[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Τι προτείνεις λοιπόν; Λύση εκτός του πολιτικού συστήματος;

αναρχικος ειναι ρε αλλα δεν το χει καταλαβει ακομα κ ο ιδιος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,823 μηνύματα.
Τι προτείνεις λοιπόν; Λύση εκτός του πολιτικού συστήματος;

Ναι. Εκ βάθρων ανατροπή με απόδοση ποινικών ευθυνών σε εγκληματίες πολιτικάντηδες όλων των επιπέδων και χώρων. Δικαστήρια υπάρχουν αλλά δεν λειτουργούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Ναι. Εκ βάθρων ανατροπή με απόδοση ποινικών ευθυνών σε εγκληματίες πολιτικάντηδες όλων των επιπέδων και χώρων. Δικαστήρια υπάρχουν αλλά δεν λειτουργούν.
Όταν λες "Εκ βάθρων ανατροπή" τι εννοείς; Σε πολιτικό (ή άλλο) επίπεδο ποιοί και πώς θα κάνουν αυτήν την ανατροπή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NicolasM

Νεοφερμένος

Ο NicolasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ναι. Εκ βάθρων ανατροπή με απόδοση ποινικών ευθυνών σε εγκληματίες πολιτικάντηδες όλων των επιπέδων και χώρων. Δικαστήρια υπάρχουν αλλά δεν λειτουργούν.

Πραξικόπημα; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Το ότι δε στέκει η σύλληψή τους το άκουσα από μεγαλοδικηγόρους,όπως είπα και πριν...ως νομικοί όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρουν και από εμένα και από εσένα...να κάνει μήνυση στον Κασιδιάρη ο φουκαράς ο φωτογράφος που έφαγε κλωτσιά ή ο άλλος ο καμεραμάν που του έσπασε την κάμερα ή ο άλλος ο οπερατέρ που έφαγε σπρωξιά να το δεχτώ με μεγάλη χαρά...φωτεινός παντογνώστης της ιστορίας και της πολιτικής δεν είμαι,αλλά κάτι ξέρω κι εγώ...όσο για το θύμα της ΧΑ που λες ότι έχω πέσει,να σε ενημερώσω ότι δεν είμαι ψηφοφόρος της(εξάλλου όπως έχω ξαναπεί τα άκρα δε μου πάνε),αλλά του στραβού το δίκιο θα το πω...δε μπορώ να ρίξω στη ΧΑ όλα τα σφάλματα του κόσμου!

Άκουσε με αν και θα το δεις Μονή σ . Αυτο που σ είπα ειναι . Είμαι σίγουρος και πηγάζει η άποψη μ απο δικηγόρους αλλα όχι τους πληρωμένους των ΜΜΕ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bernadett

Νεοφερμένος

Η bernadett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πουλάει τηλεοπτικά και επικοινωνιακά ...η Χ.Α για ένα πολύ χαμηλό επίπεδο νοημοσύνης. Κρίμα.

Το μορφωτικό επίπεδο από μόνο του είναι ελλειπέστατο. Το μορφωτικό επίπεδο περιορίζεται στην γραμματική εκπαίδευση (την σχολική, την Πανεπιστημιακή) η οποία δεν ορίζει αυτομάτως έναν άνθρωπο ολοκληρωμένο. Πολλοί οι "μορφωμένοι" άνθρωποι, επιστήμονες, που εν τέλει είναι μαλάκες και κοινωνικά επικίνδυνοι.

Παράδειγμα: Οι πολιτικοί μας είναι μορφωμένοι. Έχουν βγάλει ένα Πανεπιστήμιο. Όμως κοινωνικά είναι αμόρφωτοι.

Από την κοινωνία μας εκλείπει η κοινωνική μόρφωση. Η χαμηλή κοινωνική μόρφωση οδηγεί στην χαμηλή νοημοσύνη.

αυτο εννουσα χαμηλο μορφωτικο επιπεδο... ακριβως αυτο... Εστιαζοντας στα πολιτικα προσωπα προς λυπη μου πιστευω οτι ειναι λοιπον οχι μονο απολιτιστοι αλλα και ασχετοι με το αντικειμενο της πολιτικης ανθρωποι που λογω κληρονομικοτητας και μονο βρισκονται στις θεσεις της εξουσιας... επειδη καποιοι προγονοι τους αξιολογες πραγματι προσωπικοτητες της ιστοριας προσπαθησαν να κανουν κατι το οποιο κανενας σημερα δεν νοειτο να διανοηθει να κανει.. Και αυτο ειναι το να αγαπησει την Ελλαδα για την χωρα που ειναι και αυτα που θα μπορουσε να προσφερει και οχι μονο σαν πολιτισμος.... Αντ'αυτου χαιρονται τις υψηλες θεσεις τους που απεκτησαν εις βαρος εκατομμυριων ανθρωπων χωρις να ενδιαφερθουν για καποιον περαν των εαυτων τους... Κριμα στην χαμενη περηφανια οσων περιμενα καποια αξολογη προοδο απο αυτους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Λαικους ηρωες γιατι να τους ανακυρηξουν;; Δε καταλαβα....
Απο ποτε η Χ.Α εγινε το εξιλαστηριο θυμα...;; Απλα μια ναζιστικη-εγκληματικη οργανωση δεν ειναι;;
Γαμω τα νεοελληνικα προβατα δηλαδη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το ότι δε στέκει η σύλληψή τους το άκουσα από μεγαλοδικηγόρους,όπως είπα και πριν...ως νομικοί όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρουν και από εμένα και από εσένα...να κάνει μήνυση στον Κασιδιάρη ο φουκαράς ο φωτογράφος που έφαγε κλωτσιά ή ο άλλος ο καμεραμάν που του έσπασε την κάμερα ή ο άλλος ο οπερατέρ που έφαγε σπρωξιά να το δεχτώ με μεγάλη χαρά...φωτεινός παντογνώστης της ιστορίας και της πολιτικής δεν είμαι,αλλά κάτι ξέρω κι εγώ...όσο για το θύμα της ΧΑ που λες ότι έχω πέσει,να σε ενημερώσω ότι δεν είμαι ψηφοφόρος της(εξάλλου όπως έχω ξαναπεί τα άκρα δε μου πάνε),αλλά του στραβού το δίκιο θα το πω...δε μπορώ να ρίξω στη ΧΑ όλα τα σφάλματα του κόσμου!
είμαστε σίγουροι για αυτό χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
είμαστε σίγουροι για αυτό χαχα
Αν και δεν είμαι καθόλου υποχρεωμένη να σου δώσω εξηγήσεις,γνωρίζοντας ότι για ακόμη μια φορά πρωτοτυπείς και ειρωνεύεσαι,θα απαντήσω...η σιγουριά θα σε φάει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
η χρυση αυγη φταιει για το διασυρμο της εθνικης στο eurobasket,για τα ακραια καιρικα φαινομενα,για την πτωση των διδυμων πυργων,για το internet οταν κολλαει,για τις καθυστερησεις με τις εγγραφες και για τις επαναληψεις του ρετιρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
η χρυση αυγη φταιει για το διασυρμο της εθνικης στο eurobasket,για τα ακραια καιρικα φαινομενα,για την πτωση των διδυμων πυργων,για το internet οταν κολλαει,για τις καθυστερησεις με τις εγγραφες και για τις επαναληψεις του ρετιρε

Τέλεια, άρα μπορώ να κατηγορήσω την ΧΑ για το ότι υπάρχουν (ακόμα) άτομα σαν και σένα που βλέπουν το δέντρο και χάνουν το δάσος μ' αυτό το κόμμα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Πώς είναι δυνατόν να μην απωθούν αισθητικά κάποιον, με έστω και λίγα ψήγματα πολιτισμού, τα πρωτοπαλίκαρα της Χρυσής Αυγής, που βλέπουμε στην τηλεόραση ή ακούμε τις συνομιλίες τους;
Θα το καταλάβαινα για ανθρώπους που είναι μέρος αυτού του ακραία αντιαισθητικού κόσμου, που πολιτισμικά σε τίποτα δεν διαφέρει από τον υπόκοσμο.
Τα ερωτηματικά είναι γι' αυτούς που τον υποστηρίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Πώς είναι δυνατόν να μην απωθούν αισθητικά κάποιον, με έστω και λίγα ψήγματα πολιτισμού, τα πρωτοπαλίκαρα της Χρυσής Αυγής, που βλέπουμε στην τηλεόραση ή ακούμε τις συνομιλίες τους;
Θα το καταλάβαινα για ανθρώπους που είναι μέρος αυτού του ακραία αντιαισθητικού κόσμου, που πολιτισμικά σε τίποτα δεν διαφέρει από τον υπόκοσμο.
Τα ερωτηματικά είναι γι' αυτούς που τον υποστηρίζουν.

στο ηνωμενο βασιλειο που εισαι εσυ εχετε ακομη φαι και τρωτε,εμεις εδω τρωμε απο το λιπος μας και δεν ξερουμε ποσο θα αντεξουμε ακομα.ετσι ειναι δυνατον αυτο που αναρωτιεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ναι η αισθητική σε πείραξε εσενα...
Το θέμα είναι να κάνουν καλά την δουλειά τους είτε βρίζουν ασύστολα και φοράνε φόρμες είτε είναι ντυμένοι στην τρίχα και μιλάνε ευγενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Τέλεια, άρα μπορώ να κατηγορήσω την ΧΑ για το ότι υπάρχουν (ακόμα) άτομα σαν και σένα που βλέπουν το δέντρο και χάνουν το δάσος μ' αυτό το κόμμα.:D

αν ησουν λιγο πιο συγκεκριμενος θα μπορουσα και εγω να σου απαντησω,αλλα λες αοριστολογιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
στο ηνωμενο βασιλειο που εισαι εσυ εχετε ακομη φαι και τρωτε,εμεις εδω τρωμε απο το λιπος μας και δεν ξερουμε ποσο θα αντεξουμε ακομα.ετσι ειναι δυνατον αυτο που αναρωτιεσαι

Καλά ρε φίλε, πες μου έναν τουλάχιστον λόγο γιατί υποστηρίζεις την ΧΑ. Γνωρίζεις ότι είναι μία νεοναζιστική εγκληματική οργάνωση??
Και αναρωτιόμουν...ποιος θα πάει να υποστηρίξει ΧΑ μετά από όλα αυτά?? Τελικά στην Ελλάδα ..κάποιοι δεν βλέπουν τίποτα..είναι τόσο φανατισμένοι..που ότι και αν γινει εκεί..το ίδιο παραμύθι θα μας λένε...τόση πλύση εγκεφάλου σας έχουν κάνει..?
Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
φιλε,το εγραψα και χτες,υποστηριζω και θα υποστηριζω οποιον βγει και πει οτι θα δειρει αυτους που λεηλατουν και κοροιδευουν εδω και δεκαετιες τον ελληνικο λαο.τωρα,για αυτο που λες για τα παραμυθια και την πλυση εγκεφαλου,εισαι εκτος τοπου και χρονου.πλυση εγκεγαλου κανουν τα μμε που εδω και εναμιση χρονο που ειναι η χρυση αυγη στη βουλη τους εχουν καλεσει συνολικα να πουν τη γνωμη τους 3-4 φορες ,που θα πουν την οποια μαλακια για αυτους για να τους αποδυναμωσουν χωρις ομως να τα καταφερνουν.
α,μη ξεχασεισ το βραδυ στις 8 να βαλεις mega να ακουσεις αντικειμενικες ειδησεις.
ε ρε jumbo που σας χρειαζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
φιλε,το εγραψα και χτες,υποστηριζω και θα υποστηριζω οποιον βγει και πει οτι θα δειρει αυτους που λεηλατουν και κοροιδευουν εδω και δεκαετιες τον ελληνικο λαο.τωρα,για αυτο που λες για τα παραμυθια και την πλυση εγκεφαλου,εισαι εκτος τοπου και χρονου.πλυση εγκεγαλου κανουν τα μμε που εδω και εναμιση χρονο που ειναι η χρυση αυγη στη βουλη τους εχουν καλεσει συνολικα να πουν τη γνωμη τους 3-4 φορες ,που θα πουν την οποια μαλακια για αυτους για να τους αποδυναμωσουν χωρις ομως να τα καταφερνουν.
α,μη ξεχασεισ το βραδυ στις 8 να βαλεις mega να ακουσεις αντικειμενικες ειδησεις.
ε ρε jumbo που σας χρειαζεται

Άστο..δεν βγαίνει τίποτα από αυτή την συζήτηση..λες τα δικά σου..δεν απαντάς σε αυτά που λέω..

φιλε,το εγραψα και χτες,υποστηριζω και θα υποστηριζω οποιον βγει και πει οτι θα δειρει αυτους που λεηλατουν και κοροιδευουν εδω και δεκαετιες τον ελληνικο λαο.

Αυτό το κάνει η ΧΑ σήμερα, με το πιο προκλητικό και αποτρόπαιο τρόπο. Άρα όπως λες και παραπάνω αυτήν συνεπώς υποστηρίζεις.
Πες όμως κάτι..Συμφωνείς με τις δολοφονίες ανθρώπων καθώς και τα εκατοντάδες περιστατικά ρατσιστικής, σωματικής, ψυχολογικής βίας που υποκινεί άμεσα και έμμεσα η ΧΑ?
Γιατί αν συμφωνείς τότε.....:mad::hmm:

α,μη ξεχασεισ το βραδυ στις 8 να βαλεις mega να ακουσεις αντικειμενικες ειδησεις.

Γιατί το λές σε μένα αυτό..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
καταρχας φιλε ηρεμησε λιγο,δεν εισαι ανακριτης και δεν ειμαι κατηγορουμενος.σαφως και διαφωνω με αρκετες απο τις πρακτικες της χ.α αλλα πιστευω επισης οτι η ελλαδα ανηκει στους ελληνες καθως και οτι εχουμε γινει ο σκουπιδοτοπος της ευρωπης.αυτο με το mega το ειπα επειδη ειπες κατι για πλυση εγκεφαλου και για παραμυθια που μας λενε.εγω νομιζω πως τα μεγαλυτερα παραμυθια τα λενε τα μμε και η κυβερνηση με το ...πρωτογενες πλεονασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
καταρχας φιλε ηρεμησε λιγο,δεν εισαι ανακριτης και δεν ειμαι κατηγορουμενος.σαφως και διαφωνω με αρκετες απο τις πρακτικες της χ.α αλλα πιστευω επισης οτι η ελλαδα ανηκει στους ελληνες καθως και οτι εχουμε γινει ο σκουπιδοτοπος της ευρωπης.αυτο με το mega το ειπα επειδη ειπες κατι για πλυση εγκεφαλου και για παραμυθια που μας λενε.εγω νομιζω πως τα μεγαλυτερα παραμυθια τα λενε τα μμε και η κυβερνηση με το ...πρωτογενες πλεονασμα

Σκουπιδότοπος η Ελλάδα έγινε από δική της επιλογή, μην κατηγορούμε άλλους..
Όσο για αυτό που λες ότι η ελλάδα ανήκει στους έλληνες διαφωνώ πλήρως και σου λέω ότι ζούμε σε έναν κόσμο πολυπολυτισμικό. Όποιος δεν μπορεί να τον καταλάβει αυτό και εμμένει σε τέτοιες απόψεις είναι πολλά χρόνια πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top