[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,886 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Η Ν.Δ πρότεινε γυναίκα για πρόεδρο της Δημοκρατίας, η Ν.Δ έχει για πρώτη φορά ανοιχτά ομοφυλόφιλο υφυπουργό. Η Ν.Δ χτύπησε με μανία την ακροδεξιά. Η Ν.Δ καταργεί ουσιαστικά τις πατριωτικές παρελάσεις. Δε θα τα έκανε ο Σύριζα που συνεργάστηκε με το πιο λαϊκιστικό κομμάτι της δεξιάς. :P
Μένεις στην επιφάνεια και όχι στην ουσία. Οι παρελάσεις δεν έγιναν λόγω covid, lol. Έβαλε σε κάποιες θέσεις 2-3 πρόσωπα "διαφορετικά " και θεωρείται κοινωνικά φιλελεύθερη? Ούτε καν την βάση δεν περνάει. Σε θέματα θρησκείας, λοατκι κοινότητας, και αλλά είναι πολύ πίσω.
Δεν ειμαι φιλελευθερος.... η φορολογια πρεπει να μειωθει. Οκ
Ο Φιλελευθερισμός είναι κάτι πολύ παραπάνω από τους φόρους, είναι μια αντίληψη για το πως πρέπει να οργανώνεται η μια ολόκληρη κοινωνια, υπό αυτό το πρίσμα , όχι δεν είμαι. Προφανώς, κανένας νορμαλ άνθρωπος δεν θέλει να δίνει τα λεφτά του στην οργανωμένη συμμορία που ονομάζεται κράτος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,886 μηνύματα.
Προφανώς, κανένας νορμαλ άνθρωπος δεν θέλει να δίνει τα λεφτά του στην οργανωμένη συμμορία που ονομάζεται το κράτος.
Μείωσε τους φόρους ο Σύριζα;
Μένεις στην επιφάνεια και όχι στην ουσία
Ας είχε υπουργό δηλωμένο ομοφυλόφιλο κι ο Σύριζα κ ας πρότεινε για πρόεδρο της Δημοκρατίας γυναίκα. Αλλά καταλαβαίνωω, δεν ήταν τόσο ουσιαστικά αυτά.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Κοινωνικά φιλελεύθερη η ΝΔ με μπουμπούκο, τσεκουράτο, Σαμαρά κλπ...ok, ζήσαμε για να τ' ακούσουμε και αυτό...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,886 μηνύματα.
Βάζετε εύκολα στάμπες κ ετικέτες εκεί στην αριστερά. Οι άνθρωποι εξελίσσονται. Εξελιχθειτε κι εσείς.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,019 μηνύματα.
Τετοιο προφιλ θελουν να δειξουν κατι φιλελε παπαριες με γκεοπαρελασεις και κοιταξτε ποσες γυναικες βαλαμε στο υπουργικο συμβουλιο
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ας είχε υπουργό δηλωμένο ομοφυλόφιλο κι ο Σύριζα κ ας πρότεινε για πρόεδρο της Δημοκρατίας γυναίκα. Αλλά καταλαβαίνωω, δεν ήταν τόσο ουσιαστικά αυτά.
Επίσης, η ΝΔ γιατί καταψήφισε το νομοσχέδιο για την ταυτότητα του φύλου, αφού είναι τόσο φιλελεύθερη; αλλά, νταξ, μωρέ, βάζουμε έναν ανοικτά γκέι υφυπουργό και μια γυναίκα ΠτΔ και γιούχου, είμαστε προχώ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,886 μηνύματα.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια. Τίποτα δεν έκανε ο Σύριζα όσο ήταν κυβέρνηση.
βάζουμε έναν ανοικτά γκέι υφυπουργό και μια γυναίκα ΠτΔ και γιούχου, είμαστε προχώ
Γιατί δεν τα κάνε ο Σύριζα;
νομοσχέδιο για την ταυτότητα του φύλου,
Δεν το γνωρίζω το θέμα αλλά ας το έφερναν προς ψήφιση όταν ήταν κυβέρνηση κ είχαν πλειοψηφία.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ρε, πάρτο χαμπάρι. Είστε η Κυβέρνηση του φαίνεσθαι και όχι του είναι. Ας τολμήσει η ΝΔ να φέρει για ψήφιση θέματα όπως ο πολιτικός γάμος μεταξύ ομοφυλων ζευγαριών ή η υιοθεσία και μετά έλα να μου μιλήσεις με παροιμιούλες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,886 μηνύματα.
Από ο,τι βλέπω κυρίως το ΚΚΕ κ η ακροδεξιά ήταν κατά...
Από όσα μέχρι στιγμής ακούστηκαν και ειπώθηκαν στη Βουλή, το... χρυσό βατόμουρο κερδίζει βεβαίως ο εκπρόσωπος του ΚΚΕ που χαρακτήρισε τα δικαιώματα της lgbtqi+ κοινότητας «αποτέλεσμα της σήψης του καπιταλισμού».



 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια. Τίποτα δεν έκανε ο Σύριζα όσο ήταν κυβέρνηση.
Άνθρωπε μου δεν είμαστε όλοι σύριζα. Βρες κανένα πιο σοβαρό επιχείρημα.
Κοινωνικά φιλελεύθερη κυβέρνηση χωρίς καμία ουσιαστική αλλαγή στην ζωή των λοατκι ανθρώπων και με θεούσες υπουργός απλά δεν γίνεται.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.
Δεν εχω καμια εχθρα με το Βουλγαρικο λαο, αλλα δεν υπαρχουν φιλιες στην εξωτερικη πολιτικη. Τα βουλγαρικα συμφεροντα δεν ευθυγραμμιζοταν ποτε με τα Ελληνικα. Ξανα λεω το καλυτερο θα ηταν να μην υπηρχαν διεκδικησεις και να επικεντρωνεται ο καθενας στη χωρα του, αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο
Να τονίσουμε ότι οι μόνοι που το κατόρθωσαν αυτό στο κόσμο ήταν οι εθνικιστές. Ο Κεμαλικός Εθνικισμός και ο Βενιζελισμός όπως εκφράστηκε μετά το 1923 ήταν οι μόνες ιδεολογίες ( εθνικιστικές ) που κοιτούσαν αποκλειστικά τα εσωτερικά του κράτους. Κατά την γνώμη μου μόνο οι εθνικιστές και οι κομμουνιστές κοιτάνε τα εσωτερικά με την διαφορά ότι οι μεν νοιάζονται για τον ημεδαπό πολίτη, για τις παραδόσεις τα ήθη τα έθιμα κλπ και οι δε μόνο για την διατήρηση μίας αποτυχημένης επαναστατικής ιδεολογίας που ωθεί πατριωτισμό μόνο για να επιβάλλει στον λαό να δουλεύει 12ωρα+ για το καλό της πατρίδας ( σσ του εκάστοτε Κομμουνιστικού Κόμματος ).

συγνωμη με ποια λογικη και ποια επιχειρηματα τον υποστηριζεις αυτον?Εχει κανει καποιο εργο θετικο?
Για μενα ισχυει το κοψε φατσα και βγαλε συμπερασμα,συγνωμη σαν μαφιοζος μοιαζει σε μενα προσωπικα.
Δες κι αυτα

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό που στα αρνητικά μπαίνει η ορθόδοξη εικόνα με τρελαίνει. Σοσιαλιστής είναι ο τυπάς που ανέβασε την εικόνα; Ας του θυμίσει κάποιος τι καταστροφές έφερε ο κομμουνισμός στην χώρα του και πως τώρα πόσες γυναίκες βρίσκονται στα δίχτυα σωματεμπόρων χάρις το αποτυχημένο Κομμουνιστικό Κόμμα της Βουλγαρίας που διέλυσε την χώρα και ας σκεφτεί να ψηφίσει σοσιαλιστές.
Ο Μπορίσοφ σίγουρα δεν είναι και ο πιο ιδανικός. Μπορεί να έχει κάποιες εθνικιστικές καταβολές αλλά κυρίως κεντροδεξιός χριστιανοδημοκράτης είναι σαν την Μέρκελ και τον Κούλη.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,886 μηνύματα.
Άνθρωπε μου δεν είμαστε όλοι σύριζα.
Για το ΚΚΕ τι έχεις να πεις τότε;
...
Από όσα μέχρι στιγμής ακούστηκαν και ειπώθηκαν στη Βουλή, το... χρυσό βατόμουρο κερδίζει βεβαίως ο εκπρόσωπος του ΚΚΕ που χαρακτήρισε τα δικαιώματα της lgbtqi+ κοινότητας «αποτέλεσμα της σήψης του καπιταλισμού
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,886 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Δεν το γνωρίζω το θέμα αλλά ας το έφερναν προς ψήφιση όταν ήταν κυβέρνηση κ είχαν πλειοψηφία.

Δεν σε καταλαβαίνω. Είναι νόμος του κράτους ήδη.

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,886 μηνύματα.
Άρα ο εκπρόσωπος του ΚΚΕ που χαρακτήρισε τα δικαιώματα της lgbtqi+ κοινότητας «αποτέλεσμα της σήψης του καπιταλισμού" δεν είχε ισχυρή υποστήριξη.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.
Που τον βλέπεις τον ανθελληνισμό;
Καλά άστο man. Σε συμπαθώ αλλά ως εκεί. Αν ανοίξουν τώρα οι ασκοί του Αιόλου για την ΝΔ και τον πατριωτισμό θα γράφουμε μέχρι τα 300 χρόνια από την επανάσταση του 1821.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Για το ΚΚΕ τι έχεις να πεις τότε;
...
Από όσα μέχρι στιγμής ακούστηκαν και ειπώθηκαν στη Βουλή, το... χρυσό βατόμουρο κερδίζει βεβαίως ο εκπρόσωπος του ΚΚΕ που χαρακτήρισε τα δικαιώματα της lgbtqi+ κοινότητας «αποτέλεσμα της σήψης του καπιταλισμού
Μου φαίνεται δεν αντιλαμβάνεσαι πως κυβέρνηση είναι η ΝΔ και όχι το ΚΚΕ, το μερα25 η δεν ξέρω και εγώ ποιος άλλος. Κάθε φορά που θα κάνουμε κριτική πρέπει να λέμε τι έκανε ο ρουβικωνας, το μερα25 και η ΑΝΤΑΡΣΥΑ? Η ΝΔ έχει το τιμόνι, όχι οι άλλοι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,886 μηνύματα.
Μου φαίνεται δεν αντιλαμβάνεσαι πως κυβέρνηση είναι η ΝΔ και όχι το ΚΚΕ, το μερα25 η δεν ξέρω και εγώ ποιος άλλος. Κάθε φορά που θα κάνουμε κριτική πρέπει να λέμε τι έκανε ο ρουβικωνας, το μερα25 και η ΑΝΤΑΡΣΥΑ? Η ΝΔ έχει το τιμόνι, όχι οι άλλοι.
Ευτυχώς το ΚΚΕ δεν ήταν κυβέρνηση.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top