[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Ντάξει, τώρα το πίστεψα κι εγώ πως ζώ σε άλλη Ελλάδα...:P
Kαλα η ελλαδα ειναι μια κατηγορια μονη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το προβλημα ειναι οτι παντα υπαρχουν τα λαμογια που καταπατανε τους νομους.

Εδώ η ίδια η κυβέρνηση καταπατά τους νόμους... για λαμόγια θα μιλάμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ας μιλήσουμε σοβαρά,φυσικά και το πιστεύω.Αν δεν παλέψεις,δεν κερδίζεις τίποτα.Και η δουλεία υπήρχε για χιλιάδες χρόνια,μέχρι να καταργηθεί.
σωστο αυτο που λες αλλα αλλο το ενα αλλο το αλλο τα συμφεροντα που ειναι απο πισω ειναι τεραστια εχουν αιχμαλωτισει τον κοσμο με τις τηλεορασεις και τα μεσα βλ.δηλωσεις ροκφελερ οτι χρηματοδοτησαν την επανασταση των γυναικων για να φορολογησουν και τον αλλο μισο πληθυσμο και να εχουν τα παιδια απο μικρη ηληκια στα σχολεια να συντελεστει η πλυση εγκεφαλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.


πάντως από επικοινωνιακό παιχνίδι και τρυκ εντυπωσιαμού πάμε καλά...

Και γιατί ας πούμε να μην μειωθεί η χρηματοδότηση στην Άμυνα και στην εκκλησία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και γιατί ας πούμε να μην μειωθεί η χρηματοδότηση στην Άμυνα;

Ναι, γιατί έχουμε τόσο μεγάλη δύναμη που δεν χρειαζόμαστε τα... περιττά έξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Μα το θέμα είναι οτι τελικά ο εξοπλισμός που παραλαμβάνεται, είναι προβληματικός και χαμηλής ποιότητας...
εγω πάντως απο τα λιγα που εχω διαβάσει στο defencenet αυτα εχω καταλαβει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα το θέμα είναι οτι τελικά ο εξοπλισμός που παραλαμβάνεται, είναι προβληματικός και χαμηλής ποιότητας...
εγω πάντως απο τα λιγα που εχω διαβάσει στο defencenet αυτα εχω καταλαβει...

Αυτό ισχύει. Άρα πρέπει να αλλάξει αυτή η πολιτική, το να αγοράζουμε μεταχειρισμένα προϊόντα και προϊόντα χαμηλότερης τεχνολογίας και από τις γνωστές... αγορές μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
αν και έχουμε βγει τελείως οff, μια τελευταία ερώτηση σου κάνω, και αν θες κανε θεμα να το συζητήσουμε εκεί περαιτέρω.

από τον προϋπολογισμό του κράτους, τι ποσό πηγαίνει στα στρατά κάθε χρόνο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
αν και έχουμε βγει τελείως οff, μια τελευταία ερώτηση σου κάνω, και αν θες κανε θεμα να το συζητήσουμε εκεί περαιτέρω.

από τον προϋπολογισμό του κράτους, τι ποσό πηγαίνει στα στρατά κάθε χρόνο;;;

Καλό θέμα θα ήταν.

Αυτό δεν το γνωρίζω, το θέμα είναι όμως ότι γίνεται εντελώς λανθασμένη χρήση αυτών των χρημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ξεφτιλιζει ο ξεφτιλισμενος...Μου θυμιζει κοντρες μεταξυ Σαμαρα και Γιωργακη.

Η Βενιζελου-Σαμαρα.


Γελοιοι,για ακομη μια φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Συμφωνα με τον Κρατικο Προυπολογισμο (προβλεψη για το 2012) οι Δαπάνες για Εξοπλιστικά Προγράμματα του Υπουργειου Εθνικής Άμυνας ανέρχονται στα 1,3 δις ευρώ. Οι Δαπάνες ΝΑΤΟ στα 60εκατ ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Συμφωνα με τον Κρατικο Προυπολογισμο (προβλεψη για το 2012) οι Δαπάνες για Εξοπλιστικά Προγράμματα του Υπουργειου Εθνικής Άμυνας ανέρχονται στα 1,3 δις ευρώ. Οι Δαπάνες ΝΑΤΟ στα 60εκατ ευρώ.


Σε παρακαλώ, αν δε γνωρίζεις να μην λες αερολογίες οι οποίες δεν ισχύουν!!!
;)

Για το 2012 προβλέπεται η δαπάνη μόλις 216 εκατ. ευρώ - από 1,5 ως 2 δις περίπου ετησίως που ήταν λίγα χρόνια πριν - δηλαδή αρκετά λιγότερα από αυτά που δαπανώνται ακόμη και για έναν και μόνο σταθμό του Mετρό!!!


https://www.ellinikos-stratos.com/arthra/dapanes.asp

Το ποσό αυτό είναι τελείως ξεφτίλα και θα έπρεπε να ντρέπονται δεν έχουν λεφτά ούτε να τους ταίσουν τους έφεδρους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Συγγνωμη κατεβασα ενα αρχειο και αυτα ελεγε. Δεν ειπα αερολογιες. Ό,τι ειδα ειπα :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Για αυτό να κοιτάμε προσεκτικά τι λέμε γιατί υπάρχουν κάποιοι που τα παίρνουν και λένε τα δικά τους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ενταξει συγγνωμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ρε παιδιά πόσο μου τη σπάει που όποτε μπω στο youtube και δεν είμαι συνδεδεμένη με το λογαριασμό μου, το μόνο που βλέπω να μ πασσάρει ως προτεινόμενα βίντεο είναι οτιδήποτε έχει σχέση με χρυσή αυγή!!! όχι τίποτα δεν έχω δει ούτε ένα τέτοιο βίντεο, δν κτλβαινω γτ μ τα προτείνει. πόσα λεφτά δίνουν στο youtube για να τους προβάλλει δλδ....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
πλάκα πλάκα με αυτή την φωτό που ανέβασες... μου θύμισες κάτι. οι αμερικανοί πρέπει να είναι ολίγον ακροδεξιοί... κατά καιρούς βλέπω κάτι ταινίες κ ντοκιμαντερ που βρίζουν και δείχνουν ότι κυνηγάν τους αριστερούς κ κυρίως τους κομμουνιστές (φαντάζομαι ξέρετε ότι οι χρυσαυγίτες ξύλο πάιζουν με τους κομμουνιστές πιο πολύ από,τι με τους μετανάστες). για τους μετανάστες τα ξέρετε. και τώρα που το σκέφτομαι, τρέφουν ιδιαίτερη συμπάθεια κ αποδίδουν τιμή σοτυς λεγόμενους... αυτόχθονες? πώς τους λένε κάτσε να δεις δν μού ρχεται :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
“Μετά τους μετανάστες, είστε οι επόμενοι.”
Αυτό έγραφαν φυλλάδια που εμφανίστηκαν αυτή την εβδομάδα στην περιοχή gay clubbing της Αθήνας.
Πηγή

ντάξει, τα λόγια περιττά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top