[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Είναι θλιβερό το γεγονός ότι νέα παιδιά θαυμάζουν το ναζισμό και τις χούντες. Τα παρακαλώ να ψάξουν και να μάθουν την αλήθεια. Η χούντα στην Ελλάδα ήταν καταστροφή. Δικτατορία, τρομοκρατία, εξορίες, φυλακές, βασανιστήρια, ακόμα και δολοφονίες ήταν ο τρόπος επιβολής της. Ξεπούλησε τον εθνικό πλούτο και παρέδωσε τη μισή Κύπρο στην Τουρκία. Να θυμ'ισω ότι οι πρωτεργάτες της χούντας δικάστηκαν και καταδικάσθηκαν σε θάνατο για εσχάτη προδοσία. Σε όλο τον κόσμο όπου κυβέρνησαν στρατιωτικές χούντες τα ίδια και χειρότερα συνέβησαν. Παράδειγμα στη Χιλή η χούντα του Πινοσέτ. Μην λέτε λοιπόν ότι καλύτερα είμασταν με τη χούντα χωρίς να ξέρετε. Μάθετε πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Κι επειδή συνεχώς ακούω για ναζισμό ιδού...
Ένα αρχαίο-άγαλμα ναζιστής

Κι ένα πανάρχαιο χιτλερικό κτίσμα με αγκυλωτούς σταυρούς

Τα συμπεράσματα δικά σας!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Κι επειδή συνεχώς ακούω για ναζισμό ιδού...
Ένα αρχαίο-άγαλμα ναζιστής

Κι ένα πανάρχαιο χιτλερικό κτίσμα με αγκυλωτούς σταυρούς

Τα συμπεράσματα δικά σας!;)
θίχτηκαν οι υποστηρικτές χαχα..δεν πειράζει κρατήστε την δικαιολογία για τον αρχαιοελληνικό χαιρετισμό. Απλώς έχετε μια δικαιολογία για τον εαυτό σας, τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
μετά την τεραστια άνοδο τις X.A. καταλαβαίνουμε ποσο αγράμματοι,αμόρφωτοι..είμαστε σαν λαός
αλλα ο ελληνάρας τέτοια θέλει να βλέπει,έναν Κασιδιάρη να βρίζει και να δέρνει μέσα στην βουλή και στα ΜΜΕ..νομιζοντας οτι ετσι θα παμε μπροστα
και το κακο ειναι οτι οι ηλικιες που ψηφιζουν Χ.Α. ειναι 18-24 ετων,δηλαδη τι θα γινει στο μελλον ?
εντωμεταξύ ξέρω αρκετούς που μου έλεγαν "πιο καλά τα χρονια που ήμασταν επί χούντα,παρα αυτά τώρα",χωρις καν να ξερουν τι ειναι χουντα και τι γινοταν επι χουντα..
λεμε για τους παπουδες και γαγιαδες τι ψηφιζουν αλλα και εμεις δεν ειμαστε καλυτεροι

Ασε τώρα τι κάνουν και τι ψηφίζουν οι παππούδες και οι γιαγιάδες μας.....αυτοί ναί πλεόν το παραδέχονται ότι ψήφισαν λάθος πολιτικές, αλλά και εμείς εκείνη την εποχή τα ίδια θα ψηφίζαμε διότι τότε ακόμα δεν φαίνονταν τι λαμόγια ήταν καθώς όντως γίναν πολλά θετικά πράγματα τότε για την ελληνική κοινωνία (βραχυπρόθεσμα ωστόσο μόνο 'οπως αποδείχθηκε) οπότε κ μεις τα ίδια θα είχαμε κάνει....εεε και τώρα κάνας παππούς σε μια γειτονιά ή περιο΄χη γεμάτη με λαθρομετανάστες αμα ψηφίσει και ΧΑ. δε μου φαίνεται και πολύ παράξενο......
Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΓΕΝΙΑ ΟΜΩΣ...ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως είναι και πιο μορφωμένη, ιστορικά ενημερωμένη και έχει δει ή μάλλον βιώσει τα λάθη του παρελθόντος. Δε δικαιολογούμαστε. Ειλικρινά με την χρυσή αυγή φάνηκε πόσα έξυπνα άτομα υπάρχουν στη χώρα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Κι επειδή συνεχώς ακούω για ναζισμό ιδού...
Ένα αρχαίο-άγαλμα ναζιστής

Κι ένα πανάρχαιο χιτλερικό κτίσμα με αγκυλωτούς σταυρούς

Τα συμπεράσματα δικά σας!;)

Ένα σύμβολο αλλάζει ανά τους καιρούς.
Εσύ τώρα προσπαθείς να με πείσεις ότι το υψωμένο χέρι δεν είναι σύμβολο ναζισμού, αλλά αρχαιολεεηνικός χαιρετισμός.
Από την στιγμή που ο Χίτλερ πήρε αυτό το σύμβολο και το χρησιμοποίησε ως ναζιστικό χαιρετισμό, αλλάζει ρόλο.

Αυτό μπορείς να το δεις και στην θρησκεία σου -απ' ότι έχω καταλάβει είσαι Χριστιανή- με την παρεξήγηση του συμβόλου αυτού.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Κι επειδή συνεχώς ακούω για ναζισμό ιδού...
Ένα αρχαίο-άγαλμα ναζιστής

Κι ένα πανάρχαιο χιτλερικό κτίσμα με αγκυλωτούς σταυρούς

Τα συμπεράσματα δικά σας!;)

χαχαχα έλα μωρέ τώρα έχει βρέι η Χ.Α. να πούμε μία καραμέλα που την αναμασάει διαρκώς...το ξέρουμε ότι αυτός ο χαιρετισμός πριν κάτι χιλιάδες χρόνια υπήρξε στην Αρχαία Ελλάδα, μόνο που πλέον μετά απο κάτι.....ασήμαντα γεγονότα απέκτησε άλλο νόημα στην κοινή συνείδηση και πλέον σημαίνει αυτό που σημαίνει. Και έτσι να μην ήταν, ωραία και τι προσπαθεί να κάνει η ΧΑ με αυτό??? Να δικαιολογήσει τις διάφορες πράξεις τις με το γεγονός ότι στην αρχαία ελλάδα χαιρετιούνταν επίσης έτσι? Ας γελάσω.........ΧΑ και Αρχαία Ελλάδα, καμία μα καμία απολύτως σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Κι επειδή συνεχώς ακούω για ναζισμό ιδού...
Ένα αρχαίο-άγαλμα ναζιστής

Κι ένα πανάρχαιο χιτλερικό κτίσμα με αγκυλωτούς σταυρούς

Τα συμπεράσματα δικά σας!;)

To θέμα δεν είναι η προέλευσή του συμβόλου αλλά το τι συμβολίζει σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
ναι, αλλα των αναρχικων δεν μετραει ούτε τόσο. Βέβαια, είναι πολύ καλοί στο σπάσιμο!!
διαφωνω καθετα,αγαπητε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Κι επειδή συνεχώς ακούω για ναζισμό ιδού...
Ένα αρχαίο-άγαλμα ναζιστής

Κι ένα πανάρχαιο χιτλερικό κτίσμα με αγκυλωτούς σταυρούς

Τα συμπεράσματα δικά σας!;)



Καταρχάς πάρε και το αρχαίο άγαλμα ναζιστή, aka βασιλιάς Πύρρος, σε κανονική φωτογραφία και όχι ζωγραφιά, από διαφορετικές οπτικές γωνίες:



Δεύτερον, αγκυλωτός σταυρός είναι αυτό:


Αυτό της φωτογραφίας σου λέγεται μαίανδρος, και δεν έχει καμία σχέση με ναζισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η Χ.Α. δεν έχει απολύτως καμία σχέση με ναζισμό και Χίτλερ. Απόδειξη τα εξώφυλλα του περιοδικού της:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Αν έμενα και σε πόλη που στην πλατεία της έχει ναζιστικό άγαλμα, θα άλλαζα χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.


Καταρχάς πάρε και το αρχαίο άγαλμα ναζιστή, aka βασιλιάς Πύρρος, σε κανονική φωτογραφία και όχι ζωγραφιά, από διαφορετικές οπτικές γωνίες:



Δεύτερον, αγκυλωτός σταυρός είναι αυτό:


Αυτό της φωτογραφίας σου λέγεται μαίανδρος, και δεν έχει καμία σχέση με ναζισμό.
Ωραία...το σήμα της ΧΑ αυτό δεν είναι?

Προσωπικά μου φαίνεται ότι μοιάζει περισσότερο με μαίανδρο παρά με αγκυλωτό σταυρό!
Απλώς δεν έχω κόψει μέχρι τώρα τους χρυσαυγίτες ότι φοβούνται να δηλώσουν κάτι για να χαϊδέψουν αφτιά...και αφού λένε ότι δεν έχουν καμία σχέση με το ναζισμό έτσι θα είναι!Δε λέω ότι δεν έχω τις αμφιβολίες μου,απλώς εξετάζω κι αυτό το ενδεχόμενο...αυτοί μπήκαν τώρα στην εξουσία και προσπαθώ να καταλάβω τί ακριβώς πρεσβεύουν...οι υπόλοιποι της βουλής είναι δοκιμασμένοι εδώ και δεκαετίες και όλοι ξέρουμε τί είναι!Πάντως σε κάποια πράγματα συμφωνώ με τη ΧΑ...πχ τότε που πήγαν στο mega για το τούρκικο την 25η Μαρτίου!Πάντως για να ξέρετε τον Χίτλερ δε τον χωνεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Ωραία...το σήμα της ΧΑ αυτό δεν είναι?
Προσωπικά μου φαίνεται ότι μοιάζει περισσότερο με μαίανδρο παρά με αγκυλωτό σταυρό!
Απλώς δεν έχω κόψει μέχρι τώρα τους χρυσαυγίτες ότι φοβούνται να δηλώσουν κάτι για να χαϊδέψουν αφτιά...και αφού λένε ότι δεν έχουν καμία σχέση με το ναζισμό έτσι θα είναι!Δε λέω ότι δεν έχω τις αμφιβολίες μου,απλώς εξετάζω κι αυτό το ενδεχόμενο...αυτοί μπήκαν τώρα στην εξουσία και προσπαθώ να καταλάβω τί ακριβώς πρεσβεύουν...οι υπόλοιποι της βουλής είναι δοκιμασμένοι εδώ και δεκαετίες και όλοι ξέρουμε τί είναι!Πάντως σε κάποια πράγματα συμφωνώ με τη ΧΑ...πχ τότε που πήγαν στο mega για το τούρκικο την 25η Μαρτίου!Πάντως για να ξέρετε τον Χίτλερ δε τον χωνεύω!

Ναι, ο μαίανδρος είναι το σήμα της Χρυσής Αυγής. Ο,τι πιο κοντινό σε σβάστικα και με τα ίδια χρώματα, παρεμπιπτόντως.

Αν δε φοβούνται να δηλώσουν κάτι για να χαϊδέψουν αυτιά? Τι νομίζεις, ότι είναι Χριστιανοί? Όσο είμαι κι εγώ. Για να μη χάσουν τους πάρα πολλούς Χριστιανούς ψηφοφόρους το κάνουν. Δες τι γράφανε για το Χριστιανισμό, όταν δεν τους ήξερε κανείς:



Τι θα πει "αφού λένε ότι δεν έχουν καμία σχέση με το ναζισμό έτσι θα είναι!" .Το δέχεσαι έτσι? Δε σ' ενδιαφέρει να μάθεις αν όντως ισχύει? Ήδη φαντάζομαι σου έδωσε μια πρώτη εικόνα ο Dias πριν στο ποστ του. Μια πολύ καλή μελέτη με περισσότερες πληροφορίες για τη Χρυσή αυγή θα βρεις εδώ.

Και για το τελευταίο που λες, όντως ήταν μια γροθιά στην καρδιά του συστήματος. Μια γνήσια λαΪκή εξέγερση, με τους ταραμάδες και το κατούρημα να πέφτει βροχή . Τόσο δυνατή γροθιά μάλιστα που φέρανε στρατιές από ΜΑΤ για να την καταστείλουν. Γιατί από τότε που δεν παίχτηκε το τούρκικο την 25η, η ζωή όλων μας έγινε καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Ναι, ο μαίανδρος είναι το σήμα της Χρυσής Αυγής. Ο,τι πιο κοντινό σε σβάστικα και με τα ίδια χρώματα, παρεμπιπτόντως.

Αν δε φοβούνται να δηλώσουν κάτι για να χαϊδέψουν αυτιά? Τι νομίζεις, ότι είναι Χριστιανοί? Όσο είμαι κι εγώ. Για να μη χάσουν τους πάρα πολλούς Χριστιανούς ψηφοφόρους το κάνουν. Δες τι γράφανε για το Χριστιανισμό, όταν δεν τους ήξερε κανείς:



Τι θα πει "αφού λένε ότι δεν έχουν καμία σχέση με το ναζισμό έτσι θα είναι!" .Το δέχεσαι έτσι? Δε σ' ενδιαφέρει να μάθεις αν όντως ισχύει? Ήδη φαντάζομαι σου έδωσε μια πρώτη εικόνα ο Dias πριν στο ποστ του. Μια πολύ καλή μελέτη με περισσότερες πληροφορίες για τη Χρυσή αυγή θα βρεις εδώ.

Και για το τελευταίο που λες, όντως ήταν μια γροθιά στην καρδιά του συστήματος. Μια γνήσια λαΪκή εξέγερση, με τους ταραμάδες και το κατούρημα να πέφτει βροχή . Τόσο δυνατή γροθιά μάλιστα που φέρανε στρατιές από ΜΑΤ για να την καταστείλουν. Γιατί από τότε που δεν παίχτηκε το τούρκικο την 25η, η ζωή όλων μας έγινε καλύτερη.
Ναι όντως το έγραψα κάπως...εννοείται ότι δε το δέχομαι έτσι απλά...μα κάνω το ακριβώς αντίθετο...δεν πιστεύω ότι ακούω είτε αυτό είναι θετικό είτε αρνητικό...προσπαθώ να το ψάξω και να καταλάβω μόνη μου τί γίνεται και απλώς δε βιάζομαι να κρίνω...δε νομίζω να είναι τόσο κακό αυτό...όσο για το mega ήταν μεγάλη τους ξεφτίλα,άστο,και δε δικαιολογούνται...όχι ότι θα άλλαζε κάτι αν δεν έβαζαν το τούρκικο,όπως λες κι εσύ,αλλά τουλάχιστον λίγος σεβασμός στην ημέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ένα αρχαίο-άγαλμα ναζιστής
1) το ότι η οπτική γωνία απατά, μπορεί να μην το σκέφτηκες
Αλλά εδώ θα μου πεις πως το πιο πιθανό να μην ήξερες καν ότι πρόκειται για τον Βασιλιά Πύρρο... :whistle:
2) Η εικόνα λέγεται "dorikos-xeretismos.jpg" παρόλο που ο Πύρρος ήταν βασιλιάς των Μολοσσών... :whistle:
3) Μιας που αναφέρθηκε το ήξερες οι Δωριείς ήταν οι ανεπιθύμητοι της υπόθεσης; αυτοί που είχαν εκτοπιστεί από τους Μυκηναίους; Κοινώς οι "λαθρομετανάστες" της εποχής τους, που είχαν καταληστεύσει τις περιοχές από όπου περνούσαν και τελικώς κατέστρεψαν τις Μυκήνες; :whistle:
Πάντως σε κάποια πράγματα συμφωνώ με τη ΧΑ...πχ τότε που πήγαν στο mega για το τούρκικο την 25η Μαρτίου!
Από την πόρτα σου περνώ, βήχω και ξεροβήχω, και αν δεν περάσεις να σε δώ, σου κατουρώ τον τοίχο... :D

Απλώς δεν έχω κόψει μέχρι τώρα τους χρυσαυγίτες ότι φοβούνται να δηλώσουν κάτι για να χαϊδέψουν αφτιά...
Κι ο Αλ Καπόνε δεν χάιδευε αφτιά, αλλά έδινε και τσάμπα φαί για να μην "μπολσεβικοποιηθεί η Αμερική"...
Σε αφήνω μόνη σου να κάνεις τον παραλληλισμό...

Πάντως για να ξέρετε τον Χίτλερ δε τον χωνεύω!
Μετά από τέτοια δήλωση δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
1) το ότι η οπτική γωνία απατά, μπορεί να μην το σκέφτηκες
Αλλά εδώ θα μου πεις πως το πιο πιθανό να μην ήξερες καν ότι πρόκειται για τον Βασιλιά Πύρρο... :whistle:
2) Η εικόνα λέγεται "dorikos-xeretismos.jpg" παρόλο που ο Πύρρος ήταν βασιλιάς των Μολοσσών... :whistle:
3) Μιας που αναφέρθηκε το ήξερες οι Δωριείς ήταν οι ανεπιθύμητοι της υπόθεσης; αυτοί που είχαν εκτοπιστεί από τους Μυκηναίους; Κοινώς οι "λαθρομετανάστες" της εποχής τους, που είχαν καταληστεύσει τις περιοχές από όπου περνούσαν και τελικώς κατέστρεψαν τις Μυκήνες; :whistle:

Από την πόρτα σου περνώ, βήχω και ξεροβήχω, και αν δεν περάσεις να σε δώ, σου κατουρώ τον τοίχο... :D


Κι ο Αλ Καπόνε δεν χάιδευε αφτιά, αλλά έδινε και τσάμπα φαί για να μην "μπολσεβικοποιηθεί η Αμερική"...
Σε αφήνω μόνη σου να κάνεις τον παραλληλισμό...


Μετά από τέτοια δήλωση δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω... :|
Σε ότι αφορά το mega συμφωνώ απόλυτα με τη ΧΑ...και λίγα έκανε...εκτός από το κατούρημα έπρεπε να κάνει και το άλλο(ξέρεις τί)...έλεος με τα τούρκικα...βρήκαν και την μέρα να τα προβάλλουν!Τώρα γι΄αυτά τα ιστορικά που γράφεις δε τα έχω ψάξει...τη βαριέμαι την ιστορία:P...κι όσο για το τελευταίο δε θυμάμαι να δήλωσα χιτλερική και σου κάνει τέτοια εντύπωση,αλλά ούτε και χρυσαυγίτισσα...το μόνο που είπα είναι ότι σε κάποια συμφωνώ και σε κάποια όχι,κάποια τα ξέρω,κάποια δε τα ξέρω...επίσης είπα ότι δε βιάζομαι να καταδικάσω κάποιον/κάτι πριν το ψάξω μόνη μου μόνο και μόνο επειδή ακούγονται πολλά...απλό!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KATS

Νεοφερμένος

Ο KATS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Είναι θλιβερό το γεγονός ότι νέα παιδιά θαυμάζουν το ναζισμό και τις χούντες. Τα παρακαλώ να ψάξουν και να μάθουν την αλήθεια. Η χούντα στην Ελλάδα ήταν καταστροφή. Δικτατορία, τρομοκρατία, εξορίες, φυλακές, βασανιστήρια, ακόμα και δολοφονίες ήταν ο τρόπος επιβολής της. Ξεπούλησε τον εθνικό πλούτο και παρέδωσε τη μισή Κύπρο στην Τουρκία. Να θυμ'ισω ότι οι πρωτεργάτες της χούντας δικάστηκαν και καταδικάσθηκαν σε θάνατο για εσχάτη προδοσία. Σε όλο τον κόσμο όπου κυβέρνησαν στρατιωτικές χούντες τα ίδια και χειρότερα συνέβησαν. Παράδειγμα στη Χιλή η χούντα του Πινοσέτ. Μην λέτε λοιπόν ότι καλύτερα είμασταν με τη χούντα χωρίς να ξέρετε. Μάθετε πρώτα.



https://www.google.gr/imgres?hl=el&s...tbnh=170&tbnw=170&start=0&ndsp=20&tx=78&ty=87




Απαιτώ σεβασμό στο μεγάλο ηγέτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
έλεος με τα τούρκικα...βρήκαν και την μέρα να τα προβάλλουν!
Θα μας πεις ποιο ακριβώς το πρόβλημα με τα τούρκικα σε μας τους αδαείς;:hmm:
Τώρα γι΄αυτά τα ιστορικά που γράφεις δε τα έχω ψάξει...τη βαριέμαι την ιστορία:P...
Από την άγνοια και την αδιαφορία ξεκινά η κάθε είδους εκμετάλλευση ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Θα μας πεις ποιο ακριβώς το πρόβλημα με τα τούρκικα σε μας τους αδαείς;:hmm:

Τι θα πει ποιο είναι το πρόβλημα με τα τούρκικα? Είναι τούρκικα, αυτό είναι το πρόβλημα. Όπως οι αθηναϊκές πινακίδες μας τη σπάνε γιατί είναι αθηναϊκές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Αν είναι όταν λέω οχι στην εισβολη της τουρκικης προπαγανδας στο σπιτι μου , οταν δεν θέλω το ξεπούλημα της πατρίδας μου, όταν στενοχωριέμαι για την κατάντια της , Αν ο πατριωτισμος και η αγνη ανιδιοτελης αγαπη προς την πατριδα είναι φασισμός για το 2% των ακροαριστερων προδοτων, τότε ναι ρε οπαδε του μεγαλυτερου σφαγεα( ο λενιν εσφαξε υπερδιπλάσιους από τον Χίτλερ, όποιος δεν ηταν κουμουνιστης.... ξέρετε ... δημοκρατικα... :P + bonus: ο κουμουνισμος διελυσε την Ρωσία) είμαι φασιστας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top