Αυνανισμός

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
να θυμασαι ομως οτι ειναι αμαρτια...
Ποιός σ' έστειλε να μας το θυμήσεις, η εκκλησία; Δεν καταλαβαίνω τι αμαρτία διαπράττεις με το να εξερευνείς το σώμα σου.
ok, απλα υπαρχουν και περιπτωσαρες:P
Οι περιπτωσάρες να πάνε να χτυπήσουν το κεφάλι τους στον τοίχο μπας κι ακουστει τίποτα μέσα :bye:

Μαζί σας και στην κόλαση.:P
+1. Πάντα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
να θυμασαι ομως οτι ειναι αμαρτια...

Μέχρι στιγμής 3 bots από την εκκλησία της Ελλάδος.


Αν ήταν αμαρτία... θα καιγόταν το 96% του ανδρικού πληθυσμού στην κόλαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εμ, το 100% θέλεις να πεις:P

ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
εμ, το 100% θέλεις να πεις:P

ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ
Έλα, δεν είναι σωστό να τους το κολλάμε αυτό. Κι οι γυναίκες το κάνουν, όχι μόνο οι άντρες. Απλά είναι μικρότερο το ποσοστό και δεν το συζητάνε τόσο άνετα. Πάντως δεν καταλαβαίνω, κάποιοι έχουν υιοθετήσει την ιδεά ότι είναι μαγκιά και δηλώνει ότι είσαι άντρας. Που το είδατε αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δε δηλώνει ανδρισμό. Δηλώνει σεξουαλική ικανότητα και όχι ανικανότητα στο μέλλον. Ο μιβ παλιά είχε παραθέσει πηγή, αξιόπιστη, σύμφωνα με την οποία, το 95 - 96 % των εφήβων ανδρών αυνανίζεται. Το υπόλοιπο 4-5% θα αποδειχθεί στο μέλλον σεξουαλικά ανίκανο.

Κοινώς, δε θα 'χει Κα&*ε$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Δε δηλώνει ανδρισμό. Δηλώνει σεξουαλική ικανότητα και όχι ανικανότητα στο μέλλον. Ο μιβ παλιά είχε παραθέσει πηγή, αξιόπιστη, σύμφωνα με την οποία, το 95 - 96 % των εφήβων ανδρών αυνανίζεται. Το υπόλοιπο 4-5% θα αποδειχθεί στο μέλλον σεξουαλικά ανίκανο.

Κοινώς, δε θα 'χει Κα&*ε$

Το ποσοστό ανικανότητας σε ηλικίες 40+ αυξάνεται κατακόρυφα.Μακάρι να ταν μόνο 4-5% :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Το ποσοστό ανικανότητας σε ηλικίες 40+ αυξάνεται κατακόρυφα.Μακάρι να ταν μόνο 4-5% :p
Για εφήβους μίλησε. :P
Ντάξει ρε Γιώργο, οκ, είσαι σεξουαλικά ικανός, το πιάσαμε το νόημα, απλά να, λίγη σεμνότητα δεν βλάπτει, καταλαβαίνεις τι εννοώ, δεν νομίζω να ενδιαφέρει όλο το φορουμ πότε άρχισες την συνήθεια, που αυνανίζεσαι, πόση ώρα και γιατί. Θεωρείται προσωπικό του καθενός αν το κάνει, δεν το βρίσκω και τόσο "νορμαλ" να διαδηλώνεις εδώ μέσα ένα θέμα που χαρακτηρίζεται ταμπου. Γνώμη μου, έτσι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Μια είναι η λύση για να είστε αμαρτωλοί και μετά τα 40, βαϊάγκρα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Για εφήβους μίλησε. :P
Ντάξει ρε Γιώργο, οκ, είσαι σεξουαλικά ικανός, το πιάσαμε το νόημα, απλά να, λίγη σεμνότητα δεν βλάπτει, καταλαβαίνεις τι εννοώ, δεν νομίζω να ενδιαφέρει όλο το φορουμ πότε άρχισες την συνήθεια, που αυνανίζεσαι, πόση ώρα και γιατί. Θεωρείται προσωπικό του καθενός αν το κάνει, δεν το βρίσκω και τόσο "νορμαλ" να διαδηλώνεις εδώ μέσα ένα θέμα που χαρακτηρίζεται ταμπου. Γνώμη μου, έτσι ;)

Σου έχω πει ιν ρίαλ λάιφ κάτι, για θυμήσου το ;)

(μην απαντήσεις εδώ)



Μιχάλη και μπάμπη, η σύγχρονη ιατρική έχει κάνει άλματα σε αυτά τα θέματα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ,απλά βλέπω τόσο ενδιαφέρον πια..Λες και είσαι ο μοναδικός στον κόσμο :p
Κι εμείς αυνανιστήκαμε αλλά δεν το κάναμε θέμα :p
Είσαι ένας από τους πολλούς,το αν θα είσαι σεξουαλικά ικανός σαν έφηβος,δεν μου λέει κάτι.Να σε δω αργότερα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πίστευα πως κατάλαβες πως, ό,τι έλεγα το έλεγα για χαβαλέ και με καθόλου σοβαρή διάθεση. :p

Το γνωρίζω ότι αυνανιζόμενος σεξουαλικά ικανός στο μέλλον, απλά επισημαίνω ότι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων υπάρχει ισότητα μεταξύ των δύο και όχι ανισότητα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Δεν πιάστηκα από το τελευταίο post σου,μια γενική παρατήρηση έκανα,δεν βλέπω κανέναν άλλον να συμμετέχει με τόσο πάθος σε αυτό το τόπικ όσο εσύ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Είπαμε ρε μερακλήδες, χαβαλές και ψάρεμμα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrPat

Νεοφερμένος

Ο ChrPat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αν και νταξει δεν ειναι πολυ (δυο τρεις φορες την εβδομαδα),εγω φοβαμαι το αλλο?Μην καποια στιγμη,τελειωσει το αποθεμα...Αν και δοξα σοι ο θεος,οποτε γινεται,βγαζει να φαν και οι κοτες :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Αν και νταξει δεν ειναι πολυ (δυο τρεις φορες την εβδομαδα),εγω φοβαμαι το αλλο?Μην καποια στιγμη,τελειωσει το αποθεμα...Αν και δοξα σοι ο θεος,οποτε γινεται,βγαζει να φαν και οι κοτες :lol:
οντως υπαρχει πιθανοτητα να τελειωσει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για κάτι τέτοια πρέπει να μπει το κωλομάθημα της Σεξουαλικής Αγωγής, έλεος.
Όπως το αίμα, ο ιδρώτας, τα σάλια, τα ούρα και ΚΑΘΕ άλλο μέρος του ανθρώπινου σώματος τείνει να αναγεννάται και ν'αποκαθίσταται, έτσι και το σπέρμα.
Ναι, 5 λεπτά μετά τον αυνανισμό ή το σεξ δεν υπάρχει ούτε για δείγμα απόθεμα. Δεν χρειάζεται, όμως, πάνω από 30 ώρες για να επανέλθει στα φυσιολογικά επίπεδα. Φυσικά αν σκοπεύεις ν'αφήσεις μια γυναίκα έγκυο, δεν θα τον παίξεις 8 φορές την προηγούμενη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ρε παιδια πραγματικα ελεος. Ακομη κι εγω που δεν εχω πουλι τα ξερω αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Οι δύο τελευταίες απαντήσεις με ξεράνανε στα γέλια :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Εκπλήσομαι με την άγνοιά σας. Ξέρετε πως υπάρχουν παιδιά που πιστεύουν ακόμη στον Θεό? Κατακρίνοντας τις απόψεις της θρησκείας της οποίας ακολουθούν τα κάνετε να νιώθουν άσχημα και συνεπώς είναι σα να τους προσυλητίζετε στην αθεΐα. Θα πρέπει να μάθετε να είστε πιο ανεκτικοί.
Φιλικά το λέω πάντα, γιατί σε κανέναν δεν αρέσει να κοροϊδεύουμε τα πιστεύω του.

Το σεξ αμαρτία? Εγώ ήξερα πως είναι ευλογία την τελευταία φορά που το κοίταξα. Ναι, πριν τον γάμο είναι αμαρτία, μες τον γάμο είναι ευλογία.
Επίσης, ο αυνανισμός σε οδηγεί στον υλιστικό τρόπο ζωής. Ναι, να εξερευνείς το σώμα σου, ό,τι θες κάνε. Αλλά να το επιβάλλεις ή να το παρουσιάζεις ως κάτι φυσιολογικό, επειδή μέσα σου το απεχθάνεσαι, λέγεται προσυλητισμός. Και φόβος.
Βλέπεις, αν λες παντού πως ο αυνανισμός δεν είναι κακός και σε πιστέψουν κι άλλοι, τότε δεν θα σε ενοχλεί που θα το κάνεις. Χμ, ανασφάλειες...

Thank you, ladies.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πολλοί πιστεύουμε στο Θεό, αλλά ο σκοταδισμός του παπαδαριού δεν έχει καμία σχέση ούτε με τη θρησκεία, ούτε με το Θεό. Μου λες ότι είμαι άθεος επειδή αυνανίζομαι; Έλεος, όμως...
Μετά το γάμο είναι ευλογία ενώ πριν αμαρτία; Να σου θυμήσω, τότε, ότι εδώ και 50-60 χρόνια οι άνθρωποι δεν παντρεύονται στα 17 τους ώστε ο μόνος άνθρωπος με τον οποίον θα κάνουν σεξ εντελώς αναπόφευκτα να είναι ο σύζυγος.
Επίσης, προσωπικά δεν σιχαίνομαι τον αυνανισμό και μπορώ να σου πω, επιπλέον, ότι δεν έχω καμία σχέση με αθεία. Το πόσο θρήσκος είμαι το καθορίζω εγώ και δεν έχω ανάγκη κανένα εξωτερικό στάνταρντ.
Φίλε μου, όταν κάποιος είναι τόσο προβληματικός ώστε να καταπιέζει τη φύση του, είναι καλύτερα να τον κάνεις να νιώθει άσχημα για να σταματήσει, κάποια στιγμή, τις βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top