[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε.αν στις ευρωεκλογες (ή στις βουλευτικες αν γινουν αυτες νωριτερα)η χρυση αυγη δεν παρει τουλαχιστον 22% εγω δεν θα ξαναγραψω στο ischool .το λεω αυτο δινοντας το λογο της ανδρικης μου τιμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μετά από όλα αυτά τους αφήνουν και ελεύθερους και από πάνω??...Εάν είναι δυνατόν...Κρίμα....Και πίστευα ότι θα άλλαζε κάτι σε αυτήν τη χώρα..

:hehe: ... Εγω δεν περιμενα κατι καλυτερο.... Μεχρι και αστυνομοι ηταν μπλεγμενοι...Ασε που δεν βλεπεις; και τον Τσοχατζοπουλο που τον εχουν μεσα τι αλλαζει; ζωη και κοτα περναει.... Δεν θα αλλαξει τιποτα και ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Θα μπορούσαν οι υπεύθυνοι υπουργοί να ζητήσουν από τη δικαιοσύνη να προχωρήσει επιτέλους με γρήγορους ρυθμούς στο ξήλωμα των εγκληματικών μηχανισμών της Χρυσής Αυγής από τα κάτω προς τα πάνω. Είχαν πάρα πολλά στοιχεία και έρχονταν συνεχώς καινούργια. Θα μπορούσαν να κλείνουν συνεχώς στη φυλακή φασιστοειδή, που σκότωσαν, έδειραν, έκλεψαν, εκβίασαν κ.λ.π.
Όμως, οι ηλίθιοι, ήθελαν μια γρήγορη επιτυχία, ένα πυροτέχνημα, για να πάρουν πολιτικό πλεονέκτημα, γι' αυτό πίεσαν τον εισαγγελέα του Αρείου Πάγου να διώξει με την ταχύτητα του φωτός την ηγεσία, χωρίς, απ' ότι φαίνεται, να προλάβει να δέσει την υπόθεση, λόγω του πολύ μικρού χρόνου.
Για μια ακόμα φορά αποδείχθηκε ότι έχουμε μια κυβέρνηση ασήμαντων και επικίνδυνων. Αλλωστε, αν δεις τους συμβούλους του πρωθυπουργού θα καταλάβεις (Μπαλτάκος, Λαζαρίδης, Κρανιδιώτης κ.λ.π., ακροδεξιοί με πατέντα άπαντες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Η χρυση αυγη δε θα ειναι στο ψηφοδελτιο στις επομενες εκλογες...

Φοβάμαι ότι όχι μόνο θα είναι, αλλά θα πάρει και μεγάλο ποσοστό. Θα ανακηρυχθούν σε λαϊκούς ήρωες. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά άκουσα ότι ο Κασιδιάρης θέλει να κατέβει για δήμαρχος της Αθήνας. Και κατά τη γνώμη μου, έχει πολλές πιθανότητες να βγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Φοβάμαι ότι όχι μόνο θα είναι, αλλά θα πάρει και μεγάλο ποσοστό. Θα ανακηρυχθούν σε λαϊκούς ήρωες. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά άκουσα ότι ο Κασιδιάρης θέλει να κατέβει για δήμαρχος της Αθήνας. Και κατά τη γνώμη μου, έχει πολλές πιθανότητες να βγει...

o κασιδιαρης εχει δηλωσει οτι θα ειναι υποψηφιος δημαρχος αθηνων.σε μια πρωτη δημοσκοπηση που εγινε ηταν πρωτος με 20-22% και δευτερος ο δενδιας με 17-19%.ειναι πολυ πιθανο να ειναι στους πρωτους 2 και να παει σε δευτερο γυρο,αλλα εκει πιθανοτατα θα χασει αφου σχεδον ολοι οι ψηφοφοροι του καμινη και του κακλαμανη θα πανε στον δενδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Τί σας κάνει εντύπωση στο ότι τους αφήσανε ελεύθερους?Αφού δεν είχαν τίποτα εναντίον τους...δεν είχαν αποδείξεις που να τους καίνε και να στέκονται στο δικαστήριο(και δε το λέω εγώ,αλλά μεγαλοδικηγόροι)...επίσης διάβασα κάπου ότι σαν πειστήρια χρησιμοποιήθηκαν και κάτι ανώνυμα τηλεφωνήματα-καταγγελίες...κι εγώ θα μπορούσα να πάρω τηλέφωνο ανώνυμα στην αστυνομία και να πω ότι με πυροβόλησε με καλάσνικοφ ο Κασιδιάρης...πράγματα αστεία που δε στέκουν πουθενά δηλαδή...όσο για τα ποσοστά της ΧΑ εννοείται ότι θα ανεβούν μετά το τελευταίο φιάσκο...ο κόσμος έχει κάπως ξυπνήσει και είναι σε θέση να καταλάβει ότι κάπου παίζεται το σύστημα "φορτώνω εγκλήματα" όταν ακούει πχ ως κατηγορίες "πρόκληση πλημμύρας" ή "πρόκληση ναυαγίου"...είναι κάτι παραπάνω από γελοίο και μόνο το άκουσμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Τί σας κάνει εντύπωση στο ότι τους αφήσανε ελεύθερους?Αφού δεν είχαν τίποτα εναντίον τους...δεν είχαν αποδείξεις που να τους καίνε και να στέκονται στο δικαστήριο(και δε το λέω εγώ,αλλά μεγαλοδικηγόροι)...επίσης διάβασα κάπου ότι σαν πειστήρια χρησιμοποιήθηκαν και κάτι ανώνυμα τηλεφωνήματα-καταγγελίες...κι εγώ θα μπορούσα να πάρω τηλέφωνο ανώνυμα στην αστυνομία και να πω ότι με πυροβόλησε με καλάσνικοφ ο Κασιδιάρης...πράγματα αστεία που δε στέκουν πουθενά δηλαδή...όσο για τα ποσοστά της ΧΑ εννοείται ότι θα ανεβούν μετά το τελευταίο φιάσκο...ο κόσμος έχει κάπως ξυπνήσει και είναι σε θέση να καταλάβει ότι κάπου παίζεται το σύστημα "φορτώνω εγκλήματα" όταν ακούει πχ ως κατηγορίες "πρόκληση πλημμύρας" ή "πρόκληση ναυαγίου"...είναι κάτι παραπάνω από γελοίο και μόνο το άκουσμα!

θελει το φασιστακι να κρυφτει και η χαρα δεν το αφηνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
θελει το φασιστακι να κρυφτει και η χαρα δεν το αφηνει
Καραμέλα έχει γίνει πια!Επειδή έχω ανοιχτά τα μάτια και τα αυτιά μου είμαι φασιστάκι?Φάση έχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τί σας κάνει εντύπωση στο ότι τους αφήσανε ελεύθερους?Αφού δεν είχαν τίποτα εναντίον τους...δεν είχαν αποδείξεις που να τους καίνε και να στέκονται στο δικαστήριο(και δε το λέω εγώ,αλλά μεγαλοδικηγόροι)...επίσης διάβασα κάπου ότι σαν πειστήρια χρησιμοποιήθηκαν και κάτι ανώνυμα τηλεφωνήματα-καταγγελίες...κι εγώ θα μπορούσα να πάρω τηλέφωνο ανώνυμα στην αστυνομία και να πω ότι με πυροβόλησε με καλάσνικοφ ο Κασιδιάρης...πράγματα αστεία που δε στέκουν πουθενά δηλαδή...όσο για τα ποσοστά της ΧΑ εννοείται ότι θα ανεβούν μετά το τελευταίο φιάσκο...ο κόσμος έχει κάπως ξυπνήσει και είναι σε θέση να καταλάβει ότι κάπου παίζεται το σύστημα "φορτώνω εγκλήματα" όταν ακούει πχ ως κατηγορίες "πρόκληση πλημμύρας" ή "πρόκληση ναυαγίου"...είναι κάτι παραπάνω από γελοίο και μόνο το άκουσμα!

Αν ο λαος ειχε ξυπνησει δεν θα υποστηριζε χρυση αυγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Αν ο λαος ειχε ξυπνησει δεν θα υποστηριζε χρυση αυγη
Ως προς την κοροϊδία μες τη μούρη του έχει ξυπνήσει σίγουρα πάντως...υπάρχουν κι εξαιρέσεις βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Καραμέλα έχει γίνει πια!Επειδή έχω ανοιχτά τα μάτια και τα αυτιά μου είμαι φασιστάκι?Φάση έχεις...

ερμητικα κλειστα τα χεις τεσπα
η συζητηση μας δεν θα οδηγησει καπου οποτε φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
ερμητικα κλειστα τα χεις τεσπα
η συζητηση μας δεν θα οδηγησει καπου οποτε φιλια
Ό,τι πεις,master...στο τελευταίο θα συμφωνήσω!φιλάκια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Αν ο κόσμος ξυπνήσει, θα υποστηρίζει ΚΚΕ ή το νεοπασοκ (ΣΥΡΙΖΑ); :eek:

Το Ελληνικό πολιτικό σύστημα είτε ενδοκοινοβολευτικά είτε εξωκοινοβουλευτικά, δεν προσφέρει βέλτιστες επιλογές. Η μια πιο γραφική από την άλλη. Πρέπει κάποτε να παραδεχτούμε ότι η σαπίλα είναι μαζική. Δεν έχει ιδεολογικό υπόβαθρο, όταν το κομματικό συμφέρον υπερέχει του κοινωνικού συμφέροντος. Το πρόβλημα στην χώρα μας, είναι ότι το κάθε κόμμα (ενδο / εξωκοινοβουλευτικό) αντιλαμβάνεται την κοινωνία μόνο στα πλαίσια των δικών της συμφερόντων. Η κοινωνία έξω από τον κομματικό μανδύα απλά φυτοζωεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Τί σας κάνει εντύπωση στο ότι τους αφήσανε ελεύθερους?Αφού δεν είχαν τίποτα εναντίον τους...δεν είχαν αποδείξεις που να τους καίνε και να στέκονται στο δικαστήριο(και δε το λέω εγώ,αλλά μεγαλοδικηγόροι)...επίσης διάβασα κάπου ότι σαν πειστήρια χρησιμοποιήθηκαν και κάτι ανώνυμα τηλεφωνήματα-καταγγελίες...κι εγώ θα μπορούσα να πάρω τηλέφωνο ανώνυμα στην αστυνομία και να πω ότι με πυροβόλησε με καλάσνικοφ ο Κασιδιάρης...πράγματα αστεία που δε στέκουν πουθενά δηλαδή...όσο για τα ποσοστά της ΧΑ εννοείται ότι θα ανεβούν μετά το τελευταίο φιάσκο...ο κόσμος έχει κάπως ξυπνήσει και είναι σε θέση να καταλάβει ότι κάπου παίζεται το σύστημα "φορτώνω εγκλήματα" όταν ακούει πχ ως κατηγορίες "πρόκληση πλημμύρας" ή "πρόκληση ναυαγίου"...είναι κάτι παραπάνω από γελοίο και μόνο το άκουσμα!

Ο λόγος που τους άφησαν ειναι επειδή τα κακουργήματα για τα οποία κατηγορούνται δεν ειναι τέτοια που μπορεί να επαναληφθούν σε λίγες μέρες που θα μείνουν έξω . Η περίπτωση της δολοφονίας του Φύσσα δεν έχει ακόμα εξεταστεί γιατι δεν έχει γίνει άρση τηλεφωνικού απορρήτου στους κατηγορουμένους και επίσης δεν έχουν ακόμα σταλεί τα στοιχεία απο τους κοριούς . Η χρυσή αυγή δεν θα συμμετάσχει ξανά στις εκλογές σαν χρυσή αυγή . Επίσης ο ελληνικός λαός έχει την χαμηλότερη παιδεία στην Ευρώπη όπως επίσης και ελάχιστη πολιτική γνώση και συνείδηση ( πχ η polysol η οποία λόγο έλλειψης πολιτικής συνείδησης , αμαθειας τόσο του ελληνικού πολιτισμού και της ελληνικής ιστορίας αλλα και παγκόσμιας βρίσκεται θύμα της παγίδας που εστεισε η ΧΑ ) ! Καταλαβαίνουμε λοιπόν απο τέτοια παραδείγματα ότι η ΧΑ θα παρέμενε ψηλά αν κατέβαινε στις εκλογές . Όμως αυτο δεν θα γίνει . Και θα το δείτε ! Γνωρίζω καλα την παγκόσμια ιστορία και καταλαβαίνω τέτοιες καταστάσεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bernadett

Νεοφερμένος

Η bernadett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Απορω τι να πρωτοσκεφτει κανεις για την πολιτικη...? Σημερα, την τελευταια εβδομαδα, τον τελευταιο μηνα, που περασαν και με τα γεγονοτα που συμβαινουν....?? Ποσο ανοητοι θα μπορουσαν να ειναι ολοι οσοι δηλωνουν 'πολιτικοι' και υπευθυνοι για αυτην την χωρα και αποτελουν ολοι τους συνομωτες σε οσα τραγικα συμβαινουν, αν και παρολα αυτα δεν εχουν την ικανοτητα να τα αντιληφθουν ολα αυτα και βγαινουν στην δημοσιοτητα χαμογελωντας και ΄κραζοντας' αλλα κομματικα και πολιτικοποιημενα προσωπα με μονο στοχο την αναδειξη αυτου που αντιπροσωπευουν... Χωρις να ενδιαφερεται κανεις για τον σε τρελη απογνωση λαο της σημερινης Ελλαδας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Πουλάει τηλεοπτικά και επικοινωνιακά ...η Χ.Α για ένα πολύ χαμηλό επίπεδο νοημοσύνης. Κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bernadett

Νεοφερμένος

Η bernadett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πουλάει τηλεοπτικά και επικοινωνιακά ...η Χ.Α για ένα πολύ χαμηλό επίπεδο νοημοσύνης. Κρίμα.

ολα πουλανε σε χαμηλο μορφωτικο επιπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
ολα πουλανε σε χαμηλο μορφωτικο επιπεδο...

Το μορφωτικό επίπεδο από μόνο του είναι ελλειπέστατο. Το μορφωτικό επίπεδο περιορίζεται στην γραμματική εκπαίδευση (την σχολική, την Πανεπιστημιακή) η οποία δεν ορίζει αυτομάτως έναν άνθρωπο ολοκληρωμένο. Πολλοί οι "μορφωμένοι" άνθρωποι, επιστήμονες, που εν τέλει είναι μαλάκες και κοινωνικά επικίνδυνοι.

Παράδειγμα: Οι πολιτικοί μας είναι μορφωμένοι. Έχουν βγάλει ένα Πανεπιστήμιο. Όμως κοινωνικά είναι αμόρφωτοι.

Από την κοινωνία μας εκλείπει η κοινωνική μόρφωση. Η χαμηλή κοινωνική μόρφωση οδηγεί στην χαμηλή νοημοσύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Ο λόγος που τους άφησαν ειναι επειδή τα κακουργήματα για τα οποία κατηγορούνται δεν ειναι τέτοια που μπορεί να επαναληφθούν σε λίγες μέρες που θα μείνουν έξω . Η περίπτωση της δολοφονίας του Φύσσα δεν έχει ακόμα εξεταστεί γιατι δεν έχει γίνει άρση τηλεφωνικού απορρήτου στους κατηγορουμένους και επίσης δεν έχουν ακόμα σταλεί τα στοιχεία απο τους κοριούς . Η χρυσή αυγή δεν θα συμμετάσχει ξανά στις εκλογές σαν χρυσή αυγή . Επίσης ο ελληνικός λαός έχει την χαμηλότερη παιδεία στην Ευρώπη όπως επίσης και ελάχιστη πολιτική γνώση και συνείδηση ( πχ η polysol η οποία λόγο έλλειψης πολιτικής συνείδησης , αμαθειας τόσο του ελληνικού πολιτισμού και της ελληνικής ιστορίας αλλα και παγκόσμιας βρίσκεται θύμα της παγίδας που εστεισε η ΧΑ ) ! Καταλαβαίνουμε λοιπόν απο τέτοια παραδείγματα ότι η ΧΑ θα παρέμενε ψηλά αν κατέβαινε στις εκλογές . Όμως αυτο δεν θα γίνει . Και θα το δείτε ! Γνωρίζω καλα την παγκόσμια ιστορία και καταλαβαίνω τέτοιες καταστάσεις .
Το ότι δε στέκει η σύλληψή τους το άκουσα από μεγαλοδικηγόρους,όπως είπα και πριν...ως νομικοί όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρουν και από εμένα και από εσένα...να κάνει μήνυση στον Κασιδιάρη ο φουκαράς ο φωτογράφος που έφαγε κλωτσιά ή ο άλλος ο καμεραμάν που του έσπασε την κάμερα ή ο άλλος ο οπερατέρ που έφαγε σπρωξιά να το δεχτώ με μεγάλη χαρά...φωτεινός παντογνώστης της ιστορίας και της πολιτικής δεν είμαι,αλλά κάτι ξέρω κι εγώ...όσο για το θύμα της ΧΑ που λες ότι έχω πέσει,να σε ενημερώσω ότι δεν είμαι ψηφοφόρος της(εξάλλου όπως έχω ξαναπεί τα άκρα δε μου πάνε),αλλά του στραβού το δίκιο θα το πω...δε μπορώ να ρίξω στη ΧΑ όλα τα σφάλματα του κόσμου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Αν ο κόσμος ξυπνήσει, θα υποστηρίζει ΚΚΕ ή το νεοπασοκ (ΣΥΡΙΖΑ); :eek:

Το Ελληνικό πολιτικό σύστημα είτε ενδοκοινοβολευτικά είτε εξωκοινοβουλευτικά, δεν προσφέρει βέλτιστες επιλογές. Η μια πιο γραφική από την άλλη. Πρέπει κάποτε να παραδεχτούμε ότι η σαπίλα είναι μαζική. Δεν έχει ιδεολογικό υπόβαθρο, όταν το κομματικό συμφέρον υπερέχει του κοινωνικού συμφέροντος. Το πρόβλημα στην χώρα μας, είναι ότι το κάθε κόμμα (ενδο / εξωκοινοβουλευτικό) αντιλαμβάνεται την κοινωνία μόνο στα πλαίσια των δικών της συμφερόντων. Η κοινωνία έξω από τον κομματικό μανδύα απλά φυτοζωεί.
Τι προτείνεις λοιπόν; Λύση εκτός του πολιτικού συστήματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top