[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Μα ρε Φώτη, σόρι κιόλας, αλλά δεν εξελέγη η ΝΔ με την ατζέντα να είναι σαν τον ΣΥΡΙΖΑ. Αν δεν κάνω λάθος, με την ατζέντα της αριστείας εξελέγησαν Μητσοτάκης και ΣΙΑ.

Με τη φωτογραφία του Πάνου, τι απάντηση θέλεις να σου δώσει; :D Τι σημαίνει αριστεία για τη ΝΔ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ε ρε κομμουνισμός που σας χρειάζεται για να στρώσετε λίγο
China GIF by euronews
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Μα ρε Φώτη, σόρι κιόλας, αλλά δεν εξελέγη η ΝΔ με την ατζέντα να είναι σαν τον ΣΥΡΙΖΑ. Αν δεν κάνω λάθος, με την ατζέντα της αριστείας εξελέγησαν Μητσοτάκης και ΣΙΑ.
Μην μιλάς άπλυτε. Εσύ πήρες φτυάρι για να βοηθήσεις τους εγκλωβισμένους στην αττική οδό ή τα περιμένεις όλα από το κράτος-πατερούλη και την αττική οδό αε;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Μην μιλάς άπλυτε. Εσύ πήρες φτυάρι για να βοηθήσεις τους εγκλωβισμένους στην αττική οδό ή τα περιμένεις όλα από το κράτος-πατερούλη και την αττική οδό αε;

Μην τους δίνεις ιδέες, σε λίγο μας βλέπω να μας λένε γιατί δεν βγαίνουμε έξω να φυσάμε όλοι μαζι μπας και λιώσει το χιόνι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Χαίρομαι για την αργία ,μια μέρα ΛΟΚ ντάουν είναι αυτό ,είναι και αυτό κάτι για την πανδημία
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Με 2,80 έχεις διέλευση και διαμονή στην Αττική Οδό. Δεν καταλαβαίνω.
Εσωτερικός τουρισμός λέγεται αυτό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

•Εκαψα το φαγητο= Η ΝΔ φταει
•Έσπασε ο καθρέφτης= Η ΝΔ φταει
•Επεση ο Dow jones= Η ΝΔ φταει
•Γίνεται πόλεμος στην Ουκρανια= Η ΝΔ φταει.

Λαος απο τα Lidl.
Μην γκρινιάζεις Φώτη

Αν είχες κάνει 3η δόση δεν θα χιόνιζε
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
1. Ε, ρε τα κομάντα του Ε.Σ. Να μην ξεχάσουμε να τους κάνουμε αύξηση.
2. Τώρα σκιάχτηκε η "Αττικές Διαδρομές".
3. Με 2,80 έχεις διέλευση και διαμονή στην Αττική Οδό. Δεν καταλαβαίνω.
Αργησαν αλλα ολοι εχουν το μεριδιο ευθυνης,και οσοι πηγαν χωρις αλυσιδες και μπορουσαν να μην πανε,και η Αττικη Οδος και οσοι δινουν διαταγες κλπ τροχαια πυροσβεστικη που δεν ειχαν ετοιμο πλαν μπι .Σε περιπτωση που γινει αυτο που ειδαμε ολοι τι μετρα θα παρθουν.
Υπολειτουργουν ολα το βλεπουμε δεν ειναι μονο στην Αττικη οδο ειναι στα νοσοκομεια κλπ
Ολη η Ελλαδα μετα το 2010 υπολειτουργει σε ολα της.
Το πλαν μπι ηταν ο στρατος μετα απο 12 ωρες τωρα ειναι εκει και βοηθουν κλπ απεγκλωβιζουν.
Ας ελπισουμε να μην εχουμε αλλους νεκρους,να διανυκτερευσουν οι ανθρωποι σε καταλυματα.

Ξερεις τι λειπει?
Η αλληλεγγυη πιστευω.
Ειναι το κρατος διαλυμενο ενταξει αλλα εμεις γιατι δεν βοηθαμε συμπολιτες μας?
Γενικα ρωταω,βλεπω βοηθαμε μονο δικους μας κομματικους ο καθενας.

Προσωπικα δεν ειμαι υπερ καμιας κυβερνησης και κομματος για να μην παρεξηγηθω απλα παρεθεσα καποιες απαντησεις απο το τουιτερ με τις οποιες συμφωνω.
Σιγουρα υπαρχουν ευθυνες και θα αναζητηθουν.μαθαινουμε ομως απο ολο αυτο?
Αλλαζουμε? Γιατι εγω καθε φορα τα ιδια και τα ιδια βλεπω να συμβαινουν.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Η αλληλεγγυη πιστευω.
Ειναι το κρατος διαλυμενο ενταξει αλλα εμεις γιατι δεν βοηθαμε συμπολιτες μας?

Είναι το μόνο με το οποίο διαφωνώ. Ο Ελληνικός λαός δείχνει καθημερινά την αλληλεγγύη του σε όσους το έχουν ανάγκη. Από το Μάτι και την Εύβοια μέχρι αν ένα παιδί χρειαστεί κάποια δαπανηρή επέμβαση έως και την Παλιοσπύρου με το βιτριόλι.
Τώρα, αν ήθελες να δεις εικόνες με πολίτες να τρέχουν αυτοβούλως με τα φτυάρια, οκ. Δεν το θεωρώ πάντως αδιαφορία εκ μέρους των.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Και επειδη βλέπω οτι εισαι πολυ καλοκαρδος εχω να σου πω οτι η δημόσια ΔΕΗ μας εχει εδω και 1 ωρα και 10 λεπτα χωρις ρευμα (Νεος κοσμος)
Φώτη επειδή βλέπω το επαναλαμβάνεις συχνά αυτό με την δημόσια ΔΕΗ, το κράτος πλέον με τη διεύρυνση του κεφαλαίου της ΔΕΗ από 51% έχει 33,3% μετοχικό κεφάλαιο και αποτελεί καταστατική μειοψηφία. Ξεπουλήθηκε και αυτό, τι άλλο έχει μείνει; Τίποτα δεν βρίσκεται στα χέρια του Ελληνικού Λαού, όλα αυτά εκεί έπρεπε να ανήκουν και όχι σε ξένους επενδυτές.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είναι το μόνο με το οποίο διαφωνώ. Ο Ελληνικός λαός δείχνει καθημερινά την αλληλεγγύη του σε όσους το έχουν ανάγκη. Από το Μάτι και την Εύβοια μέχρι αν ένα παιδί χρειαστεί κάποια δαπανηρή επέμβαση έως και την Παλιοσπύρου με το βιτριόλι.
Τώρα, αν ήθελες να δεις εικόνες με πολίτες να τρέχουν αυτοβούλως με τα φτυάρια, οκ. Δεν το θεωρώ πάντως αδιαφορία εκ μέρους των.
Την ατομικη αλληλεγγυη στις περιπτωσεις που λες την εχω δει,υπαρχει ναι,αλλα δεν εχω δει τη γενικευμενη αν θες μονο στις πυρκαγιες με τους εθελοντες κλπ.
Αδιαφορια δεν ειναι αλλα γενικευμενα θα μπορουσαμε να αλλαξουμε πολλα,αυτη ειναι η γνωμη μου.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Την ατομικη αλληλεγγυη στις περιπτωσεις που λες την εχω δει,υπαρχει ναι,αλλα δεν εχω δει τη γενικευμενη αν θες μονο στις πυρκαγιες με τους εθελοντες κλπ.
Αδιαφορια δεν ειναι αλλα γενικευμενα θα μπορουσαμε να αλλαξουμε πολλα,αυτη ειναι η γνωμη μου.

Οι εθελοντές πυροσβέστες είναι εκπαιδευμένοι, δεν είναι ένα μάτσο άσχετοι που βρέθηκαν εκεί και πηραν τις μάνικες να σβήσουν τις πυρκαγιές. Νομίζω πως αν έρχονταν στο άσχετο απλοί πολίτςε να βοηθησουν, μεγαλύτερο μπάχαλο θα προκαλούσαν.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Mη με νευριάζετε. Από πότε ο Ελληνικός λαός έδειξε αλληλεγγύη; Από πότε; Καθάρισε ποτέ μισή αυλή ή πεζοδρόμιο που κολλάνε από δεν ξέρω και εγώ τι; :studying:

1643065400075.png
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Οι εθελοντές πυροσβέστες είναι εκπαιδευμένοι, δεν είναι ένα μάτσο άσχετοι που βρέθηκαν εκεί και πηραν τις μάνικες να σβήσουν τις πυρκαγιές. Νομίζω πως αν έρχονταν στο άσχετο απλοί πολίτςε να βοηθησουν, μεγαλύτερο μπάχαλο θα προκαλούσαν.
Καλα καποιος θα τους συντονιζε δεν ειπα να αυξησουν το χαος,ας εδιναν τροφιμα που λεει ο λογος.
Κατι θα μπορουσαν να κανουν,εξαλλου η δυναμη των πολλων εχει και αλλο αποτελεσμα.
Οργανωμενα εννοω απο εκπαιδευμενους ειδικα για τετοιες περιστασεις ακραιων καιρικων συνθηκων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Mη με νευριάζετε. Από πότε ο Ελληνικός λαός έδειξε αλληλεγγύη; Από πότε; Καθάρισε ποτέ μισή αυλή ή πεζοδρόμιο που κολλάνε από δεν ξέρω και εγώ τι; :studying:

View attachment 94649
Ποτέ,ειπαμε για ολα φταιει η κατσικα του γειτονα και το τι με νοιαζει εμενα ηθελε και τα παθε,και αυτη η απαντηση σε καθε θεμα ανεξαιρετως ετσι?
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Παιδιά, συγγνώμη, αλλά για να καταλάβω. Δεν έδειξα σήμερα αλληλεγγύη επειδή πχ δεν πήρα μια σακούλα με τρόφιμα ή ένα φτυάρι και ν' αρχίσω στο άσχετο να παίρνω τους δρόμους μήπως και τα χρειάζεται κάποιος;;;; ν΄ακούσω από τις ειδήσεις ή τα αρμόδια όργανα ότι χρειάζονται είδη πρώτης ανάγκης ή ανθρώπινα χέρια και με χαρά να σπεύσω. Έτσι στο άσχετο, πώς; Είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα προσφέρονταν αν το άκουγαν από κάποια επίσημη πηγή.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top