Αρέσουν στις γυναίκες τα γένια;

Πώς προτιμάτε τα γένια;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 388)

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Το ότι δεν πάνε σε όλους τα μούσια, ισχύει αλλά τώρα πια δεν βλέπω να ναι και τόσοι πολλοί με μούσια λες και πάνε για παπάδες αλλά γένια λίγων ημερών. Οσον αφορά για τις τρίχες στο γυναικείο σώμα, τι να κάνουμε, άνθρωποι είμαστε και μεις οι γυναίκες δεν μπορούμε με το που δούμε πως βγήκε μια τρίχα να την παίρνουμε με το ξυράφι, ηρέμησε. Αν θες άτριχο εντελώς σώμα πιο εύκολα θα το βρεις σε έναν άντρα παρά σε γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σκεφτείτε οτι κ εμας στους άνδρες άλλωστε μας αρέσει να μη βρίσκουμε τρίχες στο γυναικείο σώμα.

Μεγάλη γενίκευση.
Ξέρω πολλά αγόρια που δεν θέλουν τις κοπέλες τους πλαστικές κούκλες, απλά περιποιημένες. Και υπάρχουν και εκείνοι που τους αρέσουν οι τρίχες στο γυναικείο σώμα -ναι, υπάρχουν. Εντάξει, όχι να καλύπτεται η άλλη με γούνα επειδή είναι τελείως μαλωμένη με το ξυράφι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αυτά που έχετε στο μυαλό σας δεν είναι μούσια λίγων ημερών είναι 10 ημερών τουλάχιστον μη πω μέχρι μήνα. Τα 3-4 ημερών ίσα που φαίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ε, δεν τα σπάει;
Τον χειμώνα ζεσταίνεται, το καλοκαίρι τα .. στραγγίζει από τον πολύ ιδρώτα :P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Και το πρόβλημα που είναι; Ό,τι θέλουμε θα κάνουμε με τα μούσια μας.Δε σε ανάγκασε κανένας ούτε να τα αφήσεις ούτε να τα ξυρίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος!!!

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ελεος με τις αποψεις των συγχρονων ελληνων... Δηλαδη οι παππουδες και οι πατεραδες μας που ξυριζονται ειναι φλωροι δλδ... Συμφωνα με τα οσα διαβαζω...

Οτι γραφω εχει σχεση με τα περισσοτερα προβατα που ακολουθουν την μοδα... Οχι μονο στα μουσια, αλλα σε καθε μοδα που ερχεται!
Και ναι ειναι χαζο να βγαινεις για ενα ποτο και ολοι ειτε στην παρεα σου ειτε εκτος αυτης να ναι ιδιοι!

Επειδή δεν μπορείς να φυτρώσεις τρίχα δεν σημαίνει ότι πρέπει να φύγει αυτή η μόδα. Κρατάμε μούσι επειδή μας αρέσει και όχι επειδή είναι της "μόδας". Και στην τελική τι σε πειράζει που άλλοι αφήνουν μούσι; :confused: Εσύ μπορείς να το ξυρίζεις δεν σου λέει κανένας τίποτα.

Με ξερεις και προσωπικα για να ξερεις αν φυτρωνει τριχα στο προσωπο μου ή οχι;
Αυτο που μου λες δεν με πειθει! Οι περισσοτεροι αφηνουν λογω μοδας και οχι επειδη τους αρεσουν τα γενια!
Εγω συμωνω με οσους τα ειχαν και εκτος μοδας! Και θα παραδεχτω οσους τα κρατησουν και εκτος αυτης, τοτε ισως αφηνα και εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελεος με τις αποψεις των συγχρονων ελληνων... Δηλαδη οι παππουδες και οι πατεραδες μας που ξυριζονται ειναι φλωροι δλδ... Συμφωνα με τα οσα διαβαζω...

Οτι γραφω εχει σχεση με τα περισσοτερα προβατα που ακολουθουν την μοδα... Οχι μονο στα μουσια, αλλα σε καθε μοδα που ερχεται!
Και ναι ειναι χαζο να βγαινεις για ενα ποτο και ολοι ειτε στην παρεα σου ειτε εκτος αυτης να ναι ιδιοι!

Όπως μόδα ήταν και παλαιότερα να είσαι ξυρισμένος και ο ελαφρός αξύριστος θεωρούνταν βρωμιάρης. Όπως μόδα ήταν και το 19ο αιώνα να είσαι σαν το Μαρξ από θέμα τρίχας. Δεν καταλαβαίνω βασικά το λόγο που παραπονιέσαι. Δεν σε αναγκάζει κανείς να ξυρίζεσαι.

Παραβλέπεις επίσης άλλον έναν λόγο γοα τον οποίο τα άτομα νεαρής κυρίως ηλικίας δεν ξυρίζονται και αυτός είναι το οικονομικό. Ξυραφάκια + αφρούς + aftershave είναι πολλά τα λεφτά, ιδιάιτερα αν πρέπει να ξυρίζεσαι κάθε μέρα γιατί φυτρώνουν γρήγορα. Στο στρατό που ήταν η μόνη περίοδος στη ζωή μου που ξυριζόμουν κάθε μέρα και μερικές φορές και δυο φορές τη μέρα, είχα φάει ένα κάρο λεφτά σε ξυριστικά. Πλέον απλά έχω ένα ψαλίδι και κάθε 10-15 μέρες τα trimmaro. Έχω γλιτώσει πολύ χρήμα και χρόνο.

Βέβαια το ξύρισμα έχει και αρκετά πλεονεκτήματα όπως κυρίως το θέμα της απολέπισης. Ο άντρας που ξυρίζεται τακτικά έχει πολύ πιο νεανικό δέρμα, ενώ με τα μούσια έχω παρατηρήσει πως είναι πιο δύσκολο να καθαρήσεις το πρόσωπο και συχνά βγάζω σπυριά με πύον, ενώ όταν ξυριζόμουν δεν είχα τέτοια θέματα. Κοινώς αν τα οικονομικά μου ήταν καλύτερα δεν θα είχα πρόβλημα να ξυρίζομαι.

Άσε που άμα είσαι φαλακρός και ξυρίζεις το κεφάλι επιβάλεται να έχεις κάποιο μούσι, αλλιώς είσαι σαν να βγήκες απο χημειοθεραπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και ναι ειναι χαζο να βγαινεις για ενα ποτο και ολοι ειτε στην παρεα σου ειτε εκτος αυτης να ναι ιδιοι!

Επίσης είστε όλοι ίδιοι γιατί φοράτε παντελόνια, μπλούζες και παπούτσια, έχετε μαλλιά και τρίχες.
Είστε όλοι ίδιοι γιατί έχετε το ίδιο γεννητικό σύστημα (υπέθεσα μιλάς για αντροπαρέα).
Είστε όλοι ίδιοι γιατί έχετε κινητά, περπατάτε, τρώτε, μιλάτε και χρησιμοποιείτε τα ΜΜΜ.

Άτοπη σύγκριση το "είναι όλοι ίδιοι". Δεν κρίνεται αυτό από το αν φοράνε όλοι τζιν, all star ή αφήνουν μούσια. Θα το καταλάβεις κυρίως από το κοινωνικό τους προφίλ και την συμπεριφορά για να πεις ότι "είναι όλοι ίδιοι".
Δεν ήταν όλοι ίδιοι δηλαδή κατά το επιχείρημά σου, όταν πριν κάποια χρόνια ήταν φουλ ξυρισμένοι ή άντε να άφηναν μουστάκι;

Επίσης παρεκτός και αν ζω σε κάποιο ειδικό θερμοκήπιο, δεν βλέπω να περιστοιχίζομαι από άντρες με τρίχες-θάμνο μόνο. Βλέπω άντρες τελείως ξυρισμένους, μόνο με μουστάκι, με μούσια τα οποία τριμμάρουν, με γενάκι, με περιποιημένο μουσάκι, με γενειάδα. Πολλές φορές τέτοια διαφορετικά προφίλ τα βλέπω και στον ίδιο άνθρωπο. Χαρακτηριστικά θυμάμαι 2 καθηγητές μου στο Λύκειο οι οποίοι ξυρίζονταν 2 φορές το μήνα. Τις υπόλοιπες απλά τα τρίμμαραν για να μην πνιγούν στην τρίχα. Ο λόγος ήταν ότι βαριόντουσαν. :P

Αυτο που μου λες δεν με πειθει! Οι περισσοτεροι αφηνουν λογω μοδας και οχι επειδη τους αρεσουν τα γενια!
Ουάου, τόση σιγουριά με διαλύει. Teach us, master. Πού είναι τα αποτελέσματα του στατιστικού σου δείγματος να παραδειγματιστούμε οι αδαείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
έξοδα έχει να τα παίρνεις με ξυράφι αλλά πάλι αν δε τα θες τελείως γυαλί και μια φορά τη βδομάδα να τα παίρνεις οκ είσαι ,εγώ τουλάχιστον. Αν τα παίρνεις με μηχανή όμως τι έξοδα να χεις. Σε σύγκριση με το να αφήσεις μούσι δηλαδή που από ένα σημείο και μετά θες λάδια και ιστορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
έξοδα έχει να τα παίρνεις με ξυράφι αλλά πάλι αν δε τα θες τελείως γυαλί και μια φορά τη βδομάδα να τα παίρνεις οκ είσαι ,εγώ τουλάχιστον. Αν τα παίρνεις με μηχανή όμως τι έξοδα να χεις. Σε σύγκριση με το να αφήσεις μούσι δηλαδή που από ένα σημείο και μετά θες λάδια και ιστορίες.

Μιλάμε να είσαι πάντα ξυρισμένος, δηλαδή να μην υπάρχει τρίχα στο πρόσωπο. Εγώ με απλό ξύρισμα την επόμενη το πρωί θέλω πάλι, ενώ με κόντρα κρατάνε και 2 μέρες, αλλά είναι κακό για το πρόσωπο. Η μηχανή δεν κάνει τόσο καλό ξύρισμα και απολέπιση όσο η λεπίδα και το νιώθεις ιδιαίτερα στην αφή (ή τουλάχιστο δεν έχω βρει εγώ τέτοια μηχανή).

Τώρα λάδια και τέτοια τα θες μόνο άμα έχεις αφήσει πολύ μούσι, να μπορείς δηλαδή να το κάνεις κοτσιδάκι. Αλλιώς απλά ψαλίδι και λίγο βούρτσα για να μην είναι αλ κάιντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Στα έξοδα για το μούσι, λαμβάνετε υπόψη και τα έξοδα για το επί πλέον σαμπουάν για τα μαλλιά (:P), για να πλυθεί, την πετσέτα που θα το στεγνώσετε, η οποία μετά θα είναι λούτσα και θα πάει στα άπλυτα, και το στέγνωμα με πιστολάκι, για να μπορέσετε να φύγετε στεγνοί έξω από το σπίτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Στα έξοδα για το μούσι, λαμβάνετε υπόψη και τα έξοδα για το επί πλέον σαμπουάν για τα μαλλιά (:P), για να πλυθεί, την πετσέτα που θα το στεγνώσετε, η οποία μετά θα είναι λούτσα και θα πάει στα άπλυτα, και το στέγνωμα με πιστολάκι, για να μπορέσετε να φύγετε στεγνοί έξω από το σπίτι;

Ξέχασες το παραπάνω νερό που θα χρειαστεί να ξεπλύνεις τη σαπουνάδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μιλάμε να είσαι πάντα ξυρισμένος, δηλαδή να μην υπάρχει τρίχα στο πρόσωπο. Εγώ με απλό ξύρισμα την επόμενη το πρωί θέλω πάλι, ενώ με κόντρα κρατάνε και 2 μέρες, αλλά είναι κακό για το πρόσωπο. Η μηχανή δεν κάνει τόσο καλό ξύρισμα και απολέπιση όσο η λεπίδα και το νιώθεις ιδιαίτερα στην αφή (ή τουλάχιστο δεν έχω βρει εγώ τέτοια μηχανή).

Τώρα λάδια και τέτοια τα θες μόνο άμα έχεις αφήσει πολύ μούσι, να μπορείς δηλαδή να το κάνεις κοτσιδάκι. Αλλιώς απλά ψαλίδι και λίγο βούρτσα για να μην είναι αλ κάιντα.

αλ κάιντα :rofl:

καλό και το ξυράφι αλλά αν έχεις σκοπό κάποια στιγμή να αφήσεις σου βγαίνει πολύ σκληρή η τρίχα και σε τσιμπάνε μούρλια. το διαπίστωσα the hard way

Στα έξοδα για το μούσι, λαμβάνετε υπόψη και τα έξοδα για το επί πλέον σαμπουάν για τα μαλλιά (:P), για να πλυθεί, την πετσέτα που θα το στεγνώσετε, η οποία μετά θα είναι λούτσα και θα πάει στα άπλυτα, και το στέγνωμα με πιστολάκι, για να μπορέσετε να φύγετε στεγνοί έξω από το σπίτι;

καλά το γελάς αλλά η αλήθεια είναι πως αυτά κοστίζουν όσο θέλει κάποιος να κσοτίζουν. Μπορείς να τη βγάζεις ίσα με ό,τι κρίνεις ό,τι χριεάζεσαι, μπορείς και να το πνίγεις στις κρέμες και στα προϊόντα περιποίησης. Μετά βέβαια δε θα φταίει η Χ ασχολία που ναι ακριβή αλλά οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ξυρίζομαι κάθε μέρα αναγκαστικά, αλλά στις διακοπές και όταν μπορώ δεν πιάνω ξυράφι γιατι το έχω βαρεθεί
αν μπορούσα θα είχα μεγάλη γενειάδα στυλ leonidas γιατί μου αρέσει εμένα και όχι για κάποια γκόμενα

εν τελη δεν νομίζω ότι τα γενια είναι κάτι που απασχολει τις γυναίκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Eγώ ψηφίζω μούσι .Μ'αρέσει που γραντζουνάει :redface::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Εγώ ξυρίζομαι κάθε 8-10 μέρες.Ωστόσο,συμφωνώ με τον Γιώργο πιο πάνω!! Κι εγώ την ίδια άποψη έχω,ότι δηλαδή οι περισσότεροι αφήνουν μούσι λόγω της μόδας,είτε τους πάει είτε όχι..αλλά εμείς δεν είμαστε σε θέση να το κρίνουμε αυτό (για αυτό υπάρχουν οι κοπέλες-γυναίκες ;) )!Όσον αφορά τα ρούχα,αυτό που θέλουμε να πούμε είναι ότι ο συνδυασμός χρωμάτων και συγκεκριμένων ειδών είναι αυτός που τους κάνει να φαίνονται οι περισσότεροι το ίδιο.Αυτά όμως παράγουν οι σημερινές βιομηχανίες (καλώς ή κακώς),οπότε δεν έχουμε και πάρα πολλές επιλογές. Τώρα για τα μαλλιά συμφωνώ απόλυτα! Παντού φράντζες και ξυρισμένα πλαϊνά (και τα ίδια γυαλιά ηλίου ακόμα...)! Έχουν φτάσει σε σημείο να νοιάζονται οι άντρες (κυρίως οι πιο νέοι) για τα μαλλιά τους περισσότερο από τις γυναίκες...Για τα κινητά,περιττό να πω ότι έχει γίνει πλέον ''must''..όταν πας σε ('in') καφετέρια,πρώτα ζητάς κωδικό wi-fi και μετά παραγγέλνεις τον καφέ σου..εγώ δεν το κάνω και ούτε πρόκειται.Η γενίκευση που κάνουμε οφείλεται στο ότι η πλειοψηφία είναι πρόβατα (ως συνήθως) και απλά είναι περιττό να αναφερθούμε στις μειονότητες,αν και κανονικά θα έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Προφανώς για να το αφήσεις πρέπει να σου πηγαίνει στο πρόσωπο, αλλά υπάρχει και ένα χειρότερο πρόβλημα. Είναι άσχημο όταν ο άλλος δεν έχει πυκνό μούσι, και το αφήνει. Έτσι βλέπεις κάποιες σχετικά αραιές τρίχες να μακραίνουν και να είναι σα τραγί (κακία). :P Από κει και πέρα, γούστο του καθενός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top