[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Επαναλαμβάνω. Οι Ρώσοι κομμουνιστές εισέβαλαν στο Αφγανιστάν και ξεσήκωσαν τους Μουτζαχεντίν. Κατάργησαν σύσσωμα την αντιπολίτευση και εκτέλεσαν με συνοπτικές διαδικασίες χιλιάδες πολιτικούς φυλακισμένους για να επιβληθούν. Από εκεί άνοιξαν οι ασκοί του Αιόλου.
Δες Εδώ
αν ψαξεις καλυτερα με την ανοδο του κουμμουνισμου στο αφγανισταν με την βοηθεια της αμερικης ξεκινησε ο συντονισμενος ξεσηκωμος των Μουτζαχεντιν.. Με την εισβολη των σοβιετικων η αμερικη εξοπλισε και εκπαιδευσε της συγκεκριμενες ομαδες για να αντιμετωπισει την απειλη του κουμμουνισμου.. το ιδιο εγινε και με τους ταλιμπαν σε συννενοηση πακισταν-αμερικανων.. που νομιζεις βρηκαν και βρισκουν ολα αυτα τα οπλα..
Δυστηχως ο ψυχρος πολεμος ανοιξε ενα πύρινο μέτωπο που ταλαιπωρει τον κοσμο τοσα χρονια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Ας μην έκαναν επέμβαση οι σοβιετικοί. Το ότι εκτέλεσαν χιλιάδες πολιτικούς κρατούμενους δε θα δημιουργούσε προβλήματα;
Μια χαρά τα λέει η Βικιπαίδεια. Έχω βάλει πολλούς συνδέσμους στο προηγούμενο μήνυμά μου.
The repressive nature of the "Democratic Republic",[57] which vigorously suppressed opposition and executed thousands of political prisoners, led to the rise of anti-government armed groups.
 
Τελευταία επεξεργασία:

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Ας μην έκαναν επέμβαση οι σοβιετικοί. Το ότι εκτέλεσαν χιλιάδες πολιτικούς κρατούμενους δε θα δημιουργούσε προβλήματα;
Μια χαρά τα λέει η Βικιπαίδεια. Έχω βάλει πολλούς συνδέσμους στο προηγούμενο μήνυμά μου.
The repressive nature of the "Democratic Republic",[57] which vigorously suppressed opposition and executed thousands of political prisoners, led to the rise of anti-government armed groups.
Εχεις δικιο γι' αυτα που λες αλλα η Αμερικη εθρεψε το συγκεκριμενο θηριο για πολλα χρονια.. και τωρα ή δεν μπορει να το αντιμετωπισει ή εχει γινει καποια συμφωνια κατω απο το τραπεζι μαζι τους
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Εχεις δικιο γι' αυτα που λες αλλα η Αμερικη εθρεψε το συγκεκριμενο θηριο για πολλα χρονια.. και τωρα ή δεν μπορει να το αντιμετωπισει ή εχει γινει καποια συμφωνια κατω απο το τραπεζι μαζι τους
Τότε όλος ο κόσμος ήθελε να αντικρούσει τον κομμουνισμό. Αν η Αμερικανική δεν αντιδρουσε, το μίσος εναντίον των Αμερικανών από όλες τις χώρες αλλά κυρίως τις αραβικές θα ήταν τεράστιο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Τα γνωστά, άγνωστα η Ευρωπαϊκή Ένωση συνεχίζει τις επιθέσεις της προς τις χώρες με πατριωτικές κυβερνήσεις. Εύχομαι να μη λυγίσουν.

Το πειθαρχικό συμβούλιο των δικαστών στη Πολωνία δεν πρέπει να ανατραπεί. Εύχομαι να μη λυγίσει η Πολωνία καθώς το πάει από αναβολή σε αναβολή.

Πολωνία: Η κυβέρνηση «πείστηκε» να καταργήσει το πειθαρχικό συμβούλιο των δικαστών (msn.com)
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Τα γνωστά, άγνωστα η Ευρωπαϊκή Ένωση συνεχίζει τις επιθέσεις της προς τις χώρες με πατριωτικές κυβερνήσεις. Εύχομαι να μη λυγίσουν.

Το πειθαρχικό συμβούλιο των δικαστών στη Πολωνία δεν πρέπει να ανατραπεί. Εύχομαι να μη λυγίσει η Πολωνία καθώς το πάει από αναβολή σε αναβολή.

Πολωνία: Η κυβέρνηση «πείστηκε» να καταργήσει το πειθαρχικό συμβούλιο των δικαστών (msn.com)
Είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός πια πως η ΕΕ παρασύρθηκε και επιδόθηκε στον άκρατο δικαιωματισμό και διεθνισμό...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός πια πως η ΕΕ παρασύρθηκε και επιδόθηκε στον άκρατο δικαιωματισμό και διεθνισμό...
Χρόνια τώρα τα κάνει αυτά. Εμείς θέλουμε μία Ευρώπη των Εθνών και όχι του διεθνισμού, του πολυπολιτισμού και της αντικατάστασης της Ευρωπαϊκής φυλής. Η επίθεση που τρώνε χώρες σαν την Ουγγαρία και την Πολωνία δεν λέγεται. Μακάρι να βάλουν μυαλό και να δουν ότι αυτές οι χώρες αποτελούν το πρότυπον της μελλοντικής Ευρώπης.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Εσεις; Ποιοι εσεις;
Ελα ρε μεγαλε..σε εχρισε αντιπροσωπο της,ολος ο λαος της ευρωπης..μπραβο!:clapup:
Μια μεγάλη και ανερχόμενη μερίδα του Ευρωπαϊκού λαού. Προφανώς δεν ομιλώ εξ ονόματος όλων των Ευρωπαίων. Υπάρχουν και οι Εφιάλτες κάθε εποχής.

Ο μεγαλύτερος εχθρός είναι οι εσωτερικοί προδότες πάντα. Τα κάστρα πέφτουν από μέσα και η Ευρώπη εκ των έσω καταρρέει
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Μια μεγάλη και ανερχόμενη μερίδα του Ευρωπαϊκού λαού. Προφανώς δεν ομιλώ εξ ονόματος όλων των Ευρωπαίων. Υπάρχουν και οι Εφιάλτες κάθε εποχής.

Ο μεγαλύτερος εχθρός είναι οι εσωτερικοί προδότες πάντα. Τα κάστρα πέφτουν από μέσα και η Ευρώπη εκ των έσω καταρρέει
Ποσο μεγαλη; Για λεγε;Στατιστικα εχεις;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Ποσο μεγαλη; Για λεγε;Στατιστικα εχεις;
Μπορείς να το δεις από τα κόμματα αυτό. Στις ευρωεκλογές του 2019 είχαμε νίκη της Λε Πεν στη Γαλλία και του Σαλβινι στην Ιταλία. Που μαζί συντελούν άλλωστε και την παράταξη της Ευρωβουλής " Κίνημα για την Ευρώπη των εθνών ". Μέσα σε αυτούς είναι και το πατριωτικό κυβερνών κόμμα " Νόμος και Δικαιοσύνη " της Πολωνίας που βγήκε επίσης πρώτο. Πρώτος βγήκε και ο πατριώτης Βίκτορ Ορμπάν στην Ουγγαρία στις ευρωεκλογές.

Άρα με την μια έχεις την ξεκάθαρη πλειοψηφία σε Γαλλία, Ιταλία, Ουγγαρία, Πολωνία. Επίσης και άλλα κόμματα πιο κεντρώα έχουν την ίδια αντιμεταναστευτικη πολιτική όπως ο Σεμπάστιαν Κουρτς στην Αυστρία που επίσης κέρδισε. Όπως επίσης και τα κυβερνώντα κεντροδεξιά κόμματα σε Σλοβακία, Κροατία, Τσεχία. Έως και τα αμιγώς κεντροαριστερά-αριστερα κόμματα της Ισπανίας και της Δανίας έχουν αρχίσει πλέον να έχουν αντιμεταναστευτικη πολιτική.

Ένα σωρό χώρες λοιπόν σου βρήκα. Επίσημα στατιστικά δεν μπορείς να έχεις αλλά μπορείς να δεις τι ψηφίζει ο κόσμος.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπορείς να το δεις από τα κόμματα αυτό. Στις ευρωεκλογές του 2019 είχαμε νίκη της Λε Πεν στη Γαλλία και του Σαλβινι στην Ιταλία. Που μαζί συντελούν άλλωστε και την παράταξη της Ευρωβουλής " Κίνημα για την Ευρώπη των εθνών ". Μέσα σε αυτούς είναι και το πατριωτικό κυβερνών κόμμα " Νόμος και Δικαιοσύνη " της Πολωνίας που βγήκε επίσης πρώτο. Πρώτος βγήκε και ο πατριώτης Βίκτορ Ορμπάν στην Ουγγαρία στις ευρωεκλογές.

Άρα με την μια έχεις την ξεκάθαρη πλειοψηφία σε Γαλλία, Ιταλία, Ουγγαρία, Πολωνία. Επίσης και άλλα κόμματα πιο κεντρώα έχουν την ίδια αντιμεταναστευτικη πολιτική όπως ο Σεμπάστιαν Κουρτς στην Αυστρία που επίσης κέρδισε. Όπως επίσης και τα κυβερνώντα κεντροδεξιά κόμματα σε Σλοβακία, Κροατία, Τσεχία. Έως και τα αμιγώς κεντροαριστερά-αριστερα κόμματα της Ισπανίας και της Δανίας έχουν αρχίσει πλέον να έχουν αντιμεταναστευτικη πολιτική.

Ένα σωρό χώρες λοιπόν σου βρήκα. Επίσημα στατιστικά δεν μπορείς να έχεις αλλά μπορείς να δεις τι ψηφίζει ο κόσμος.
Η Λεπέν θα τηρηθεί πανυγηρικα ακόμα μια φορά στις εκλογές που έρχονται σύντομα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Η Λεπέν θα τηρηθεί πανυγηρικα ακόμα μια φορά στις εκλογές που έρχονται σύντομα.
Προφανώς γιατί υπάρχει ο αντιδημοκρατικός δεύτερος γύρος που οι απανταχού εθνοπροδοτες τάσσονται υπέρ των κεντρώων και χάνει η πατριωτισσα Λε Πεν.

Αλλά αφού ο κόσμος της Γαλλίας προτιμά τον "πτωματογαμη" όπως λέει ένας φίλος μου τον Μακρόν τότε καλά να πάθουν. Αλλά θα αλλάξουν οι καιροί που θα πάει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Μπορείς να το δεις από τα κόμματα αυτό. Στις ευρωεκλογές του 2019 είχαμε νίκη της Λε Πεν στη Γαλλία και του Σαλβινι στην Ιταλία. Που μαζί συντελούν άλλωστε και την παράταξη της Ευρωβουλής " Κίνημα για την Ευρώπη των εθνών ". Μέσα σε αυτούς είναι και το πατριωτικό κυβερνών κόμμα " Νόμος και Δικαιοσύνη " της Πολωνίας που βγήκε επίσης πρώτο. Πρώτος βγήκε και ο πατριώτης Βίκτορ Ορμπάν στην Ουγγαρία στις ευρωεκλογές.

Άρα με την μια έχεις την ξεκάθαρη πλειοψηφία σε Γαλλία, Ιταλία, Ουγγαρία, Πολωνία. Επίσης και άλλα κόμματα πιο κεντρώα έχουν την ίδια αντιμεταναστευτικη πολιτική όπως ο Σεμπάστιαν Κουρτς στην Αυστρία που επίσης κέρδισε. Όπως επίσης και τα κυβερνώντα κεντροδεξιά κόμματα σε Σλοβακία, Κροατία, Τσεχία. Έως και τα αμιγώς κεντροαριστερά-αριστερα κόμματα της Ισπανίας και της Δανίας έχουν αρχίσει πλέον να έχουν αντιμεταναστευτικη πολιτική.

Ένα σωρό χώρες λοιπόν σου βρήκα. Επίσημα στατιστικά δεν μπορείς να έχεις αλλά μπορείς να δεις τι ψηφίζει ο κόσμος.
Ενταξει μπορεις να ονειρευεσαι αυτο δεν ειναι κακο,αλλα ρε συ Γιαννη μου πραγματικα με θλιβει η κατασταση στην οποια βρισκεσαι.Η ελλαδα ας πουμε καιγεται και ο κοσμος θα ελεγα και εσυ ενα αγχος γιατι η ΧΑγη δεν πηγε καλα,τι γινεται με τα ναζιστικα κομματα κλπ.

Στο μεταξυ,εγω δεν ειμαι απο αυτους που θελουν να γεμισει η Ελλαδα με μπουρκες,το εχω δηλωσει ξεκαθαρα στο θεμα με το Αφγανισταν.Ειναι ενδεικτικο ομως οτι οποιος δεν ειναι εθνικιστης τον λες ειτε κομμουνι ειτε Εφιαλτη.
Πραγματικα χριζει διερευνηση αυτο.


Εφιαλτη εγω λεω παντως τη Χαυγη και τα κομματα τυπου χα,οπως αυτα που εβαλες.ΛΕΠΕΝ και η συμμορια αυτη.Ειναι οι ξεκαθαροι εγκληματιες και οχι πατριωτες.
Ο καθενας βεβαια με την ιδεολογια που ενστερνιζεται.Τα ναζουλα αυτα τα κομματα ψηφιζουν ειναι γεγονος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Αλλά αφού ο κόσμος της Γαλλίας προτιμά τον "πτωματογαμη"
Εξαιρετικο επιχειρημα κατα του Μακρον πραγματικα.Ενδεικτικο για σενα.Ευγε.

Βασικα 1000 φορες πιο ποιοτικο το θεμα με τις μεξικανικες σειρες απο αυτο εδω,ΠΛΕΟΝ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Ενταξει μπορεις να ονειρευεσαι αυτο δεν ειναι κακο,αλλα ρε συ Γιαννη μου πραγματικα με θλιβει η κατασταση στην οποια βρισκεσαι.Η ελλαδα ας πουμε καιγεται και ο κοσμος θα ελεγα και εσυ ενα αγχος γιατι η ΧΑγη δεν πηγε καλα,τι γινεται με τα ναζιστικα κομματα κλπ.
Δεν είναι όνειρα. Είναι η κατάσταση της Ευρώπης που αλλάζει. Ιστορικά ο πολυπολιτισμος πάντα σε καταστροφή οδηγούσε και σε ανθρώπινες θηριωδίες.

Δεν είναι κάποιο άγχος. Απλά εξέφρασα την γνώμη μου για ένα θέμα που σκεφτόμουν και ήρθες να επιτεθείς χωρίς λόγο και να μιλήσεις πάλι για τα περί ναζισμού.

Στο μεταξυ,εγω δεν ειμαι απο αυτους που θελουν να γεμισει η Ελλαδα με μπουρκες,το εχω δηλωσει ξεκαθαρα στο θεμα με το Αφγανισταν.Ειναι ενδεικτικο ομως οτι οποιος δεν ειναι εθνικιστης τον λες ειτε κομμουνι ειτε Εφιαλτη.
Πραγματικα χριζει διερευνηση αυτο.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν αναφέρθηκα σε πολιτικές πεποιθήσεις αλλά στην εγκληματική ανοχή που έχουν οι άλλοι πολιτικοί χώροι προς την λαθροεισβολη και τον εποικισμό της Ευρώπης. Εσύ αφού είσαι κατά αυτού γιατί επιτίθεσαι εξαρχής; Να συμφωνείς θα έπρεπε.

Εφιαλτη εγω λεω παντως τη Χαυγη και τα κομματα τυπου χα,οπως αυτα που εβαλες.ΛΕΠΕΝ και η συμμορια αυτη.Ειναι οι ξεκαθαροι εγκληματιες και οχι πατριωτες.
Ο καθενας βεβαια με την ιδεολογια που ενστερνιζεται.Τα ναζουλα αυτα τα κομματα ψηφιζουν ειναι γεγονος.
Αυτά τα κόμματα δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με την Χρυσή Αυγή. Είναι προοδευτικά εθνικιστικά κινήματα και μακάρι να κυβερνήσουν στο μέλλον, ήδη μερικά εκ αυτών κυβερνούν και μόνο βελτίωση υπάρχει. Καθόλου εγκληματίες. Αυτοί δεν είναι Χρυσή Αυγή να έχουν τάγματα εφόδου και να δολοφονούν άτομα. Δεν υπάρχει καμία εγκληματική ενέργεια τους.

Οι πατριώτες ψηφίζουν αυτά τα κόμματα.

Εξαιρετικο επιχειρημα κατα του Μακρον πραγματικα.Ενδεικτικο για σενα.Ευγε.
Έχω ενα σωρό επιχειρήματα κατά αυτού του μπετοστοκου που θα άλλαζε και την Ευρώπη τρομάρα του. Ωστόσο δεν το ανέφερα εγώ αυτό, ένας φίλος μου τον αποκάλεσε έτσι και με έκανε τρομερή εντύπωση. Μάλλον επειδή η γυναίκα του είναι καμία εικοσαρια+ χρόνια μεγαλύτερή του θαρρώ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Έχω ενα σωρό επιχειρήματα κατά αυτού του μπετοστοκου που θα άλλαζε και την Ευρώπη τρομάρα του. Ωστόσο δεν το ανέφερα εγώ αυτό, ένας φίλος μου τον αποκάλεσε έτσι και με έκανε τρομερή εντύπωση. Μάλλον επειδή η γυναίκα του είναι καμία εικοσαρια+ χρόνια μεγαλύτερή του θαρρώ
Ναι αυτο λεω.Ειναι ενας λογος για να μην τον ψηφιζει καποιος.Λες και την πηδας εσυ.Αλλα πραγματι ΟΦΕΙΛΕΙ να πηδαει οτι αρεσει σε σενα και να σου δινει και λογο.
Συνεχισε.Γινεσαι ακομα πιο αξιοπιστος συνομιλητης. <3
Παω στις λατινομεξικανικες σειρες.Κλασεις ανωτερο απο αυτα που λες. :bye2:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Να τι λέει η Ελληνίδα μουσουλμάνα πατριωτισσα από τη θρησκευτική μειονότητα της Θράκης, Aisha Imam, για το τι επικρατεί. Η ανάρτηση της ας είναι ένα σοκ για όλους.

Εσείς συνεχίζετε να με κοροϊδεύετε ότι δεν ξέρω να γράφω. Εσείς όμως δεν ξέρετε πως είναι να βάζεις στο μπαλκόνι σου -στα Πομακοχώρια- την Ελληνική σημαία. Να είσαι ενάντια σ’ όλο το χωριό. Ενάντια στο Τουρκικό Προξενείο. Ενάντια σε αυτούς «που το παίζουν» Τούρκοι, μόνο και μόνο να παίρνουν χρήματα, δύναμη και «προνόμια».

Εγώ λοιπόν που κοροϊδεύετε ήρθα αντιμέτωπη μ’ όλη την Θράκη. Γιατί εσείς δεν ξέρετε τι είναι στην δική μας κοινωνία, να είσαι Πομάκα μουσουλμάνα χωρισμένη και με παιδί… Να κρεμάσει γυναίκα στο χωριό την Ελληνική σημαία στο μπαλκόνι της. Να το πληρώνω καθημερινά με τη ζωή μου και τη ζωή του γιου μου. Να έχω μάθει όσο κανείς τις λέξεις ρατσισμός, μπούλινγκ, λεκτική και σωματική κακοποίηση. Να μου κάνουν συνέχεια μηνύσεις, προσβολές. Να με έχουν οδηγήσει στη φτώχεια και στην ανέχεια, γιατί κανείς δεν δίνει δουλειά, ούτε βοήθεια, ούτε συναναστροφή μαζί μας.

Εγώ τολμώ να λέω σε όλους: Εμένα με λένε Αισέ Ιμάμ. Σε όποιον αρέσει! Τολμώ να λέω ότι είμαι Ελληνίδα και δεν φοβάμαι. Μακάρι κάποιος να μπορούσε να δει τον κόσμο μέσα από τα δικά μου μάτια. Αυτή η χώρα ανήκει και σε μένα και θέλω να ανήκει και στα δικά μου παιδιά και εγγόνια…..».
Παρέμβαση του Ελληνικού κράτους στα Πομακοχώρια όχι αύριο όχι σήμερα, ΧΘΕΣ. Η μειονότητα είναι μόνο θρησκευτική, όχι εθνική/φυλετική. Είναι ντροπή να συμβαίνει αυτό που γράφει η γυναίκα εδώ. Το Ελληνικό κράτος ας αναλάβει τις ευθύνες του να είναι κοντά σε όλους και όλες τους Έλληνες και τις Ελληνίδες αντίστοιχα. Αυτή η χώρα είναι και δικιά τους χώρα, ανήκει δικαιωματικά και σε αυτούς/αυτές, δεν είναι φιλοξενούμενοι/ες εδώ. Έξω η τουρκική γλώσσα από τα μειονοτικά σχολεία, έξω το τουρκικό Προξενείο από τη Θράκη, ξηλωμα σε όλη τη τουρκική ελίτ των ΜΚΟ που δραστηριοποιούνται στη Θράκη. Είναι απαράδεκτο να έχει φτιαχτεί μια ανεπίσημη τουρκική κατοχή στα Πομακοχώρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top