[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αν οι φώτο δεν είναι fake,γιατί με τόσα ψέματα που έχουν πει οι δημοσιογράφοι δε θα μου έκανε εντύπωση,κανονικά αντί να τους μεταφέρουν στον Κορυδαλλό έπρεπε να τους μεταφέρουν στο στρατόπεδο του Νταχάου!Όσο για την επικαιρότητα Νο 2 η γνώμη του Σαμαρά έχει πάψει από καιρό να με ενδιαφέρει!;)
Δεν ξερω αν ειναι φεικ παντως οτι και να ειναι ξεπατωθηκα στο γελιο:P. Αν ειναι πραγματικες ενα εχω να πω ΣΟΥΡΓΕΛΟ. Συμφωνω για Dachau ειναι:P. Καλα η γνωμη του Σαμαρα... αστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειναι φεικ παντως οτι και να ειναι ξεπατωθηκα στο γελιο:P. Αν ειναι πραγματικες ενα εχω να πω ΣΟΥΡΓΕΛΟ. Συμφωνω για Dachau ειναι:P. Καλα η γνωμη του Σαμαρα... αστο...
Άσχετο,αλλά ο Παππάς στη 2η φώτο(αυτή με το χαιρετισμό και φόντο τη σβάστικα)μοιάζει λίγο στη φάτσα με ένα συμμαθητή μου από το δημοτικό!:hehe:
αποδομουνται ολα τα ειδωλα σιγα σιγα σε τουτη την σαπια κοινωνια:(
Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος,αλλά υπονοείς ότι έχω ως είδωλα τους Χρυσαυγίτες?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Άσχετο,αλλά ο Παππάς στη 2η φώτο(αυτή με το χαιρετισμό και φόντο τη σβάστικα)μοιάζει λίγο στη φάτσα με ένα συμμαθητή μου από το δημοτικό!:hehe:

:P εχει προσπαθησει να κανει και την φραντζα του Hitler βλεπω στην δευτερη:P:P σαλεψαν ρε... Ο Ορκος τους επισης αισχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
:P εχει προσπαθησει να κανει και την φραντζα του Hitler βλεπω στην δευτερη:P:P σαλεψαν ρε... Ο Ορκος τους επισης αισχος!
Ναι,αλλά ξέχασε το μουστακάκι...χαχαχα...ο όρκος είναι όντως έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Και γιατί ακριβώς πρέπει να σοκαριστώ; Δεν βρίσκω λόγο να το ψηφίσει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το ΣΟΚ είναι για τον Βενιζέλο και τους κολαούζους του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Προσωπικα εμένα μου προκαλεσε εκπληξη οτι το ΠΑΣΟΚ δεν ειναι πια στις δημοσκοπησεις στην Βουλη γιατι αυτο σημαινει την οριστικη και πληρη διαλυση του. Ομως στην πραγματικοτητα το ΠΑΣΟΚ ζει και βασιλευει αφου ουσιαστικα συγχωνευθηκε με τον ΣΥΡΙΖΑ (ειχαμε μεγάλη κινητοποιηση). Ο χαζος λαος δεν γνωρίζει την ταυτοτητα του νεου ΠΑΣΟΚ με αποτελεσμα αργα η γρηγορα να κυβερνουν παλι οι ΠΑΣΟΚΟΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Προσωπικα εμένα μου προκαλεσε εκπληξη οτι το ΠΑΣΟΚ δεν ειναι πια στις δημοσκοπησεις στην Βουλη γιατι αυτο σημαινει την οριστικη και πληρη διαλυση του. Ομως στην πραγματικοτητα το ΠΑΣΟΚ ζει και βασιλευει αφου ουσιαστικα συγχωνευθηκε με τον ΣΥΡΙΖΑ (ειχαμε μεγάλη κινητοποιηση). Ο χαζος λαος δεν γνωρίζει την ταυτοτητα του νεου ΠΑΣΟΚ με αποτελεσμα αργα η γρηγορα να κυβερνουν παλι οι ΠΑΣΟΚΟΙ.
Αν και λανθασμενες οι προκειμενες το συμπερασμα δεν ειναι λαθος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαξέντιος

Νεοφερμένος

Ο Μαξέντιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Οτιδήποτε *κακό* για το φαινόμενο πασόκ είναι good thing για τη χώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Οι ψηφοφόροι πιστεύω ότι πήγαν στο ΣΥΡΙΖΑ και στη Χρυσή Αυγή και δευτερευόντως στη ΔΗΜΑΡ. Πολύ λίγοι στη ΝΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οι ψηφοφόροι πιστεύω ότι πήγαν στο ΣΥΡΙΖΑ και στη Χρυσή Αυγή και δευτερευόντως στη ΔΗΜΑΡ. Πολύ λίγοι στη ΝΔ
Αυτό το ότι οι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ πήγαν στη "Χ.Α." δεν ισχύει. Αν υπάρχουν είναι απειροελάχιστοι. Από όσες έρευνες έγιναν προέκυψε ότι ο κύριος όγκος του ΠΑΣΟΚ πήγε στο ΣΥΡΙΖΑ, σεβαστό μέρος στη Ν.Δ. και πιο μικρό στη ΔΗΜΑΡ. Το μεγαλύτερο μέρος των ψηφοφόρων της "Χ.Α", προέρχεται καθαρά από τη Ν.Δ. και νέους ψηφοφόρους.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
ΣΟΚ στο (ΠΑ)ΣΟΚ!!!
Γι αυτό δεν μπορούσα να κοιμηθώ χτες :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Αυτό το ότι οι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ πήγαν στη "Χ.Α." δεν ισχύει. Αν υπάρχουν είναι απειροελάχιστοι. Από όσες έρευνες έγιναν προέκυψε ότι ο κύριος όγκος του ΠΑΣΟΚ πήγε στο ΣΥΡΙΖΑ, σεβαστό μέρος στη Ν.Δ. και πιο μικρό στη ΔΗΜΑΡ. Το μεγαλύτερο μέρος των ψηφοφόρων της "Χ.Α", προέρχεται καθαρά από τη Ν.Δ. και νέους ψηφοφόρους.



Μιλάς προφανώς για τις εκλογές του 2012 και μάλλον έχεις δίκιο. Εγώ μιλάω για την τωρινή κατάσταση στην οποία άλλωστε αναφέρονται και τα αντίστοιχα δημοσιεύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οι ψηφοφόροι πιστεύω ότι πήγαν στο ΣΥΡΙΖΑ και στη Χρυσή Αυγή και δευτερευόντως στη ΔΗΜΑΡ. Πολύ λίγοι στη ΝΔ
Μιλάς προφανώς για τις εκλογές του 2012 και μάλλον έχεις δίκιο. Εγώ μιλάω για την τωρινή κατάσταση στην οποία άλλωστε αναφέρονται και τα αντίστοιχα δημοσιεύματα.
Δηλαδή ισχυρίζεσαι ότι ΤΩΡΑ υπάρχει σεβαστός αριθμός ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ που πήγε στη Χ.Α. ? Μου φαίνεται τελείως αστήρικτο και εξωπραγματικό...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή ισχυρίζεσαι ότι ΤΩΡΑ υπάρχει σεβαστός αριθμός ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ που πήγε στη Χ.Α. ? Μου φαίνεται τελείως αστήρικτο και εξωπραγματικό...



Kαι ομως:P Το ΠΑΣΟΚ αλλωστε δεν βασιζοταν σε πραγματικους ''σοσιαλιστες'' (ασχετα αν λεει οτι και καλα ειναι σοσιαλιστικο) αλλα σε ανθρωπακια που ειχαν σχεσεις καθαρα πελατειακες με το υπεροχο κρατος που μας προικισε. Τα ανθρωπακια αυτα με την ιδια ευκολια που εγιναν σοσιαλιστες μπορουν να γινουν και φασιστες, εθνικιστες, Συριζαιοι κτλ Οπου φυσσαει ο ανεμος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
φιλε διας ψαξε για τους αυριανιστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ρίξτε του μια ''φόλα'' μπας και σκάσει το παπαγαλάκι!

Σημείωση Συντονιστή: Το μήνυμα αυτό είναι απάντηση του ποστ που μπορείτε να βρείτε εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Η πιθανοτητα απλως ολο αυτο να ειναι τυπικο (το λεει στο 0:34) γιατι εχουν κατατεθεσει απο πριν "ναι σε ολα" η πλειοψηφια και η αλλη να κανει show, δεν παιζει δηλαδη? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top