Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,058 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Χμ...:hmm: Μαλλον ξεφυγαμε ολιγον τι ε; :redface: :worry:

Anyway...



Αν δεν το εχεις ηδη προσεξει, απο τις 27 κοπελες που εχουν απαντησει στη δημοσκοπηση (ποσο μαλλον οι υπολοιπες που διαβασαν το θεμα και δεν εχουν καν απαντησει) ελαχιστες εχουν δηλωσει δημοσια οτι οντως αυνανιζονται (θυμαμαι μονο μια που την λατρεψα για την ειλικρινεια της! :D Μπορει να ειναι και αλλες) και λιγες μονο εμμεσως.

Επομενως, απο ο,τι καταλαβαινεις οι κοπελες εχουν λιγο μεγαλυτερο "κολλημα" να απαντουν στο θεμα, ακομα και μεσω της διαδικτυακης περσονα τους ;) Επομενως...:console: :P

(Δεν ξερω, αλλα μου φαινεται λιγο επιθετικο ως προς τον Valder το post, αλλα δεν ειναι! Δεν βρηκα πως να το αλλαξω ομως προς το πιο νορμαλ του! :redface: )


Όχι αδερφέ, σε έπιασα πως εκφράστηκες, μην ανησυχείς. Κι όσο για τις κοπέλες, κι εγω θα ήθελα να είναι ειλικρινείς. Δε θέλουν να πουν οτι αυνανίζονται; Δεν πειράζει! Σεβαστό! Απλά μου αρέσει όταν βλέπω μια γυναίκα να ανοίγει την ψυχή της (ναι και τα πόδια της, για τους πονηρούς που έκαναν τον συνειρμό αλλά εδω λέμε για χαρακτήρα.:) ), μου αρέσει να ακούω, να βλέπω, να γνωρίζω τον πλούτο της, είτε αυτός είναι ενα βίωμα είτε μια σκέψη. Φυσικά αυτό επεκτείνεται για τον κάθε άνθρωπο. Οι άντρες τα λένε μεταξύ τους πιο φυσικά, μα μια γυναίκα σε έναν άνδρα ή ακροατήριο ανδρών είναι πιο σπάνιο να μιλήσει τόσο εύκολα και έτσι αποκτά το άνοιγμα μια ιδιαίτερη γοητεία κατά τη γνώμη μου.

Στο θέμα μας. Μην ντρέπεστε κορίτσια. Είτε είμαστε αγοράκια και έχουμε λιθρίνι, είτε είστε κοριτσάκια και έχετε νιαου σμούτς, είναι κάτι φυσιολογικό να ασχολούμαστε με αυτά! Εδω πως και πως ζητάμε να βάλουμε χέρι στα "νιαου σμούτς" και πιστεύω κι εσείς στα λιθρίνια, δε θα βάλουμε χέρι στα δικά μας γεννητικά όργανα;;)

ΥΓ: Πιστεύω οτι είναι σχετικό με το θέμα. Έχετε κι εσείς -όλοι και όλες- ιδιαίτερα πολλές "ορεξούλες" ιδίως αυτόν τον καιρό ή μόνο η δική μου τεστοστερόνη σπάει κάθε όριο στην κλίμακα;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΥΓ: Πιστεύω οτι είναι σχετικό με το θέμα. Έχετε κι εσείς -όλοι και όλες- ιδιαίτερα πολλές "ορεξούλες" ιδίως αυτόν τον καιρό ή μόνο η δική μου τεστοστερόνη σπάει κάθε όριο στην κλίμακα;:redface:

Όχι δεν είσαι μόνο εσύ υπαρχει τουλάχιστον άλλος ένας εδώ μέσα που βιώνει το ίδιο;) Εγώ το αποδίδω στην αλλαγή του καιρού,όσο πλησιάζει το καλοκαιράκι και λιγοστευουνε τα ρούχα μας εκθέτουμε πιο πολλά σημεία του σωματος μας σε κοινή θέα και παράλληλα βλέπουμε και των άλλων.Ίσως ακουστει περίεργο αλλα ακόμη κι αν τα "νιαου σμουτς" η τα "λιθρίνια" είναι καλυμμένα η θεα γυμνών ώμων,μπράτσων,ποδιών συνειρμικά φέρνει στο μυαλό μου το σεξ, πραγμα που το χειμώνα δεν συμβαίνει καθώς καλύπτοναι απο χοντρα πουλόβερ και μακριά παντελόνια:)

Και για να ξαναμπώ στο θέμα, εγώ δεν είδα τις γυναίκες να κρύβονται ιδιαίτερα ακόμη και οι έμμεσες απαντήσεις υπήρξαν απαντήσεις.Προσωπικά απάντησα πως δεν αυνανίζομαι κι όχι γιατι το θεωρώ ταμπού ή "κακό" αλλα γιατι σε αντίθεση ίσως με τους περισσότερους μου συμβαίνει το εξής "παράλογο" δεν μπορώ να βιώσω την ίδια ικανοποίηση που βιώνω με το σεξ.
Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται αυτό(εντάξει προφανώς σε μενα:P ) αλλα μιας και το θέμα δέχεται σοβαρες απαντήσεις κι όχι πατάτες είπα να το γραψω.
Ισως επειδή ξεκίνησα το σεξ αρκετά μικρή κι έτσι είχα καποιον παρτενέρ να πειραματιστώ στο τι μου αρέσει και τι όχι, ίσως επειδή δεν έμεινα ποτε χωρίς σεξουαλικό σύντροφο(σεξουαλικό όχι σύντροφο γενικότερα) μάλλον εξοικιώθηκα με αυτήν την πρακτική κι έμεινα πίσω στα υπόλοιπα....
Τις φορές που είπα να χρησιμοποιήσω την πατροπαράδοτη τακτική το μόνο που καταφερα ήταν να χάσω χρόνο και να μην μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν ενώ γνωρίζω τι ακριβώς μπορει να με τρελαίνει και το πετυχαίνω σχεδόν πάντα όταν είμαι με κάποιον, να μην μπορώ να το κάνω η ίδια στο σώμα μου;Μάλλον εχώ συνδέσει τόσο απόλυτα την παρουσία καποιου ακόμη που δεν μπορώ να λειτουργήσω το ίδιο μόνη μου.Είμαι καλά γιατρέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Όχι δεν είσαι μόνο εσύ υπαρχει τουλάχιστον άλλος ένας εδώ μέσα που βιώνει το ίδιο

Ποιόν εννοείς; Μήπως εμένα; :whatever:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
...η θεα γυμνών ώμων,μπράτσων,ποδιών συνειρμικά φέρνει στο μυαλό μου το σεξ, πραγμα που το χειμώνα δεν συμβαίνει καθώς καλύπτοναι απο χοντρα πουλόβερ και μακριά παντελόνια

Δηλ. για να σου'ρθει ο συνειρμός για σέξ πρέπει να φοράει ο φουκαράς βερμούδες,σαγιονάρες; Το χειμώνα μεστο σπίτι κυκλοφορεί με φανελάκια... και ύπνος με boxeraki; Αλλιώς no koko;
Ή είσαι κάπως ξενέρωτη (για τα γούστα μου πάντα) απο τη στιγμή που συνδέεις την εποχή (που κι αυτή συνδέεται με τη σειρά της με τον ανάλαφρο ρουχισμό) με τον έρωτα ή το χειμώνα για να κάνεις έρωτα πρέπει να περιμένεις να ρθουν οι αλκυονίδες μέρες (=περίοδος κατά την οποία διακόπτεται η χειμερινή κακοκαιρία απο αίθριες ηλιόλουστες μέρες)...
Όταν λέτε νιάου σμούτς τί εννοείτε;Ότι τα γεννητικά όργανα της γυναίκας νιαουρίζουν σαν κεραμιδόγατος?
(οι στίχοι του Λ.Μαχαιρίτσα "ζηλευω τοοοοο μικρό σου το γατίιιιιι" δεν ήταν σεξουαλικό υποννοούμενο...έ και λε και ος!!!)
Να σχολιάσω και το λιθρίνι τώρα; Δηλαδή με την ίδια λογική το νινί είναι το δόλωμα; Και αν είναι το δόλωμα γιατί μετά απο κάθε σεξουαλική επαφή το λιθρίνι συνεχίζει να σπαρταράει απτόητο;

Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Προσωπικά απάντησα πως δεν αυνανίζομαι κι όχι γιατι το θεωρώ ταμπού ή "κακό" αλλα γιατι σε αντίθεση ίσως με τους περισσότερους μου συμβαίνει το εξής "παράλογο" δεν μπορώ να βιώσω την ίδια ικανοποίηση που βιώνω με το σέξ.

Κανείς δεν είπε, ούτε υπεννόησε ότι αυνανισμός και σέξ είναι ισοδύναμα σε κανένα επίπεδο (στη προσφορά ηδονής σε σπατάλη ενέργειας κοκ) ούτε μπορεί να είναι ούτε και πρέπει....ούτε και θα είναι εις τους αιώνας των αιώνων (χωρίς αμήν,σκέτο)
Θα ήταν σαν να εξομοίωνες το γλυκό της γιαγιάς με τα προκατασκευασμένα...με τίποτα!
Εδώ κολλάει το αμίμητο: Μήν αγχώνεσαι γλυκό μου!
Δε μπορείς να βιώσεις την ίδια ικανοποίηση γιατί πολύ απλά δε θα τη βιώσεις όσο κι αν προσπαθείς...

Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Τις φορές που είπα να χρησιμοποιήσω την πατροπαράδοτη τακτική το μόνο που καταφερα ήταν να χάσω χρόνο και να μην μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν ενώ γνωρίζω τι ακριβώς μπορει να με τρελαίνει και το πετυχαίνω σχεδόν πάντα όταν είμαι με κάποιον, να μην μπορώ να το κάνω η ίδια στο σώμα μου;Μάλλον εχώ συνδέσει τόσο απόλυτα την παρουσία καποιου ακόμη που δεν μπορώ να λειτουργήσω το ίδιο μόνη μου.Είμαι καλά γιατρέ;

Δε θέλει κόπο θέλει τρόπο...
Γιατρός: Φαντασιώσου ότι του κλέβεις το σώβρακο και δε το βρίσκει μετά τη συνουσία, μήπως κι αυτό σε βοηθήσει και φουλάρουν οι μηχανές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Λες να εννοώ εσένα;Εξαρτάται απο το αν έχεις ιδιαίτερες ορέξεις αυτήν την εποχή:D
Εξακολουθείς να διαβάζεις μην καταλαβαίνοντας τι διαβάζεις.Λες να περιμένω το καλοκαίρι για να κάνω σεξ;Αυτο καταλαβαίνεις απο τα όσα γράφω;:eek: :eek:
Τσ,τσ,τσ, προσπάθησε να πιάσεις λίγο την εικόνα ας πούμε Χειμώνας είσαι με το αμάξι σου στην Κηφησίας(αν μένεις Αθήνα) και γύρω σου κυκλοφορούν χιλιάδες κοπέλες ντυμένες με παλτά σαν κρεμμύδι,σκέτη κα*λα έτσι;
Αντίθετη εικόνα Καλοκαίρι εσύ πάλι στην Κηφησίας(παίζει να έχεις ξεμείνει απο τον χειμώνα με την κίνηση που έχει;) ) και γύρω σου κυκλοφορούν χιλιάδες κοπέλες φορώντας κολλητά μπλουζάκια,φούστες ή σορτς.Κοιτώντας τες συνειρμικά δεν πάει το μυαλό σου στο σεξ ή σκέφτεσαι ζέστη κανει σήμερα ας πιω ένα παγωμένο ιόλη;
Δηλώνω απλά πως το καλοκαίρι και την ανοιξη είναι φυσικο να έχουμε πιο πολλές ορέξεις καθώς γύρω μας κυκλοφορούν ημίγυμνοι άνθρωποι, αυτό δεν σημαίνει πως το χειμώνα κάνουμε αποχή.
Σε ευχαριστώ που μου επεξηγείς τις αλκυονίδες ημέρες, παλι καλα που δεν μου παραθέτεις και το μύθο της Αλκυόνης, μα καλά ακόμη μου το κρατάς μανιάτικο που είπα την σκέψη σου θλιβερή και δεν σου αποκάλυψα τι κλέβω;:/: Ελα μην κάνεις έτσι, θα σου πω, κλέβω κουστουμαρισμενους μαλ*κες που νομίζουν ότι τα ξερουν όλα, είμαι μάλιστα και πτυχιούχος κλέφτρα όχι ό,τι και ό,τι, λογίστρια, εξού και το νικ λόγω επαγγέλματος;)
Μ αγαπάς τωρα;(ή να φαρμακωθώ; )

Back to topic .... όμως οι περισσότεροι/ες δηλώνουν πως βρίσκουν περισσότερη ικανοποίηση "παίζοντας" μόνοι τους ακόμη κι αν έχουν σύντροφο.Μάλλον εγώ προτιμώ τα ομαδικά αθλήματα, δεν εξηγείται αλλιώς;)
Μην στεναχωριέσαι για μενα δεν αγχώνομαι..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
όμως οι περισσότεροι/ες δηλώνουν πως βρίσκουν περισσότερη ικανοποίηση "παίζοντας" μόνοι τους ακόμη κι αν έχουν σύντροφο.

Επειδή δεν έχω διαβάσει ολόκληρο το topic να μιλήσω προσωπικά για μένα: Δεν βρίσκω περισσότερη ικανοποίηση παίζοντας μόνη μου, αλλά όταν δεν έχεις με ποιόν να μοιραστείς τα κουβαδάκια σου, ε καλό είναι να μπορείς να αυτοικανοποιηθείς ;)

Αντίθετα όσο περισσότερο μαθαίνω τον εαυτό μου και τι αρέσει στο σώμα μου, παίζοντας μόνη μου, τόσο περισσότερο ευχαριστιέμαι τις σεξουαλικές μου περιπτίξεις γιατί ξέρω όλο και καλύτερα τι θέλω να ζητήσω από το σύντροφό μου να μοιραστούμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Επειδή δεν έχω διαβάσει ολόκληρο το topic να μιλήσω προσωπικά για μένα: Δεν βρίσκω περισσότερη ικανοποίηση παίζοντας μόνη μου, αλλά όταν δεν έχεις με ποιόν να μοιραστείς τα κουβαδάκια σου, ε καλό είναι να μπορείς να αυτοικανοποιηθείς ;)

Αντίθετα όσο περισσότερο μαθαίνω τον εαυτό μου και τι αρέσει στο σώμα μου, παίζοντας μόνη μου, τόσο περισσότερο ευχαριστιέμαι τις σεξουαλικές μου περιπτίξεις γιατί ξέρω όλο και καλύτερα τι θέλω να ζητήσω από το σύντροφό μου να μοιραστούμε :)

Σωστη!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ευτυχώς που δεν έγινες δημοσιογράφος αλλά ταυτόχρονα δυστυχώς που έγινες λογίστρια..
Απαντάς με ερώτηση;...δηλ. όταν ρωτάς στην ουσία ξέρεις τι ρωτάς αφού είναι κατά βάθος απάντηση..;
Εγώ δε λέω...εγώ ρωτάω...θα έλεγα αν απαντούσα...αλλά μιας και την ερώτηση μου την εκλαμβάνεις σαν απάντηση τότε μήπως να αρχίζω να απαντάω για να τα εκλάβεις ως ερώτηση για να απαντήσεις;
Συννενόηση κόρνα νταλίκας στη Κακιά Σκάλα...

Και στο καπάκι μου αραδιάζεις-για κάλυψη απόκρυψη- και το κορυφαίο των κορυφαίων: "εξαρτάται απο το αν έχω ιδιαίτερες ορέξεις αυτή την εποχή"..άρα μπορεί να εννοείς εμένα ...αν πώ ναι θα αναιρέσω τα περί μονιμότητας των συνειρμών για σεξ όλες τις εποχές of the year και αν πώ όχι θα μου απαντήσεις με τη σειρά σου: "όχι δεν εννοούσα εσένα"...
Θές ψωμιά ακόμα..(με μπόλικο προζύμι)...

Το πως διαβάζω και τι καταλαβαίνω το ξέρουν οι νευρώνες μου και τα εγκεφαλικά μου κύτταρα,
όχι εσύ ...από σένα το πολύ να πάρω καμιά συμβουλή για το δώρο του Πάσχα αφού έχω συμβουλευτεί άλλους 84 λογιστές πρώτα...
Επίσης, θα σε συμβουλευόμουν (γιατί δε βλέπω και κανέναν να το ξέρει) τι πληρώνω για να κάνω συντάξιμους τους μήνες απο τη στρατιωτική θητεία καθότιν Έφεδρος Ανθυπολοχαγός Πεζικού με αξιομνημόνευτη θητεία και μήνες που δε λέει να πάνε στράφι...

Εγώ δε λέω οτι περιμένεις το καλοκαιράκι για να κάνεις σέξ..λέω ότι περιμένεις το καλοκαιράκι για να σου'ρθουνε συνειρμοί που να σχετίζονται με σέξ...(το "no koko" ήταν μια χιουμοριστική πενιά που παρόλα αυτά βρίσκει προεκτάσεις στη περίπτωση σου γιατί αν δεν σου έρχονται συνειρμοί στο κεφαλάκι πως θα κάνεις σεξ? Πρέπει πρώτα να φανταστούμε και να σκεφτούμε και έπειτα να πράξουμε...εσύ αντίστροφα το κάνεις;Για να μην έχεις τύψεις; Και επίσης, δεν έχεις ακούσει ποτέ να λένε ότι η φαντασία είναι πιο σημαντική απο τη γνώση;Πρέπει πρώτα να το φανταστείς(ή σκεφτείς),μετά να το γνωρίσεις κάνοντας το..)

Ανακεφαλαιώνοντας λοιπόν, αν δεν έχεις συνειρμούς ερωτικούς το χειμώνα πώς θα κάνεις έρωτα; Στον ύπνο εννοείς ή μετά απο ολονύχτιο μεθύσι;

Τα παραδείγματα σου αν και ακραία και άτοπα με βγάζουν απο τα ρούχα μου (μήπως να αυνανιστώ επι την ευκαιρία;)

Εγώ,γλυκά μου μάτια, το χειμώνα δίπλα σε σόμπα (ξυλόσομπα) μπορεί να έχω στύση και μάλιστα χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος για αυτό..(λες να με κ_ _ ουν οι σόμπες;)
Πολύ ρηχά τα παραδείγματα σου...δεν έχεις ακούσει την έκφραση κρύο καιρός για δύο; Για σένα συνώνυμο του σέξ ή του συνειρμού για σέξ είναι η γύμνια ή το ημίγυμνο...άπλωσε τη φαντασία σου σα τραχανά και όλα θα αλλάξουν...

Και όσο για τις κοπέλες ντυμένες σαν κοκάρι ,μπορεί να ερεθίζομαι φαντασιώνοντας ότι από μέσα δε φορούν τίποτα...ένα παλτό,καλσόν και πα*****ια μόνο...(μάλλον δε πρέπει να είσαι του ρίσκου)
Σίγουρα θα τη προτιμήσω τσίτσιδη αλλά όχι πως δε θα κάνω συνειρμό επειδή φοράει παλτό...(gtp)..εγώ δε καταλαβαίνω ή εσύ έχεις χάσει τη μπάλα (κάτω απο τη καρέκλα sato είναι, ανάμεσα στους ισολογισμούς δεξιά όπως κάθεσαι)

Μανιάτικο δε σου κρατάω ποτέ,Κεφαλονίτικο κάτι παίζει...
Κι εγώ σου εξήγησα τι αποκαλώ θλιβερό(παραπομπή στην έκθεση με θέμα τα off topic)..μη κάνω παράθεση και βγώ πάλι εκτός θέματος...
Οι κουστουμαρισμένοι μ@λ@κες δεν είναι μ@λ@κες που νομίζουν οτι τα ξέρουν όλα..αλλά που έχουν για λογιστή τους κάποιον που νομίζει ότι τα ξέρει όλα...

Το ποιόν κλέβεις και με ποιά μέθοδο,κάντο topic να σου υποδείξω μεθόδους να βγάλεις περισσότερα ευρά και γρηγορότερα συνάμα..
Ας αυνανιστούμε τώρα παρέα για να μείνουν όλα στο παρελθόν...ένα νέο αυνανιστικό μέλλον μας περιμένει....
Έχεις Phd στα logistics; Άμα θελήσεις καμία συμβουλή για ζουμπούλια, βολβώδη και κάθε λογής φυτά (ποτιζόμενα και μή) just give me a note..είμαι οικονομικός και συμφέρω (ava clear)

Όχι μη φαρμακωθείς και χαραμίσεις τη στρυχνίνη...την έχω για τα ποντίκια..

Ναι σ'αγαπώ..
Υ.Γ. Απο τη gallery πιο απο τα γελαστά παιδιά είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,058 μηνύματα.
Καλά avaptistos αγόρι μου ξέρασες κόσμο και κοσμάκη πάλι! ;) Τα θερμά μου συγχαρητήρια!:clapup:

Αρχική Δημοσίευση από κλέφτρα:
Τσ,τσ,τσ, προσπάθησε να πιάσεις λίγο την εικόνα ας πούμε Χειμώνας είσαι με το αμάξι σου στην Κηφησίας(αν μένεις Αθήνα) και γύρω σου κυκλοφορούν χιλιάδες κοπέλες ντυμένες με παλτά σαν κρεμμύδι,σκέτη κα*λα έτσι;
[...]
Ελα μην κάνεις έτσι, θα σου πω, κλέβω κουστουμαρισμενους μαλ*κες που νομίζουν ότι τα ξερουν όλα, είμαι μάλιστα και πτυχιούχος κλέφτρα όχι ό,τι και ό,τι, λογίστρια, εξού και το νικ λόγω επαγγέλματος

1ον γύρω σου κυκλοφορούν αμάξια, όχι χιλιάδες κοπέλες γιατί τότε θα ήταν νυφοπάζαρο κι οχι λεωφόρος.:clapup:

2ον Σκέτη κα*λα... κουστουμαρισμένους μαλ*κες... τς τς αίσχος, πως μιλάς ρε συ έτσι; Υποτίθεται οτι οι γυναίκες πρέπει να μιλάνε πιο συνεσταλμένα από τους άντρες που συνηθίζουν λόγω της πιο άγριας φύσης τους να ρίχνουν και κανα γαλλικό... Μην προσβληθείς αλλά όσες μιλάνε έτσι δε τις χωνεύω...

3ον Αμ δε είναι θέμα επαγγέλματος το τι αρπάζει ο καθένας, αλλά θέμα συνείδησης. Την κλεψιά αγάπησαν πολλοί, τον κλέφτη μη σου πω τι τον κάνουν γιατί θα μου ρίξεις πάλι warning (όπως τότε πριν τα εκμηδενίσει σε όλους μας η Michelle) επειδή σε σοκάρω με τα υπονοούμενά μου!:P Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν είναι και το πιο ενδεδειγμένο να παινεύεσαι αν κλέβεις!:)

Αρκετά είπα, ας ανοίξω τον φάκελο με τα ερωτικά βίντεο στον υπολογιστή μου, να μπω εντός θέματος πάλι.:clapup:

ΥΓ: Βγείτε έξω, η μέρα είναι έξοχη!:happy: :happy: :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη kleftra και το τρόπο με τον οποίο παρουσίασε το πώς έχει η κατάσταση τουλάχιστον από το τρόπο που το βλέπει, ο οποίος εκφράζει κι εμένα. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
@avaptiste εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις τι γράφω.Δεν υποδεικνύω πως το χειμωνα δεν υπάρχουν ερωτικοί συνειρμοι απλα εγω βρίσκω περισσότερους το καλοκαίρι.Τι να κάνουμε ο καθένας λειτουργεί διαφορετικά.;)
Όσο για την δουλειά μου μην κρινείς κάτι που δεν έχεις δείγματα.

@valder σε σοκάρω;Ξέρεις πολύ καλά πως έτσι εκφράζομαι και δεν περιμένες αυτό για να με αντιπαθήσεις;)
Κατι που παρανοείται και οι δύο, κουστουμαρισμένοι μαλ*κες δεν είναι τα αφεντικά μου κανένας σωστός επαγγελματίας δεν κλέβει το χερι που τον ταίζει.
Ο χαρακτηρισμός απευθυνόταν σε εφοριακούς,ελεγκτές και λοιπούς παρόμοιους και η δουλειά του κάθε λογιστή είναι ακριβώς αυτή:να κλέβει το κρατος.
Βαλντερ αν νομίζεις πως αυτό δεν μπορείς να το κάνεις μην ακολουθήσεις το συγκεκριμένο επάγγελμα μείνε οικονομολόγος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Τα εκτός θέματος posts μετακινήθηκαν εδώ και παρακαλείστε τα σχόλιά σας να είναι επί του θέματος και της ουσίας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι έχω δαβάσει λίγες από τις απαντήσεις που δόθηκαν.
Είδα επιστημονικές απόψεις, προσωπικές εμπειρίες και διάφορες φιλοσοφίες.
Κατ' εμέ δε χρειάζεται τόση διανόηση και θεωρητικολογία πάνω σε ένα τόσο απλό θέμα όπως ο αυνανισμός.
Όποιος γουστάρει να το κάνει ας το κάνει, είτε μόνος είτε με άλλον, είτε με άλλους χίλιους να βλέπουν και να χειροκροτούν.
Ο αυνανισμός είναι μια άκρως προσωπική και υποκειμενική υπόθεση, που όσοι άνθρωποι υπάρχουν στη γη, τόσες απόψεις θα ακουστούν για το θέμα.
Το μόνο που πιστεύω ότι είναι αντικειμενικό επί τούτου είναι ότι ο αυνανισμός είναι κάτι το απόλυτα φυσιολογικό.
Ας εμπιστευτούμε τη φύση λοιπόν και ας μη λέμε τόσα πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Είδα επιστημονικές απόψεις, προσωπικές εμπειρίες και διάφορες φιλοσοφίες.
Κατ' εμέ δε χρειάζεται τόση διανόηση και θεωρητικολογία πάνω σε ένα τόσο απλό θέμα όπως ο αυνανισμός.
Όποιος γουστάρει να το κάνει ας το κάνει, είτε μόνος είτε με άλλον, είτε με άλλους χίλιους να βλέπουν και να χειροκροτούν.
Ο αυνανισμός είναι μια άκρως προσωπική και υποκειμενική υπόθεση, που όσοι άνθρωποι υπάρχουν στη γη, τόσες απόψεις θα ακουστούν για το θέμα.
Το μόνο που πιστεύω ότι είναι αντικειμενικό επί τούτου είναι ότι ο αυνανισμός είναι κάτι το απόλυτα φυσιολογικό.
Ας εμπιστευτούμε τη φύση λοιπόν και ας μη λέμε τόσα πολλά.
ΜΠΡΑΒΟ, prime!!!:clapup: Απ'τη σκέψη μου ακριβώς τα έβγαλες!!
Νομίζω κι εγώ ότι ο αυνανισμός είναι κάτι το απόλυτα φυσιολογικά όπως και το το σεξ και είναι περιττό είτε να το φουσκώνουμε περισσότερο απ'όσο πρέπει είτε να το θάβουμε για λόγους ταμπού. Δε πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος, από τη στιγμή που ανακαλύπτει το σώμα του μέχρι και λίγο πριν φτάσει στο σημείο να μην μπορεί να κινηθεί και να μιλήσει λόγω ηλικίας, που να μην αυνανίζεται. Όλοι λίγο-πολύ το έχουν κάνει έστω μια φορά. Και φυσικά και οι καλόγεροι κι οι καλόγριες κι ο Πάπας κι ο Δαλάι Λάμα και όλο το ανθρώπινο είδος...

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Ο αυνανισμός είναι ακίνδυνο είδος μ@λ@κιας. Το άλλο είδος είναι επικίνδυνο και είναι μάστιγα σε όλο τον πλανήτη δυστυχώς.;) Για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα όμως δε μας είπες ακόμα για σένα, τι ψήφισες; (Καλά τα γέλια αλλά εδω σε θέλω κάβουρα πως τα πηδάν τα κάρβουνα. Μην κρύβεσαι...;) )
Δεν κρύβομαι καθόλου, Valderako! Είχα απαντήσει σ'αυτό το thread πριν 2 βδομάδες περίπου και αν θυμάμαι καλά, απάντησα ότι αυνανίζομαι, αλλά πολύ σπάνια πια. Συνήθως τώρα γίνεται μαζί με τον σύντροφο, είτε να το κάνει ο ένας κι ο άλλος να βλέπει είτε να αυνανίζει ο ένας τον άλλο...:whistle:

Αρχική Δημοσίευση από avaptistos:
Εσύ το λές μ@λ@κία, εγώ το λέω αυτοϊκανοποίηση...υπάρχει χάσμα μεταξύ μας και δε μπορώ να καταλάβω πώς απο τον αυνανισμό είναι δυνατόν να έχεις παραισθήσεις...ξέρεις κάτι που δε ξέρω;
Όσοι περιγράφουν τον αυνανισμό σαν μια κατάσταση αποχαύνωσης και μ@λ@κοκατάστασης στενά συνυφασμένης με φαινόμενα συναισθηματικού μαρασμού ή ακόμα και αλλοτρίωσης ή αποξένωσης απο τις κοινωνικές σχέσεις πρέπει να στίψουν το μυαλό τους λίγο παραπάνω ...

Ο αυνανισμός είναι μια προσωπική κατάσταση κατά κύριο λόγο που τελικά ευνοεί την εκδήλωση με σωστό τρόπο της γύμνιας μας με τους μελλοντικούς μας συντρόφους...παρόλα αυτά,δε μπορεί και ούτε πρέπει να υποκαθιστά τη σχέση, δοκίμασε κι εσύ λίγο για να μην αισθάνεσαι οτι σε νουθετώ και βγάζω καντήλες με τη λέξη "νουθεσία"....δε μας είπες όμως, εσύ το μαστιγώνεις το δελφίνι; Τη σουρώνεις τη ψαρόσουπα;Την αναποδογυρίζεις τη παντόφλα;Τη πιπερώνεις τη φαρφάλα;Το ξεκουκουτσώνεις το καρπούζι;Το γρατζουνάς το βερύκοκο;Το σαλιώνεις το ματσακόνι; κλπ κλπ...Έλα μη κρύβεσαι και κάτι μου λέει οτι το χεις κάνει εθνινκό άθλημα κι ας το θεωρείς extreme game (μη το θεωρείς,δεν είναι...)
ΛΟΛ. .....Πλάκα έχεις, avaptiste, αλλά θα κρατήσω μόνο την πρώτη σου φράση, για το ότι ο αυνανισμός μας βοηθά να ανακαλύψουμε το σώμα μας και εν συνεχεία να ξέρουμε και τι θέλουμε από τον εραστή μας. Για την ερώτησή σου, έδωσα την απάντηση στον Valder.
Μια καλοπροαίρετη συμβουλή: Επειδή, έριξα μια ματιά στις μετέπειτα απαντήσεις σου και μάλιστα προς την kleftra, βλέπω ότι στρέφεσαι συνεχώς σε άλλη κατεύθυνση και προσπαθείς να "διυλίσεις τον κώνωπα"...Μη χαραμίζεις τόση φαιά ουσία με πολλά λόγια και μη βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα για το τι εννοεί ο άλλος, γιατί μετά χάνεται και η ουσία. Αν σκοπός σου είναι μόνο ο "καλλιτεχνικός" λόγος, τότε πάρε τουλάχιστον το παράδειγμα του Valder, ο οποίος και πολύ αλατοπιπεράτα posts στέλνει και το νόημα έχει πιάσει κατευθείαν!...;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:

....Ας εμπιστευτούμε τη φύση λοιπόν...


Άμα γίνεται σεισμός 7,3R για 1' και 18'' θα μείνεις απτόητη? Τη φύση την εμπιστεύεσαι...τις τζαμαρίες?
τους σοβάδες του από πάνω?

Όσο πιό φαινομενικά απλό είναι ένα θέμα τόσο πιο δύσκολο είναι να το αναλύσεις...στη πραγματικότητα αυτό που ταυτίζουμε με σοφό(=απλό) είναι ακριβώς σοφό επειδή είναι παραμετροποιημένο όσο δε πάει...Και άντε τώρα να "σκάψεις" να βρείς τις παραμέτρους...κι επειδή έχουμε να ασχοληθούμε με άλλα πιο σπουδαία πράγματα (βλέπε επικείμενη euro-vissi-on), άλλοθι για κλάμματα, λέμε ότι είναι τόσο φυσικό και απλό...ας μην αναλύουμε τίποτα...

Κουράζει αυτό και δε κουράζει να υποβάλλεσαι σε εκκαθάριση και των τελευταίων μπρέϊν σέλς σου από τα κάθε λογής σκουπίδια της πληροφορίας, τριγύρω σου...

Ακόμα και το ότι πίνουμε νερό και όχι τα ούρα μας για να ξεδιψάσουμε, νομίζετε ότι είναι απλό και εύλογο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Τα εκτός θέματος posts μετακινήθηκαν εδώ.
Παραμείνετε ON-topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από avaptistos:
Άμα γίνεται σεισμός 7,3R για 1' και 18'' θα μείνεις απτόητη? Τη φύση την εμπιστεύεσαι...τις τζαμαρίες?
τους σοβάδες του από πάνω?

Όσο πιό φαινομενικά απλό είναι ένα θέμα τόσο πιο δύσκολο είναι να το αναλύσεις...στη πραγματικότητα αυτό που ταυτίζουμε με σοφό(=απλό) είναι ακριβώς σοφό επειδή είναι παραμετροποιημένο όσο δε πάει...Και άντε τώρα να "σκάψεις" να βρείς τις παραμέτρους...κι επειδή έχουμε να ασχοληθούμε με άλλα πιο σπουδαία πράγματα (βλέπε επικείμενη euro-vissi-on), άλλοθι για κλάμματα, λέμε ότι είναι τόσο φυσικό και απλό...ας μην αναλύουμε τίποτα...

Κουράζει αυτό και δε κουράζει να υποβάλλεσαι σε εκκαθάριση και των τελευταίων μπρέϊν σέλς σου από τα κάθε λογής σκουπίδια της πληροφορίας, τριγύρω σου...

Ακόμα και το ότι πίνουμε νερό και όχι τα ούρα μας για να ξεδιψάσουμε, νομίζετε ότι είναι απλό και εύλογο..

get a life..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SeCtoR

Νεοφερμένος

Ο SeCtoR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Το χω κανει πανω απο 5 φορες σε μια μερα και αμα θελετε πιστεψτε το,παντως δεν μπορω να κοιμηθω εαν δεν αυνανιστω,το θελει ο οργανισμος μου τι να κανω εγω φταιω? μετα χαλαρωνω ειναι ωραιο :redface:

Η θρησκεια το θεωρει αμαρτια και οντως ειναι,σα να σκοτωνεις τα παιδια σου αλλα ποιος/α χριστιανος/η τα τηρει??? κανεις/α να χαρω εγω το 95% των χριστιανων στην Ελλαδα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από SeCtoR:
Η θρησκεια το θεωρει αμαρτια και οντως ειναι,σα να σκοτωνεις τα παιδια σου αλλα ποιος/α χριστιανος/η τα τηρει???

Ολες οι θρησκειες? Γιατι δεν πιστευουμε και ολοι στον ιδιο Θεο (οκ, αλλοι δεν πιστευουν και σε κανεναν!)
Παντως η θρησκεια δεν επιτρεπει και το σεξ πριν τον γαμο, ποιος το ακολουθει ομως? :hmm: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Ολες οι θρησκειες? Γιατι δεν πιστευουμε και ολοι στον ιδιο Θεο (οκ, αλλοι δεν πιστευουν και σε κανεναν!)
Παντως η θρησκεια δεν επιτρεπει και το σεξ πριν τον γαμο, ποιος το ακολουθει ομως? :hmm: :)

"Religion

Religious attitudes towards masturbation have varied. In some, such as Buddhism or Unitarian Universalism, masturbation is ignored. In others, such as Catholicism, Orthodox Church, Mormonism, Judaism, some forms of Conservative Protestantism and Islam masturbation is regarded as an impure practice. Finally, in other religions, such as Wicca, Hinduism, and Vajrayana, it is encouraged as a healthy, normal practice that can lead to higher spirituality."

Απο το wikipedia

Επισης, για σας που προσπαθειτε αλλα δεν τα καταφερνετε...
Χρησιμες συμβουλες :P :clapup:


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Μιας και επαναφερατε το θεμα, ας ρωτησω και κατι που ειχα στο μυαλο μου: Τωρα που ειναι και διακοπες, πηγαινετε στο σπιτι καποιου φιλου να σας φιλοξενησει για καποιες μερες...και καποια στιγμη σας ερχεται "ορεξη". Το κανετε κανονικα; Προσωπικως εγω αισθανομαι λιγο παραξενα, σαν να "βεβηλωνω" το χωρο του! :redface: Αναλογα πραττετε και οσον αφορα το σεξ ή εκει θα αντιδρουσατε αλλιως;

Υ.Γ: Πως γινεται και ενω μπορουμε να πουμε "Παω στην τουαλεττα, να κατουρησω, κτλ" σε καποιον φιλο μας, οταν προκειται για αυνανισμο δεν λεμε τιποτα τετοιο ξεκαθαρα ή εστω και ως υποννοουμενο ενω ειναι εξισου φυσιολογικο; Το βρισκετε αναμενομενο ή οχι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SeCtoR

Νεοφερμένος

Ο SeCtoR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Ολες οι θρησκειες? Γιατι δεν πιστευουμε και ολοι στον ιδιο Θεο (οκ, αλλοι δεν πιστευουν και σε κανεναν!)
Παντως η θρησκεια δεν επιτρεπει και το σεξ πριν τον γαμο, ποιος το ακολουθει ομως? :hmm: :)

Κανεις αυτο λεω,Αρα δεν ειμαστε και χριστιανοι,προσωπικα εγω δεν πιστευω πουθενα και αυτοι που θεωρουνται χριστιανοι και το γραφει η ταυτοτητα τους οταν δεν ακολουθουν τους κανονες και τα μυστηρια της εκκλησιας στην πραξη ειναι οπως εγω που δεν πιστευω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top