Ας ντυθούμε σωστά αλλά και όμορφα!

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,053 μηνύματα.
Παράξενο θέμα ε; Ίσως! Θέλω να μιλάμε εδω για ενα σωστό ντύσιμο που ταυτόχρονα θα μας καθιστά ελκυστικούς (-ες για τις κυρίες του φόρουμ), τι αναρρωτιέστε αν πάει με τι και άλλες όμορφες ερωτήσεις.

Ας ξεκινήσω εγω:

Εχω 2 πουλόβερ, ενα πολύ μακρύ καλής ποιότητας (στο πλέξιμο) χρώματος γαλάζιου και ενα εξαιρετικής ποιότητας μαύρου χρώματος και τα 2 με χαμηλό λαιμό (αφήνουν εντελώς εκτεθειμένο τον λαιμό μου). Δεν με δυσαρεστεί αυτό όμως. Είχαμε μια συζήτηση όμως με τον πατέρα μου όταν είχα πάει στις γιορτές ταξιδάκι εκεί και μου είπε οτι ενα πουλόβερ πρέπει να συνοδεύεται κι από ενα πουκαμισάκι απο μέσα. Και σκέφτομαι εγω. Ναι, σωστά το έχω δει και σε κάποιους φίλους μου τέτοιο συνδιασμό αλλά μήπως είναι πολύ γεροντίστικο;:hmm:

Το άλλο ερώτημα είναι οτι έχω δερμάτινο μαύρο μπουφάν και μαύρο παντελόνι. Αν βάλω το μαύρο πουλόβερ....μήπως δε θα κολλάει λόγω πολλής μαυρίλας; Αν πάλι βάλω το μπλέ και κρέμεται έξω απ το μπουφάν απο κάτω; Άσχημο...:hmm:

Τρίτο ερώτημα: Πουκάμισο με άσπρο φανελάκι από μέσα ή χωρίς (καθώς τώρα τελευταία δεν βάζω φανελάκι από μέσα γιατί σκέφτομαι οτι δείχνει άσχημο!):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Το άλλο ερώτημα είναι οτι έχω μαύρο μπουφάν και μαύρο παντελόνι. Αν βάλω το μαύρο πουλόβερ....μήπως δε θα κολλάει λόγω πολλής μαυρίλας;:hmm:

Tι έχει η πολλή μαυρίλα? :mad::P
Μαυρίλα rulez ρε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Απορία: Το φανελάκι τι πειράζει, αφού δε φαίνεται :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Απορία: Το φανελάκι τι πειράζει, αφού δε φαίνεται :confused:
Μερικές φορές φαίνεται λίγο απο τη μπλούζα και δεν είναι και πολυ ωραίο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,053 μηνύματα.
Μισέλ, οχι ρε συ κι εγω γουστάρω μαυρίλα!:clapup: Αυτή που θα με δει είναι το θέμα αν θα εγκρίνει το θέαμα!:P

Νέσσα το τελευταίο κουμπί στο πουκάμισο το αφήνω ανοιχτό επάνω επάνω και φαίνεται το άσπρο φανελάκι απο μέσα και καθότι έχω σκούρα πουκάμισα, υποθέτω οτι φαίνεται άσχημο.:redface: :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Βαλ και εγώ το ίδιο κάνω με τα πουκάμισα.... αλλά υπάρχει λύση!!!
Αντί για φανελάκι, φοράς ένα t-shirt κατάλληλου χρώματος!!;)


ΥΓ>Μαυρίλα ρούλζζζζζζζ!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Όλα μου τα ρούχα είναι μαύρα, οπότε δεν έχω πρόβλημα :D μην διστάζεις να τα φορέσεις όλα μαύρα, σιγά. Και γενικότερα αν δεν κάνεις τρελούς συνδυασμούς μια χαρά θα είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,053 μηνύματα.
Δεν έχω σκούρα φανελάκια! Τέσπα! Για το συνδιασμό πουλόβερ πουκάμισο απο μέσα τι έχετε να πείτε; Πολύ γεροντίστικο δεν είναι; Γουστάρω πιό πολύ σκέτο πουλόβερ κι ας πετάγεται ο λαιμός όξω! (Δε ξέρω να ντύνομαι, ναι πείτε το)

Α!!!! Για κασκολάκι τι λέτε; Δίνει πόντους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχεις σκούρα φανελάκια??? Πολύ κακώς!! Τα σκούρα φανελάκια ειναι πολύ πιο σέξι!

Πάντως ο συνδυασμός πουκάμισου και πουλόβερ δεν μου φαίνεται γεροντίστικος αλλά φλωρίστικος. Δηλαδή :down: ούτως ή άλλως :P

Το κασκολάκι κατ εμέ δίνει ένα σοφιστικέ ύφος που είναι πολύ σέξι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Το κασκολάκι είναι κουλτούρα! Ένα κι ένα για την περίπτωση που θέλεις να αναλύσεις τη μεταμοντέρνα επίδραση του μινιμαλιστικού κυβισμού στο φουτουριστικό καλλιτεχνικό ρεύμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,053 μηνύματα.
Εχω ενα μπεζ και ενα μπλέ σκούρο! Να δω πως θα κολλήσει ενα απο τα δυο με τα μαύρα που θα βάλω.....:clapup:

Παιζάκια θενξ πάντως για την θερμή ανταπόκριση στο φλέγον αυτό θέμα!:redface: :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
θα είμαι σύντομη...

1. I love black
2. Mου αρέσει πολύ το κασκόλ κατάληλα δεμένο γύρο απο τον λαιμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
βάλντερ, υπάρχουν και φανελάκια με πολύυυ χαμηλή λαιμόκοψη που δε φαίνονται και 2-3 κουμπιά να αφήσεις ξεκούμπωτα στο υποκάμισο. τσίμπα κανένα να βρίσκεται :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
βάλτε χρώμα στη ζωή σας :panwkatw:

το πουλοβεράκι με πουκάμισο από μέσα είναι πολύ καλός συνδυασμός. Αν το πουλόβερ είναι χοντρό, τότε ντατς, πάει και μόνο του, ή με πολύ λεπτό ζιβάγκο από μέσα. Καλό βεβαια είναι το πουλόβερ να μην είναι μακρύ γιατι φαίνεται ξεχειλωμένο..

Κασκόλ? Γιέα :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Προσωπικά γουστάρω πολύ το πουκάμισο μέσα από το πουλόβερ, αλλά φυσικά εξαρτάται από το πουκάμισο! Σχετικά με το φανελάκι.... Σαφώς και προτιμώ να φαίνεται το φανελάκι απ'το να φαίνεται η τριχούμπα του στήθους.....Όταν το βλέπω αυτό, κρεμάω με την φαντασία μου και μια χρυσή καδένα, και έτοιμος ο γύφτος!
Το κασκολάκι είναι must.
Βαλ μου, αγόρασε και κάτι σε καφέ.... Είναι πολύ in fashion φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ... έχουμε και λέμε!
.....πουκάμισο μέσα απ το πουλόβερ
  • ναι αν ταιριάζει σε ποιότητα και χρώμα
  • ναι αν ο καιρός το επιτρέπει (ήτοι δεν σκάει ο τζίτζικας!)
  • ναι αν θες να σπάσεις και λίγο τη μαυρίλα
πουλόβερ... μαύρο ή μπλε?
Με τίποτα το μπλε (δεν ταιριάζει ιδιαίτερα με το μαύρο παντελόνι και μπουφάν αν και δεν ξέρω την απόχρωση) και φυσικά είναι εντελώς χάλι να κρέμεται έξω απ το μπουφάν :P
άρα καταλήγουμε στο μαύρο πουλόβερ που όμως μπορείς να σπάσεις τη μαυρίλα ή με ένα ανοιχτόχρωμο πουκάμισο να φαίνεται ο γιακάς ή με ένα πολύχρωμο κασκόλ δεμένο σωστά (όλα τα λεφτά!)


Φανελάκι μέσα απ το πουκάμισο...
σαφώς και ναι αν πρόκειται να κρύψει ανεδέστατες τρίχες που ξεπετάγονται απ τον ανοιχτό γιακά :P

σαφώς όχι αν μιλάμε για μαύρο πουκάμισο και άσπρο φανελάκι (σε λίγο θα μας πεις και για μαύρο πατούμενο με άσπρη αθλητική καλτσα :P )

ναι στα φανελάκια που είναι μαύρα! :clapup:
ναι και στα μπροξεράκια που είναι μαύρα!!!!!!! :clapup:

ελπίζω να σε διαφώτισα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
οκ... έχουμε και λέμε!
.....πουκάμισο μέσα απ το πουλόβερ
  • ναι αν ταιριάζει σε ποιότητα και χρώμα
  • ναι αν ο καιρός το επιτρέπει (ήτοι δεν σκάει ο τζίτζικας!)
  • ναι αν θες να σπάσεις και λίγο τη μαυρίλα
πουλόβερ... μαύρο ή μπλε?
Με τίποτα το μπλε (δεν ταιριάζει ιδιαίτερα με το μαύρο παντελόνι και μπουφάν αν και δεν ξέρω την απόχρωση) και φυσικά είναι εντελώς χάλι να κρέμεται έξω απ το μπουφάν :P
άρα καταλήγουμε στο μαύρο πουλόβερ που όμως μπορείς να σπάσεις τη μαυρίλα ή με ένα ανοιχτόχρωμο πουκάμισο να φαίνεται ο γιακάς ή με ένα πολύχρωμο κασκόλ δεμένο σωστά (όλα τα λεφτά!)


Φανελάκι μέσα απ το πουκάμισο...
σαφώς και ναι αν πρόκειται να κρύψει ανεδέστατες τρίχες που ξεπετάγονται απ τον ανοιχτό γιακά :P

σαφώς όχι αν μιλάμε για μαύρο πουκάμισο και άσπρο φανελάκι (σε λίγο θα μας πεις και για μαύρο πατούμενο με άσπρη αθλητική καλτσα :P )

ναι στα φανελάκια που είναι μαύρα! :clapup:
ναι και στα μπροξεράκια που είναι μαύρα!!!!!!! :clapup:

ελπίζω να σε διαφώτισα :P

θα συμφωνήσω με την ΕΠΙΡΡΟΗ προσθέτωντας οτι είναι ωραία και τα χρωματιστα μποξεράκια με φιγούρες looney tunes:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
είναι ωραία και τα χρωματιστα μποξεράκια

νι :redface:.

άντε να ρθουν οι εχπτώσεις να ψωνήσουμε τπτ κι εμείς τα μπατιράκια :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
νι :redface:.

άντε να ρθουν οι εχπτώσεις να ψωνήσουμε τπτ κι εμείς τα μπατιράκια :P.

τέτοιο μποξεράκι να φοράς όταν κοιμηθούμε μαζί:redface:

ή μάλλον μην φοράς τίποτα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωπα! Το κουνελάκι με άγριες διαθέσεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top