Αποτριχωμένη επίμαχη περιοχή: Ναι ή όχι;

Πως προτιμάτε την επίμαχη περιοχή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 488)
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 71 14.5%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 19 3.9%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι κάπως περιποιημένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 130 26.6%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 18 3.7%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 166 34.0%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 12 2.5%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να έχει κάποιο σχεδιάκι η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 48 9.8%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 20 4.1%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και έχω φετίχ! Θέλω να είναι θάμνος! Scary movie στυλ! :P

    Ψήφοι: 4 0.8%

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
θες να μας το δικαιολογησεις λίγο πριν παθεις κανενα έμφραγμα?:P

Μανία να το δικαιολογήσει το παιδί, αφού έτσι του αρέσει βρε σεις!

Εξάλλου κατα παράφρασιν της γνωστής ρήσης του Βολταίρου:

"Διαφωνώ με την μη αποτρίχωση της γυναίκας στην επίμαχη περιοχή αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά του να του αρέσει."

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
θες να μας το δικαιολογησεις λίγο πριν παθεις κανενα έμφραγμα?:P

νομίζω πως το "μ'αρεσουν να είναι τριχωτά" είναι επαρκές, αλλά αν θες και μια εξήγηση (που δεν είναι εξήγηση αλλά τέλος πάντων), ενα άτριχο μου θυμίζει περισσότερο 8χρονο κοριτσάκι και όχι γυναίκα.

και γενικά μ'αρέσουν οι γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xazoulina

Νεοφερμένος

Η xazoulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Χορευτής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
καλυμμένη!! Valder εσυ εισαι μια κατηγορία μόνος σου..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
νομίζω πως το "μ'αρεσουν να είναι τριχωτά" είναι επαρκές, αλλά αν θες και μια εξήγηση (που δεν είναι εξήγηση αλλά τέλος πάντων), ενα άτριχο μου θυμίζει περισσότερο 8χρονο κοριτσάκι και όχι γυναίκα.

και γενικά μ'αρέσουν οι γυναίκες.


συγνώμη, δλδ αν κτλβα καλά...οι τρίχες κάνουν τη γυναίκα? :P (no offense okz? just discussing)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
νομίζω πως το "μ'αρεσουν να είναι τριχωτά" είναι επαρκές, αλλά αν θες και μια εξήγηση (που δεν είναι εξήγηση αλλά τέλος πάντων), ενα άτριχο μου θυμίζει περισσότερο 8χρονο κοριτσάκι και όχι γυναίκα.και γενικά μ'αρέσουν οι γυναίκες.
Προφανως εχεις συνδεσει απο μικρος την θυληκοτητα της γυναικας (με την απουσια της σε κοριτσια μικρα), με την παρουσια τριχων στο σημειο αυτο. Θα σου προτεινα να το ξεπερασεις γιατι οσο περναει ο καιρος ολο και λιγοστευουν (ευτυχως) οι γυναικες που καλλιεργουν πουρναρια και θαμνους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Όχι! Να μην το ξεπεράσει! Υπάρχουν πολλές γυναίκες που δεν κάνουν το brazilian ούτε για χόμπι ούτε επειδή γουστάρουν να πεθαίνουν από τον πόνο, αλλα γιατί οι περισσότεροι άντρες (όπως φαίνεται και από εδώ) το απαιτούν. Η στάση του νεκροπεθαμένου δεν ενοχλεί κανέναν και επιπλέον γλιτώνει την εκάστοτε κοπέλα του από ένα πραγματικό μαρτύριο. Είναι ήρωας και κελεπούρι, σταματήστε επιτέλους να προσπαθείτε να τον μεταπείσετε και να τον κάνετε σαν τα μούτρα σας.:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Όχι! Να μην το ξεπεράσει! Υπάρχουν πολλές γυναίκες που δεν κάνουν το brazilian ούτε για χόμπι ούτε επειδή γουστάρουν να πεθαίνουν από τον πόνο, αλλα γιατί οι περισσότεροι άντρες (όπως φαίνεται και από εδώ) το απαιτούν. Η στάση του νεκροπεθαμένου δεν ενοχλεί κανέναν και επιπλέον γλιτώνει την εκάστοτε κοπέλα του από ένα πραγματικό μαρτύριο. Είναι ήρωας και κελεπούρι, σταματήστε επιτέλους να προσπαθείτε να τον μεταπείσετε και να τον κάνετε σαν τα μούτρα σας.:mad::mad::mad:

να υποθεσω εισαι κατα της αποτριχωσης...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
συγνώμη, δλδ αν κτλβα καλά...οι τρίχες κάνουν τη γυναίκα? :P (no offense okz? just discussing)

ε μέσα στο πιθηκίσιο κομμάτι του εγκεφάλου μου που ασχολείται με το σεκς ναι! εντάξει, όχι σε σημείο που να πω πως θα με αποτρέψει απο το σεξ με κάποια -εξ άλλου όταν κάνεις σεξ δεν ασχολείσαι μόνο με το αν έχει τρίχες το @$%@^- αλλά σίγουρα το προτιμώ τριχωτό και είναι εκείνη τη στιγμή ενα μεγάλο συν!

Προφανως εχεις συνδεσει απο μικρος την θυληκοτητα της γυναικας (με την απουσια της σε κοριτσια μικρα), με την παρουσια τριχων στο σημειο αυτο. Θα σου προτεινα να το ξεπερασεις γιατι οσο περναει ο καιρος ολο και λιγοστευουν (ευτυχως) οι γυναικες που καλλιεργουν πουρναρια και θαμνους :P

ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΡΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΩ ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΨΩ.

Όχι! Να μην το ξεπεράσει! Υπάρχουν πολλές γυναίκες που δεν κάνουν το brazilian ούτε για χόμπι ούτε επειδή γουστάρουν να πεθαίνουν από τον πόνο, αλλα γιατί οι περισσότεροι άντρες (όπως φαίνεται και από εδώ) το απαιτούν. Η στάση του νεκροπεθαμένου δεν ενοχλεί κανέναν και επιπλέον γλιτώνει την εκάστοτε κοπέλα του από ένα πραγματικό μαρτύριο. Είναι ήρωας και κελεπούρι, σταματήστε επιτέλους να προσπαθείτε να τον μεταπείσετε και να τον κάνετε σαν τα μούτρα σας.:mad::mad::mad:

Ξεσηκώνω θύελλα αντιδράσεων mwahahahah
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
να υποθεσω εισαι κατα της αποτριχωσης...:/:

Είμαι κατά οποιασδήποτε καλλωπιστικής διαδικασίας προκαλεί πόνο και η αποτρίχωση είναι η πρώτη και χειρότερη. (Η λέξη "μαρτύριο" που χρησιμοποίησα πριν δεν ήταν καθόλου τυχαία)

Και συγγνώμη, πείτε με μούργο αλλα ποτε δεν πρόκειται να δεχτώ τη λογική του "μπρός στα κάλλη τι είναι ο πόνος". Να πονέσω για κάτι που αξίζει βρε αδερφέ, όχι γιατί ο κάθε άκυρος είδε 100 τσόντες και αποφάσισε ότι έτσι είναι πιο ωραίο.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Συμφωνό με την Ιdril. Ξέρω κοπέλες που δεν το αντέχουν. Δε μπορεί να είναι όλα Νεκρή φύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
δεν ειναι μονο θεμα καλλωπισμου κατα τη γνωμη μου... ειναι και θεμα υγειυνης! δεν ξερω βεβαια ποσο ποναει και δεν εχω κανεναν λογο να μην σε πιστεψω αλλα πιστευω πως το να ειναι θαμνος ειναι και ασχημο και βρωμικο.γνωμη μου βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές γυναίκες που δεν κάνουν το brazilian ούτε για χόμπι ούτε επειδή γουστάρουν να πεθαίνουν από τον πόνο, αλλα γιατί οι περισσότεροι άντρες (όπως φαίνεται και από εδώ) το απαιτούν.

Να υποθεσω οτι δεν φορας και στρινγκ γιατι ειναι υποτιμητικα για τη γυναικα και την μετατρεπουν σε αντικειμενο ε?

BTW πως θα σου αρεσε εσενα να κανεις στοματικο σε εναν αντρα του οποιο το thing a ding ding ειναι ολο καλημενο με τριχες, να πνιγεσαι και να βγαζεις little tiny adorable curly hairs αναμεσα απο τα δοντια σου?

Οι τριχες υπηρχαν για ενα και μονο ενα σκοπο, να προστατεψουν την περιοχη απο μικροβια και μολυνσεις. Μετα την ανακαλυψη του εσωρουχου καπου 17.895 χρονια, τρεις μηνες και 6 μερες πριν επαψαν να εχουν νοημα.

ΛΕΜΕ!

(btw as far as im concerned goes both ways, ξες τι ωραιο θεαμα ειναι ο 'σερνικος σου με τριχουλα στο αυτι και τη πλατη σαν βρεγμενος γοριλας να βγαινει απο τη θαλαττα θαλαττα?)

flyer:

Aν δεν ξερεις ποσο ποναει, μαθε, ο θεος σε προικησε και εσενα με σκελια και την σχετικη περιοχη αναμεσα τους. Go nuts (no pun was intended but fuuuuunyyyy:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Είναι και θέμα υγιεινής. Αλλά ένα ξυραφάκι την κάνει τη δουλειά του. Τώρα κερί και χαλάουα εκεί κάτω... είναι πολύ ευαίσθητη περιοχή και μπορεί να προκληθούν "αιματηρά επεισόδια". Σέβομαι ότι ορισμένες γυναίκες δεν αντέχουν τον πόνο και δει τα ακρωβατικά της αποτρίχωσης με κερί στο σπίτι. Δεν με ενοχλεί τόσο το θέμα της τριχοφυίας όσο της καθαριότητας. Οι μόνες φορές που άντεξα το μαρτύριο του κεριού ήταν για να μην παλεύω με ξυράφια το καλοκαίρι. Στο μπικίνι (όχι στα ενδότερα). Γενικότερα, δεν μπορώ να πω ότι έχω καθορισμένη προτίμηση στο θέμα και συμφωνώ με νέκρο ότι εκείνη τη στιγμή δεν σε απασχολούν και πολύ οι τρίχες, εκτός βέβαια και αν ο άλλος/άλλη είναι κινητή βελέτζα και ψάχνεις δέρμα κάτω από τον τροπικό δάσος. Εδώ πονάω βγάζοντας τις αναγκαίες τρίχες (φρύδια αλά Καραμανλής ;; ) , δίκιο έχει η Idril, πονάει. πονάει. πονάει. Ξυράφι is fine.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α πα πα, το ξυράφι τα κάνει όλα χάλια. Τουλάχιστον το δικό μου δέρμα αντιδράει πολύ άσχημα, χαλάουα και πάλι χαλάουα.

Αλλά ό,τι κάνω, είναι αποτέλεσμα και του τι θέλω εγώ και του τι μου εμπνέει ο εκάστοτε σύντροφος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αν συνηθίσει το δέρμα με ξυράφι, μετά αν κάνεις χαλάουα (ή αν τα κάνεις εναλλάξ) οι τρίχες "διπλώνουν" και μπαίνουν στο δέρμα (ή στον θύλακα). Σε συνδυασμό με baby oil μετά το ξυράφι το δέρμα γίνεται πολύ απαλό. Δεν χρειάζεται να περιμένεις να φυτρώσουν μέχρι ένα συγκεκριμένο μήκος για να κάνεις χαλάουα και αν είναι κανείς προσεκτικός , δεν προκαλούνται ερεθισμοί στις ευαίσθητες περιοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θενξ, αλλά τα τελευταία 10 χρόνια δεν έπεισα το δέρμα μου να αντέξει το ξυράφι, ούτε στα πόδια ούτε στο μπικίνι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Να υποθεσω οτι δεν φορας και στρινγκ γιατι ειναι υποτιμητικα για τη γυναικα και την μετατρεπουν σε αντικειμενο ε?

Το στρινγκ δεν πονάει. Και μη με κατηγορείς για ψευτοφεμινισμο του τύπου "κάνει τις γυναίκες αντικείμενα" και άλλες τέτοιες μπαρούφες, δεν είπα τίποτα τέτοιο. Το αυτονόητο είπα, ότι δε θέλω κάθε τρεις και λίγο να με γδέρνουν για να συμβαδίζω με ένα πρότυπο που μου επέβαλαν και δε διάλεξα. Αυτό.

Και σε πληροφορώ πως όχι, δεν έχω πρόβλημα να είναι αρκούδι ο άντρας. Ακριβώς όπως δε θέλω εγώ να πονάω δε θα υποχρεώσω ποτε κανέναν να υποστεί το ίδιο πράγμα επειδή έτυχε να έχει τρίχες στην πλάτη του.Έλεος πια, για ποσο ακόμα θα ασχολούμαστε με τρίχες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ποια υγιεινή; το 1800 ίσως, σήμερα το λέμε "σαπούνι" και είναι φίλος μας.

leave

the bush

alone.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Όχι! Να μην το ξεπεράσει! Υπάρχουν πολλές γυναίκες που δεν κάνουν το brazilian ούτε για χόμπι ούτε επειδή γουστάρουν να πεθαίνουν από τον πόνο, αλλα γιατί οι περισσότεροι άντρες (όπως φαίνεται και από εδώ) το απαιτούν. Η στάση του νεκροπεθαμένου δεν ενοχλεί κανέναν και επιπλέον γλιτώνει την εκάστοτε κοπέλα του από ένα πραγματικό μαρτύριο. Είναι ήρωας και κελεπούρι, σταματήστε επιτέλους να προσπαθείτε να τον μεταπείσετε και να τον κάνετε σαν τα μούτρα σας.:mad::mad::mad:

Συγχώρεσέ με Idril αλλά νομίζω ότι γενικεύεις και αδικείς. Αν και δεν είμαι από τους άντρες που απαιτούν γυμνό το όρος της Αφροδίτης καθότι είπα "προτιμώ" και όχι απαιτώ, όπως άλλωστε διατυπωμένο εστί και στην δημοσκόπηση, οφείλω παρόλαυτά να πω ένα δυο πραγματάκια.

1ον, Γυναίκα που περιποιείται την περιοχή της επειδή το απαιτεί ο άντρας και μόνο, είναι εξ ορισμού καταπιεσμένη/υποτακτική στον άντρα. Βγάζεις με τη γενίκευσή σου δηλαδή όλες τις γυναίκες που το ξυρίζουν, άβουλες έως ηλίθιες. Συγγνώμη αλλά ΔΕΝ είναι έτσι τα πράγματα.

2ον, Θεωρείς απολύτως αδύνατο, μια γυναίκα να περιποιείται την περιοχή της για λόγους καθαριότητας; Στην αντίστοιχη περίπτωση, εγώ σαν άντρας αν και ξεκίνησα για πλάκα το 2006 να το κάνω γυαλί, στη συνέχεια διαπίστωσα ότι ήταν ευεργετικό ως προς το θέμα της υγιεινής. Πόσο απίθανο είναι να σκέφτεται και μια γυναίκα έτσι; Καθόλου απίθανο!

3ον, Κανείς -λογικός άνθρωπος έστω- δεν πήρε τον φίλο μας από το αυτάκι να του πει "Θα κάνεις σεξ μόνο με ξυρισμένες από δω και μπρος". Τουλάχιστον η δική μου στάση ήταν "Διαφωνώ, αλλά αφού σου αρέσει είναι δικαίωμα σου και καλά κάνεις".

4ον Λες "είναι ήρωας και κελεπούρι". Δεν διαφωνώ, κι εμένα μου φαίνεται καταπληκτικό παιδί και άξιος! Όμως δεν θα παρεξηγηθείς αν όλος ο υπόλοιπος ανδρικός πληθυσμός που λυδωρείς εντέχνως, δεν σε εντάξει στο target group του, έτσι; Και δεν με πείραξε τόσο αυτό, όσο το γεγονός ότι έχεις μια οργή στο λόγο σου και καταλήγεις με τη φράση "...να τον κάνετε σαν τα μούτρα σας:mad::mad::mad:". Συγγνώμη Idril μου αλλά κανείς δεν σε υποχρέωσε να ανεχτείς τα γούστα μερίδας του αντρικού πληθυσμού. Ο καθένας πάει όπου επιθυμεί. Αυτός που θέλει παγωτό σοκολάτα θα φάει σοκολάτα κι αυτός που θέλει βανίλια θα πάει στη βανίλια.


Και για να μην θεωρήσεις ότι μιλάω εκ του ασφαλούς, πρόσφατα έτυχε να πάω με κοπέλα που δεν είχε περιποιημένη την επίμαχη περιοχή. Δεν έβγαλα κιχ και απόλαυσα τη στιγμή. Δικαίωμά της και το σεβάστηκα!


Φιλικά πάντα, μην παρεξηγηθείς οκ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Συγχώρεσέ με Idril αλλά νομίζω ότι γενικεύεις και αδικείς. Αν και δεν είμαι από τους άντρες που απαιτούν γυμνό το όρος της Αφροδίτης καθότι είπα "προτιμώ" και όχι απαιτώ, όπως άλλωστε διατυπωμένο εστί και στην δημοσκόπηση, οφείλω παρόλαυτά να πω ένα δυο πραγματάκια.

1ον, Γυναίκα που περιποιείται την περιοχή της επειδή το απαιτεί ο άντρας και μόνο, είναι εξ ορισμού καταπιεσμένη/υποτακτική στον άντρα. Βγάζεις με τη γενίκευσή σου δηλαδή όλες τις γυναίκες που το ξυρίζουν, άβουλες έως ηλίθιες. Συγγνώμη αλλά ΔΕΝ είναι έτσι τα πράγματα.

2ον, Θεωρείς απολύτως αδύνατο, μια γυναίκα να περιποιείται την περιοχή της για λόγους καθαριότητας; Στην αντίστοιχη περίπτωση, εγώ σαν άντρας αν και ξεκίνησα για πλάκα το 2006 να το κάνω γυαλί, στη συνέχεια διαπίστωσα ότι ήταν ευεργετικό ως προς το θέμα της υγιεινής. Πόσο απίθανο είναι να σκέφτεται και μια γυναίκα έτσι; Καθόλου απίθανο!

3ον, Κανείς -λογικός άνθρωπος έστω- δεν πήρε τον φίλο μας από το αυτάκι να του πει "Θα κάνεις σεξ μόνο με ξυρισμένες από δω και μπρος". Τουλάχιστον η δική μου στάση ήταν "Διαφωνώ, αλλά αφού σου αρέσει είναι δικαίωμα σου και καλά κάνεις".

4ον Λες "είναι ήρωας και κελεπούρι". Δεν διαφωνώ, κι εμένα μου φαίνεται καταπληκτικό παιδί και άξιος! Όμως δεν θα παρεξηγηθείς αν όλος ο υπόλοιπος ανδρικός πληθυσμός που λυδωρείς εντέχνως, δεν σε εντάξει στο target group του, έτσι; Και δεν με πείραξε τόσο αυτό, όσο το γεγονός ότι έχεις μια οργή στο λόγο σου και καταλήγεις με τη φράση "...να τον κάνετε σαν τα μούτρα σας:mad::mad::mad:". Συγγνώμη Idril μου αλλά κανείς δεν σε υποχρέωσε να ανεχτείς τα γούστα μερίδας του αντρικού πληθυσμού. Ο καθένας πάει όπου επιθυμεί. Αυτός που θέλει παγωτό σοκολάτα θα φάει σοκολάτα κι αυτός που θέλει βανίλια θα πάει στη βανίλια.


Και για να μην θεωρήσεις ότι μιλάω εκ του ασφαλούς, πρόσφατα έτυχε να πάω με κοπέλα που δεν είχε περιποιημένη την επίμαχη περιοχή. Δεν έβγαλα κιχ και απόλαυσα τη στιγμή. Δικαίωμά της και το σεβάστηκα!


Φιλικά πάντα, μην παρεξηγηθείς οκ;;

Φυσικά και δεν παρεξηγήθηκα. Δίκιο έχεις σ'αυτά που λες. Τα "ήρωας και κελεπούρι" και "μην τον κάνετε σαν τα μούτρα σας" ήταν χιούμορ (προφανώς δεν ήταν και πολύ σαφές ότι ήταν χιούμορ, sorry)

Στην τελική κι εγώ είμαι υπέρ της στοιχειώδους περιποίησης. Αλλα αυτό που εννοώ εγώ ως στοιχειώδη περιποίηση(=ξυραφάκι στο μπικίνι) δεν βλέπω να αρκεί στην πλειοψηφία του αντρικού πληθυσμού. Και ναι, προφανώς και η στάση μου θα με βγάλει από το target group, και ναι θα με τσατίσει που για να μπω στο target group πρέπει να φάω το γδάρσιμο. Μπορεί εσύ να σεβάστηκες την επιλογή της κοπέλας και να με σε ένοιαξε, αλλα μάλλον είσαι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top