[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Εσύ θα μου πεις ποια είναι η πραγματική μου ιδεολογία; Τι λες ρε μεγάλε, καλή φάση :bleh:
Σε ευχαριστώ. Πες μου κι'άλλα για τον εαυτό μου. Τι πιστεύω για την προσελήνωση; Ποια ομάδα Survivor υποστηρίζω;
Μα όλο υπεκφεύγεις .
Δεν είναι ντροπή πάντως...να το δηλώσεις, εκτός και εάν ντρέπεσαι ο ίδιος. Εκτός και εάν επιθυμείς να ανατρέξουμε σε αυτά που δήλωνες παλαιότερα. Τι σε βολεύει ;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
κοινώς ρε φίλε Objectivism ο φίλος lancelot όλους νεοναζί μας θεωρεί εδώ μέσα. Τι το ψάχνεις;
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Μα όλο υπεκφεύγεις .
Δεν είναι ντροπή πάντως...να το δηλώσεις, εκτός και εάν ντρέπεσαι ο ίδιος. Εκτός και εάν επιθυμείς να ανατρέξουμε σε αυτά που δήλωνες παλαιότερα. Τι σε βολεύει ;
Ναι, να αναρτήσεις ό,τι έχω γράψει όταν ήμουν 17 χρονών. Δεν με πειράζει καθόλου. Γνωρίζω το παρελθόν μου, το έχω αποδεχτεί πλήρως. Έχω υπάρξει ακροδεξιός, έχω υπάρξει ακροαριστερός. Αν ήμουν 18 χρονών, θα συμφωνούσα με τον @Choco sells απολύτως. Έχω υπάρξει άθεος, έχω υπάρξει Χριστιανός.
Σε προκαλώ να αναρτήσεις τα παλιά μου μηνύματα. Δεν με πειράζει καθόλου. Τον χρόνο σου θα χάσεις. Περιμένω.
Σημείωση: Να αναρτήσεις link στο μήνυμα, όχι να πάρεις μεμονομένα κομμάτια. Θέλω πρόσβαση σε ολόκληρο το post.
Δεύτερη σημείωση: Ακόμα και αν μου φέρεις post όπου δηλώνω νεοναζί, δεν έχει καμία αξία. Σου λέω ότι έχω δηλώσει ακροαναρχικός, φίλος του Κουφοντίνα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω υπάρξει νεοναζί, αυτό ήταν παράδειγμα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
κοινώς ρε φίλε Objectivism ο φίλος lancelot όλους νεοναζί μας θεωρεί εδώ μέσα. Τι το ψάχνεις;
Να βελτιωθεί η κατανόηση κειμένου.
Ναι, να αναρτήσεις ό,τι έχω γράψει όταν ήμουν 17 χρονών. Δεν με πειράζει καθόλου. Γνωρίζω το παρελθόν μου, το έχω αποδεχτεί πλήρως. Έχω υπάρξει ακροδεξιός, έχω υπάρξει ακροαριστερός. Αν ήμουν 18 χρονών, θα συμφωνούσα με τον @Choco sells απολύτως. Έχω υπάρξει άθεος, έχω υπάρξει Χριστιανός.
Σε προκαλώ να αναρτήσεις τα παλιά μου μηνύματα. Δεν με πειράζει καθόλου. Τον χρόνο σου θα χάσεις. Περιμένω.
Σημείωση: Να αναρτήσεις link στο μήνυμα, όχι να πάρεις μεμονομένα κομμάτια. Θέλω πρόσβαση σε ολόκληρο το post.
Δεύτερη σημείωση: Ακόμα και αν μου φέρεις post όπου δηλώνω νεοναζί, δεν έχει καμία αξία. Σου λέω ότι έχω δηλώσει ακροαναρχικός, φίλος του Κουφοντίνα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω υπάρξει νεοναζί, αυτό ήταν παράδειγμα.
Επιτέλους, είδες πόσο εύκολο ήταν. Θα σου κάνει κάλο.


Ναι γενικα οι αριστεροι σεβονται ολες τις αποψεις αρκει να ειναι ιδια με την δικια τους.
Όταν θα σεβαστείς και εσύ την αντίθετη
Μέχρι τότε δεξιά σκύβαλα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
Προφανώς. Ακόμα και το SIEG HEIL στην λεζάντα τόσους μήνες "συμβολικό" ήταν..:rofl::rofl:

εσύ πήγαινε να στηρίξεις την συνθήκη των Πρεσπών και τον πολυπολιτισμό ( αλλά χωρίς ισλάμ ) και μην γράφεις. Εσύ και αν έχεις γράψει αρλούμπες εδώ μέσα. Το Sieg Heil είπα πολλές φορές γιατί το είχα βάλει. Καταδίκασε ολόκληρη την Γερμανική γλώσσα εσύ επειδή την μιλούσε ο Χίτλερ.

Τι θα πεις για εμένα; Ναι το είχα πει αν ήμουν Γερμανός τις δεκαετίες 20' 30' 40' θα ψήφιζα το Εθνικοσοσιαλιστικό Γερμανικό Εργατικό Κόμμα ναι το είπα. Τι θα πεις δηλαδή; όπως επίσης είπα ότι αν ήμουν Ρώσος το 1917 θα συμμετείχα στην επανάσταση. Τι θα μας κάνεις δηλαδή; Τράβα τώρα να ζεις από τον καπιταλισμό και να στηρίζεις τελειωμένα καθεστώτα που οδήγησαν σε μαζικές λιμοκτονίες πληθυσμούς και πληθυσμούς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
εσύ πήγαινε να στηρίξεις την συνθήκη των Πρεσπών και τον πολυπολιτισμό ( αλλά χωρίς ισλάμ ) και μην γράφεις. Εσύ και αν έχεις γράψει αρλούμπες εδώ μέσα. Το Sieg Heil είπα πολλές φορές γιατί το είχα βάλει. Καταδίκασε ολόκληρη την Γερμανική γλώσσα εσύ επειδή την μιλούσε ο Χίτλερ.

Τι θα πεις για εμένα; Ναι το είχα πει αν ήμουν Γερμανός τις δεκαετίες 20' 30' 40' θα ψήφιζα το Εθνικοσοσιαλιστικό Γερμανικό Εργατικό Κόμμα ναι το είπα. Τι θα πεις δηλαδή; όπως επίσης είπα ότι αν ήμουν Ρώσος το 1917 θα συμμετείχα στην επανάσταση. Τι θα μας κάνεις δηλαδή; Τράβα τώρα να ζεις από τον καπιταλισμό και να στηρίζεις τελειωμένα καθεστώτα που οδήγησαν σε μαζικές λιμοκτονίες πληθυσμούς και πληθυσμούς.
Δεν καταδικάζει την γερμανική γλώσσα, καταδικάζει τον χαιρετισμό και την συγκεκριμένη έκφραση. Μην προσπαθείτε να δικαιολογηθείτε...δεν υπάρχει περίπτωση. Δεν ήξερες δηλαδή τι σημαίνει ;

Όλα αυτά σχετικά με την πολιτική είναι, εκτός και εάν επιθυμείς να λέμε συγκεκριμένα πράγματα
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
Δεν καταδικάζει την γερμανική γλώσσα, καταδικάζει τον χαιρετισμό και την συγκεκριμένη έκφραση. Μην προσπαθείτε να δικαιολογηθείτε...δεν υπάρχει περίπτωση. Δεν ήξερες δηλαδή τι σημαίνει ;

Όλα αυτά σχετικά με την πολιτική είναι, εκτός και εάν επιθυμείς να λέμε συγκεκριμένα πράγματα

Για εμένα είχε και έχει συμβολική σημασία. Ζήτω η νίκη του εθνικισμού. Το χρησιμοποιούσα και για Μπολσονάρου, Όρμπαν, Ντούντα και όλους τους πολιτικούς που στηρίζω.

Ιδεολογικά δεν είμαι Εθνικοσοσιαλιστής, εθνικιστής είμαι.΄Δεν θέλω σοσιαλιστική οικονομία συγγνώμη ;) αρκετά πεινούσε ο κόσμος στο Ανατολικό Μπλοκ με τον αριστερόστροφο σοσιαλισμό, δεν χρειαζόμαστε και δεξιόστροφο τώρα.
 

Guest 648211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η πολυπολιτισμικότητα σε μια κοινωνία δεν είναι κακό πράγμα.
Πιο πλούσια γίνεται η κοινωνία μας.
Αρκεί βέβαια να υπάρχει για ντόπιους και μη , αξιοπρεπής ζωή, να ναι όλοι πεπαιδεύμενοι μακριά από εθνικιστικορατσιστικά ιδεώδη, με παράλληλο σεβασμό στον "ξένο" πολιτισμό και στον ντόπιο εκ μέρους τους αλλά και με παράλληλη αρμονική συνύπαρξή τους.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Απλά ας μην έφερναν πλαστά πτυχία και πλαστά πιστοποιητικά ασθένειας για μεταγραφές και για κατατακτήριες. Ούτε βέβαια γίνεται να διατυμπανίζεις αριστεία κτλ και την ίδια στιγμή να οργανώνεις αντιγραφές και να φτιάχνεις λίστες με ονόματα φοιτητών που μπορούν να περάσουν μαθήματα χωρίς καν να δώσουν εξετάσεις. Ούτε φυσικά να αποφεύγεις σαν παράταξη συστηματικά τις γενικές συνελεύσεις φοιτητών και να αποχωρείς για να μη σχηματιστεί απαρτία, υποβαθμίζοντας έτσι οποιαδήποτε συλλογική διαδικασία. Έτσι υποβαθμίζεται και η λειτουργία του πανεπιστημίου στο σύνολο της, η αξία του πτυχίου κτλ. Για διώξεις ατόμων που σχετίζονται με εμπόριο ναρκωτικών κτλ δε νομίζω ότι χρειάζεται ειδική ομάδα "πανεπιστημιακής αστυνομίας".
Εντάξει, πήρε μόνο 10 μηνύματα για να πάμε από "δεν μιλάω για ιδεολογία", στο "μιλάω και για ιδεολογία". Εάν συνεχίσουμε, υπάρχει περίπτωση να καταλήξουμε στο ότι η τοποθέτηση Βαρουφάκη ήταν καθαρά πολιτική (και αντιδημοκρατική);
 

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Η πολυπολιτισμικότητα σε μια κοινωνία δεν είναι κακό πράγμα.
Πιο πλούσια γίνεται η κοινωνία μας.
Αρκεί βέβαια να υπάρχει για ντόπιους και μη , αξιοπρεπής ζωή, να ναι όλοι πεπαιδεύμενοι μακριά από εθνικιστικορατσιστικά ιδεώδη, με παράλληλο σεβασμό στον "ξένο" πολιτισμό και στον ντόπιο εκ μέρους τους αλλά και με παράλληλη αρμονική συνύπαρξή τους.
Πολυπολιτισμο ειχε και η κομμουνιστικη Γιουγκοσλαβια και το αποτελεσμα ηταν να βομβαρδιστει και να κατακερματιστει.
Πολυπολιτισμο ειχε και η Ελλαδα επι Τουρκοκρατιας. Και δεν ειχε πλακα...
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Έτσι είναι.
Απλώς δεν έχεις βγει από τον μικρόκοσμο που ζεις.

Πάντως το Βερολίνο είναι από τις πιο όμορφες πόλεις της Ευρώπης, διότι έχει πολλές διαφορετικές κουλτούρες σε κοντινές αποστάσεις και από την μία πηγαίνεις στην άλλη
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
Έτσι είναι.
Απλώς δεν έχεις βγει από τον μικρόκοσμο που ζεις.

Πάντως το Βερολίνο είναι από τις πιο όμορφες πόλεις της Ευρώπης, διότι έχει πολλές διαφορετικές κουλτούρες σε κοντινές αποστάσεις και από την μία πηγαίνεις στην άλλη

και επίσης στο Βερολίνο πλέον σε μερικές συνοικίες γυναίκα δεν κυκλοφορεί από το απόγευμα και μετά γιατί ο πολυπολιτισμός τους επηρέασε θετικά.
 

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Έτσι είναι.
Απλώς δεν έχεις βγει από τον μικρόκοσμο που ζεις.

Πάντως το Βερολίνο είναι από τις πιο όμορφες πόλεις της Ευρώπης, διότι έχει πολλές διαφορετικές κουλτούρες σε κοντινές αποστάσεις και από την μία πηγαίνεις στην άλλη
Μπατακλαν λαικς δις.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
και επίσης στο Βερολίνο πλέον σε μερικές συνοικίες γυναίκα δεν κυκλοφορεί από το απόγευμα και μετά γιατί ο πολυπολιτισμός τους επηρέασε θετικά.
Για να το λες έτσι θα είναι :whatever:... το περίεργο είναι ότι όταν οι Έλληνες βλέπουν κοστουμαρισμένους τους Πακιστανούς σαστίζουν. Καλό θα ήταν να ρωτήσετε και την άποψη των Ευρωπαίων για τους Έλληνες. Εκεί να δείτε γέλιο...
 

Guest 648211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλα από το σχολείο ξεκινάνε. Εκεί καλλιεργείται ο σεβασμός τις πολιτισμικές ταυτότητες των μαθητών και μετέπειτα πολιτών.
Ο εκπαιδευτικός έχει χρέος και τις περισσότερες φορές θέληση να εντάξει όλους τους μαθητές στη μαθησιακή διαδικασία και εν τέλει στον μικρόκοσμο της σχολικής τάξης. Αν εφαρμοστεί αυτό και επιτύχει, το παιδί δηλαδή με την διαφορετική από την δική μας πολιτισμική ταυτότητα θα έχει λάβει παιδεία, θα έχει αναπτύξει την προσωπικότητά του και θα έχει μάθει να φέρεται και να κινείται ορθά εντός του κοινωνικού πλαισίου.
Τότε ναι, θα έχει εφαρμοστεί και θα έχει επιτύχει η Διαπολιτισμική Εκπαίδευση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για να το λες έτσι θα είναι :whatever:... το περίεργο είναι ότι όταν οι Έλληνες βλέπουν κοστουμαρισμένους τους Πακιστανούς σαστίζουν. Καλό θα ήταν να ρωτήσετε και την άποψη των Ευρωπαίων για τους Έλληνες. Εκεί να δείτε γέλιο...
ΚΛΑΙΩ με το emoji hahahaha
 

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Όλα από το σχολείο ξεκινάνε. Εκεί καλλιεργείται ο σεβασμός τις πολιτισμικές ταυτότητες των μαθητών και μετέπειτα πολιτών.
Ο εκπαιδευτικός έχει χρέος και τις περισσότερες φορές θέληση να εντάξει όλους τους μαθητές στη μαθησιακή διαδικασία και εν τέλει στον μικρόκοσμο της σχολικής τάξης. Αν εφαρμοστεί αυτό και επιτύχει, το παιδί δηλαδή με την διαφορετική από την δική μας πολιτισμική ταυτότητα θα έχει λάβει παιδεία, θα έχει αναπτύξει την προσωπικότητά του και θα έχει μάθει να φέρεται και να κινείται ορθά εντός του κοινωνικού πλαισίου.
Τότε ναι, θα έχει εφαρμοστεί και θα έχει επιτύχει η Διαπολιτισμική Εκπαίδευση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ΚΛΑΙΩ με το emoji hahahaha
Λιγο συγκρουεται αυτη η θεωρια με το γεγονος οτι ολοι οι τζιχαντιστες στην Ευρωπη ειναι μεταναστες δευτερης και τριτης γενιας...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
Για να το λες έτσι θα είναι :whatever:... το περίεργο είναι ότι όταν οι Έλληνες βλέπουν κοστουμαρισμένους τους Πακιστανούς σαστίζουν. Καλό θα ήταν να ρωτήσετε και την άποψη των Ευρωπαίων για τους Έλληνες. Εκεί να δείτε γέλιο...

Έλα πάρτο και μην μιλάς πολύ


Στην Ελλάδα τα εγκλήματα τους τα δικαιολογείται λέγοντας πως τους συμπεριφερόμαστε σκατά ( αστείο, ο Έλληνας αν και δεν έχει να φάει πάντα έδινε και ήδη με την άφιξη των πρώτων φορτηγά ολόκληρα με αγαθά πρώτης ανάγκης έφταναν στα κέντρα φιλοξενίας, πληρωμένα όλα από το κορόιδο τον Έλληνα πολίτη ) για Γερμανία και Σουηδία όμως οι δικαιολογίες σας τελείωσαν.

Στην Σουηδία τους ξεπληρώνουν καλά την φιλοξενία.

 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top