[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Επίσης bekker, είναι πραγματικά αηδιαστικό να προσπαθεί κανείς να δικαιολογήσει και να ξεπλύνει με οποιοδήποτε τρόπο τα αίσχη στα οποία προβαίνουν οι χώρες που κλείνουν τα σύνορα και παραβιάζουν τις συμφωνίες.

Βρες μου ποια συμφωνία ακριβώς παραβιάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βρες μου ποια συμφωνία ακριβώς παραβιάζουν.

Ε ναι όταν λέει η Μέρκελ το καλοκαίρι ότι το προσφυγικό είναι ένα Ευρωπαϊκό ζήτημα στο οποίο πρέπει να βρούμε όλοι από κοινού μια ανθρωπιστική λύση σημαίνει ότι θα κλείσουμε τα σύνορα και εννοείται δεν υπάρχει γραπτή συμφωνία για κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν μπορεί ένα μισθωτός με 30.000 € μισθό να πληρώνει 6000 € και αυτός που βγάζει 10.000 € να πληρώνει 100 €.

Μπορεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Πάνω απ'όλα όμως η ισότητα απέναντι στο νόμο και τις ευκαιρίες έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάνω απ'όλα όμως η ισότητα απέναντι στο νόμο και τις ευκαιρίες έτσι?

Άλλο ισότητα, άλλο δικαιοσύνη. Δεν είπα κάτι διαφορετικό. Αυτός που βγάζει 30-40-50 χιλιάδες θα έχει καλύτερες ευκαιρίες και καλύτερη ζωή από κάποιον που βγάζει 10 χιλιάδες ακόμα και που του παίρνουν τόσο μεγαλύτερο φόρο. Καλύτερα να μην υπήρχε καν φόρος για κανέναν από τους δυο, αλλά εφόσον υπάρχει και μάλιστα παίζει σημαντικό ρόλο στην οικονομία της κυβέρνησης τότε πρέπει να εφαρμόζεται με δίκαιο τρόπο (το οποίο σημαίνει όχι ίσο). Εγώ είμαι υπέρ της ουτοπίας που υποστηρίζετε εσείς εδώ, δηλαδή μηδενικός φόρος για τα πάντα, αλλά θεωρώ ότι είναι πιο δύσκολο να εφαρμοστεί για πολλούς λόγους οπότε δεν λέω τίποτα παραπάνω πάνω σε αυτό.

Τώρα όσον αφορά τα νούμερα, ναι είναι υπερβολικά. Παίρνουν πολλά από αυτόν που βγάζει πχ 30 χιλιάρικα. Σε άδικο βαθμό. Όμως, είναι πιο εύκολο και κοινωνικά δίκαιο αν είσαι αναγκασμένος να μεγαλώσεις την φορολογία που έχεις αυτή τη στιγμή, να πάρεις από αυτούς που μπορούν να δώσουν. Πες ότι φορολογείς παραπάνω αυτόν με τα 10 χιλιάρικα. Πόσο του το πας; 150; 200; Πραγματικά δεν του μένουν λεφτά έτσι και αλλιώς, δεν μπορείς να του πάρεις κάτι. Ενώ αν κάποιος παίρνει 50 χιλιάρικα μπορείς να του προσθέσεις απευθείας τον φόρο 10 μικρών εισοδημάτων γιατί παρόλο που του παίρνεις πάρα πολλά λεφτά, αυτός στον τραπεζικό του λογαριασμό έχει χρήματα να του αφαιρέσεις.

Και ξαναλέω, είναι εγκληματικά αυτά τα ποσά που πληρώνουμε αυτή τη στιγμή. Κάποιος σπούδασε και δουλεύει και του παίρνει χιλιάδες ευρώ το κράτος χωρίς λόγο. Αλλά δυστυχώς σε τέτοια κοινωνία πρέπει να προσαρμοστούμε. Εγώ σπουδάζω μηχανικός (ασχολούμαι κυρίως με computer science) και ήδη ανησυχώ το μέλλον μου εδώ με αυτές τις φορολογίες και την ανεργία. Είναι προφανές ότι κάθε χρόνο γίνεται και χειρότερη η κατάσταση για όλους (όχι μόνο για τους φτωχούς). Τώρα αν έχεις να προτείνεις κάτι το ακούω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το δίκαιο είναι flat tax 10% - 15% - 20% σε όλους ανεξαρτήτου εισοδήματος. Είτε παίρνεις 1000 είτε 100.000 ευρώ πρέπει να πληρώνεις το ίδιο ποσοστό φόρου. Επειδή είναι εν δυνάμει προγραμματιστής άκου να δεις πως έχει το πράγμα. Όταν με το καλό αποφοιτήσεις και αρχίσεις να δουλεύεις σαν μισθοτός σε μια εταιρία στην Ελλάδα θα έχεις μισθό γύρω στα 900 - 1400 ευρώ. Αυτά βγαίνουν σε 12600 - 19600 το χρόνο. Θα πληρώσεις φόρο 3-5 χιλιάρικα ενώ κάποιος μισθοτός που δουλεύει ας πούμε delivery και βγάζει 10000 θα πληρώσει το 100 ευρώ. Ξέρεις γιατί είναι πραγματικά άδικο όμως αυτό? Όχι γιατί εσένα σου κλέβουν περισσότερα χρήματα, αλλά γιατί σου κλέβουν περισσότερο χρόνο από τη ζωή σου. Εσύ για να γίνεις προγραμματιστής και να παίρνεις 1.400 διάβαζες 4 χρόνια στο φουλ (αν δεν διαβάζεις στο φουλ δεν πρόκειται καν να βρεις δουλειά) και ένα δύωρο επιπλέον κάθε μέρα αφού βρεις δουλειά. Ο ντελιβεράς τα 4 αυτά χρόνια (και πολύ πιθανόν τα προηγούμενα 12 στο σχολείο) ή τα έξινε σε κάποια σχολή, ή έπινε καφέδες και αφού γυρίσει απ'το 8ωρό του συνεχίζει να τα ξίνει. Εσένα θα σου πάρουν όμως τα επιπλέον χρήματα που βγάζεις που είναι οι καρποί του διαβάσματός σου, αλλά το ξύσιμο που έκανε ο ντελιβεράς όταν εσύ διάβαζες παραμένει αφορολόγητο.

Είναι σαν τον μύθο του Αισώπου με το τζίτζικα και το μέρμηγκα με τη διαφορά πως ο μέρμηγκας στο τέλος βρίσκεται στην ίδια κατάσταση με το τζίτζικα. Τι νοοτροπία καλλιεργεί αυτό σε μια κοινωνία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Για την πάρτη σου διαβάζεις όχι για να τα εξαργυρώσεις αργότερα. Δεν καλλιεργεί καλές νοοτροπίες αυτη η λογική. Επίσης έτσι ξεπλένεις και τους "γιατρούς" που παίρνουν φακελάκια γιατί "εγώ διαβαζα 10 χρόνια για να τη κάνω αυτή τη δουλειά και δικαιούμαι το κάτι παραπάνω".

900-1400 πάντως πρώτο μισθό για προγραμματιστή δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Το πιο αισιόδοξο που έχω ακούσει είναι 700-1000. Για τι θεσεις μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε διαβάζεις για την πάρτι σου. Αν ήταν να διαβάζω για την πάρτι μου θα μάθαινα μόνο ότι μου άρεσε. Για να ασχοληθείς επαγγελματικά με προγραμματισμό πρέπει να ρίξεις ώρες διάβασμα πολλές φορές σε αντικείμενα που δεν σου αρέσουν καθόλου. Τα χρήματα που βγάζεις λοιπόν είναι μια ένδειξη των θυσιών που έχεις κάνει. Αν ήταν ο προγραμματιστής να παίρνει τον ίδιο μισθό με τον ντελιβερά ή τον ανειδίκευτο εργάτη τότε εγώ θα πήγαινα εργάτης και θα codara ότι μου άρεσε τα απογεύματα. Θα γλίτωνα και το μπυροκοίλι απ'το 12ωρο κάθισμα κάθε μέρα. Ο γιατρός αν θέλει παραπάνω χρήματα ας ανοίξει ιδιωτικό γραφείο ή ας πάει να δουλέψει σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Επέλεξε να είναι στο δημόσιο και γι'αυτό το φακελάκι είναι ντροπή.

Αν δουλεύεις στην ΤρίαΚιλάΚώδικα Α.Ε. τότε ναι γύρω στα 700 θα πάρεις. Υπάρχουν στην Ελλάδα αρκετές σοβαρές εταιρίες οι οποίες είναι ξένες με κεντρικά στην Αμερική ή στην Ιρλανδία λόγω φορολογίας που δίνουν καλούς μισθούς ακόμη και σε entry level θέσεις. Τώρα ο ακριβής μισθός εξαρτάται από την θέση που είσαι, την εταιρία, την δυσκολία της δουλειάς και πολλά άλλα πράγματα αλλά το 900-1400 είναι ρεαλιστικό για σοβαρές εταιρίες. Φυσικά αυτές οι εταιρίες δεν προσλαμβάνουν αποφοίτους σχολών -εν δυνάμει ντελιβεράδες- που δεν ξέρουν να κάνουν complile το Hello World, αλλά άτομα που το έχουν λιώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Για την πάρτη σου διαβάζεις όχι για να τα εξαργυρώσεις αργότερα. Δεν καλλιεργεί καλές νοοτροπίες αυτη η λογική. Επίσης έτσι ξεπλένεις και τους "γιατρούς" που παίρνουν φακελάκια γιατί "εγώ διαβαζα 10 χρόνια για να τη κάνω αυτή τη δουλειά και δικαιούμαι το κάτι παραπάνω".

900-1400 πάντως πρώτο μισθό για προγραμματιστή δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Το πιο αισιόδοξο που έχω ακούσει είναι 700-1000. Για τι θεσεις μιλάμε;

Ναι, εγώ κάθομαι να φάω το παλούκι 6 χρόνια σε αυτή την σχολή για την πάρτη μου. :whistle: Κάτι απαίσια μαθήματα που έχουμε τα διαβάζω επειδή μου αρέσουν.

Οι σπουδές είναι επένδυση. Το πρόβλημα είναι ότι το 'κόστος' αυτής της επένδυσης σε χρήματα, στην Ελλάδα κρύβεται επειδή το πληρώνουν όλα τα κορόιδα οι φορολογούμενοι, οπότε ο φοιτητής νομίζει ότι αφιερώνει μόνο χρόνο και για αυτό κάνει φτωχές επιλογές τόσο στο αντικείμενο σπουδών του όσο και στην δράση του μέσα στην σχολή. Το να επιλέξεις ένα αντικείμενο απλά επειδή σου αρέσει, χωρίς καμία έρευνα για την αγορά εργασίας του και τις μελλοντικές προοπτικές, μπορώ να το αποδώσω μόνο σε παιδική αφέλεια.

Το φακελάκι είναι μία αντίδραση στους χαμηλούς μισθούς των δημόσιων ιατρών στο Ελλαδιστάν και στην υπερβολική φορολογία. Σε χώρες με 4πλάσιους μισθούς, δεν έχω ακούσει ποτέ για κάτι παρόμοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Εντωμεταξύ, η νεοφιλελεύθερη Ιρλανδία τρέχει με 8% ανάπτυξη κι εμείς εδώ μηρυκάζουμε ακόμα κομμουνιστικές δοξασίες που η Ιστορία έχει πετάξει προ πολλού στον κάλαθο των αχρήστων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εντωμεταξύ, η νεοφιλελεύθερη Ιρλανδία τρέχει με 8% ανάπτυξη κι εμείς εδώ μηρυκάζουμε ακόμα κομμουνιστικές δοξασίες που η Ιστορία έχει πετάξει προ πολλού στον κάλαθο των αχρήστων.

Για πες μου τι πολιτική ακολούθησε η Ιρλανδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αυτό που εσείς οι συριζαίοι αποκαλείτε νεοφιλελεύθερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτό που εσείς οι συριζαίοι αποκαλείτε νεοφιλελεύθερη.

Είσαι συριζαιος τρολλας απ οτι φαινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ομολογώ ότι έχω υπάρξει αριστερός στη ζωή μου. Ευτυχώς μου πέρασε όταν έμαθα πρόσθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Άδικο ψηλέ μου είναι επίσης να πληρώνεις και ίδιο ποσοστό φόρου με το πλουσιόπαιδο που κληρονόμησε την εταιρεία του πατέρα του ή με το πλουσιόπαιδο που ναι μεν προσπάθησε ή κινήθηκε έξυπνα αλλά βγάζει πολλαπλάσια χρήματα από τον ιδιωτικό υπάλληλο κ.ο.κ.

Ο παραλληλισμός σου με τον delivera είναι άστοχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άδικο ψηλέ μου είναι επίσης να πληρώνεις και ίδιο ποσοστό φόρου με το πλουσιόπαιδο που κληρονόμησε την εταιρεία του πατέρα του ή με το πλουσιόπαιδο που ναι μεν προσπάθησε ή κινήθηκε έξυπνα αλλά βγάζει πολλαπλάσια χρήματα από τον ιδιωτικό υπάλληλο κ.ο.κ.

Ο παραλληλισμός σου με τον delivera είναι άστοχος.

Ο δικός σου πατέρας γιατί δεν σου κληρονόμησε την εταιρεία του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δε διαβάζεις για την πάρτι σου. Αν ήταν να διαβάζω για την πάρτι μου θα μάθαινα μόνο ότι μου άρεσε. Για να ασχοληθείς επαγγελματικά με προγραμματισμό πρέπει να ρίξεις ώρες διάβασμα πολλές φορές σε αντικείμενα που δεν σου αρέσουν καθόλου. Τα χρήματα που βγάζεις λοιπόν είναι μια ένδειξη των θυσιών που έχεις κάνει. Αν ήταν ο προγραμματιστής να παίρνει τον ίδιο μισθό με τον ντελιβερά ή τον ανειδίκευτο εργάτη τότε εγώ θα πήγαινα εργάτης και θα codara ότι μου άρεσε τα απογεύματα. Θα γλίτωνα και το μπυροκοίλι απ'το 12ωρο κάθισμα κάθε μέρα. Ο γιατρός αν θέλει παραπάνω χρήματα ας ανοίξει ιδιωτικό γραφείο ή ας πάει να δουλέψει σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Επέλεξε να είναι στο δημόσιο και γι'αυτό το φακελάκι είναι ντροπή.

Αν δουλεύεις στην ΤρίαΚιλάΚώδικα Α.Ε. τότε ναι γύρω στα 700 θα πάρεις. Υπάρχουν στην Ελλάδα αρκετές σοβαρές εταιρίες οι οποίες είναι ξένες με κεντρικά στην Αμερική ή στην Ιρλανδία λόγω φορολογίας που δίνουν καλούς μισθούς ακόμη και σε entry level θέσεις. Τώρα ο ακριβής μισθός εξαρτάται από την θέση που είσαι, την εταιρία, την δυσκολία της δουλειάς και πολλά άλλα πράγματα αλλά το 900-1400 είναι ρεαλιστικό για σοβαρές εταιρίες. Φυσικά αυτές οι εταιρίες δεν προσλαμβάνουν αποφοίτους σχολών -εν δυνάμει ντελιβεράδες- που δεν ξέρουν να κάνουν complile το Hello World, αλλά άτομα που το έχουν λιώσει.

Ναι, εγώ κάθομαι να φάω το παλούκι 6 χρόνια σε αυτή την σχολή για την πάρτη μου. :whistle: Κάτι απαίσια μαθήματα που έχουμε τα διαβάζω επειδή μου αρέσουν.

Οι σπουδές είναι επένδυση. Το πρόβλημα είναι ότι το 'κόστος' αυτής της επένδυσης σε χρήματα, στην Ελλάδα κρύβεται επειδή το πληρώνουν όλα τα κορόιδα οι φορολογούμενοι, οπότε ο φοιτητής νομίζει ότι αφιερώνει μόνο χρόνο και για αυτό κάνει φτωχές επιλογές τόσο στο αντικείμενο σπουδών του όσο και στην δράση του μέσα στην σχολή. Το να επιλέξεις ένα αντικείμενο απλά επειδή σου αρέσει, χωρίς καμία έρευνα για την αγορά εργασίας του και τις μελλοντικές προοπτικές, μπορώ να το αποδώσω μόνο σε παιδική αφέλεια.

Το φακελάκι είναι μία αντίδραση στους χαμηλούς μισθούς των δημόσιων ιατρών στο Ελλαδιστάν και στην υπερβολική φορολογία. Σε χώρες με 4πλάσιους μισθούς, δεν έχω ακούσει ποτέ για κάτι παρόμοιο.

Παιδιά δε σας υποχρεώνει κανείς να κάνετε καταναγκαστικά έργα. Όπως κρίνει ο καθένας. Δεν του αρέσει κάποιου αυτό που σπουδάζει προβλημά του δεν είναι όλοι έτσι. Εγώ το μόνο που λέω είναι πως η λογική του εξειδικεύομαι σε κάτι που δε μου αρέσει αλλά όλα κομπλέ γιατί θα βγάζω χρήματα δεν είναι καλή και αργά ή γρήγορα θα γυρίσει boomerang. Δε θα κάτσω να το αναλύσω είναι αρκετά προφανές γιατί.

Στο τέλος τέλος its all a matter of perspective που λεν κι οι ξένοι.

"Το φακελάκι είναι μία αντίδραση στους χαμηλούς μισθούς των δημόσιων ιατρών" μα ναι και η εγκληματικότητα είναι μια αντίδραση στις υψηλές ανισότητες σε υποβαθμισμένες περιοχές θες να πεις κάτι με αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ο δικός σου πατέρας γιατί δεν σου κληρονόμησε την εταιρεία του?

Θα σου απαντούσα αναλόγως, αλλά δεν θα το κάνω.
Ξες, καμιά φορά δεν είναι κακό να παραδέχεσαι ότι είσαι λάθος. Γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Για να μην ξεχνάμε. Σαν σήμερα στις 12 Μαρτίου του 1947, ο Πρόεδρος Τρούμαν εξήγγειλε το δόγμα Τρούμαν, δηλαδή την παροχή στρατιωτικής βοήθειας προς την Ελλάδα και την Τουρκία, για να αντιμετωπίσουν την κομμουνιστική απειλή. Οσοι τιμάμε τη μνήμη των πατέρων μας και των παππούδων μας που πολέμησαν για να μη γίνει η πατρίδα μας κομμουνιστική, ας μη λησμονούμε αυτή τη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top