[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Η χρυσή αυγή δεν είναι πολιτική αλλά εγκληματική οργάνωση, με 3 τουλάχιστον δολοφονημένα θύματα και εκατοντάδες βαριά τραυματίες εργάτες, αριστερούς και μετανάστες, η οποία δικάζεται.
Όσο για μένα είχα και έχω κυρίως αριστερούς-κεντροαριστερούς-προοδευτικούς-κομμουνιστές αλλά και φιλελεύθερους στο οικογενειακό μου περιβάλλον. Αλλά όπως έχω γράψει πολλές φορές ταξικά με συνειδητοποίησε η φοίτηση μου στο Κολλέγιο Αθηνών. Άρχισα να ψάχνομαι από μόνος μου και πέρασα από τον αναρχισμό στον μαρξισμό απο τα 17 κα μετά.

Ακόμα δεν έχει τελεσιδικήση η περίπτωση και εσύ πέρασες σε όλους τα χιλιάδες μέλη χρυσαυγιτών την ταμπέλα του δολοφόνου,φασίστα και ρατσιστή.Ποιος είπες οτι έχει κόμπλεξ? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχει τελεσιδικήση η περίπτωση και εσύ πέρασες σε όλους τα χιλιάδες μέλη χρυσαυγιτών την ταμπέλα του δολοφόνου,φασίστα και ρατσιστή.Ποιος είπα οτι έχει κόμπλεξ? :whistle:

Δηλαδή στηρίζεσαι στο αστικό κράτος να κρίνει ποια οργάνωση είναι πολιτική και ποια εγκληματική? :P
Παιδάκια όποιος είναι σε οργάνωση που έχει 3 δολοφονίες, οργανωμένα τάγματα εφόσου που κάνουν συστηματικά πογκρομ σε μετανάστες και έχουν σπάσει κεφάλια εργατών στο Πέραμα, έχει περιοδικό με πολυάριθμες φορές εξώφυλλο τον Χιτλερ, το νούμερο 2 της οργάνωσης μαθαίνει σε παιδάκι το χαιλ χιτλερ και το νούμερο 1 λέει είμαστε η σπορά των ηττημένων του 45, ε νομίζω είναι γελοίο και υποτιμιτικό και για τη νοημοσύνη των ίδιων να λέμε ότι δεν είναι συνένοχοι. Ακόμα και οι ψηφοφόροι. Κάθε ψήφος στη χρυσή αυγή είναι και μαχαίρι στα χέρια τω ναζί.

Και το ΚΚΕ μέχρι τον Αντρέα εγκληματική οργάνωση ήταν, μη κολλάς σε λεπτομέρειες.

Δούλεψε πρώτα μερικά χρόνια σαν υπάλληλός, μετά φτιάξε για μερικά χρόνια ακόμη μια δική σου επιχείρηση και μετά απόκτησε ταξική συνείδηση, γιατί τώρα μου φαίνεται πως είσαι απλά το παιδί απ'το ιδιωτικό σχολείο στο οποίο δεν έδινε σημασία ο φιλελεύθερος μπαμπάς/μαμά και είπες να κάνεις την επανάστασή σου προς την άλλη κατεύθυνση.
Και οι γονείς μου κομμουνιστές ήταν μέχρι τα 30 και μάλιστα και μέσα στο καμίνι της χούντας. Ο πατέρας μου ΚΚΕ σπούδαζε στο εξωτερικό και του ήρθε χαρτί απαγόρευσης εισόδου στη χώρα από τον ίδιο τον Παττακό, η μάνα μου εξωκοινοβουλευτική αριστερά/Μαοική είδε φίλους και συγγενείς με σημαδεμένα σώματα από τα βασανιστήρια. Μετά ξενέρωσαν με τον υπαρκτό, άρχισαν να μπάινουν και οι υψηλοί μισθοί όπως τους τα χώνω και γω και φιλελευθέρισαν. Θέλω να σου πω δεν ήταν θέμα αντίδρασης, η μανα μου από 10 χρονών ότι επάγγελμα θες εκτός από μπάτσος ακολούθησε- μου έλεγε :P Πιο πολύ σαν αποτυχημένη ουτοπία των νεανικών τους χρόνων βλέπουν τον σοσιαλισμό, όχι εχθρικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Μα συμφωνώ με το ότι η Χρυσή Αυγή είναι κρυφοφασιστάκια. Το θέμα μου είναι ότι δεν είναι οι μόνοι. Η διαφορά σας είναι το χρώμα και η ομάδα την οποία μισείτε με πάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ρε πάτε με τα καλά σας; κι επειδή δεν έχει τελεσιδικήσει απόφαση τι θα πει πως δεν είναι εγκληματίες; Προφανώς και δε περιμένουμε το αστικό κράτος μάτια έχουμε και βλέπουμε.

τώρα το να λέμε τους φασίστες φασίστες και τυος μπαμπουίνους που κυνηγάνε μετανάστες με το μαχαίρι στον άγιο παντελεήμονα δολοφόνους είναι κόμπλεξ κατάλαβες;

Δηλαδή το να μοιράζεις πολιτικά φυλλάδια σε έφηβους είναι κατακριτέο ενώ να διαφημίζεις το προϊόν της κάθε εταιρείας είναι καλοδεχούμενο. νέα ήθη αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδάκια όποιος είναι σε οργάνωση που έχει 3 δολοφονίες, οργανωμένα τάγματα εφόσου που κάνουν συστηματικά πογκρομ σε μετανάστες και έχουν σπάσει κεφάλια εργατών στο Πέραμα, έχει περιοδικό με πολυάριθμες φορές εξώφυλλο τον Χιτλερ, το νούμερο 2 της οργάνωσης μαθαίνει σε παιδάκι το χαιλ χιτλερ και το νούμερο 1 λέει είμαστε η σπορά των ηττημένων του 45, ε νομίζω είναι γελοίο και υποτιμιτικό και για τη νοημοσύνη των ίδιων να λέμε ότι δεν είναι συνένοχοι. Ακόμα και οι ψηφοφόροι. Κάθε ψήφος στη χρυσή αυγή είναι και μαχαίρι στα χέρια τω ναζί.


Και οι γονείς μου κομμουνιστές ήταν μέχρι τα 30 και μάλιστα και μέσα στο καμίνι της χούντας. Ο πατέρας μου ΚΚΕ σπούδαζε στο εξωτερικό και του ήρθε χαρτί απαγόρευσης εισόδου στη χώρα από τον ίδιο τον Παττακό, η μάνα μου εξωκοινοβουλευτική αριστερά/Μαοική είδε φίλους και συγγενείς με σημαδεμένα σώματα από τα βασανιστήρια. Μετά ξενέρωσαν με τον υπαρκτό, άρχισαν να μπάινουν και οι υψηλοί μισθοί όπως τους τα χώνω και γω και φιλελευθέρισαν. Θέλω να σου πω δεν ήταν θέμα αντίδρασης, η μανα μου από 10 χρονών ότι επάγγελμα θες εκτός από μπάτσος ακολούθησε- μου έλεγε :P Πιο πολύ σαν αποτυχημένη ουτοπία των νεανικών τους χρόνων βλέπουν τον σοσιαλισμό, όχι εχθρικά.

I see.

Σκέφτηκες ποτέ να πας να ζήσεις για λίγα χρόνια στην Κούβα, τη Βενεζουέλα ή τη Β.Κορέα ώστε να αποκτήσεις μερικές πιο χειροπιαστές εμπειρίες περί του υπαρκτού σοσιαλισμού? Δεν νομίζεις πως θα ήταν γόνιμο για την ενδυνάμωση των πολιτικών σου πεποιθήσεων? Γιατί αρκετοί φιλελεύθεροι που ξέρω προσπαθούν να το σκάσουν προς τις χώρες του υπαρκτού φιλελευθερισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Δηλαδή το να μοιράζεις πολιτικά φυλλάδια σε έφηβους είναι κατακριτέο ενώ να διαφημίζεις το προϊόν της κάθε εταιρείας είναι καλοδεχούμενο. νέα ήθη αυτά

Γιατί τα μπερδεύεις τι δουλειά έχει το οτι 10 πίθηκοι έρχονται εξω απο σχολεία και πουλάνε,μοιράζουν κτλ πολιτικά φυλλάδια σε ανήλικους μαθητές με μια εταιρεία που διαφημίζει προιόντα π.χ στην τηλεόραση.Σαφώς και το να έρθει π.χ ενας φροντιστηριούχος εξω απο σχολείο εμπίπτει στην ίδια κατηγορία με αυτούς που πουλάνε οδηγητές και φυλλάδια πολιτικούς περιεχομένου και φυσικό είναι να υπάρξει αντίδραση και γι αυτούς.Απο εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά του ενός και του άλλου διευκρίνησε κάποια λεπτομέρεια


Υ.Γ οταν δεν έχει τελεσιδικήση η δίκη σημαίνει οτι οι κατηγορίες ακόμα δεν υφίστανται οχι μόνο για τουςς χρυσαυγίτες γενικότερα.Εαν αθωωθούν ως εγκληματική οργάνωση και καταδικαστεί αυτός που σκότωσε τον φύσσα για ανθρωποκτονία δεν μπορείς εσύ να δείχνεις και να λες οτι είναι εγκληματίες όλοι γιατί ουδέποτε στηρίχθηκε η κατηγορία αυτή δικαστικά.Μην κρίνεις πριν δεις το αποτέλεσμα επειδή έτυχε και είδες κάποιους στον Άγιο Παντελεήμονα να κυνηγάνε μετανάστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ηταν μια οργάνωση για ανοιχτά σύνορα και αλληλεγγύη στους μετανάστες 3 κοτσιδάδες κοκκαλιάρηδες λεπτοί με σκουλαρίκια μύτη αυτιά και στόμα.Μου την έδωσα που ήταν εξω απο γυμνάσιο αν είναι δυνατόν τα 15χρονα ρε πούστη μου!

Τς τς τς ντροπή, αυτά τα μιάσματα προσηλυτίζουν τα μικρά αθώα παιδάκια στις σκοτεινές και απόκοςμες ιδέες της αλληλεγγύης και του ανθρωπισμού. Να τους έπαιρνες στο κυνήγι έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Τς τς τς ντροπή, αυτά τα μιάσματα προσηλυτίζουν τα μικρά αθώα παιδάκια στις σκοτεινές και απόκοςμες ιδέες της αλληλεγγύης και του ανθρωπισμού. Να τους έπαιρνες στο κυνήγι έπρεπε.

Φύγανε μόνοι τους οι προσηλυτιστές πήγανε πάλι πίσω στην τρούπα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γιατί τα μπερδεύεις τι δουλειά έχει το οτι 10 πίθηκοι έρχονται εξω απο σχολεία και πουλάνε,μοιράζουν κτλ πολιτικά φυλλάδια σε ανήλικους μαθητές με μια εταιρεία που διαφημίζει προιόντα π.χ στην τηλεόραση.Σαφώς και το να έρθει π.χ ενας φροντιστηριούχος εξω απο σχολείο εμπίπτει στην ίδια κατηγορία με αυτούς που πουλάνε οδηγητές και φυλλάδια πολιτικούς περιεχομένου και φυσικό είναι να υπάρξει αντίδραση και γι αυτούς.Απο εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά του ενός και του άλλου διευκρίνησε κάποια λεπτομέρεια

Δεν αναφέρω καμία διαφορά. Και οι 2 ασκούν μορφές προπαγάνδας.

Υ.Γ οταν δεν έχει τελεσιδικήση η δίκη σημαίνει οτι οι κατηγορίες ακόμα δεν υφίστανται οχι μόνο για τουςς χρυσαυγίτες γενικότερα.Εαν αθωωθούν ως εγκληματική οργάνωση και καταδικαστεί αυτός που σκότωσε τον φύσσα για ανθρωποκτονία δεν μπορείς εσύ να δείχνεις και να λες οτι είναι εγκληματίες όλοι γιατί ουδέποτε στηρίχθηκε η κατηγορία αυτή δικαστικά.Μην κρίνεις πριν δεις το αποτέλεσμα επειδή έτυχε και είδες κάποιους στον Άγιο Παντελεήμονα να κυνηγάνε μετανάστες.

Κάτι έχεις μπερδεψει. Οι κατηγορίες μια χαρά υφίστανται. Η ενοχή είναι που δεν ξέρουμε αν έχει βάση.

Δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη ο καθένας είναι ελεύθερος να κρίνει τους πάντες βάσει της κρίσης του ενός και του άλλου. Μπορεί για σένα επίσης όλοι οι πολιτικοί ή οι επιχειρηματίες της προηγούμενης δεκαετίας να είναι αγγελούδια γιατί ποτέ δεν βρέθηκαν ένοχοι σε κάποια κατηγορία. Ο καθένας όπως νομίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
I see.

Σκέφτηκες ποτέ να πας να ζήσεις για λίγα χρόνια στην Κούβα, τη Βενεζουέλα ή τη Β.Κορέα ώστε να αποκτήσεις μερικές πιο χειροπιαστές εμπειρίες περί του υπαρκτού σοσιαλισμού? Δεν νομίζεις πως θα ήταν γόνιμο για την ενδυνάμωση των πολιτικών σου πεποιθήσεων? Γιατί αρκετοί φιλελεύθεροι που ξέρω προσπαθούν να το σκάσουν προς τις χώρες του υπαρκτού φιλελευθερισμού.
Η Κούβα έχω αποδείξει ότι σε επίπεδο δημοκρατίας και κοινωνικού κράτους είναι χώρα πρότυπο. Τώρα με 25 χρόνια παγκόσμιο αποκλεισμό από την πτώση της ΣΕ είναι λογικό να έχουν κάποια προβλήματα και να μην υπάρχει η ντεμεκ μικροαστική χλίδα όπως στη Δύση, αλλά σίγουρα το νησί της επανάστασης εμπνέει ακόμα έστω και αν έχει κάνει βήματα υποχώρησης.
Η Βενεζουέλα έκανε ένα πείραμα που ήταν εξαρχής καταδικασμένο σε αποτυχία. Προσπάθεια μισοσοσιαλιστικοποίησης της εξουσίας στα πλαίσια της αστικής δημοκρατίας και μισοκευνσιανό οικονομικό μόντελο με τραγικά λάθη, βούτηρο στο ψωμί του ιμπεριαλισμού να τους εξαφανίσουν.
Η βόρεια Κορέα αν και κράτος που εμπνέει μίσος στην παγκοσμιοποίηση που θέλει να επιβάλλει το κεφάλαιο και για αυτό συκοφαντείται τραγικά, είναι σίγουρα και αυταρχικό κράτος που έχει αποκυρήξει τον μαρξισμό και τον έχει αντικαταστήσει με μία θεωρία εθνικής αυτάρκειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Κούβα έχω αποδείξει ότι σε επίπεδο δημοκρατίας και κοινωνικού κράτους είναι χώρα πρότυπο. Τώρα με 25 χρόνια παγκόσμιο αποκλεισμό από την πτώση της ΣΕ είναι λογικό να έχουν κάποια προβλήματα και να μην υπάρχει η ντεμεκ μικροαστική χλίδα όπως στη Δύση, αλλά σίγουρα το νησί της επανάστασης εμπνέει ακόμα έστω και αν έχει κάνει βήματα υποχώρησης.
Η Βενεζουέλα έκανε ένα πείραμα που ήταν εξαρχής καταδικασμένο σε αποτυχία. Προσπάθεια μισοσοσιαλιστικοποίησης της εξουσίας στα πλαίσια της αστικής δημοκρατίας και μισοκευνσιανό οικονομικό μόντελο με τραγικά λάθη, βούτηρο στο ψωμί του ιμπεριαλισμού να τους εξαφανίσουν.
Η βόρεια Κορέα αν και κράτος που εμπνέει μίσος στην παγκοσμιοποίηση που θέλει να επιβάλλει το κεφάλαιο και για αυτό συκοφαντείται τραγικά, είναι σίγουρα και αυταρχικό κράτος που έχει αποκυρήξει τον μαρξισμό και τον έχει αντικαταστήσει με μία θεωρία εθνικής αυτάρκειας.

Παρόλα αυτά βλέπω πως δεν θες να ζήσει σε κάποιο αυτά τα κράτη αλλά επιμένεις να θες να στρέψεις την Ελλάδα προς αυτή τη πορεία. Fair enough.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
από τότε που στη μπήκε η Νίνα αποφάσισες να βάζεις και μία αγγλική φράση σε κάθε ποστ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
από τότε που στη μπήκε η Νίνα αποφάσισες να βάζεις και μία αγγλική φράση σε κάθε ποστ; :P

Το έκανα και πριν, αλλά τώρα πρέπει να το συστηματοποιήσω γιατί το να αποδείξω σε διαδικτυακούς θαμώνες πως ξέρω καλά αγγλικά είναι από τους κυριότερους στόχους της ζωής μου και της δίνει νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Το έκανα και πριν, αλλά τώρα πρέπει να το συστηματοποιήσω γιατί το να αποδείξω σε διαδικτυακούς θαμώνες πως ξέρω καλά αγγλικά είναι από τους κυριότερους στόχους της ζωής μου και της δίνει νόημα.

Η ανάμειξη Ελληνικών και Αγγλικών σε μια φράση ή φράσεις, ούσα διαδεδομένη στις μέρες μας και συχνά ευρισκόμενη στο γραπτό(αλλά και προφορικό) λόγο, θα μπορούσε να οριστεί ως μια μορφή "Greeklish". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν αποδεικνύει ότι ξέρω αγγλικά μου κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αν αποδεικνύει ότι ξέρω αγγλικά μου κάνει.

Ναι, νομίζω ότι είναι μια ένδειξη καλής γνώσης Αγγλικών, καθώς η χρησιμοποίηση της σωστής Αγγλικης λέξης σε πρόταση, στην οποία χρησιμοποιούνται λέξεις σε γλώσσα, πέραν εκείνης, προϋποθέτει την εμπλοκή δεξιοτήτων κάποιου υψηλού επιπέδου, εκτός από τη γνώση λεξιλογίου.:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μίλησες σαν πραγματικός γλωσσολόγος. Ευχαριστώ, τώρα ησύχασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μίλησες σαν πραγματικός γλωσσολόγος. Ευχαριστώ, τώρα ησύχασα.

Μπορείς να εξασκηθείς στη χρήση δεξιοτήτων ανωτάτου επιπέδου, αναμειγνύοντας Ελληνικά , Αγγλικά και οποιαδήποτε άλλη γλώσσα στην ίδια πρόταση. "Προχω(ρημένο)";

Ενδέχεται το αποτέλεσμα να είναι μια ωραιότατη σαλάτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά δεν είπε τίποτα τραγικό ο Ξεχασμένος. Με το internet είναι απόλυτα εφικτό να μάθεις σήμερα ότι θέλεις χωρίς δασκάλους.

Εγώ αν ήμουν μαθητής σήμερα ούτε φροντιστήρια θα πήγαινα ούτε τίποτα. Απλώς δεν χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Τς τς τς ντροπή, αυτά τα μιάσματα προσηλυτίζουν τα μικρά αθώα παιδάκια στις σκοτεινές και απόκοςμες ιδέες της αλληλεγγύης και του ανθρωπισμού. Να τους έπαιρνες στο κυνήγι έπρεπε.

Τι σχεση έχει ο οδηγητης και οι κομμουνιστες με "ιδεες ανθρωπισμου και αλληλεγγυης";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top