Αυνανισμός

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Κι αν η μάζα είναι ενάντια, τότε αυτός που το κάνει είναι ο μάγκας; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
:!::!::!::!::!::!::!::

Διατριβή λέει ο κόσμος :P

πες το κι ετσι,τι να λεμε τωρα:D
-----------------------------------------
εγω φιλε δεν θα το πω ανικανοτητα θα το πω μαγκια δηλαδη να εισαι ικανος και να μην το κανεις. πεσ με οπισθδρομικο πες με παιδι της εκκλησιας αλλα μην με πεις gay
οποιος δεν ειναι στην μαζα ειναι μαγκας!

πρωτα απ' ολα παρε πισω τη λεξη μαζα γιατι μας βριζεις ετσι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
σηνυθως φιλε μου η μαζα κανει το ευκολο αυτο που θα πουλησει και οχι το πραγματικα δυσκολο.εγω πιστευω πωσ ειναι σαν το τσιγαρο οταν το αρχρισεις δυσκολα το σταματας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
εγω φιλε δεν θα το πω ανικανοτητα θα το πω μαγκια δηλαδη να εισαι ικανος και να μην το κανεις. πεσ με οπισθδρομικο πες με παιδι της εκκλησιας αλλα μην με πεις gay
οποιος δεν ειναι στην μαζα ειναι μαγκας!

θεμα υγειας ειναι οχι μαζας, ελεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εγω φιλε δεν θα το πω ανικανοτητα θα το πω μαγκια δηλαδη να εισαι ικανος και να μην το κανεις. πεσ με οπισθδρομικο πες με παιδι της εκκλησιας αλλα μην με πεις gay
οποιος δεν ειναι στην μαζα ειναι μαγκας!

:!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:
Τίθεται θέμα μάζας ή αυτοσυγκράτησης όταν πρόκειται για κάτι ''κακό''... Μην τρελαθούμε τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
θεμα υγειας ειναι οχι μαζας, ελεος.
γεαπ , το ειπε ο πατερας της σεξολογιας αλλωστε.
Δεν εισαι μαγκας kosta με το μην κανεις αυτο που κανουν οι αλλοι μονο και μονο για να μην το κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
παιδια ενταξει μην το παμε και στο αλλο ακρο . δλδ μην κατακρινουμε τον αυνανισμο. πολλοι εφηβοι και κυριως τα αγορια ανακαλυπτουν τις σεξουαλικες τους ορμες μαυτο τον τροπο . ομως θελει μεγαλη προσοχη γιατι εχω φιλο μου που του εχει γινει εμμονη και ενω εχει σεξουαλικες σχεσεις συνεχιζει να αυνανιζεται ....ακομα και μεσα στην ταξη.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
παιδια ενταξει μην το παμε και στο αλλο ακρο . δλδ μην κατακρινουμε τον αυνανισμο. πολλοι εφηβοι και κυριως τα αγορια ανακαλυπτουν τις σεξουαλικες τους ορμες μαυτο τον τροπο . ομως θελει μεγαλη προσοχη γιατι εχω φιλο μου που του εχει γινει εμμονη και ενω εχει σεξουαλικες σχεσεις συνεχιζει να αυνανιζεται ....ακομα και μεσα στην ταξη.......
και ομως μονο θετικες συνεπειες υπαρχουν για την υγεια του , οσο για την κοινωνικη του ζωη μπορει να επιρεαστει αρνητικα :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
εγω φιλε δεν θα το πω ανικανοτητα θα το πω μαγκια δηλαδη να εισαι ικανος και να μην το κανεις. πεσ με οπισθδρομικο πες με παιδι της εκκλησιας αλλα μην με πεις gay
οποιος δεν ειναι στην μαζα ειναι μαγκας!

Χμμ, μάλλον εσύ είσαι αυτός που θέλει να ξεχωρίσει και να φανεί μάγκας. Καταλαβαίνεις νομίζω πως πολλοί είναι αυτοί που δεν αυνανίζονται. Δε βγαίνουν όμως να το ανακοινώσουν, όπως εσύ, και να κατηγορήσουν τους άλλους που το κάνουν.

Μαγκιά είναι η επιλογή φίλε μου και η δύναμη να την υποστηρίξεις, είτε είσαι με τους μεν είτε με τους δε. Καλό σου βράδυ :bye:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

punkpanther

Νεοφερμένος

Η punkpanther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Υγιής έκφραση ενός υγιούς εφήβου και όχι μόνο.Κάποτε βρέθηκε στα χέρια μου ένα κείμενο των αρχών του 20ου αιώνα, ενός γιατρού ο οποίος έγραφε μεταξύ άλλων πως ο αυνανισμός μπορεί προκαλεί "ισχυράν βλάβην εις τους νεφρούς"!Βέβαια η καθηγήτρια μας μας το είχε φέρει για να γελάσουμε.Αν ήταν έτσι ο περισσότερος πληθυσμός του πλανήτη συμπεριλαμβανομένων και πολλών τετράποδων φίλων μας θα χρειαζόταν μεταμόσχευση νεφρών.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ακριβως επειδη υπηρχανε αυτα τα εγκληματικα ελλειπη προπαγανδιστικα βιβλια τεθηκε σε κινηση η επιστημη της σεξολογιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Charalabos

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος(Xάρης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να παρεξηγήσω ή να παρεξηγηθώ έχεις παει να μιλήσεις με κάποιον ειδικό?Εμέις μόνο να σε καταλαβαίνουμε μπορούμε μετά πάει αλλου το όλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Χμμ, μάλλον εσύ είσαι αυτός που θέλει να ξεχωρίσει και να φανεί μάγκας. Καταλαβαίνεις νομίζω πως πολλοί είναι αυτοί που δεν αυνανίζονται. Δε βγαίνουν όμως να το ανακοινώσουν, όπως εσύ, και να κατηγορήσουν τους άλλους που το κάνουν.

Μαγκιά είναι η επιλογή φίλε μου και η δύναμη να την υποστηρίξεις, είτε είσαι με τους μεν είτε με τους δε. Καλό σου βράδυ :bye:.

φιλε shadowfax οταν ειπα μαγκας δεν το εννουσα με αυτον τον τροπο αλλα με την εννοια της αυτοσυγγρατησης που ειναι πραγμα πολυ δυσκολο
και δεν θελω να ξεχωρισω . αν το ηθελα πραγματικα θα εβγαινα και θα το λεγα σαφως. με την λεξη μαγκια εννοω την δυσκολια αυτη αν με καταλαβαινεισ.συγγνωμη αν πραγματικα φανηκε ετσι ..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
φιλε shadowfax οταν ειπα μαγκας δεν το εννουσα με αυτον τον τροπο αλλα με την εννοια της αυτοσυγγρατησης που ειναι πραγμα πολυ δυσκολο
και δεν θελω να ξεχωρισω . αν το ηθελα πραγματικα θα εβγαινα και θα το λεγα σαφως. με την λεξη μαγκια εννοω την δυσκολια αυτη αν με καταλαβαινεισ.συγγνωμη αν πραγματικα φανηκε ετσι ..........

Όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα, για μένα μάγκας είσαι εφόσον στηρίζεις την επιλογή σου. Μπράβο σου γι' αυτό. Από 'κει και πέρα όμως δεν είναι ανάγκη να κατηγορείς και τους έχοντες διαφορετική άποψη, γιατί κι αυτοί με τη σειρά τους μάγκες είναι, εφόσον επέλεξαν να αυνανίζονται και στηρίζουν την επιλογή τους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα, για μένα μάγκας είσαι εφόσον στηρίζεις την επιλογή σου. Μπράβο σου γι' αυτό. Από 'κει και πέρα όμως δεν είναι ανάγκη να κατηγορείς και τους έχοντες διαφορετική άποψη, γιατί κι αυτοί με τη σειρά τους μάγκες είναι, εφόσον επέλεξαν να αυνανίζονται και στηρίζουν την επιλογή τους. :)

δεν κατηγορω και δεν κρινω κανεναν απο την φυση του ο ανθρωπος εχεει αυτες τισ ορμες τι να κανουμε? ο καθε ανθρωπος ειναι ελυθερος να κανει ο,τι θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
δεν κατηγορω και δεν κρινω κανεναν απο την φυση του ο ανθρωπος εχεει αυτες τισ ορμες τι να κανουμε? ο καθε ανθρωπος ειναι ελυθερος να κανει ο,τι θελει

Ακριβώς εκεί θέλω να καταλήξω. Ο καθένας έχει τις επιλογές του. Το πως θα πράξει είναι καθαρά δικό του θέμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Υπάρχει πάντως μία τεράστια μαγκιά στην αυτοσυγκράτηση, δε μπορώ να πω.
Το να φερόμαστε φυσικά (αυνανισμός, φαΐ, σεξ, εγωϊσμός) είναι εύκολο. Η εγκράτεια είναι μαγκιά και θα είναι. Από τα χρόνια του Σωκράτη εώς και την σύγχρονη ιατρική και ψυχολογία, η εγκράτεια κάνει καλό.

και ομως μονο θετικες συνεπειες υπαρχουν για την υγεια του , οσο για την κοινωνικη του ζωη μπορει να επιρεαστει αρνητικα :lol:
Εννοείται πως στην υπερβολή σου κάνει κακό φυσικά. Εκτός αν θες να κουραστείς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,169 μηνύματα.
ο αυνανισμός θεωρείται ότι κάνει καλό στον οργανισμό, είναι και θεωρείται γνωστό αντιστρες φάρμακο. Το ίδιο και το υγιεινό φαγητό. και το σεξ αυξάνει τη μακροζωία. Αν δεν έχεις και καθόλου εγωισμό είσαι μαζοχιστής.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Υπάρχει πάντως μία τεράστια μαγκιά στην αυτοσυγκράτηση, δε μπορώ να πω.
Το να φερόμαστε φυσικά (αυνανισμός, φαΐ, σεξ, εγωϊσμός) είναι εύκολο. Η εγκράτεια είναι μαγκιά και θα είναι. Από τα χρόνια του Σωκράτη εώς και την σύγχρονη ιατρική και ψυχολογία, η εγκράτεια κάνει καλό.


Εννοείται πως στην υπερβολή σου κάνει κακό φυσικά. Εκτός αν θες να κουραστείς.:P
Το σεξ στην υπερβολη δεν σου δημιουργει προβληματα.
Οταν δεν κανεις οτι κανουν οι αλλοι για να μην το κανεις δεν εισαι μαγκας αλλα μ*λ*κ*ς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Δε δηλώνει ανδρισμό. Δηλώνει σεξουαλική ικανότητα και όχι ανικανότητα στο μέλλον. Ο μιβ παλιά είχε παραθέσει πηγή, αξιόπιστη, σύμφωνα με την οποία, το 95 - 96 % των εφήβων ανδρών αυνανίζεται. Το υπόλοιπο 4-5% θα αποδειχθεί στο μέλλον σεξουαλικά ανίκανο.

Κοινώς, δε θα 'χει Κα&*ε$


Κάτι παρόμοιο επιστημονικά τεκμηριωμένο https://www.focusmag.gr/articles/printable-article.rx?aid=11894
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top