(φοβαμαι πολυ τις ηλεκτρονικές αγορες...)παντως το pc που εχω ειναι αυτο
(https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905134
ή αυτο το link αν προτιμάς
https://reviews.cnet.co.uk/laptops/toshiba-equium-l40-17m-review-49295787/specs/
αυτο ειναι ακριβως το laptop μου απλα του εχω win xp μεσα) αν δεις αναλυτικα την περιγραφη λεει
Μνήμη: 2x 512MB DDR2 667. αλλα δεν ξερω τι σημαινει αυτο....
αρα τωρα εχω(το τσεκαρα κιολας) 1gb ram 2x 512MB....

απλα μου εχουν πει οτι με win xp δεν εχει νοημα να βαλεις πανω απο 2gb ram αφου δεν τα αξιοποιεί....
αν βαλω 4gb θα ειναι καλυτερα τα win xp???αξιζει μια τετοια επενδυση;;;εννοω στο μελλον θα μπορει να σηκωσει τα win 7(και 8???) ή θα υπαρξει προβλημα λογω cpu;;;;;;
εγω σκοπευω btw να εχω win xp μεχρι να μην μπορω να παιζω παιχνιδια σε αυτα δλδ τουλαχιστον για αλλα 2 χρονια....τα παιχνιδια δεν με νοιαζουν και τοσο μονο pro αν ειναι θα παιζω....

οταν λες για λιγα χρονια εξασφαλισμένος για ποσα εννοεις;;;


σιγουρα θα μπορω να τα βαλω μονος μου δεν θα παιξει καμια μλκ ε;;εννοω ειναι οπως και στο σταθερο τα βαζεις και τελος δεν θελει τπτ drivers και μλκς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το eshop ειναι πιο αξιοπιστο σε ανβαθμισεις και φερεγγυο.. και πιο φθηνο με τεραστια ποικιλια
κανε παραγγελια και τηλεφωνικα αν θελεις,,και πες τους να πας να το παρεις απο το κοντινο μαγαζι..

εγω εχω χρονια να παρω πραμα απο το πλαισιο,,φαρμακειο ειναι..ολα απο eshop τα παιρνω
ολα απο eshop και αν βγει ελλαττωμετικη η μνημη την γυριζεις πισω και σου στελνουν αλλη,,εχει οφ ορου ζωης εγγυηση..
οι μνημες σου ειναι ιδιες με τις δικες μου,,λιγο σπανιες,,θα καταργηθουν απο την αγορα σε καποιο καιρο.. ,,

plaisio εδω
https://www.plaisio.gr/Laptop-Netboo...R2-667-Ram-So-Dimm-PC2-5400-KVR667D2S5-2G.htm
https://www.plaisio.gr/B2O/Turbo-X-N...ulk-PC2-5400-JM667QSU-2G-JM667QSU-2G-BULK.htm

win xp home εχω και γω και φορτωσα πριν κανα χρονο 6γιγα ραμ σαν τη δικη σου..
το συστημα δειχνει. 3,25 γιγα,,το ξερω, αλλα θα παρω σε καποιο καιρο τα win 7 64bit και θα αναγνωριζουν αξιοποιουν ολη τη μνημη..

οποτε φορτωσε 4 γιγα και θα εισαι ωραιος..
ουτε drivers θελει ουτε τιποτα ,ανοιγεις πισω το λαπτοπ,,δες κανα χαρτι του,,και τραβας τις δυο μνημες και βαζεις αυτες που πηρες..και ολα ok..

αν δεν φορτωσει κανει τιποτα παλαβα μπιμπ..ειναι χαλασμενη η μνημη και πας και στην αλλαζουν,,ετσι αλλαξα 3 μνημες εγω μεχρι να μου στειλουν καλη μνημη..

αλλα αυτο ειναι σπανιο,

τα 4 γιγα ειναι επενδυση για το μελλον..και 64bit λειτουργικο

δες και πώς αλλαζει η μνημη στο λαπτοπ σου..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω εχω χρονια να παρω πραμα απο το πλαισιο,,φαρμακειο ειναι.
καλα δεν νομιζω να εχει και τοσο μεγαλη διαφορα στις τιμες....
ολα απο eshop και αν βγει ελλαττωμετικη η μνημη την γυριζεις πισω και σου στελνουν αλλη,,εχει οφ ορου ζωης εγγυηση..
και στο πλαισιο εχει εφ ορου ζωης εγγυηση δεν μου λεει και πολλα αυτο αλλα thanx anyway
οι μνημες σου ειναι ιδιες με τις δικες μου,,λιγο σπανιες,,θα καταργηθουν απο την αγορα σε καποιο καιρο.. ,
για αυτο θελω να αγορασω τωρα που εχει και εκπτωσεις να μην τρεχω...αν βαλω παραπανω ram θα μου τρωει πολυ μπαταρια????

οκ thanx την 17,90 € θα αγορασω,σιγουρα κανει για το laptop μου ετσι;;;:hmm:

win xp home εχω και γω και φορτωσα πριν κανα χρονο 6γιγα ραμ σαν τη δικη σου..
το συστημα δειχνει. 3,25 γιγα,,το ξερω, αλλα θα παρω σε καποιο καιρο τα win 7 64bit και θα αναγνωριζουν αξιοποιουν ολη τη μνημη..
εμενα με Ιntel Pentium Dual Core T2330 και 4gb ram θα τα σηκωνει τα καινουρια windows(7 αλλα και 8 οταν βγουν...);;;;

οποτε φορτωσε 4 γιγα και θα εισαι ωραιος..
εγινε:clapup::clapup::clapup:
ουτε drivers θελει ουτε τιποτα ,ανοιγεις πισω το λαπτοπ,,δες κανα χαρτι του,,και τραβας τις δυο μνημες και βαζεις αυτες που πηρες..και ολα ok..
οκ οκ θα εχει και κανα προσπεκτους μαζι,ποσο δυσκολο να ειναι:P

αν δεν φορτωσει κανει τιποτα παλαβα μπιμπ..ειναι χαλασμενη η μνημη και πας και στην αλλαζουν,,ετσι αλλαξα 3 μνημες εγω μεχρι να μου στειλουν καλη μνημη..
και μετα μου λες να προτιμησω το eshop???:hmm:

τα 4 γιγα ειναι επενδυση για το μελλον..και 64bit λειτουργικο
οκ θα βαλω 4 με επεισες...γιατι στα windows 64bit????



ok thanx για το βιντεακι τωρα ειμαι οκ, ησύχασα,easy as pie και εγω μπορω να το κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι στα windows 64bit????
γιατι αυτα βλεπουν μνημη πανω απο 4 γιγα.. ειναι το μελλον..

οποιαδηποτε μνημη στα 667mhz κανει για το λαπτοπ..

ομως η μνημη που λες ειναι εκθεσιακο κομματι,,και αν βγει σκαρτη,,που ξερεις αν θα εχουν να στην αλλαξουν?

κανει πολλες απατεωνιες το πλαισιο...με τετοιες"προσφορες"
ενω το eshop εχει μεγαλα αποθεματα και μεγαλη ποικιλια..και ειναι πιο καθαρο στις εξηγησεις..

να ρωτησεις,,αν εχουν και αλλο αποθεμα για αλλαγη αν στραβωσει ..


για αυτο θελω να αγορασω τωρα που εχει και εκπτωσεις να μην τρεχω...αν βαλω παραπανω ram θα μου τρωει πολυ μπαταρια????
ακριβως δεν ξερω.

αλλα υποθετω οτι η ραμ δεν τρωει ρευμα τοσο,,ρευμα τρωει οτι εχει μοτερ και ανεμιστηρες περισσοτερο..δισκοι κλπ
πιστευω οτι δεν θα καταλαβεις τη διαφορα..


και κατεβασε και αυτο advanced windows care το καλυτερο καθαριστικο που εχει στα tools προγραμμα που σου δειχνει ολο το συστημα σου χαρακτηριστικα κλπ τσαμπα.. το καλυτερο βασικα του ειδους του,,ασφαλεστατο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
γιατι αυτα βλεπουν μνημη πανω απο 4 γιγα.. ειναι το μελλον..
απο 4 και πανω;;;δλδ αν εχω 4ακριβως και βαλω 32bit θα εχω προβλημα;;;απο παιχνιδια πως ειναι τα 64bit τα αναγνωριζουν ολα κτλπ????

οποιαδηποτε μνημη στα 667mhz κανει για το λαπτοπ..
ωραια ωραια οκ:whistle:

ομως η μνημη που λες ειναι εκθεσιακο κομματι,,και αν βγει σκαρτη,,που ξερεις αν θα εχουν να στην αλλαξουν?
ε οκ μπορει να σου βαλει μια αλλη αφου εχει εγγυηση...δεν νομιζω αυτο να ισχυει με τπτ....

κανει πολλες απατεωνιες το πλαισιο...με τετοιες"προσφορες"
εχεις καποιο παραδειγμα επειδη εγω παντα τα καλυτερα ακου...
ενω το eshop εχει μεγαλα αποθεματα και μεγαλη ποικιλια..και ειναι πιο καθαρο στις εξηγησεις..
οκ σε αυτο δεν ξερω αλλα μαλλον εχεις δικιο....

να ρωτησεις,,αν εχουν και αλλο αποθεμα για αλλαγη αν στραβωσει ..
θα ρωτησω αν εχουν 3+παραπανω(2 που θα παρω και 1καβαντζα);)

ακριβως δεν ξερω.

αλλα υποθετω οτι η ραμ δεν τρωει ρευμα τοσο,,ρευμα τρωει οτι εχει μοτερ και ανεμιστηρες περισσοτερο..δισκοι κλπ
πιστευω οτι δεν θα καταλαβεις τη διαφορα..
ναι ναι εχει λογικη αυτο που λες συμφωνω:clapup::clapup::clapup:


και κατεβασε και αυτο advanced windows care το καλυτερο καθαριστικο που εχει στα tools προγραμμα που σου δειχνει ολο το συστημα σου χαρακτηριστικα κλπ τσαμπα.. το καλυτερο βασικα του ειδους του,,ασφαλεστατο..
το εβαλα πραγματι καλο ειναι και δεν του το ειχα...
εγω εχω το ccleaner και το registry mechanic...






























ποια η αποψη σας για αυτο:

https://www.comodo.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
΄λαπτοπ ή σταθερο?

μαλλον αυτο που λες,,για ρευμα προκειται..

βαλτο σε αλλη υποδοχη..


απο 4 και πανω;;;δλδ αν εχω 4ακριβως και βαλω 32bit θα εχω προβλημα;;;απο παιχνιδια πως ειναι τα 64bit τα αναγνωριζουν ολα κτλπ????
πολλα ρωτας,,
και πρεπει να πεθανεις..:knife::hehe::shifty::hypno:

μια χαρα θα εισαι..3,25 με 3,5 γιγα θα βλεπουν τα xp ..
και οταν βαλεις 64bit λειτουργικο θα τα δειξει ολα..

ανοιγω πολλες καρτελες στον firefox ,παιζω παιχνιδια χρις να τραβαει μουγκριζει ο δισκος,,με τα 3,25 ραμ.. αξιζει..

η μονη αναβαθμιση που δεις τοσο ξεκαθαρα αποτελεσματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top