• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

ballou

Νεοφερμένος

Η ballou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θα μπορούσε κάποια κοπέλα να μου προτείνει και εμένα έναν δερματολόγο που έχει συνεργαστεί και έχει μείνει ικανοποιημένη. Ρώτησα την δική μου εχθές αλλά μου ζήτησε 150 Ευρώ για άνω χείλος και πηγούνι. Μου φάνηκαν αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εστειλα πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
κοριτσια εγω πηγαινω σε ενα κεντρο για αποτριχωση με λειζερ αλλα μου εχουν πει οτι γενικά ποτέ το προβλημα δε λυνεται εντελως. δηλαδη οι τριχες να μην ξαναβγαινουν ποτε. παντα θα ξαναβγαινουν, απλα οσο περνα ο καιρός θα ειναι ολο και πιο αδυναμες και αραιες, και θα ερχομαι ολο και πιο σπανια για συνεδρια(πραγμα που μεχρι τωρα ισχυει).
βλεπω ομως συχνα σε διαφημιστικα κλπ τη λεξη "οριστικη" αποτριχωση και αναρωτιεμαι, αν ισχυει, μηπως δινω τα λεφτα μου τσαμπα.
σ εσας τι συμβαινει? η αποτρίχωση ήταν οντως οριστικη ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ έκανα την πρώτη επίσκεψη το Δεκέμβρη (σε δερματολόγο) και το αποτέλεσμα είναι φοβερό, από την πρώτη επίσκεψη κιόλας!

Αλλά είναι σχετικά ακριβή, €600 ανά επίσκεψη (για μπικίνι, μηρούς, γάμπες, μασχάλες, άνω χείλος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
και καθε ποτε πηγαινεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω ρε κοριτσια οσες εχετε κανει laser μετα τις πρωτες μερες πως ειναι? εμενα φαινονται ειναι φυσιολογικο? και μου πε δυο μερες πριν παω για την επομενη επισκεψη να τις ξυρισω αλλα μου φανηκε καπως περιεργο! συμφωνειτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
και καθε ποτε πηγαινεις?

Προχθες έκανα τη 2η επίσκεψη, 3μιση μήνες μετά.

Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω ρε κοριτσια οσες εχετε κανει laser μετα τις πρωτες μερες πως ειναι? εμενα φαινονται ειναι φυσιολογικο? και μου πε δυο μερες πριν παω για την επομενη επισκεψη να τις ξυρισω αλλα μου φανηκε καπως περιεργο! συμφωνειτε?

Ναι, φυσιολογικά είναι όλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σευχαριστω για την απαντηση! εμενα η δερματολογος που παω μου ειπε οτι πρεπει να γινονται οι συνεδριες καθε 1,5 μηνα! Εσυ που κανεις? Πονας? Εγω πεθαινω στον πονο γιατι εχω παρα πολλες τριχουλες και ειναι και παρα πολυ σκληρες! Αλλα αν τις ξαναξυρισουμε μετα την πρωτη συνεδρια για να παμε στη δευτερη δεν θα ξαναδυναμωσουν παλι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Προχθες έκανα τη 2η επίσκεψη, 3μιση μήνες μετά.
κρατησε τοσο πολυ? ουαου. εγω που κανω ανω χειλος-πηγουνι παω καθε δυο μηνες πλεον. μου εχουν πει οτι στο μελλον μπορει να ειναι ακομη πιο σπανια, αλλα οπως και να χει για πρωτη φορα ειναι εντυπωσιακα μικρο διαστημα 3,5 μηνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σευχαριστω για την απαντηση! εμενα η δερματολογος που παω μου ειπε οτι πρεπει να γινονται οι συνεδριες καθε 1,5 μηνα! Εσυ που κανεις? Πονας? Εγω πεθαινω στον πονο γιατι εχω παρα πολλες τριχουλες και ειναι και παρα πολυ σκληρες! Αλλα αν τις ξαναξυρισουμε μετα την πρωτη συνεδρια για να παμε στη δευτερη δεν θα ξαναδυναμωσουν παλι?
Κι εγώ πονάω, και η Emla (η κρέμα) δε βοηθάει πολύ :(
Όχι πάντως, δε δυναμώνουν με ένα ξύρισμα, αυτό έλειπε.
κρατησε τοσο πολυ? ουαου. εγω που κανω ανω χειλος-πηγουνι παω καθε δυο μηνες πλεον. μου εχουν πει οτι στο μελλον μπορει να ειναι ακομη πιο σπανια, αλλα οπως και να χει για πρωτη φορα ειναι εντυπωσιακα μικρο διαστημα 3,5 μηνες!
Στο πρόσωπο είναι διαφορετικά, κι εμένα βγαίνουν πιο γρήγορα εκεί (αλλά δεν τις αφήνω και ήσυχες όπως πρέπει, οπότε δεν ξέρω αν φταίει το laser ή ότι απλά δεν τις χτυπάει το laser όλες γιατί ποτέ δεν έχουν βγει όλες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
€600 ανά επίσκεψη (για μπικίνι, μηρούς, γάμπες, μασχάλες, άνω χείλος)

:blink:

Πετάτε 600 ευρώ για αποτρίχωση;;;;;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:blink:

Πετάτε 600 ευρώ για αποτρίχωση;;;;;;:worry:
Νομίζεις ότι εσύ πετάς λιγότερα; Για υπολόγισε πόσο θα ξοδέψεις όλη σου τη ζωή. Και για πολύ χειρότερο αποτέλεσμα (ερεθισμοί, θυλακίτιδες, άγριες τρίχες που ξαναβγαίνουν, άπαπα). Απλά τα δίνεις λίγα λίγα. Για να μην αναφέρω πόσες εργατώρες ξοδεύουν οι γυναίκες σε αυτό συνολικά, οι οποίες επίσης κοστίζουν αφού θα μπορούσες να δουλεύεις instead και να βγάζεις χρήματα την ώρα αυτή. Προσωπικά χρεώνω την ώρα μου 35 ευρώ, επί 3 ώρες το μήνα που αφιέρωνα τουλάχιστον = 1200 ευρώ το χρόνο. Σε λιγότερο από 3 χρόνια θα τα έχει βγάλει τα λεφτά του το laser.

Like it or not, η εμφάνιση στην εποχή μας μετράει, και για τα 2 φύλα. Και η καλή αποτρίχωση είναι και θέμα αισθητικής και υγιεινής. Το να στρουθοκαμηλίζεις και να το παίζεις ότι είσαι υπεράνω και όλα αυτά δε μετράνε, δε σημαίνει ότι θα το βλέπουν και όλοι γύρω σου έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Απλά νομίζω οτι είναι λίγο προκλητικό στην εποχή μας να ξοδεύει κάποιος 600 ευρώ για αποτρίχωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απλά νομίζω οτι είναι λίγο προκλητικό στην εποχή μας να ξοδεύει κάποιος 600 ευρώ για αποτρίχωση.

Προκλητικό; Για ποιόν;
Και επαναλαμβάνω, νομίζεις ότι εσύ συνολικά θα ξοδέψεις λιγότερα επειδή τα δίνεις λίγα λίγα; Για κάτσε και υπολόγισε το ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
αμα θελω να κανω και στο υπολοιπο σωμα (στους μηρους μ ενδιαφερει πιο πολυ) ποσο καιρο πρεπει να περιμενω απο τη μερα που χρησιμοποιησω κερι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αμα θελω να κανω και στο υπολοιπο σωμα (στους μηρους μ ενδιαφερει πιο πολυ) ποσο καιρο πρεπει να περιμενω απο τη μερα που χρησιμοποιησω κερι?
Το λιγότερο 1.5 μήνα. Ωστόσο μπορείς να ξυρίζεσαι μέχρι και 3-4 μέρες πριν τη συνεδρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Απλά νομίζω οτι είναι λίγο προκλητικό στην εποχή μας να ξοδεύει κάποιος 600 ευρώ για αποτρίχωση.
Προκλητικο για ποιον;Γιατι δινεις εσυ λογαριασμο στον διπλανο σου που και πως ξοδευεις τα χρηματα σου;Σαφως και το λειζερ συνεπαγεται ενα πολλαπλασιο κοστος απο αλλες μεθοδους αποτριχωσης ,αλλα εφοσον γινει σωστα και απο ιατρο επιφερει μονιμο αποτελεσμα και απο την αποψη αυτη και οικονομικα συμφερει.Επισης το δερμα δεν υποφερει πλεον απο θυλακιτιδες κλπ.Σε τελικη αναλυση ο καθενας μετραει τα υπερ και τα κατα και πραττει αναλογως χωρις να δινει και λογαριασμο στον πλησιον του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ξέρει κανείς σας κάποιον που όντως δεν χρειάστηκε ξανά επίσκεψη από κάποιο σημείο και μετά; Γιατί εγώ δεν ξέρω.. και φυσικά αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει, απλώς νιώθω πως δεν είναι ό,τι πιο υγιεινό και αν δεν είναι και απόλυτα αποτελεσματικό, σε συνδυασμό με το ότι έχει ένα σχετικά μεγάλο κόστος, ίσως τελικά και να μην αξίζει. Γι' αυτό ρωτάω: ξέρει κάποια σας μια γυναίκα που όντως απαλλάχτηκε οριστικά από την τριχοφυία της και δεν ξαναχρειάστηκε επίσκεψη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki1333

Νεοφερμένος

Η papaki1333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κορίτσια, μπορείτε σας παρακαλώ να μου στείλετε σε πμ τις διευθύνσεις δερματολόγων καθώς και την τιμή ανά συνεδρία;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top