Αυνανισμός

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Τι εννοείς χωρίς καθόλου εκσπερμάτωση? Δηλαδή υπάρχει λίγο εκσπερμάτωση και πολύ?:P

εξαρτάται...:D:D:D :laugh:

δεν υπάρχουν άτομα που αυνανίζονται και δεν κορυφώνουν; ε; :D :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gns

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
βασικα οταν λεω χωρις εκσπερματωση,εννοω οτι η ολη πραξη γινεται για να φτασεις στη κορυφωση της ηδονης:clapup:, που ονομαζεται εκσπερματωση.για αυτο η εκσπερματωση γινεται ολη εκει,οχι σιγα σιγα ή καπου λιγο καπου πολυ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JunKa

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Κανεις λαθος.Μην συνχεεται τους ορους εκσπερματωση και οργασμος, η εκσπερματωση μπορει να ερθει χωρις οργασμο ειτε τεχνικα, ονειρωξη, ειτε συνειδητα/ασυνειδητα.Ο οργασμος απαιτει εκσπερματωση και επιτυχανεται κατα τη διαρκεια αυτης για ευνοητους λογους.Τελος, το γιατι καποιος/α δεν φτανει σε οργασμο ειναι αιτιο παραγοντων ειτε ψυχολογικοι ειτε σωματικοι που παραπεμπουν και σε αλλα προβληματα εκτος απο το σεξουαλικο εννοειται.Αυτα ενημερωτικα, δεν παει να πει δηλαδη οτι επειδη ενας εφηβος δεν φτανει σε οργασμο εχει προβλημα ετσι; Η εφηβεια και ο αυνανισμος ειναι η αρχη του σεξουαλικου οριζοντα.
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny1036

Νεοφερμένος

Η Πέννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγω απλα δν γνωριζω τη χρηση των κολπικων υγρων.τωρα αν αυτα θεωρουνται οπως η εξπερματωση!τι να πω..ας οποιος ξερει!


τα κολπικα υγρα καθαριζουν τον κολπο και λειτουργουν ως λιπαντικο για πιο ευκολη διεισδηση.. η γυναικεια εκσπερματωση ειναι κατι το τελειως διαφορετικο. κατα την διαρκεια της σεξουαλικης επαφης η γυναικα μαζευει ενα διαφανες υγρο στην ουροδοχο κυστη, και με τις καταλληλες κινησεις στο σημειο G απελευθερωνει αυτο το υγρο απο την ουρηθρα με μεγαλη πιεση . δεν εχει καμια σχεση με τα ουρα. μαλιστα λεγεται οτι εχει γλυκεια γευση και οτι ειναι τοσο δυνατος ο οργασμος με εκσπερματωση για μια γυναικα που μετα μπορει να την πιασει τρεμουλο κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
τα κολπικα υγρα καθαριζουν τον κολπο και λειτουργουν ως λιπαντικο για πιο ευκολη διεισδηση.. η γυναικεια εκσπερματωση ειναι κατι το τελειως διαφορετικο. κατα την διαρκεια της σεξουαλικης επαφης η γυναικα μαζευει ενα διαφανες υγρο στην ουροδοχο κυστη, και με τις καταλληλες κινησεις στο σημειο G απελευθερωνει αυτο το υγρο απο την ουρηθρα με μεγαλη πιεση . δεν εχει καμια σχεση με τα ουρα. μαλιστα λεγεται οτι εχει γλυκεια γευση και οτι ειναι τοσο δυνατος ο οργασμος με εκσπερματωση για μια γυναικα που μετα μπορει να την πιασει τρεμουλο κτλ.



penny πολύ σωστή και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες,γιατί ειναι πράγματι δύσκολο να βρεις κοπέλα που να μιλά ,έτσι εύκολα για τέτοια θέματα :)

πάντως άσχετο, η γυναικία εκσπερμάτωση αναφέρεται σαν squirting στα αγγλικά,ελληνική ωρολογία υπάρχει?(μονολεκτικά)

επίσης αναφορικά με το σημειο G ,είναι μυθος τελικά ή υπάρχει,ο οργασμος σε αυτό το σημείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
penny πολύ σωστή και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες,γιατί ειναι πράγματι δύσκολο να βρεις κοπέλα που να μιλά ,έτσι εύκολα για τέτοια θέματα :)

πάντως άσχετο, η γυναικία εκσπερμάτωση αναφέρεται σαν squirting στα αγγλικά,ελληνική ωρολογία υπάρχει?(μονολεκτικά)

επίσης αναφορικά με το σημειο G ,είναι μυθος τελικά ή υπάρχει,ο οργασμος σε αυτό το σημείο?

Ναι υπάρχει... Ελπίζω να μην σε τρόμαξα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
το σημειο G υπαρχει και ειναι ενα σημειο (βασικα λιγο μεγαλυτερο απο σημειο) 11cm απο την αρχη του κολπου και 8 απο την κορυφη αν θυμαμαι καλα :hmm: και οταν ερεθιστει κατα τη σεξουαλικη δραστηριοτητα προσδιδει μεγαλυτερη ευχαριστηση, εντονοτερο οργασμο...κατι πρεπει να παιζει με το νευρικο συστημα τωρα :hmm: βασικα υπαρχει και το σημειο Α λιγο πιο στην αρχη και το U, λιγο πιο πανω τα οποια δινουν ακομα μεγαλυτερη ευχαριστηση και μπορουν να ερεθιστουν και με σεξ απο μπροστα ενω το G μονο απο πισω. ειναι δυσκολο να ερεθιστουν, να τα πετυχεις και μαλιστα το Α ειναι το δυσκολοτερο να το βρεις...τα αλλα παλι ειναι πολυ δυσκολο αλλα οχι και τοσο. με τη σειρα ποια προσφερουν μεγαλυτερη ευχαριστηση A>U>G....οποτε μη θεωρειτε το G και τοσο σπουδαιο, απλα σε σχεση με τα αλλα το βρισκεις ευκολοτερα, αφου ειναι πιθανον τα αλλα δυο να μην ερεθιστουν ΠΟΤΕ. ο πατρες μου ειναι ουρολογος χειρουργος και απο βιβλια που εχουμε στο σπιτι ειχα διαβασει πολλα...αυτα ηταν οτι θυμομουν συνοπτικα.

οσο για τον αυνανισμο, ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο για να διατειρειται το σπερμα "φρεσκο", αλλωστε ειναι απαραιτητο ο προστατης να αδιαζει απο το σπερματικο υγρο για την υγεια του. φανταστειτε τον προστατη σαν σφουγγαρι με πορους σπερματικου υγρου οι οποιοι ειναι απαραιτητο να αδιασουν. φυσιολογικο για να μην πω απαραιτητο λοιπον. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ο αυνανισμος παρατηρειται και σε νεογεννητα, οπως και οργασμος. α, και τα σημεια A, U, G ειναι το αρχικο των ονοματων των σεξολογων που τα ανακαλυψαν, το G το ανακαλυψε αμερικανα, γυναικα σεξολογος της καλιφορνεια....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papallona

Νεοφερμένος

Η papallona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ πάλι δε θέλω να το παίξω ξερόλας, αλλά τα περισσότερα που διάβασα εδώ μέσα, (τουλάχιστον όσα διάβασα), τα ήξερα. Και είμαι 100% σίγουρη ότι οι περισσότεροι πριν γράψουν αυτά τα κατά παραγγελίαν άρθρα όπου μας επιδεικνύουν τις γνώσεις τους, έκαναν μια βόλτα από το Google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Εγώ πάλι δε θέλω να το παίξω ξερόλας, αλλά τα περισσότερα που διάβασα εδώ μέσα, (τουλάχιστον όσα διάβασα), τα ήξερα. Και είμαι 100% σίγουρη ότι οι περισσότεροι πριν γράψουν αυτά τα κατά παραγγελίαν άρθρα όπου μας επιδεικνύουν τις γνώσεις τους, έκαναν μια βόλτα από το Google.

Δεν νομίζω να γίνεται επίδειξη γνώσεων...
Τι εννοείς, όταν λες " κατα παραγγελίαν άρθρα" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papallona

Νεοφερμένος

Η papallona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ίσως όχι όλοι, αλλά οι περισσότεροι επιδεικνύονται.
Άρθρα χαρακτηρίζω τα όσα γράφουν, λόγω του επιτηδευμένου τους ύφους, ενώ είναι κατά παραγγελίαν γιατί πιο πριν κάποιος του ρώτησε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ίσως όχι όλοι, αλλά οι περισσότεροι επιδεικνύονται.
Άρθρα χαρακτηρίζω τα όσα γράφουν, λόγω του επιτηδευμένου τους ύφους, ενώ είναι κατά παραγγελίαν γιατί πιο πριν κάποιος του ρώτησε κάτι.

Και κακό είναι που κάποιος ρωτάει, και ο άλλος του απαντάει; Υπάρχουν πράγματα που εσύ και ο χ, ψ ξέρουν, αλλά υπάρχουν άλλοι τόσοι που δεν γνωρίζουν κάποια πράγματα και εδώ ενημερώνονται. Το πώς και απο πού τα' χει μάθει δε παίζει κανένα ρολο. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papallona

Νεοφερμένος

Η papallona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Φυσικά και δεν είναι κακό. Άλλωστε, ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει.
Καλά κάνουν όσοι απαντούν, απλά δεν μπορώ να μην σχολιάσω τον τρόπο που τα λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny1036

Νεοφερμένος

Η Πέννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
penny πολύ σωστή και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες,γιατί ειναι πράγματι δύσκολο να βρεις κοπέλα που να μιλά ,έτσι εύκολα για τέτοια θέματα :)

πάντως άσχετο, η γυναικία εκσπερμάτωση αναφέρεται σαν squirting στα αγγλικά,ελληνική ωρολογία υπάρχει?(μονολεκτικά)

επίσης αναφορικά με το σημειο G ,είναι μυθος τελικά ή υπάρχει,ο οργασμος σε αυτό το σημείο?

ευχαριστω πολυ! το χω ψαξει αρκετα το συγκεκριμενο θεμα και απ ο,τι ξερω δεν υπαρχει ελληνικη λεξη πιο... καθημερινη..:/:

δεν ειναι μυθος, απλως πολλοι αντρες δεν εχουν πολυασχοληθει να μαθουν πως να το διεγειρουν, οποτε λενε πως δεν υπαρχει το σημειο g για να την βγαλουν καθαρη..:whistle:

πω ενταξει τωρα νιωθω πολυ προφεσορας..:P

αυταααααααα........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Υπάρχει σημείο G και μάλιστα κάποιες γυναίκες (με λεφτά) κάνουν πλαστική για να το διογκώσουν ώστε να ερεθίζεται πιο εύκολα. Δεν είναι μόνιμο βέβαια, σε 5-6 μήνες ξεφουσκώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny1036

Νεοφερμένος

Η Πέννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Υπάρχει σημείο G και μάλιστα κάποιες γυναίκες (με λεφτά) κάνουν πλαστική για να το διογκώσουν ώστε να ερεθίζεται πιο εύκολα. Δεν είναι μόνιμο βέβαια, σε 5-6 μήνες ξεφουσκώνει.


ειχα παρακολουθησει μια αμερικανικη εκπομπη με κατι πλαστικους χειρουργους και νομιζω οτι κανουν ενεση στον κολπο και ετσι επιτυγχανεται η διογκωση.. τωρα λεπτομεριες δεν ξερω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα... θέλω να αυνανιστώ αλλά κάθε φορά που πάω λέω οχι δεν πρέπει είναι μα...ία και τελικά δεν κάνω.... αλλά θέλω.. και όταν το κάνω μετά λέω δεν έπρεπε και τέτοια... τι πρέπει να κάνω;
Παρε μια τσοντα (ιντερνετ εχεις) και φροντισε να λειπουν οι γονεις σου.Διωξε απο το μυαλο οτιδηποτε εχεις.Προσπαθησε να συγκεντρωθεις στο βιντεο που βλεπεις.Ε προσπαθησε ομως,μην τα περιμενεις ολα ετοιμα.Και αφου το κανεις αυτο ταυτοχρονα αρχισε να αυνανιζεσε.Να μην τα παρατησεις ομως με το παραμικρο.

Καλα ζητημα ειναι αν το διαβασεις αφου εχουν περασει χρονια απο τοτε που το εγραψες :P:D

Υ.Σ.Στο θεμα μου τωρα.Οταν ημουν 14-15 ακουγα τους συμμαθητες να λενε οτι αυνανιζονται 3-4 φορες την ημερα.Εγω ποτε δεν εχω πιασει αυτα τα νουμερα.Και εγω σταθερα καθε μερα (τοτε) αλλα οχι τοσο πολυ.Να ανυσηχισω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παρε μια τσοντα (ιντερνετ εχεις) και φροντισε να λειπουν οι γονεις σου.Διωξε απο το μυαλο οτιδηποτε εχεις.Προσπαθησε να συγκεντρωθεις στο βιντεο που βλεπεις.Ε προσπαθησε ομως,μην τα περιμενεις ολα ετοιμα.Και αφου το κανεις αυτο ταυτοχρονα αρχισε να αυνανιζεσε.Να μην τα παρατησεις ομως με το παραμικρο.

Καλα ζητημα ειναι αν το διαβασεις αφου εχουν περασει χρονια απο τοτε που το εγραψες :P:D

Υ.Σ.Στο θεμα μου τωρα.Οταν ημουν 14-15 ακουγα τους συμμαθητες να λενε οτι αυνανιζονται 3-4 φορες την ημερα.Εγω ποτε δεν εχω πιασει αυτα τα νουμερα.Και εγω σταθερα καθε μερα (τοτε) αλλα οχι τοσο πολυ.Να ανυσηχισω?
οχι βρε,σιγα ο καθενας το κανει για οσο θελει!το ιδιο το σωμα σου θα σου πει ποσες φορες ειναι αναγκαιο να αυνανιζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
ο αυνανισμος παρατηρειται και σε νεογεννητα, οπως και οργασμος.

Κι όχι μόνο στα νεογέννητα. Ακόμη και στην ενδομήτριο ζωή αυνανιζόμαστε. Nice, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
στην ενδομήτριο ζωή τα θηλυκά πώς; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top