Ασφαλείς περιοχές στην Αθήνα

Kassiopi

Νεοφερμένος

Η Kassiopi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Θα χρειαστεί να περάσω δύο μέρες στην Αθήνα. Μιας και θα είμαι μόνη θα ήθελα να ρωτήσω: ποιες είναι οι πιο ασφαλείς περιοχές ώστε να ψάξω να βρω ξενοδοχείο/διαμέρισμα, με την έννοια να μη φοβάμαι να ξεμυτίσω το βράδυ; Ευχαριστώ!
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,911 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Θα χρειαστεί να περάσω δύο μέρες στην Αθήνα. Μιας και θα είμαι μόνη θα ήθελα να ρωτήσω: ποιες είναι οι πιο ασφαλείς περιοχές ώστε να ψάξω να βρω ξενοδοχείο/διαμέρισμα, με την έννοια να μη φοβάμαι να ξεμυτίσω το βράδυ; Ευχαριστώ!
Καλησπέρα, η Αθήνα είναι μεγάλη και πες μας αν θες να μείνεις στο κέντρο ή σε κανένα προάστια κτλ ή θες να έχεις προσβάση κοντά σε μετρό;

Από κέντρο καλά είναι να μείνεις σε ξενοδοχείο/διαμέρισμα στο Σύνταγμα, Παγκράτι, Κουκάκι, Κολωνάκι, Μεγάρο Μουσικής.
 

Kassiopi

Νεοφερμένος

Η Kassiopi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καλησπέρα, η Αθήνα είναι μεγάλη και πες μας αν θες να μείνεις στο κέντρο ή σε κανένα προάστια κτλ ή θες να έχεις προσβάση κοντά σε μετρό;

Από κέντρο καλά είναι να μείνεις σε ξενοδοχείο/διαμέρισμα στο Σύνταγμα, Παγκράτι, Κουκάκι, Κολωνάκι, Μεγάρο Μουσικής.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Έχεις δίκιο δεν έγινα πιο συγκεκριμένη. Ιδανικά, θα ήθελα να είμαι κοντά στο Πάντειο πανεπιστήμιο. Αλλά και πιο μακρυά να είναι αρκεί να είμαι κοντά σε μετρό.

Θα κοιτάξω τις περιοχές που μου έστειλες! Το Σύνταγμα είναι όντως ασφαλή περιοχή (π.χ. για το βράδυ);;;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,911 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Έχεις δίκιο δεν έγινα πιο συγκεκριμένη. Ιδανικά, θα ήθελα να είμαι κοντά στο Πάντειο πανεπιστήμιο. Αλλά και πιο μακρυά να είναι αρκεί να είμαι κοντά σε μετρό.

Θα κοιτάξω τις περιοχές που μου έστειλες! Το Σύνταγμα είναι όντως ασφαλή περιοχή (π.χ. για το βράδυ);;;
Έχει αρκετά ξενοδοχεία πολύ κοντά από το Πάντειο πανεπιστήμιο. Είναι πάνω στη λεωφόρος Συγγρού και είναι κοντά το μετρό Συγγρού-Φιξ. Αλλιώς μπορείς να κοιτάξεις και για το Κουκάκι που είναι η διπλανή περιοχή από το πανεπιστήμιο. Στο Σύνταγμα το βράδυ καλό είναι να κινείσαι σε κεντρικούς δρόμους και να αποφεύγεις τα στενάκια.
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
χαλανδρι ψυχικο και δες και κουκακι που εχει πολλα airbnb Νομιζω.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,252 μηνύματα.
Χαλάνδρι όντως είναι πολύ ωραία περιοχή και ήσυχη
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,191 μηνύματα.
Έχω φάει βρωμόξυλο ακριβώς έξω από το σπίτι μου στο Περιστέρι, για να δώσω το κινητό μου, όταν έμενα πίσω από το γήπεδο του Ατρομήτου :P (αν έχετε απορία, όχι δεν ενέδωσα :P κακώς βέβαια, δεν παίζουμετη ζωη μας κορωνα γράμματα για ενα κινητό!)
Περιστέρι γενικά καλύτερα προς Λόφο Αξιωματικών, είναι πιο ασφαλές και ήσυχα. Κάτω από τη Θηβών, Τσαλαβούτα κτλ δεν είναι τόσο καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Χαλάνδρι με διαφορά η πιο ωραια περιοχή της Αττικής.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ασφαλής περιοχή στην Αθήνα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,373 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,146 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.
Δεν ισχύει ... Έξω από την Αθήνα , στα προάστια, υπάρχουν μικρές πόλεις σα χωρια πολύ ασφαλείς...
Αθηνα όμως θέλει να πάει το κορίτσι. Btw και ο Άλιμος που ταιριάζει στην περιγραφή σου, δεν είναι και τόσο ασφαλής περιοχή όσο φαίνεται.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,146 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μήπως να μην πας Αθήνα ούτε για 2 μέρες; 😅
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,699 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top