[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είναι κάτι σημαντικό. Οι Καναδοί είναι υπέρ της υποχρεωτικοτητας στην συντριπτική τους πλειοψηφία και εμβολιαστηκαν μαζικά.
Κάποιοι ναι.Εδω βλέπουμε να αντιδρούν.Αυτοι που αντιδρούν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εγώ πιστεύω ότι ακόμα και ο μεγαλύτερος φιλελεύθερος, θα έχει κάποιες αυταρχικές γραμμές
Ή κάποιες γραμμές στα μετόπισθεν με τις οποίες θα συμπορευεται
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,967 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,967 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Εγώ βλέπω ένα κύμα ανθρώπων έτσι? Κι αν είναι και εμβολιασμένοι που απλά τους κούρασαν όλα αυτά? Τα επαναλαμβανόμενα? Μπορεί.
Όταν είναι χιλιάδες όμως και όχι εκατομμύρια είναι φεηκ νιουζ. Τι όχι;
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,070 μηνύματα.
Ψέκες είναι. Πίστεψέ με.
Αυτή τη στιγμή ας πούμε juste άθελά σου ετεροπροσδιορίζεις ένα μέρος κόσμου και τους αποκαλείς ψέκες, χωρίς να γνωρίζεις αν όντως είναι...δεν είναι αναφαίρετο δικαίωμά τους η κινητοποίηση και ο έλεγχος της εξουσίας σε ένα δημοκρατικό αστικό καθεστώς;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,967 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@juste un instant δες μόνο ψεκες δεν είναι

Screenshot_20220130-111011.png
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,070 μηνύματα.
Σου μοιάζει με ένα εκατομμύριο; :P
Εν τέλει μικρή σημασία έχει αν είναι ένα εκατομμύριο ή κάποιες χιλιάδες κόσμου...το ζητούμενο είναι πέτυχαν να δώσουν αποφασιστικό μήνυμα στην πολιτική εξουσία και να τη φοβίσουν;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,967 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή ας πούμε juste άθελά σου ετεροπροσδιορίζεις ένα μέρος κόσμου και τους αποκαλείς ψέκες, χωρίς να γνωρίζεις αν όντως είναι...δεν είναι αναφαίρετο δικαίωμά τους η κινητοποίηση και ο έλεγχος της εξουσίας σε ένα δημοκρατικό αστικό καθεστώς;
H κινητοποίηση ατόμων για το πιστοποιητικό εμβολιασμού, ναι, θεωρω ότι στην συντριπτική τους πλειονότητα είναι ψέκες. Γνώμη μου.

@juste un instant δες μόνο ψεκες δεν είναι

View attachment 95509
Αν διαβάσεις τον τίτλο, θα καταλάβεις γιατί είναι
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,070 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Σου μοιάζει με ένα εκατομμύριο; :P
Μου μοιάζουν πολλοί just δεν είναι μόνο σε ένα σημείο.
Εδώ φυγαδεύτηκε ο Τριντο αν ήταν λίγοι θα έστελνε το στρατό και θα ξεμπερδευε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τέλει μικρή σημασία έχει αν είναι ένα εκατομμύριο ή κάποιες χιλιάδες κόσμου...το ζητούμενο είναι πέτυχαν να δώσουν αποφασιστικό μήνυμα στην πολιτική εξουσία και να τη φοβίσουν;
Να την κάνουν να ψάχνει λαγούμι να κρυφτεί😂😂
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,967 μηνύματα.
Μου μοιάζουν πολλοί just δεν είναι μόνο σε ένα σημείο.
Εδώ φυγαδεύτηκε ο Τριντο αν ήταν λίγοι θα έστελνε το στρατό και θα ξεμπερδευε.
Και χίλια άτομα να είναι, και μερικές εκατοντάδες, άνετα φυγαδεύουν τους πολιτικούς.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
H κινητοποίηση ατόμων για το πιστοποιητικό εμβολιασμού, ναι, θεωρω ότι στην συντριπτική τους πλειονότητα είναι ψέκες. Γνώμη μου.


Αν διαβάσεις τον τίτλο, θα καταλάβεις γιατί είναι
Εγώ πιστεύω ότι είναι μεικτοι από όλες τις κατηγορίες και απλά τους ένωσε το φτάνει άλλο κουράστηκαμε με όλα αυτά τα μετρα
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,070 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,967 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,070 μηνύματα.
Και επειδή τον ψήφισαν πρόσφατα, σημαίνει πως δεν μπορεί να γύρει η πλάστιγγα;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ βλέπω επειδή κάποιοι διαφωνούν τους λέμε ψεκες .
Παιδια δεν είναι όλα άσπρο μαύρο.
Και επειδή λέμε κάτι πάει να πει το προσκυνάμε κιόλας .
Διαλογο κάνουμε και σε έναν διάλογο λες απόψεις και προσπαθείς να φτάσεις σε ένα συμπέρασμα.
Μην είστε μονοπλευροι ή ψεκες θα είναι ή θα υποστηρίζουμε την κεραμεως.
Έλεος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,967 μηνύματα.
Το πρόβλημα δεν είναι αν διαφωνούμε ή όχι. Το πρόβλημα είναι τα φεηκ νιουζ. Άλλο οι χιλιάδες που εξεγείρονται και άλλο το εκατομμύριο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το πρόβλημα δεν είναι αν διαφωνούμε ή όχι. Το πρόβλημα είναι τα φεηκ νιουζ. Άλλο οι χιλιάδες που εξεγείρονται και άλλο το εκατομμύριο.
Στον αριθμό θα μαλώσουμε? Το θέμα είναι ότι ξεσηκώθηκε ο κόσμος μαζικά μένει να δούμε που θα καταλήξει όλο αυτό.
Αυτη είναι η γνώμη μου.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top