[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,840 μηνύματα.
δεν διαβάζεις το θρεντ περί μετανάστευσης και προσφυγιάς. Το έχω παραθέσει.

Θέλω να ελπίζω ότι συμφωνείς με την Δανία.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Το μεγάλο φαγοπότι

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και κάτι για τα παπαγαλάκια που κοινοποίησαν την έκθεση της ΕΛΣΤΑΤ

Σε σχέση με το 2019 η αύξηση του ΑΕΠ είναι 0.5%

Αλλά εκεί που δεν θα σταθούν τα μπλε ντουγάνια είναι ότι :
αύξηση εξαγωγών κατά 22,6%
αύξηση εισαγωγών κατά 22,5%

Αυτό σημαίνει πληθωρισμός αγαπητοί παπαγάλοι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Ο Μητσοτάκης νόμιζε ότι πήγαινε για διακοπές στη Θεσσαλονίκη... Αμ δε...
Έχει κυνηγητό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απο όσο βλέπω ο ΣΚΑΙ ούτε αναφορά στο live stream...
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η οικογένεια Μητσοτάκη πάντως είχε πάντοτε καλές σχέσεις με την βασιλική δυναστεία ...... Μητσοτάκης όχι Νέα Δημοκρατία, ο Καραμανλής όπως είναι γνωστό δεν είχε καθόλου.
Και οι δυο έχουν την ιστορία τους με την ξενόφερτη δυναστεία.
Ο (παππούς) Καραμανλής έγινε πρωθυπουργός από το παλάτι και λέγεται λόγω της (γκουχ γκουχ) προτίμησης της Φρειδερίκης. Αργότερα τα έσπασαν (παρακράτος, δολοφονία Λαμπράκη) και ο Καραμανλής έφυγε νύχτα από την Ελλάδα.
Ο (παππούς) Μητσοτάκης ήταν πάντα ο λακές των ανακτόρων. Σ' αυτόν στηρίχτηκε ο Κοκός για το συνταγματικό πραξικόπημα και την εκδίωξη του εκλεγμένου πρωθυπουργού (παππού) Παπανδρέου. Άλλωστε, όταν πέθανε ο Μητσοτάκης ο Κοκός πήγε στην κηδεία του υπηρέτη του.
Ο Καραμανλής σιχαινόταν το Μητσοτάκη, διαρκώς τον απόφευγε και δεν τον πήρε το 74 και το 77 στη Ν.Δ. Το 80 υποχώρησε γιατί χρειαζόταν την ψήφο του για να γίνει πρόεδρος.

13116833.jpg
Athinaiki-Dimopsifisma-1974.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
Ο Μητσοτακης αυτη την στιγμη στην ΔΕΘ γαμαει τον Συριζα με μια σειρά μέτρων.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,840 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Ο Μητσοτακης αυτη την στιγμη στην ΔΕΘ γαμαει τον Συριζα με μια σειρά μέτρων.
κοιτα, δεν υποστηριζω κανενα κομμα και γενικα δεν νομιζω να προκειται να ψηφισω ποτε γιατι δεν νομιζω οσο θα βρισκομαι στην Ελλαδα να υπαρξει κομμα που να μου κεντρισει το ενδιαφερον.Αλλα με ποιον τροπο τους μαμησε, ψευδομετρα για να γλυκανει τον κοσμο μετα απο ολα αυτα που εχουν περασει.. επισης δεν ηξερα οτι για να αντιμετωπισεις τις πυρκαγιες πρεπει να φτιαξεις νεο υπουργειο ( μαλλον υπαρχουν ατομα να βολευτουν)
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Καταργει πολλες εισφορές πραγμα που ειναι καλο. Αναμένω την γελοία ανάρτηση/ σχολια του Συριζα.

Έλα τώρα τον γελοίο, ανεβάζει ο ίδιος μιλώντας στην βουλή το πρόστιμο από τα 300 στα 500 ευρώ, του λέει αμέσως μετά ο Τσίπρας ότι στηρίζει την πολιτική του στα πρόστιμα και το ακυρώνει την ίδια μέρα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
δεν διαβάζεις το θρεντ περί μετανάστευσης και προσφυγιάς. Το έχω παραθέσει.

Θέλω να ελπίζω ότι συμφωνείς με την Δανία.
Δεν ξέρω αν συμφωνεί με την Δανία, αλλά η δική μου γνώμη, είναι μάλλον ξεκάθαρα αρνητική.

Αρνητική, γιατι βλέπω το ένα(πρώτο και έπονται άλλα) σκαλοπατάκι, να φανερώνεται δειλά - δειλά και το ισοδυναμώ, με την έναρξη της αλλοίωσης των πληθυσμών στα κράτη της Ευρώπης.
Βέβαια, κάπου είδα να ανοίγει μία έκθεση, με όλες τις προσοπικότητες της Ευρώπης(ιστορικά πρόσωπα), που σατηρίζοντας, τους φόρεσαν μάσκες και ήταν απαίσιο θέαμα.
Ο Περικλής, ο Ναπολέον, ο Πάπας και άλλες πολλές προσωπικότητες, όλες να γίνονται πάπιες.
Σχολίασε ένας και είπε: τολμούσαν να βάλουν προσωπικότητες του Ισλάμ;

Είναι φανερό οτι αδυνατούν.

Αυτό βέβαια, το θεωρώ αναπόφευκτο με όλες αυτές τις φυλακές ψυχών.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Καταργει πολλες εισφορές πραγμα που ειναι καλο. Αναμένω την γελοία ανάρτηση/ σχολια του Συριζα.

Να μειώσει και τον φόρο στα φυσικά πρόσωπα που έχουμε βελάξει οι αυτοαπασχολούμενοι και να καταργήσει τη γελοιότητα που λέγεται "τέλος επιτηδεύματος" και μετά το συζητάμε.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Έφυγε σαν Σουπερμαν...


Πρώτη επαφή με την πραγματικότητα

Υγ: Πρώτο θέμα, καθημερινή, ΣΚΑΙ, βήμα, νεα... Κανένας δεν κάνει αναφορά
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Μιλάμε για πριν 8 μήνες; :worry:

Και πότε στήριξε το πρόστιμο των 500 ευρω ο Τσίπρας; :hypno:

Κάτι τέτοιες μεμονωμένες πράξεις δείχνουν και τον χαρακτήρα του, και αν πέρασαν 8 μήνες άλλος Μητσοτάκης ήταν τότε ή πέρασε από κανένα πλυντήρια αυτούς τους μήνες;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,895 μηνύματα.
Κάτι τέτοιες μεμονωμένες πράξεις δείχνουν και τον χαρακτήρα του, και αν πέρασαν 8 μήνες άλλος Μητσοτάκης ήταν τότε ή πέρασε από κανένα πλυντήρια αυτούς τους μήνες;
Επειδή δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα λες, θα βάλεις τουλάχιστον κάποια πηγή που δείχνει ότι ο Τσίπρας συμφώνησε με κάποιο πρόστιμο; Είτε αυτό είναι 300, είτε 500;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Επειδή δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα λες, θα βάλεις τουλάχιστον κάποια πηγή που δείχνει ότι ο Τσίπρας συμφώνησε με κάποιο πρόστιμο; Είτε αυτό είναι 300, είτε 500;

Ο Τσίπρας δεν είχε μιλήσει ποτέ για το ύψος των προστίμων, την μοναδική φορά που διαφώνησε όταν δηλαδή το ανέβασε από τα 300 στα 500 ο Μητσοτάκης το ακύρωσε την ίδια μέρα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,895 μηνύματα.
Ο Τσίπρας δεν είχε μιλήσει ποτέ για το ύψος των προστίμων, την μοναδική φορά που διαφώνησε όταν δηλαδή το ανέβασε από τα 300 στα 500 ο Μητσοτάκης το ακύρωσε την ίδια μέρα.
Αρα ήταν αναλήθεια αυτό που έγραψες
του λέει αμέσως μετά ο Τσίπρας ότι στηρίζει την πολιτική του στα πρόστιμα
Θα σε παρακαλούσα αν γίνεται να αποφύγουμε τα φέηκ νιούζ. Ευχαριτώ εκ των προτέρων.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Αρα ήταν αναλήθεια αυτό που έγραψες

Θα σε παρακαλούσα αν γίνεται να αποφύγουμε τα φέηκ νιούζ. Ευχαριτώ εκ των προτέρων.

Δεν υπάρχει κανένα φεικ νιους, μέχρι εκείνη την ημέρα δεν είχε μιλήσει, όταν μίλησε ο Μητσοτάκης οπισθοχώρησε, είμαι σαφής νομίζω.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,895 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα φεικ νιους, μέχρι εκείνη την ημέρα δεν είχε μιλήσει, όταν μίλησε ο Μητσοτάκης οπισθοχώρησε, είμαι σαφής νομίζω.
Γιατί μίλησε ποτέ υπέρ των 300 ευρώ; :P
Που είδες γραμμένο οτι στήριξε την πολιτική των προστίμων;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top