[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Ο Στέφανος Μάνος αποτελεί αντιπροσωπευτικό δείγμα των φιλελεύθερων στην Ελλάδα, δηλαδή άτομα που κράζουν τον δημόσιο τομέα αλλά με κάθε ευκαιρία τσεπώνουν κρατικό χρήμα (πχ Μαυρίδης) ή άτομα που δηλώνουν φιλελεύθεροι αλλά είναι δεξιοί (πχ Σώτη Τριανταφύλλου, Τζήμερος).

Ευχαριστούμε για τον ορισμό. Θεώρημα έχει; :)

Μάγκες, αν μένετε εκεί κοντά, προσέχετε!

 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Ευχαριστούμε για τον ορισμό. Θεώρημα έχει; :)
Εννοώ τους γνωστούς όπως αυτούς που έγραψα, όχι όλους τους έλληνες φιλελεύθερους. Αυτοί δηλώνουν φιλελεύθεροι αλλά με κάθε ευκαιρία αρπάζουν κρατικό χρήμα (πχ λίστα πέτσα). Αν αυτό δεν έρχεται σε σύγκρουση με τις αρχές και την ιδεολογία τους, τότε τι έρχεται;
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Στην Ελλάδα δυστυχώς ακόμα και φιλελεύθεροι, έχουν γίνει κρατικοδίαιτοι
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Στην Ελλάδα δυστυχώς ακόμα και φιλελεύθεροι, έχουν γίνει κρατικοδίαιτοι

Γίνεσαι κακός. Λες και υπάρχει ανεξάρτητη αρχή έκδοσης χρήματος από την βιομηχανική οικονομία; Παράγουμε τίποτα; Ε; ΕΕΕΕ; Κάπως πρέπει να ζήσει ο κόσμος. Το κράτος διαθέτει μόνο δημόσιο, ιερό δημόσιο και φορολογία.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Με ειρωνείες δεν γίνεται να συζητήσουμε αλλά θα απαντήσω, επιστήμη είναι η βιολογία, η χημεία η φυσική. Τα οικονομικά είναι ένα ανθρώπινο δημιούργημα, δεν αμφισβητώ πχ την βαρύτητα. Το πρόβλημα είναι πως οι αστοί οικονομολόγοι τα πιστεύουν αυτά που έχουν διδαχτεί και τα αντιμετωπίζουν σαν δόγμα, μια νέα θρησκεία.
Μου αρεσει που δειχνεις ακριβως αυτο που ειπα και εισαι περηφανος κιολας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Στην Ελλάδα ότι δηλώνει κανείς είναι. Ο Άδωνις, ο Μάκης, ...είναι Λάος ή ΝΔ; :giveup:
Εσύ δεν αλλάζεις; Μένεις πάντα ίδιος; Το θέμα είναι να καλυτερεύεις βέβαια.
Για πες μου τώρα ποιο κόμμα σου αρέσει στην Ελλάδα γιατί ωραία η κριτική αλλά...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Εσύ δεν αλλάζεις; Μένεις πάντα ίδιος; Το θέμα είναι να καλυτερεύεις βέβαια.
Για πες μου τώρα ποιο κόμμα σου αρέσει στην Ελλάδα γιατί ωραία η κριτική αλλά...

Οι τερματοφύλακες του συντάγματος. :playboy:Δυστυχώς μένω ίδιος. Γιατί απλά δεν είμαι αριβίστας..
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Από την εύκολη κριτική στην κριτική της ευκολίας. Too easy!
La critique du canapé... που λέμε στα ελληνικά...
La critique est aisée mais l'art est difficile.
Κritisieren ist leicht, aber besser machen schwer.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Μου αρεσει που δειχνεις ακριβως αυτο που ειπα και εισαι περηφανος κιολας
Έχω δηλώσει την ιδεολογία μου. Δεν είμαι περήφανος για κάτι. Τώρα αν γράφεις μόνο για να μου την πεις χωρίς να αναπτύξεις επιχειρήματα είναι δικό σου θέμα και δεν μπορώ να συμμετάσχω σε αυτό.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Εσύ δεν αλλάζεις; Μένεις πάντα ίδιος; Το θέμα είναι να καλυτερεύεις βέβαια.
Για πες μου τώρα ποιο κόμμα σου αρέσει στην Ελλάδα γιατί ωραία η κριτική αλλά...

Ας πούμε άλλαξαν πήγαν από την ακροδεξιά στο κέντρο αλλά στην πολιτική ρητορική και στην συμπεριφορά δεν φαίνεται καμιά διαφορά, το αντίθετο ο Άδωνις έγινε πιο επιθετικός.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Ας πούμε άλλαξαν πήγαν από την ακροδεξιά στο κέντρο αλλά στην πολιτική ρητορική και στην συμπεριφορά δεν φαίνεται καμιά διαφορά, το αντίθετο ο Άδωνις έγινε πιο επιθετικός.
Σε ποιον άσκησε βία; Πότε έγινε αυτό και δεν τον κρέμασαν τα μίντια.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top