[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο; Γιατί αν κρίνεις τη ΝΔ αυτόματα σημαίνει ότι είσαι ΣΥΡΙΖΑ και το αντίστροφο; Γιατί δημιουργείται αυτό το γελοίο "δίπολο"; Δεν καταλαβαίνω την κριτική που ασκείται σε μία κυβέρνηση μόνο συγκριτικά με το τι έκανε η προηγούμενη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Μου το είπε ο θείος μου!
Πως τα βλέπεις τα αποτέλεσματα;


Νομίζω μιλάνε από μόνα τους ... είχε η DW ρεπορτάζ που εξηγούσε την τιμωρητική ψήφο των Ανατολικογερμανών οι οποίοι θεωρούν ότι οι δυτικοί τους έχουν παρατήσει στα προβλήματά τους
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Νομίζω μιλάνε από μόνα τους ... είχε η DW ρεπορτάζ που εξηγούσε την τιμωρητική ψήφο των Ανατολικογερμανών οι οποίοι θεωρούν ότι οι δυτικοί τους έχουν παρατήσει στα προβλήματά τους


Αυτό μου το λέει και ο θείος μου.Οι ανισότητες μεταξύ Δυτικής και ανατολικής Γερμανίας είναι πολύ μεγάλες.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Αυτό μου το λέει και ο θείος μου.Οι ανισότητες μεταξύ Δυτικής και ανατολικής Γερμανίας είναι πολύ μεγάλες.


Αυτό είναι δεδομένο. Το ζήτημα είναι ότι spd και cdu δεν κάναν κάτι ...και στράφηκαν στο AfD . Τώρα μιλάει o Γκρανβαλντ στο zdf . Όλοι λένε για ένα εντυπωσιακό ποσοστό !
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Αυτό είναι δεδομένο. Το ζήτημα είναι ότι spd και cdu δεν κάναν κάτι ...και στράφηκαν στο AfD . Τώρα μιλάει o Γκρανβαλντ στο zdf . Όλοι λένε για ένα εντυπωσιακό ποσοστό !


Αν δεν κάνω λάθος το SPD χάνει από τους πράσινους ποσοστά.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
https://www.zeit.de/politik/deutsch...anderungen-landtagswahlen-sachsen-brandenburg

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Δεν φταίει αυτό. Τα κέντρα μεταναστών είναι στην Δυτ. Γερμανία


Μιλάω Γενικά για Γερμανία.Στην Ανατολική είναι άλλη παράγοντες.Πως αντέδρασαν οι Γερμανοί στο αποτέλεσμα;Τι λένε;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Μιλάω Γενικά για Γερμανία.Στην Ανατολική είναι άλλη παράγοντες.Πως αντέδρασαν οι Γερμανοί στο αποτέλεσμα;Τι λένε;


Το περίμεναν.

Στην Αν. Γερμανία υπάρχουν οι original ναζιστές . Εκεί βρήκε πρόσφορο έδαφος το AfD από το 2012 ! Ο Γκρανβαλντ χρησιμοποιεί εκφράσεις του Γκαίμπελς και δεν κουνιέται φύλλο . Δες τα ποσοστά στους νέους να δεις πόσο πήραν...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Το περίμεναν.

Στην Αν. Γερμανία υπάρχουν οι original ναζιστές . Εκεί βρήκε πρόσφορο έδαφος το AfD από το 2012 ! Ο Γκρανβαλντ χρησιμοποιεί εκφράσεις του Γκαίμπελς και δεν κουνιέται φύλλο . Δες τα ποσοστά στους νέους να δεις πόσο πήραν...


Διάβαζα ότι το μέσο εισόδημα ενως ανατολικού Γερμανού είναι 20% χαμηλότερο από την Δυτική Γερμανία.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Διάβαζα ότι το μέσο εισόδημα ενως ανατολικού Γερμανού είναι 20% χαμηλότερο από την Δυτική Γερμανία.


Ευθύνη έχουν οι χριστιανοδημοκράτες που δεν έκαναν τίποτα .

Θετικό ότι οι πράσινοι διατήρησαν τα ποσοστά τους .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ευθύνη έχουν οι χριστιανοδημοκράτες που δεν έκαναν τίποτα .

Θετικό ότι οι πράσινοι διατήρησαν τα ποσοστά τους .

Αν και είμαι δεξιός τους πράσινους τους συμπαθώ παρά πολύ.Πιστευω ότι ο συνασπισμός CDU-πράσινοι θα ήταν πολύ καλύτερος.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top