Αυνανισμός

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Συνήθως αυνανίζονται κορίτσια που το έκαναν απο την παιδική κιόλας ήλικια όταν ακόμα εξερευνούσαν το σώμα τους και τους έχει μείνει. Προκειται για το 50% περίπου των κοριτσιών. Επισης ενα ποσοστο ξέκινα στην εφηβία ενω ενα αλλο ποσοστό δεν το κάνουν ή απλα το έκαναν πιο μικρες και σταμάτησαν.
Ετσι μας είπαν τουλάχιστο στο μαθημα σεξουαλικης αγωγης στο γυμνάσιο.

Είναι κάτι πολύ φυσιολογικό αννυ μου και καλα κάνεις και το αντιμετωπίζεις μ αυτο τον τρόπο αντι να ντρέπεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άννυ

Νεοφερμένος

Η Άννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εεετσι ειναι ρρ γαμωτο.........προκαταληψη......:mad:
-----------------------------------------
κανετε μαθημα σεξουαλικης αγωγης στ γυμνασιο?!?!?!?!?!?!!??!?!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
αν σου πω πως το κανουν ακομα και τα 9χρονα παιδια αλλα ,φυσικα, χωρις να γνωριζουν περι τινος προκειται????υποσυνειδητα με λιγα λογια αρχιζει......επισης δε νομιζω πως ειναι απαραιτητη η σεξουαλικη ζωη για να αρχισει καποια κοπελα(η γενικοτερα καποιος...) να αυνανιζεται....κατεβασε αν θελεις ενα βιβλιο ,λεγεται Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ οπου εξηγει πολλα ερωτικα+σεξουαλικα ζητηματα με μια ποιο επιστημονο-ψυχολογικη προσεγγιση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άννυ

Νεοφερμένος

Η Άννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
απ οσο ξερω (απο προσωπικη πειρα κ απο φιλες) δν χρειαζεται απαραιτητα ουτε σε τοσο μεγαλο βαθμο να εχεις ξεκινησει απο πλ μικρη γ ν τ κανεις κ στν εφηβια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ναι αυτο ισχυει....πολλες φορες πολλα κοριτσια (για να μη πω ολα..) προτιμουν αυτον τον τροπο σεξουαλικης ικανοποιησης (admin τοπα ευγενικα...:Ρ) αντι της ....κανονικης ολοκληρωσης με τα αγορια τους για τον λογο οτι περιμενουν ποτε θαναι ετοιμες (γυναικεια ψυχολογια,ποτε δε καταλαβα αυτο το ρητο αλλα anyway...το σεβομαστε!) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άννυ

Νεοφερμένος

Η Άννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ισχυει αυτο π λες οτι προτιμαμε να κανουμε κατι μονες μας....κοιτα σκεψου οτι ειναι το μονο πραγμα π θα αποφασησουμε εμεις ποτε θα χασουμε κ θελουμε να ειναι η καταλληλη στιγμη κ μ τ καταλληλο ατομο....:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Συνήθως αυνανίζονται κορίτσια που το έκαναν απο την παιδική κιόλας ήλικια όταν ακόμα εξερευνούσαν το σώμα τους και τους έχει μείνει. Προκειται για το 50% περίπου των κοριτσιών. Επισης ενα ποσοστο ξέκινα στην εφηβία ενω ενα αλλο ποσοστό δεν το κάνουν ή απλα το έκαναν πιο μικρες και σταμάτησαν.
Ετσι μας είπαν τουλάχιστο στο μαθημα σεξουαλικης αγωγης στο γυμνάσιο.

Είναι κάτι πολύ φυσιολογικό αννυ μου και καλα κάνεις και το αντιμετωπίζεις μ αυτο τον τρόπο αντι να ντρέπεσαι
Εγώ είχα την εντύπωση ότι όλες το έκαναν, όπως τα αγόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Τσου, στα αγορια το ποσοστο είναι 98% και στα κορίτσια κάπου στο 70-80
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ισχυει αυτο π λες οτι προτιμαμε να κανουμε κατι μονες μας....κοιτα σκεψου οτι ειναι το μονο πραγμα π θα αποφασησουμε εμεις ποτε θα χασουμε κ θελουμε να ειναι η καταλληλη στιγμη κ μ τ καταλληλο ατομο....:thanks:
τωρα μαλιστα.... :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άννυ

Νεοφερμένος

Η Άννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ είχα την εντύπωση ότι όλες το έκαναν, όπως τα αγόρια.
κοιτα ολες δν τ κανουν....στ αγορια πιστευω ειναι ισως μεγαλυτερη οχι η πραγματικη αναγκη αλλα η αισθηση τς αναγκης.....δν ειναι τοσο μεγαλο τ ποσοστο τν κοριτσιων οσο τν αγοριων...
-----------------------------------------
χιχιχι anthony:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ισχυει αυτο π λες οτι προτιμαμε να κανουμε κατι μονες μας....κοιτα σκεψου οτι ειναι το μονο πραγμα π θα αποφασησουμε εμεις ποτε θα χασουμε κ θελουμε να ειναι η καταλληλη στιγμη κ μ τ καταλληλο ατομο....:thanks:

:iagree::iagree:
-----------------------------------------
αν σου πω πως το κανουν ακομα και τα 9χρονα παιδια αλλα ,φυσικα, χωρις να γνωριζουν περι τινος προκειται????υποσυνειδητα με λιγα λογια αρχιζει......επισης δε νομιζω πως ειναι απαραιτητη η σεξουαλικη ζωη για να αρχισει καποια κοπελα(η γενικοτερα καποιος...) να αυνανιζεται....κατεβασε αν θελεις ενα βιβλιο ,λεγεται Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ οπου εξηγει πολλα ερωτικα+σεξουαλικα ζητηματα με μια ποιο επιστημονο-ψυχολογικη προσεγγιση:)

το έχεις κατεβάσει? μήπως θα μπορούσες να μου το στείλεις, γιατί δε ξέρω να το κατεβάσω..?? :hehe::eyesup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
το εχω...το θεμα ειναι πως θα στο στειλω..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ronald White

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πρωτον, δεν ειναι το καταλληλο μερος αυτο, γιατι δε θα λαβεις εγκυρες απαντησεις απο ανθρωπους που γνωριζουν. Επειδη μαλλον δεν θες να μιλησεις στους γονεις σου, μπορεις να κοιταξεις καποιο σοβαρο site ψυχολογιας και εφηβιας με θεματα σχετικα... Κατα τη γνωμη μου, δε σε επηρεαζει ουτε σωματικα -μαλιστα κανει καλο- ουτε και διανοητικα -δε βρισκω το λογο γιατι θα μπορουσε... Ειναι της ηλικιας περισσοτερο πιστευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
με το μαλακο μην καψουμε εγκεφαλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
μέσω e-mail :)
να στο στείλω??

στειλε το σε pm .....μην δει το πολυτιμο e-mail μου ο καθε καμενος εδω μεσα.!!!με την καλη εννοια... :D:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
δεν έχω παρακολουθήσει κ πολύ τη συζήτηση,αλλά βρε παιδιά,εγώ ποτέ δεν ένιωσα την ανάγκη να το κάνω...κ δε νομίζω ότι το σνομπάρω κ είμαι του τύπου 'εγω δεν κάνω τέτοια πράγματα'.Απλά δεν ένιωσα την ανάγκη ποτέ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε...στις κοπελες ισως να συμβει κι αυτο. Αλλά στα αγορια δεν ειναι δυνατον καποιος να ΜΗΝ αισθανθει καποτε την αναγκη να το κανει, εκτός πια κι αν εχει σεξουαλικη ζωή απ'το δημοτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
οπως εχει ξαναυποθει,στα αγορια (και λεω αγορια απο τη στιγμη που ο Μ.Ο ηλικιας των αγοριων εδω μεσα ειναι τα 16.....ποσο αντρας θεωρειται ενας στα 16 του χρονια...??) δεν υπαρχει τοσο η ιδια η αναγκη οσο η ΑΙΣΘΗΣΗ της αναγκης για σεξουαλικη δραστηριοτητα.......κατι το οποιο δεν υπαρχει στα κοριτσια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Η αίσθηση της ανάγκης δεν είναι ανάγκη; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top