[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
3 χρονια τωρα ο συριζας κυβερναει;
Νομίζω ότι έχουμε παραδεχθεί ότι ο Γεωργιαδης το μόνο που έκανε ήταν απλά να γκρεμίσει τα παλιά κτήρια χωρίς να φτιάχνει κάτι καινούριο στη θέση τους.

Όσο αφορά την διακαιολογια του ΣΥΡΙΖΑ μάλλον σαν αρχαία θα εννοούσε τις ράγες του τραμ και τις σακούλες σκουπιδιών που υπάρχουν εκεί. Με την λογική αυτή το Αττικό Μέτρο δεν θα είχε φτιαχτεί ποτέ καθώς εκεί πραγματικά βρήκαν χιλιάδες αρχαία, όμως έγινε και μάλιστα σε χρόνο ρεκόρ επι Σημίτη. Επίσης, δεν θα είχαν φτιαχτεί και αλλά σημαντικά έργα όπως το νέο μουσείο της Ακρόπολης κτλ.

Τέλος πάντων είναι δεδομένο ότι ούτε με ΣΥΡΙΖΑ ούτε με ΝΔ θα δούμε σύντομα το έργο του Ελληνικού να γίνεται (ίσως και ποτέ), δεδομένου ότι το έργο έπρεπε να είχε αρχίσει να φτιάχνεται από το 2016 όμως σχεδόν 7 χρόνια μετά ακόμα γκρεμίζουμε τα αρχικά κτήρια.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αχ αυτό το λεφτοδεντρο που λέτε οι φιλελέδες. Γνωστή η τακτική. Για εκατομμύρια στην Fraport, Aegean κλπ δεν υπάρχουν λεφτοδεντρα. Τα θυμόμαστε μόνον για τους εργαζόμενους.

Ε ρε Στάλιν που χρειαζόμαστε.....
Εσύ είσαι κομμουνι ή φασίστας; Επέλεξε ένα από τα δύο.

Όσον αφορά την Aegean, νομίζω δεν μπορούσες να πετάξεις πιο άσχετο πράγμα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Αχ αυτό το λεφτοδεντρο που λέτε οι φιλελέδες. Γνωστή η τακτική. Για εκατομμύρια στην Fraport, Aegean κλπ δεν υπάρχουν λεφτοδεντρα. Τα θυμόμαστε μόνον για τους εργαζόμενους.

Ε ρε Στάλιν που χρειαζόμαστε.....
Αν δεν υπήρχε η Aegean Γιάννη μου σήμερα θα πήγαινες στην Ευρώπη με άλογα, με καμήλες η με την Ryanair που δεν σου σερβίρουν ούτε νερό, καθώς ο γνωστόν η κρατική ολυμπιακή έκλεισε πριν 13 χρόνια. Έκλεισε, επειδή οι πιλότοι της έπαιρναν 10 χιλιάδες ευρώ το μήνα με τις μισές πτήσεις από τον πιλότο της Lufthansa που παίρνει αρκετά λιγότερα χρήματα (περίπου 6-7χιλιάδες). Έκλεισε, καθώς είχε διπλάσιο προσωπικό από αυτό που μπορούσε να αντέξει και έκλεισε επειδή τα τελευταία χρόνια ήταν πανάκριβη.

Αλλά όπως μας λέει και ο @Johnny15 δεν έχουμε καταλάβει τι πιστεύεις. Είσαι ακροδεξιός η κομμουνιστής;;🙃😉
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Εσύ είσαι κομμουνι ή φασίστας; Επέλεξε ένα από τα δύο.

Όσον αφορά την Aegean, νομίζω δεν μπορούσες να πετάξεις πιο άσχετο πράγμα.
εθνικισμός χωρίς σοσιαλισμό δεν υπάρχει. Δεν γίνεται να υπάρξει. Αν δεν θέλεις το κοινό καλό δεν μπορείς να είσαι πατριώτης.

Δεν ζούμε στο 1950 να κυνηγάμε " κομμούνια ". Ο εχθρός είναι ένας, οι φιλελέδες. Αυτοί διέλυσαν τη χώρα μου και τη ξεπούλησαν. Αυτούς έχω στόχο. στη τελική το έχω πει. Χίλιες φορές να με κυβερνάνε ακροαριστεροί, αναρχικοί, κομμουνια οποιοσδήποτε παρά οι φιλελέδες.

Αν δεν υπήρχε η Aegean Γιάννη μου σήμερα θα πήγαινες στην Ευρώπη με άλογα, με καμήλες η με την Ryanair που δεν σου σερβίρουν ούτε νερό, καθώς ο γνωστόν η κρατική ολυμπιακή έκλεισε πριν 13 χρόνια. Έκλεισε, επειδή οι πιλότοι της έπαιρναν 10 χιλιάδες ευρώ το μήνα με τις μισές πτήσεις από τον πιλότο της Lufthansa που παίρνει αρκετά λιγότερα χρήματα (περίπου 6-7χιλιάδες). Έκλεισε, καθώς είχε διπλάσιο προσωπικό από αυτό που μπορούσε να αντέξει και έκλεισε επειδή τα τελευταία χρόνια ήταν πανάκριβη.
Ελεύθερη αγορά δεν θέλουμε; Πώς γίνεται αυτό; Αφού θέλουμε καπιταλισμό και ανταγωνισμό όποιος δεν αντέχει κλείνει. Δεν κατάλαβα, το κράτος είναι κακό αλλά το χρειαζόμαστε και για να πλερώ τους καπιταλες όταν ζοριζονται; Δεν πάει έτσι φιλαράκια.

Η Olympic ήταν από τις καλλίτερες στο κόσμο μέχρι που την έφτασαν στα χάλια της επειδή την τιγκαραν σε προσωπικό για κομματικές εξυπηρετήσεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
εθνικισμός χωρίς σοσιαλισμό δεν υπάρχει. Δεν γίνεται να υπάρξει. Αν δεν θέλεις το κοινό καλό δεν μπορείς να είσαι πατριώτης.

Δεν ζούμε στο 1950 να κυνηγάμε " κομμούνια ". Ο εχθρός είναι ένας, οι φιλελέδες. Αυτοί διέλυσαν τη χώρα μου και τη ξεπούλησαν. Αυτούς έχω στόχο. στη τελική το έχω πει. Χίλιες φορές να με κυβερνάνε ακροαριστεροί, αναρχικοί, κομμουνια οποιοσδήποτε παρά οι φιλελέδες.


Ελεύθερη αγορά δεν θέλουμε; Πώς γίνεται αυτό; Αφού θέλουμε καπιταλισμό και ανταγωνισμό όποιος δεν αντέχει κλείνει. Δεν κατάλαβα, το κράτος είναι κακό αλλά το χρειαζόμαστε και για να πλερώ τους καπιταλες όταν ζοριζονται; Δεν πάει έτσι φιλαράκια.

Η Olympic ήταν από τις καλλίτερες στο κόσμο μέχρι που την έφτασαν στα χάλια της επειδή την τιγκαραν σε προσωπικό για κομματικές εξυπηρετήσεις.
Γιάννη είσαι πανικό. Εγώ συμφωνώ που έκλεισε η ολυμπιακή καθώς δεν ήταν κερδοφόρα και μόνο προβλήματα έφερνε. Η Aegean από την άλλην είναι καταπληκτική αεροπορική και μακάρι τα επόμενα χρόνια να αγοράσει και μεγάλα αεροσκάφη τύπου Α350 και 787 ώστε να πετάει και προς Βόρεια Αμερική.

Τώρα σε όποιον δεν αρέσει η Aegean μπορεί να πάει στην Ευρώπη με το αυτοκίνητο του.🙃🙃
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Αχ αυτό το λεφτοδεντρο που λέτε οι φιλελέδες. Γνωστή η τακτική. Για εκατομμύρια στην Fraport, Aegean κλπ δεν υπάρχουν λεφτοδεντρα. Τα θυμόμαστε μόνον για τους εργαζόμενους.

Ε ρε Στάλιν που χρειαζόμαστε.....
Συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια, αλλά δε πουλάς τίποτα για να φέρεις φράγκα. Με τον ρομαντισμό δε τρέφεται κανένας.

Υ.Γ: Καλύτερα να αποφεύγεις τις πολιτικές ταμπέλες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελεύθερη αγορά δεν θέλουμε; Πώς γίνεται αυτό; Αφού θέλουμε καπιταλισμό και ανταγωνισμό όποιος δεν αντέχει κλείνει. Δεν κατάλαβα, το κράτος είναι κακό αλλά το χρειαζόμαστε και για να πλερώ τους καπιταλες όταν ζοριζονται; Δεν πάει έτσι φιλαράκια.
Μπερδεύεις τον καπιταλισμό -δλδ ένα οικονομικό μοντέλο- με την απληστία, την βρώμικη πολιτική και την κακοδιαχείριση -δλδ ανθρώπινα "αμαρτήματα"-.
 
Τελευταία επεξεργασία:

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Εσύ είσαι κομμουνι ή φασίστας; Επέλεξε ένα από τα δύο.
Ποια η διαφορά;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελεύθερη αγορά δεν θέλουμε; Πώς γίνεται αυτό; Αφού θέλουμε καπιταλισμό και ανταγωνισμό όποιος δεν αντέχει κλείνει. Δεν κατάλαβα, το κράτος είναι κακό αλλά το χρειαζόμαστε και για να πλερώ τους καπιταλες όταν ζοριζονται; Δεν πάει έτσι φιλαράκια.
Είπες κι ένα σωστό.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Γιάννη είσαι πανικό. Εγώ συμφωνώ που έκλεισε η ολυμπιακή καθώς δεν ήταν κερδοφόρα και μόνο προβλήματα έφερνε. Η Aegean από την άλλην είναι καταπληκτική αεροπορική και μακάρι τα επόμενα χρόνια να αγοράσει και μεγάλα αεροσκάφη τύπου Α350 και 787 ώστε να πετάει και προς Βόρεια Αμερική.

Τώρα σε όποιον δεν αρέσει η Aegean μπορεί να πάει στην Ευρώπη με το αυτοκίνητο του.🙃🙃
Δηλαδή αντί να καθαριστεί από τους κομματικά εγκάθετους που την έκαναν δυσλειτουργική προτιμάς το κλείσιμο και το ξεπούλημα που επιφέρει ανεργία έτσι; Χαίρομαι. Ο κρατισμός δεν είναι αυτό το χάλι που έχει τώρα στο σύστημα σας.. μη συγκρίνετε αυτό το κρατισμό με τον σοσιαλισμό. Μιλάμε για άλλα πράγματα.

Συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια, αλλά δε πουλάς τίποτα για να φέρεις φράγκα. Με τον ρομαντισμό δε τρέφεται κανένας.

Υ.Γ: Καλύτερα να αποφεύγεις τις πολιτικές ταμπέλες.
Δεν συγκρίνω τίποτα. Σημασία έχει να ζει ο λαός, πάνω από όλα ο άνθρωπος και όχι τα κέρδη και τα συμφέροντα των λίγων που πλουτίζουν λιώνοντας τις πλάτες των πολλών.

Μπερδεύεις τον καπιταλισμό -δλδ ένα οικονομικό μοντέλο- με την απληστία, την βρώμικη πολιτική και την κακοδιαχείριση -δλδ ανθρώπινα "αμαρτήματα"-.
Μα η απληστία και η βρωμιά είναι συνυφασμένες με οικονομικά συστήματα όπως ο οικονομικός φιλελευθερισμός. Είναι αποτέλεσμα του. Σε ένα σύστημα όπου επικεντρώνεται στον ανταγωνισμό, στο " όποιος έχει τα λεφτά ζει καλλίτερα " και " πάτα επί πτωμάτων για να γλείψεις μια μέρα ένα κοκκαλάκι και εσύ " είναι αναγκαίο κακό να οδηγηθείς σε απληστία. Η κοινωνία μας είναι έτσι δομημένη που από μικρός μαθαίνεις να βάζεις πρώτα το εγώ. Άρα όλα απορρέουν από εκεί.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Δηλαδή αντί να καθαριστεί από τους κομματικά εγκάθετους που την έκαναν δυσλειτουργική προτιμάς το κλείσιμο και το ξεπούλημα που επιφέρει ανεργία έτσι; Χαίρομαι. Ο κρατισμός δεν είναι αυτό το χάλι που έχει τώρα στο σύστημα σας.. μη συγκρίνετε αυτό το κρατισμό με τον σοσιαλισμό. Μιλάμε για άλλα πράγματα.


Δεν συγκρίνω τίποτα. Σημασία έχει να ζει ο λαός, πάνω από όλα ο άνθρωπος και όχι τα κέρδη και τα συμφέροντα των λίγων που πλουτίζουν λιώνοντας τις πλάτες των πολλών.


Μα η απληστία και η βρωμιά είναι συνυφασμένες με οικονομικά συστήματα όπως ο οικονομικός φιλελευθερισμός. Είναι αποτέλεσμα του. Σε ένα σύστημα όπου επικεντρώνεται στον ανταγωνισμό, στο " όποιος έχει τα λεφτά ζει καλλίτερα " και " πάτα επί πτωμάτων για να γλείψεις μια μέρα ένα κοκκαλάκι και εσύ " είναι αναγκαίο κακό να οδηγηθείς σε απληστία. Η κοινωνία μας είναι έτσι δομημένη που από μικρός μαθαίνεις να βάζεις πρώτα το εγώ. Άρα όλα απορρέουν από εκεί.
Γιάννη ποια κάθαρση λες;; Που ο Έλληνας δημόσιος υπάλληλος όνειρο του είναι τα κάθεται και να παίρνει 2.000-3.000 το μήνα;; Για ποια κάθαρση λέμε;; Που η ΕΡΤ έφτασε να απασχολεί 3.000 υπαλλήλους με τηλεθέαση 5%, που ο βιώσιμος αριθμός έπρεπε να ήταν 1.500 περίπου.

Δεν σχολιάζω την άποψη σου για το Φιλελευθερισμό καθώς δεν ισχύει σε καμία των περιπτώσεων. Είδαμε και στον κομμουνισμό που δεν υπήρχε ο ανταγωνισμός που το κράτος σκότωνε όποιον ήταν ενάντια στην κυβέρνηση και ο λαός ζούσε με κουπόνια.🙃🙃
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Είδαμε και στον κομμουνισμό που δεν υπήρχε ο ανταγωνισμός που το κράτος σκότωνε όποιον ήταν ενάντια στην κυβέρνηση και ο λαός ζούσε με κουπόνια.🙃🙃
20220521_225116.jpg

:jumpy:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Είδες ο Μητσοτάκης σας έφερε και κομμουνισμό που αγαπάτε. Ρίξτε ψήφο στη ΝΔ του χρόνου παιδιά.🙃🙃
Ναι ρε αφιλοτιμοι, ριχτε το ΝΔ, εξαρτημενοι απο το μισθο σας εθισμενοι στα επιδοματα.
Μια ζωη στο τζαμπα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ναι ρε αφιλοτιμοι, ριχτε το ΝΔ, εξαρτημενοι απο το μισθο σας εθισμενοι στα επιδοματα.
Μια ζωη στο τζαμπα.
Είσαι σε πανικό.🙃🙃

Πάντως το ψήνω να μετανάστευσω σε κομμουνιστική χώρα τύπου Κούβα/ Βενεζουέλα και όχι για Βρετανία που έλεγα στην αρχή. Θέλω να ζήσω τον κομμουνισμό από κοντά ώστε να δω πως είναι ζεις με 200€ Max και με full εγκληματικότητα λόγω πείνας που υπάρχει στο 98% του πληθυσμού.🙃🙃
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Είσαι σε πανικό.🙃🙃

Πάντως το ψήνω να μετανάστευσω σε κομμουνιστική χώρα τύπου Κούβα/ Βενεζουέλα και όχι για Βρετανία που έλεγα στην αρχή. Θέλω να ζήσω τον κομμουνισμό από κοντά ώστε να δω πως είναι ζεις με 200€ Max και με full εγκληματικότητα λόγω πείνας που υπάρχει στο 98% του πληθυσμού.🙃🙃
Γιατι να μεταναστευσεις, ενω μπορεις να εισαι βασιλευς των βασιλεων, κοντα στην εθνικη ΡΟΓΑ να εχεις τα παραπανω κι ακομη λιγοτερα στην Κολομβια των Βαλκανιων;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
και με full εγκληματικότητα λόγω πείνας που υπάρχει στο 98% του πληθυσμού.🙃🙃
Ειδικά αυτό δεν υπάρχει. Από γνωστή στην οικογένειά μου που γύρισε τα μέρη εκεί είπε ότι η Κούβα ήταν η μόνη χώρα που ένιωθες ασφάλεια. Στο έχω πει ξανά και για τα κουπόνια ότι δεν ήταν έτσι, αυτό ήταν μόνο για λίγα χρόνια μεταπολεμικά και το κυριώτερο με την Περεστρόικα του Μιχαήλ Γκορμπατσώφ.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι ρε αφιλοτιμοι, ριχτε το ΝΔ, εξαρτημενοι απο το μισθο σας εθισμενοι στα επιδοματα.
Μια ζωη στο τζαμπα.
Η ΝΔ μείωσε όλα τα επιδόματα 2012-2015. Ο Συριζας τα υποσχόταν πίσω αλλά τελικά αφού δεν υπάρχει λεφτοδεντρο όσοι περίμεναν επιδόματα πήραν επιπλέον φόρους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειδικά αυτό δεν υπάρχει. Από γνωστή στην οικογένειά μου που γύρισε τα μέρη εκεί είπε ότι η Κούβα ήταν η μόνη χώρα που ένιωθες ασφάλεια. Στο έχω πει ξανά και για τα κουπόνια ότι δεν ήταν έτσι, αυτό ήταν μόνο για λίγα χρόνια μεταπολεμικά και το κυριώτερο με την Περεστρόικα του Μιχαήλ Γκορμπατσώφ.
Εγώ Ελβετία νιώθω ασφάλεια πάντως. Κούβα να σε δω να κυκλοφορείς έξω με το Samsung Galaxy σου στο χέρι χαλαρός όμως, θα ήθελα πολύ να το δω.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Τι είναι εθνικοσοσιαλισμός; Μια μίξη όπως κάτι σαν Κουτσουμποκασιδιάρης; :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Γιατι να μεταναστευσεις, ενω μπορεις να εισαι βασιλευς των βασιλεων, κοντα στην εθνικη ΡΟΓΑ να εχεις τα παραπανω κι ακομη λιγοτερα στην Κολομβια των Βαλκανιων;
Νομίζω ότι απλά τώρα πετάς πράγματα που δεν ισχύουν μόνο και μόνο για να πεις κάτι. Η Ελλάδα έχει κατά κεφαλην ΑΕΠ 20.700 δολάρια το χρόνο, πάμε να την συγκρίνουμε με τις σοβαρές δυτικές χώρες και με τα Κομμουνιστικά πρότυπα.

UK και USA

AA217CFE-AF7C-4C32-AB5C-46A953AC1BEA.png
B1F469CB-00CD-4A41-834E-FA8798414DE4.png


Κομμουνιστικοί παράδεισοι (Κούβα, Βενεζουέλα, Βόρεια Κορέα).
DD01BFB1-9FF7-471B-B5E3-77BE23908EDE.png
391273DD-994A-4CC0-A15C-5B1B4F6AABC5.png
7EDFB489-4599-4E7A-9175-FE6D5FB11337.png
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top