Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
.. περιπου σταθερα και νταν...

ακούς καμπάνες ατιμούλι...:P:D

τι νταν καλόμ? καράτε το κάναμε το μαστουρ-μπέσιον?:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν έχω δει κανέναν να τις αποκαλεί ****τάνες. Αλλά έχω δει αρκετούς να τις θεωρούν "στερημένες", "παράξενες", ακόμα και ψυχανώμαλες!! :fool: :confused: :worry: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
νταν εννοω σταθερα κι απαραλλαχτα, πως λεμε δωδεκα η ωρα νταν;; τετιοα φαση. κι οχι μονο ανωμαλες και στερημενες εχω ακουσει, αλλα και αλλα διαφορα. και μετα αναρωτιομαστε ποιος φταιει.
η κοινωνια και η εκκλησια. αν με πιασει να αναπτυξω το θεμα, θα μας πιασει η επομενη τεταρτη γραφοντας ακομα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κυρίως η εκκλησία πιστεύω και η γεμάτη ταμπού ελληνική κοινωνία.
Όταν ήμουνα μικρή μου έλεγε ο πατέρας μου οτι αν το κάνω αυτό θα σαπίσει το αιδοίο μου!!!! (προφανώς όχι επειδή το πίστευε αλλά για να με αποτρέψει και να μην το κάνω συχνά) :wall: Kαι είναι και μορφωμένος άνθρωπος, φαντάσου τι θα έλεγαν άλλοι :worry:
Άσε το άλλο που έχω ακούσει απο γυναίκες: "Δεν το κάνω γιατί δεν το θεωρώ σωστό".
Ή η πλάνη που υπάρχει και σε γυναίκες και σε άντρες που νομίζουν οτι γυναικείος αυνανισμός είναι να βάζει η γυναικά δάχτυλο στον κόλπο της. :wacko: Δεν λέω οτι μερικές δεν φτιάχνονται έτσι αλλά οι περισσότερες φτιάχνονται με "άλλο τρόπο". Οπότε ακους και απο πολλές: "Δοκίμασα αλλά δεν κατάλαβα τίποτα". Εμ αφού το κάνεις λάθος τι να καταλάβεις??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
οτι αν το κάνω αυτό θα σαπίσει το αιδοίο μου!!!!
"Δεν το κάνω γιατί δεν το θεωρώ σωστό".
ΟΥΓΚ. ακυρο εντελως;; με ολο το σεβασμο προς τον πατερα σου.
αλλα κι αυτες, και καλα δεν το βρισκουν "σωστο" ,το " λαθος" που το ειδαν;;;
: "Δοκίμασα αλλά δεν κατάλαβα τίποτα". Εμ αφού το κάνεις λάθος τι να καταλάβεις??? :P
εε, οντως. αλλα ελα που δε θελουν καν να καταλαβουν τιποτα, γιατι αφου ειναι ανηθηκο...καλυτερα να μη σ'αρεσει!!
με δουλευετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ακούς καμπάνες ατιμούλι...:P:D

τι νταν καλόμ? καράτε το κάναμε το μαστουρ-μπέσιον?:P:P:P

Και εγω πριν διαβασω την εξηγηση, λεω δεν μπορει, μας βαθμολογουν και σε αυτο, και η κοπελα ειναι πρωταθλητρια (μαυρη ζωνη κτλ ) :stupid: :P

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κυρίως η εκκλησία πιστεύω και η γεμάτη ταμπού ελληνική κοινωνία.

Η ελληνικη μονο; Γενικα θεωρεις οτι ειναι διαφορετικα στο εξωτερικο; Ειχα/ εχω την εντυπωση οτι εκτος ΗΠΑ, οπου μπορει να ειναι λιγο πιο απελευθερωμενοι με το θεμα, γενικα τα ιδια επικρατουν. :down:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Όταν ήμουνα μικρή μου έλεγε ο πατέρας μου οτι αν το κάνω αυτό θα σαπίσει το αιδοίο μου!!!! (προφανώς όχι επειδή το πίστευε αλλά για να με αποτρέψει και να μην το κάνω συχνά) :wall: Kαι είναι και μορφωμένος άνθρωπος, φαντάσου τι θα έλεγαν άλλοι :worry:

Ε ενταξει, αν ησουν μικρη και το κανες και μπροστα σε αλλους χωρις να ξερεις οτι δεν ειναι πρεπον, τι να εκανε ο ανθρωπος; Να σου εξηγουσε περι κοινωνικου φαινεσθαι, κτλ; ;) Αλλιως, συμφωνω! :D

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Άσε το άλλο που έχω ακούσει απο γυναίκες: "Δεν το κάνω γιατί δεν το θεωρώ σωστό".
Ή η πλάνη που υπάρχει και σε γυναίκες και σε άντρες που νομίζουν οτι γυναικείος αυνανισμός είναι να βάζει η γυναικά δάχτυλο στον κόλπο της. :wacko: Δεν λέω οτι μερικές δεν φτιάχνονται έτσι αλλά οι περισσότερες φτιάχνονται με "άλλο τρόπο". Οπότε ακους και απο πολλές: "Δοκίμασα αλλά δεν κατάλαβα τίποτα". Εμ αφού το κάνεις λάθος τι να καταλάβεις??? :P

Καλα εδω δεν υπαρχει λαθος και σωστο. Οπως του αρεσει του καθενος. Αλλες προτιμουν διεισδυση (δακτυλο) αλλες "τριψιμο", αλλες...δονηση ;) Αλλα οντως, αν το δοκιμασεις μια φορα και θεωρεις οτι πρεπει να το κανεις με εναν συγκεκριμενο τροπο, λογικο να μην σου φανει κατι ιδιαιτερο. :)

Γενικα, το "το δοκιμασα και δεν μου εκανε αισθηση" μια φορα μονο το εχω ακουσει. Αυτο που ακουω συχνα ειναι το " δεν μου αρεσει η σκεψη οτι το κανω μονη μου", το θεωρω "αισχρο", ή τετοια ηθικοπλαστικου περιεχομενου! :wacko: :vava: Συζητησα το θεμα με μια φιλη μου που γενικα ειναι sex-freak (με την καλη εννοια! :clapup: ) και (ισχυριζεται) οτι δεν το κανει - με δικαιολογια το πρωτο που ανεφερα- και την ρωτησα πως αντιμετωπιζει τις......πολλες ορεξεις που εχει αυτην την εποχη (δεν κανει σεξ) Απαντηση: Απλα περιμενω να μου φυγουν, σκεφτομαι κατι αλλο, κτλ :jumpy: :knife: :eek:

Υ.Γ:
Αρχική Δημοσίευση από ines:
ωραια, εγω αυνανιζομαι. καθε βραδυ, συγκεκριμενα, περιπου σταθερα και νταν. και βοηθαει. και δεν κανει κακο. τι κακο να κανει το ερμο;; για αντρες δεν ξερω, αλλα για γυναικες (που το εχω ψαξει:P ) απελευθερωνει sexual tension και γενικα ειναι μια πολυ υγειης μορφη σεξουαλικης ικανοποιησης.

Ah...My kind of person! :clapup: :inlove: :worship: :D

Υ.Γ 2: Μα να κανω τεραστια Posts ακομα και σε αυτο το θεμα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
ασχετο: Μιας και μολις πριν λιγο (απαντωντας σε αλλο θεμα) παρατηρησα την ηλικια της ines, μου δημιουργηθηκε η απορια σε τι ηλικια αρχιζουν συνηθως οι γυναικες τον αυνανισμο. Κυριως, με ενδιαφερει αν ειναι πριν ή μετα την πρωτη σεξουαλικη επαφη τους, αλλα και γενικοτερα :) (ρωταω για γυναικες βασικα, μιας και για αντρες - απο ο,τι ξερω τουλαχιστον. Αν ισχυει κατι αλλο ας αναφερθει- αρχιζουν γενικα καποια στιγμη στις πρωτες δυο ταξεις του γυμνασιου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κοιτάτε να δείτε απορίες που έρχονται στον ινσο, λίγο πριν ανατείλει ο ήλιος :P

δεν υπάρχει όριο ηλικίας πιστεύω, για τις γυναίκες..το ψάξιμο μπορεί να αρχίσει από πάρα πολύ μικρή ηλικία. Κάποια στιγμή όμως στο γυμνάσιο, όταν πια μαθαίνεις τι είναι τσόντα (στη δική μου γενιά, τα πισιά στα σπίτια όχι μόνο δεν ήταν έγχρωμα, δεν υπήρχαν καν:P:P, οπότε τα αγοράκια της γειτονιάς προσπαθούσαν να βρουν τρόπους για να πάρουν από το περίπτερο:D), λες από μέσα σου (αχάάάάά;)) και ξανά προς τη δόξα τραβάς :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
δικα μου ειναι τα γενιτικα οργανα, οτι θελω τα κανω!!!!!!
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
καλά αυτό θα μείνει στην ιστορία σαν απόφθεγμα...

"δικα μου ειναι τα γενιτικα οργανα, οτι θελω τα κανω"
Ines, φιλόσοφος-μαθήτρια λυκείου, 2006 A.D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
καλά αυτό θα μείνει στην ιστορία σαν απόφθεγμα...

"δικα μου ειναι τα γενιτικα οργανα, οτι θελω τα κανω"
Ines, φιλόσοφος-μαθήτρια λυκείου, 2006 A.D.

και δεν παιζει να αμφισβητηθει ποτε!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

User83

Νεοφερμένος

Ο User83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όρεξη και πιθανότητα αυνανισμού υπάρχει από όταν γεννιέσαι μέχρι τα 7, μετά ασεξουαλική περίοδος μέχρι την αρχή της εφηβείας. Τα αγόρια αυνανίζονται το 95% και τα κοριτσάκια πολύ λιγότερο (κανά 30%?). Συνήθως το ανακαλύπτουν κατά "τύχη" στα παιδικά τους χρόνια. Στην εφηβεία γίνεται θέλοντας και μη (ορμόνες) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
κοιτάτε να δείτε απορίες που έρχονται στον ινσο, λίγο πριν ανατείλει ο ήλιος :P

δεν υπάρχει όριο ηλικίας πιστεύω, για τις γυναίκες..το ψάξιμο μπορεί να αρχίσει από πάρα πολύ μικρή ηλικία. Κάποια στιγμή όμως στο γυμνάσιο, όταν πια μαθαίνεις τι είναι τσόντα (στη δική μου γενιά, τα πισιά στα σπίτια όχι μόνο δεν ήταν έγχρωμα, δεν υπήρχαν καν:P:P, οπότε τα αγοράκια της γειτονιάς προσπαθούσαν να βρουν τρόπους για να πάρουν από το περίπτερο:D), λες από μέσα σου (αχάάάάά;)) και ξανά προς τη δόξα τραβάς :P:P

Αφου ξερεις οτι πρωι πρωι μου ερχονται οι καλυτερες αποριες. Τι Insomniac θα ημουν αλλιως; :P
Εκπλησσομαι που στη δικη σου γενια υπηρχαν καν τσοντες! :rofl: :bleh:
("οχι οχι, πλακα κανω...Μη, οχι το μαστιγιο! " "Οχι το μαστιγιο; Οκ" :beating: )

Η αληθεια ειναι οτι απο αυτα που εχω καταλαβει αρκετες κοπελες ξεκινουν...την διαδικασια απο πολυ μικρες (αρκετα πριν την εφηβεια) ενω εξισου πολλες, αν οχι περισσοτερες, μετα απο αυτην! :) Απλα δεν ξερω ποτε ειναι η πλειοψηφια, ή τουλαχιστον των ελληνιδων!

Αρχική Δημοσίευση από User83:
Όρεξη και πιθανότητα αυνανισμού υπάρχει από όταν γεννιέσαι μέχρι τα 7, μετά ασεξουαλική περίοδος μέχρι την αρχή της εφηβείας. Τα αγόρια αυνανίζονται το 95% και τα κοριτσάκια πολύ λιγότερο (κανά 30%?). Συνήθως το ανακαλύπτουν κατά "τύχη" στα παιδικά τους χρόνια. Στην εφηβεία γίνεται θέλοντας και μη (ορμόνες) :P

Και τα δυο ποσοστα ειναι ελαφρως (το ενα...βαρεως το αλλο) μικροτερα του πραγματικου. Στους μεν αντρες γενικα θεωρειται οτι το ποσοστο ειναι γυρω στο 98-99%, ενω στις γυναικες, ανω του 70%. Μαλιστα ακομα και η ερευνα του Dr. Kinsey το 1953 ειχε δειξει οτι
το 62% των γυναικων αυνανιζονταν (πριν 50+ χρονια ! Και μαλιστα τοσες το δηλωσαν! ;) ), ενω πχ μια αλλη ερευνα (Online) εδειξε τα παρακατω ποσοστα:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Περι Kinsey δείτε και την ομότιτλη ταινία. Respect ο άνθρωπος :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Όρεξη και πιθανότητα αυνανισμού υπάρχει από όταν γεννιέσαι μέχρι τα 7, μετά ασεξουαλική περίοδος μέχρι την αρχή της εφηβείας.

μου το εξηγει κανεις αυτο;; τι εννοεις δηλαδη,χρηστη μου, οτι 7-12 δεν ασχολουμαστε καθολου με τετοια;;
υπηρξε ερευνα η κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

User83

Νεοφερμένος

Ο User83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
μου το εξηγει κανεις αυτο;; τι εννοεις δηλαδη,χρηστη μου, οτι 7-12 δεν ασχολουμαστε καθολου με τετοια;;
υπηρξε ερευνα η κατι;

Είναι εκείνη η περίοδος, όπου τα αγοράκια φτιάχνουν ομάδες και τα κοριτσάκια το ίδιο και μαλώνουν. Είναι η περίοδος που βλέπουμε το άλλο φύλο ως κάτι ξένο, άγνωστο και "εχθρό". Στατιστικώς ισχύει, και έχει ειπωθει από ψυχολόγους που το έχουν μελετήση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Οταν αναφερομαστε σε ενα τόσο προσωπικο δεδομενο ειναι λογικό καποιοι/ες να μην θέλουν να μιλήσουν γιαυτο.....
Η γνωμη μου ειναι αμα δεν θες να μιλήσεις δεν μιλάς και δεν ψαχνεις να βρεις 1.000.000 δικαιολογίες που στα αυτια των αλλων ακουγεται ως ψέμα

Απο εμπειρια θα πω το εξής :
- Η συχνοτητα διαφέρει αναλογα με την ηλικια την ψυχολογια και την αναγκη (ετσι και γω...πλεον με χαλαρώνει καποιες στιγμες οποτε η συχνοτητα ειναι σχετικη....απο 1 φορα το μηνα σε 1 φορα την βδομαδα η καποτε και περισσοτερο)
- Προφανώς και δεν ειναι κακο να γίνεται μεσα στην σχέση.......ο συντροφος αδυνατεί να σε καλύψει οποτε......(αλλωστε πολλοι σκεφτονται τον συντροφο τους)
- Ενω για τους αντρες το θεμα ειναι ταμπου αλλα ειναι κοινό μυστικο....οι γυναικες ειναι κάπως διαφορετικα όντα λόγο ψυχοσύνθεσης.....ετσι είτε δεν μιλανε γιαυτο είτε δεν το εχουν δοκιμασει

Και θα αναφέρω 2 παραδειγματα :

-Ως παιδι και εγω είχα την μανία να μαθαίνω για τα ερωτικά πολλά πραματα
καποια στιγμη σε μια προηγουμενη σχεση μου χωρις να θυμαμαι πως και γιατι ρωτησα αν το εχει δοκιμασει ποτε....και μου είπε δεν μου ειχε περασει απο το "μυαλο" 22 χρονο τοτε εκεινη 20 εγω.....μου φανηκε καπως αλλα όχι παραξενο.....αργοτερα ανακάλυψα οτι μετα απο αυτην την συζητηση το δοκιμασε αρκετες φορές και κυριως σε περιοδους που δεν είχαμε επαφη λόγω αδυναμιας στο να βρεθουμε.......και της αρεσε και προσπαθουσε να με "ενημερωσει" κατα την διαρκεια ................
-Σχετικα πρόσφατα μιλουσα με μια βελγιδα η οποια προσπαθούσε να μαθει πολλα για την ερωτική μου ζωη και εγω επειδη ειμαι γεια σου απανταγα χαλαρα...Καποια στιγμη μου λεει εχω μια ερωτηση για να ντραπεις και δεν πιστευω να απαντησεις....Ε με ρωτησε πανω κατω το ιδιο πραμα....οταν της απαντησα......δεν μου ξαναμιλησε:worry:......επειδη ηταν φίλη του ξαδερφου μου εμαθα πως δεν της είχε απαντησει ποτε κανείς και όταν τησ απαντησα δεν ηξερε τι να μου πει και με θεωρησε psycho :redface:

Συμπερασμα δεν λογοκρίνουμε και δεν ρωταμε η δεν απανταμε οταν δεν ειμαστε ετοιμοι να αντιμετωπισουμε την αληθεια.....
Ελπιζω να σας καλυψα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
εμαθα πως δεν της είχε απαντησει ποτε κανείς και όταν τησ απαντησα δεν ηξερε τι να μου πει και με θεωρησε psycho
lol, αυτή που ρώτησε δηλαδή τι πιστεύει για τον εαυτό της, αφού πιστεύει αυτό για εσένα που απάντησες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Μαλλον οτι δεν ειναι σαν και μενα :P
τι να πω.......παντως κουφαθηκα οταν το εμαθα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
ακουσα απο ενα παιδι..οτι ενω η κοπελα του <<ασχολιοταν>>
με τον μητσο του..τον εκανε με γρηγορες (και με δυναμη) κινησεις με αποτελεσμα να τρεξει αιμα και να σκιστει το πετσακι..γινετε κατι τετοιο η παραμυθια πουλουσε?

επισης δειτε εδω,για παραπανω πληροφοριες στο συγκεκριμενο θεμα!!

https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?p=59687#post59687

θενξ προκαταβολικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,837 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kostakiss:
ακουσα απο ενα παιδι..οτι ενω η κοπελα του <<ασχολιοταν>>
με τον μητσο του..τον εκανε με γρηγορες (και με δυναμη) κινησεις με αποτελεσμα να τρεξει αιμα και να σκιστει το πετσακι..γινετε κατι τετοιο η παραμυθια πουλουσε?

επισης δειτε εδω,για παραπανω πληροφοριες στο συγκεκριμενο θεμα!!

https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?p=59687#post59687

θενξ προκαταβολικα!
Γίνεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top