[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Και στο πανεπιστήμιο υπάρχουν οι ουγκ ουγκ και γυμναστήριο.:P Επίσης η Χρυσή Αυγή προυπήρχε ως κόμμα, αποκλείεις να έχουν εισαχθεί υποστηρικτές της στα πανεπιστήμια;:P
Δεν αποκλειω να εχουν εισαχθει στα αει-τει μην τρελαθουμε κιολας αλλα το οτι θα οργανωθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Το να τους υποτιμάς είναι νομίζω αρκετά επικίνδυνο.Δείτε τον Κασιδιάρη ή τον Μιχαλολιάκο ας πούμε.Είναι άτομα καθόλου ανοιχτόμυαλα βέβαια, αλλά αρκετά ευφυή και με ισχυρή πειθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Γιατί τώρα στα πανεπιστήμια έχουν μπεί όλες οι διάνοιες.:P

οχι,αλλα πρεπει να δωσεις πανελληνιες,να διαβασεις.Οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι αμορφωτοι.Ειδικα για να μπουν σε σχολες θετικων επιστημων δυσκολο το βρισκω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα έχετε προσέξει ότι η Χ.Α. δεν έχει πρόβλημα με όλους τους μετανάστες, αλλά μόνον (κυρίως) με τους ασιάτες και τους αφρικανούς. Ακούσατε ποτέ να χτύπησαν Αλβανό? (Λέγεται ότι έχει κάνει συμφωνία με την αλβανική μαφία). Έτσι τα "παληκάρια" της δέρνουν κακομοίρηδες Πακιστανούς και Αιγύπιους που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα και δεν μπορούν να αμυνθούν.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Το να τους υποτιμάς είναι νομίζω αρκετά επικίνδυνο.Δείτε τον Κασιδιάρη ή τον Μιχαλολιάκο ας πούμε.Είναι άτομα καθόλου ανοιχτόμυαλα βέβαια, αλλά αρκετά ευφυή και με ισχυρή πειθώ.
δεν τους υποτιμαω αλλα τα αει-τει ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ χωρος οπου πρωτοστατει η αριστερα και φυσικα νδφκ-πασπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν αποκλειω να εχουν εισαχθει στα αει-τει μην τρελαθουμε κιολας αλλα το οτι θα οργανωθουν
Μάλιστα, το ίδιο εμετικές μπορεί να είναι και άλλες παρατάξεις, και κοντά σε αυτές μπορεί να οργανωθούν κι εκείνοι, καθόλου απίθανο.
οχι,αλλα πρεπει να δωσεις πανελληνιες,να διαβασεις.Οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι αμορφωτοι.Ειδικα για να μπουν σε σχολες θετικων επιστημων δυσκολο το βρισκω.:P
Αυτό που θέλω να σου πώ είναι πως αυτοί που δίνουν πανελλήνιες και εισάγονται ακόμα και σε υψηλόβαθμες σχολές είναι μορφωμένοι; Εδώ να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.:P Μπορούμε να τους αντικρούσουμε με επιχειρήματα κι όχι μειώνοντάς τους, διότι όπως προαναφέρθηκε αυτό είναι επικίνδυνο.:)
δεν τους υποτιμαω αλλα τα αει-τει ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ χωρος οπου πρωτοστατει η αριστερα και φυσικα νδφκ-πασπ
Πώς εννοείς το "πρωτοστατεί"; Γιατί στην σχολή μου, όπως και σε άλλες, η δαπ είναι η παράταξη που επικρατεί και κινεί τα νήματα μαζί με το αδερφάκι την πασπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Μάλιστα, το ίδιο εμετικές μπορεί να είναι και άλλες παρατάξεις, και κοντά σε αυτές μπορεί να οργανωθούν κι εκείνοι, καθόλου απίθανο.

Αυτό που θέλω να σου πώ είναι πως αυτοί που δίνουν πανελλήνιες και εισάγονται ακόμα και σε υψηλόβαθμες σχολές είναι μορφωμένοι; Εδώ να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.:P Μπορούμε να τους αντικρούσουμε με επιχειρήματα κι όχι μειώνοντάς τους, διότι όπως προαναφέρθηκε αυτό είναι επικίνδυνο.:)
Εννοειται οτι η διαδικασια των πανελληνιων που την περναω προσφερει μηδαμινη ουσιαστικη γνωση αποστηθιση θελει και δεν νομιζω να υπαρχουν παραταξεις ακροδεξιες στα πανεπιστημια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εννοειται οτι η διαδικασια των πανελληνιων που την περναω προσφερει μηδαμινη ουσιαστικη γνωση αποστηθιση θελει και δεν νομιζω να υπαρχουν παραταξεις ακροδεξιες στα πανεπιστημια
Δηλαδή εσένα σε πειράζει μία παράταξη ή ένα κόμμα όταν είναι ακροδεξιό μόνο; Σε άλλες περιπτώσεις δεν ενοχλείσαι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μάλιστα, το ίδιο εμετικές μπορεί να είναι και άλλες παρατάξεις, και κοντά σε αυτές μπορεί να οργανωθούν κι εκείνοι, καθόλου απίθανο.

Ακριβώς.Εύκολα μπορεί να ξεπηδήσει μία τέτοια παράταξη η οποία θα είναι αντίθετη και θα παρουσιάζεται ως εναλλακτική σε ΔΑΠ-ΠΑΣΠ ή σε αριστερούς 'φασίστες' των πανεπιστημίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Δηλαδή εσένα σε πειράζει μία παράταξη ή ένα κόμμα όταν είναι ακροδεξιό μόνο; Σε άλλες περιπτώσεις δεν ενοχλείσαι;:)
για μενα παραταξεις δεν πρεπει να υπαρχουν στα αει-τει αλλο θεμα ειναι αυτο ομως,πολλες ειναι οι εμετικες παραταξεις που υπαρχουν αλλα αλλο εμετικη αλλο φασιστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ακριβώς.Εύκολα μπορεί να ξεπηδήσει μία τέτοια παράταξη η οποία θα είναι αντίθετη και θα παρουσιάζεται ως εναλλακτική σε ΔΑΠ-ΠΑΣΠ ή σε αριστερούς 'φασίστες' των πανεπιστημίων.
Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι πως υπάρχει μία γενικότερη επίθεση απο τα ΜΜΕ προς την Χρυσή Αυγή, αλλά στον μπουμπούκο που βγαίνει και λέει:"153 Έλληνες έσωσαν την Ελλάδα σήμερα" δεν αντιδρούν. Ξεσπάει ο κόσμος την οργή/αγανάκτιση σε ένα συγκεκριμένο κόμμα , για να ξεχνάει τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
ΚΡΕΜΑΛΑ ΡΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι πως υπάρχει μία γενικότερη επίθεση απο τα ΜΜΕ προς την Χρυσή Αυγή, αλλά στον μπουμπούκο που βγαίνει και λέει:"153 Έλληνες έσωσαν την Ελλάδα σήμερα" δεν αντιδρούν. Ξεσπάει ο κόσμος την οργή/αγανάκτιση σε ένα συγκεκριμένο κόμμα , για να ξεχνάει τους άλλους.

Ο Μπουμπούκος και το πρώην κόμμα του ήταν ο σιωπηρός προθάλαμος της Χρυσής Αυγής. Κανέναν άλλο δεν ξεχνάμε, απλώς, στη δεδομένη στιγμή που έχεις κτήνη και «κτήνη» μέσα στο κοινοβούλιο, θα κοιτάξεις πρώτα να σωθείς από τα κτήνη. Και η επίθεση αυτή για εμένα εσκεμμένη είναι, για να φανεί ότι δήθεν η Χρυσή Αυγή είναι αντισυστημική και ότι είναι αυτό που προσπαθεί να δείξει. Αν τα ΜΜΕ ήθελαν πραγματικά να την πολεμήσουν, θα την έφταναν στο 3 και 4%, ή ακόμη κι εκτός Βουλής, όπως έκαναν με άλλα κόμματα.

Να θεωρήσουμε μήπως ότι είναι λάθος που ο κόσμος (ημι)αντιδρά, και «ξεσπά» την οργή/αγανάκτηση που του προκαλούν τα φασιστοειδή πίσω σε αυτήν; Σκουπίδια είναι και αυτή η θέση τους αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι πως υπάρχει μία γενικότερη επίθεση απο τα ΜΜΕ προς την Χρυσή Αυγή, αλλά στον μπουμπούκο που βγαίνει και λέει:"153 Έλληνες έσωσαν την Ελλάδα σήμερα" δεν αντιδρούν. Ξεσπάει ο κόσμος την οργή/αγανάκτιση σε ένα συγκεκριμένο κόμμα , για να ξεχνάει τους άλλους.

Αυτός ήταν ο ρόλος των ΜΜΕ ανέκαθεν.Τώρα όμως που ο κόσμος το καταλαβαίνει λειτουργεί αντίθετα στηρίζοντας την Χρυση Αυγή επειδή την πολεμάνε στα κανάλια, θέλοντας απο κάπου να πιαστεί.Ο κίνδυνος δηλαδή είναι διπλός απο την μία έχουμε να παίρνουν αποφάσεις αντιδημοκρατικές(μνημόνιο) και από την άλλη σαν εναλλακτική, να εμφανίζεται ένα ναζιστικό κόμμα το οποίο να διεκδικεί(!) εξουσία.Ποια είναι η λύση; Να μην ξαναψηφίσουμε απο οργή όπως έγινε τον Ιούνη αλλά ψύχραιμα και συνειδητά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Θα έχετε προσέξει ότι η Χ.Α. δεν έχει πρόβλημα με όλους τους μετανάστες, αλλά μόνον (κυρίως) με τους ασιάτες και τους αφρικανούς. Ακούσατε ποτέ να χτύπησαν Αλβανό? (Λέγεται ότι έχει κάνει συμφωνία με την αλβανική μαφία). Έτσι τα "παληκάρια" της δέρνουν κακομοίρηδες Πακιστανούς και Αιγύπιους που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα και δεν μπορούν να αμυνθούν.


Προφανώς τα βάζουν με αυτούς που μπορούν έτσι ώστε να φαίνονται δυνατοί και πολύ αντρακλές. Σαφώς και δεν έχουν αρχίδια, αφού αν είχαν θα πλάκωναν και ξένους (για να υπερασπιστούν τις σκατοθεωρείες τους περί μεταναστών) που θα προέρχονταν απ την Σομαλία, απ΄την Ρωσία, απ΄την Ουκρανία, απ΄την Βουλγαρία αλλά σιγά που τολμάνε... Τα βρωμογουρουνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αυτός ήταν ο ρόλος των ΜΜΕ ανέκαθεν.Τώρα όμως που ο κόσμος το καταλαβαίνει λειτουργεί αντίθετα στηρίζοντας την Χρυση Αυγή επειδή την πολεμάνε στα κανάλια, θέλοντας απο κάπου να πιαστεί.Ο κίνδυνος δηλαδή είναι διπλός απο την μία έχουμε να παίρνουν αποφάσεις αντιδημοκρατικές(μνημόνιο) και από την άλλη σαν εναλλακτική, να εμφανίζεται ένα ναζιστικό κόμμα το οποίο να διεκδικεί(!) εξουσία.Ποια είναι η λύση; Να μην ξαναψηφίσουμε απο οργή όπως έγινε τον Ιούνη αλλά ψύχραιμα και συνειδητά.
Πράγματι, έχεις δίκαιο.:)
Προφανώς τα βάζουν με αυτούς που μπορούν έτσι ώστε να φαίνονται δυνατοί και πολύ αντρακλές. Σαφώς και δεν έχουν αρχίδια, αφού αν είχαν θα πλάκωναν και ξένους (για να υπερασπιστούν τις σκατοθεωρείες τους περί μεταναστών) που θα προέρχονταν απ την Σομαλία, απ΄την Ρωσία, απ΄την Ουκρανία, απ΄την Βουλγαρία αλλά σιγά που τολμάνε... Τα βρωμογουρουνα...
Άντε να πάνε και στον Σκορτσιανίτη να του πούν τις απόψεις τους για το ποιός είναι Έλληνας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ο μονο τροπος να αντιμετωπιστει το τερας του φασισμου και της προπαγανδας των μαζων ειναι η σωστη ενημερωση και η μορφωση.
Αυτο ειναι δυσκολο ομως μοναχα ετσι ανοιγει το μυαλο και βλεπει την ουσια.
Θα σα πω ενα παραδειγμα..
Σχολειο μου και ιδιαιτερα στην ταξη μου ειχαμε εντονο το φαινομενο της Χρυσης Αυγης.
Και λεω ειχαμε γιατι πλεον εχει μειωθει παρα πολυ.
Μαλιστα ενας συμμαθητης μου στον εθνικο υμνο περσι στην 28 Οκτωβρη ειχε χαιρετησει ναζιστικα
*βεβαια πηρε 3ημερη*

Πιασαμε λοιπον τα παιδια που πιστευαν στην Χρυση Αυγη και υποκινουνταν απο 1-2 συγκεκριμενα ατομα που ολοι γνωριζαμε και τους μιλησαμε.
Ανοιχτα και ηρεμα.
Τους ειπαμε τα παντα ετσι οπως ειναι διχω σαλτσες και γλυκα λογια.
Του ειπαμε πως εχουν μετατραπει σε προβατα.Σε προβατα που κανουν οτι τους λενε και δεν καταλαβαινουν.
Προβατα που κατευθυνονται και βλεπουν μοναχα το δεντρο και τιποτα αλλο.
Και με τα πολλα καταλαβαν.
Καταλαβαν τι τρεχει και απομακρυνθηκαν απο αυτα τα 1-2 ατομα..
Εγιναν παλι αυτοι που ηταν.Δεν λεω οτι δεν το φαινομενο εξαλιφθηκε,ομως τα πραγματα αλλαξαν.

Σιγα -σιγα προς το καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Αυτός ήταν ο ρόλος των ΜΜΕ ανέκαθεν.Τώρα όμως που ο κόσμος το καταλαβαίνει λειτουργεί αντίθετα στηρίζοντας την Χρυση Αυγή επειδή την πολεμάνε στα κανάλια, θέλοντας απο κάπου να πιαστεί.Ο κίνδυνος δηλαδή είναι διπλός απο την μία έχουμε να παίρνουν αποφάσεις αντιδημοκρατικές(μνημόνιο) και από την άλλη σαν εναλλακτική, να εμφανίζεται ένα ναζιστικό κόμμα το οποίο να διεκδικεί(!) εξουσία.Ποια είναι η λύση; Να μην ξαναψηφίσουμε απο οργή όπως έγινε τον Ιούνη αλλά ψύχραιμα και συνειδητά.
Με αυτο ακριβως τον τροπο τα μμε ενισχυουν την χ.α. στημενο παιχνιδι ειναι θελουν να την παρουσιασουν αντισυστημικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Για να πέσει η Χ.Α:
1. Η αστυνομία να κάνει καλύτερα την δουλειά της πολεμώντας το έγκλημα
2. Τα ΜΜΕ να σταματήσουν να ασχολούνται με αυτήν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο Λύκειο μου γενικά οι καθηγητές ήταν γενικά αριστερής ιδεολογίας και δεν τους επέτρεπαν να εκφραστούν. Και πάλι όμως...

Ένας μαθητής είχε ζωγραφίσει τη σβάστικα στον πίνακα μόνο και μόνο για να νευριάσει μια καθηγήτρια που δήλωνε Κομουνίστρια.

Ένας συμμαθητής μου τις τελευταίες μέρες του σχολείου είχε χαιρετήσει ναζιστικά αμέσως μετά την προσευχή και μετά κατέκρινε την παραπάνω καθηγήτρια επειδή δεν έκανε το σταυρό της. Ο ίδιος με είχε ρωτήσει αν ήμουν Κομουνίστρια, επειδή φορούσα ένα μενταγιόν με μια γάτα καθισμένη πάνω σε ένα φεγγάρι, του έμοιαζε λέει με σφυροδρέπανο. :confused:

Γιατί οι "καλοί" και οι "καλλιεργημένoι" δεν τον βλέπουν ως μόδα; Όλοι υποστηρίζουν τη Χρυσή Αυγή. Από τη στιγμή που ο Κασιδιάρης χτύπησε την Κανέλλη, οι περισσότεροι μαθητές (αν όχι όλοι) υποστήριξαν την πράξη του αυτή.

Το τελευταίο το επικυρώνω. Όλοι σχεδόν έλεγαν: "αφού δε σταματούσε, καλά να πάθει!" :eek: :mad: Και όταν απαντούσα μου έλεγαν: "Αν λες για τα δικαιώματα της γυναίκας ναι εντάξει". :confused:

Το να τους υποτιμάς είναι νομίζω αρκετά επικίνδυνο.Δείτε τον Κασιδιάρη ή τον Μιχαλολιάκο ας πούμε.Είναι άτομα καθόλου ανοιχτόμυαλα βέβαια, αλλά αρκετά ευφυή και με ισχυρή πειθώ.

Τα επιχειρήματά τους καταρρίπτονται πανεύκολα για έναν που έχει βγάλει το Λύκειο και παρακολουθούσε στοιχειωδώς το μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top