Αφρικανικά τηλεοπτικά κανάλια

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.
Γεια χαρά Αφρικανόφιλοι του σκεκιού. Τώρα η τηλεόραση και τα κανάλια της Αφρικής είναι δωρεάν χάρη στο ίντερνετ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,109 μηνύματα.
Εγω αδερφέ, τους μαυρους τους αγαπώ και το χω καημό να καταλήξω με μαυρούλα (δεν κάνω πλάκα), αλλά τι να τα κάνουμε τα κανάλια που γαλλικά δεν ξέρω. :bleh:

Παραδοσιακό κενυάτικο χορό και αραλίκι παρέα με μια ομορφούλα, αυτά είναι.:dance3:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.
Υπαρχουν καποια κενυατικα και νιγηριανά κανάλια που είναι αγγλόφωνα. Μπορείς να τα παρακολουθησεις εκείνα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,109 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.
Παρακαλώ. Βέβαια η Νιγηρία που τελευταία υιοθέτησε τα γαλλικά ως δεύτερη εθνική γλώσσα έχει πολλές διαλέκτους και τα αγγλικά η τα γαλλικά τους δεν είναι και τα καλυτερα. Θα λεγα οτι η Νιγηρία είναι η χώρα των πολλών διαλέκτων αλλά έχει πολλά κανάλια αμιγώς αγγλόφωνα.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Παρακαλώ. Βέβαια η Νιγηρία που τελευταία υιοθέτησε τα γαλλικά ως δεύτερη εθνική γλώσσα έχει πολλές διαλέκτους και τα αγγλικά η τα γαλλικά τους δεν είναι και τα καλυτερα. Θα λεγα οτι η Νιγηρία είναι η χώρα των πολλών διαλέκτων αλλά έχει πολλά κανάλια αμιγώς αγγλόφωνα.

Πράγματι, αν μιλήσεις αγγλικά με Νιγηριανό μπορεί να νιώσεις σαν να μιλάς άλλη γλώσσα, ξαφνικά. Επίσης, το ίδιο μου έχει συμβεί και με Καμερουνέζο - ευτυχώς παίζαμε μπάλα, οπότε ήταν λίγες οι λέξεις που ανταλλάσσαμε. :Ρ
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Just μένεις Αφρική ή Ελλάδα; Σε ποια χώρα;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.
Στην Ελλάδα μένω. Κυρίως Κρήτη και Θεσσαλονίκη. Έχω ζησει Μαρόκο και Τυνησία.

Πράγματι, αν μιλήσεις αγγλικά με Νιγηριανό μπορεί να νιώσεις σαν να μιλάς άλλη γλώσσα, ξαφνικά. Επίσης, το ίδιο μου έχει συμβεί και με Καμερουνέζο - ευτυχώς παίζαμε μπάλα, οπότε ήταν λίγες οι λέξεις που ανταλλάσσαμε. :Ρ
Λίγοι Καμερουνεζοι μιλάνε αγγλικά. Αυτοι που κατοικουν κοντά στα σύνορα με την Νιγηρία. Αντίθετα τα γαλλικά τους είναι τέλεια, καλυτερα και απο αυτά των Γάλλων.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,517 μηνύματα.
Εγω αδερφέ, τους μαυρους τους αγαπώ και το χω καημό να καταλήξω με μαυρούλα (δεν κάνω πλάκα), αλλά τι να τα κάνουμε τα κανάλια που γαλλικά δεν ξέρω. :bleh:
Ποτέ δεν είναι αργά για να μάθεις :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.
Δεν υποχρέωσα κανέναν να δει Μεσιέ Τεοντόρ... Δες το αρχικό μήνυμά μου. Πάντως έχει κανάλια διαμάντια. Τύφλα να χουν τα... δυτικά. Έχω πρόσβαση στα HBO και ούτε που τα βλέπω...
Όσοι πιστοί... :shablon_03::)


Όλως παραδόξως βλέπω και ένα ελβετικό κανάλι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,109 μηνύματα.
Ποτέ δεν είναι αργά για να μάθεις :P

Είχα κανει ενα καλοκαίρι Γαλλικά τα βασικά όταν ήμουν 16 αλλά καταλαβαίνεις. Δε με χάλασαν, το χα κι άνετα θα το συνεχίσω.

Αλλά πρώτα θέλω να τελειώσω τα Γερμανικά μου, μα που δε μπορω να βρω καθηγητή/τρια για ιδιαίτερα τωρα με τον κορωνοιο. :/:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.
δε μπορω να βρω καθηγητή/τρια για ιδιαίτερα τωρα με τον κορωνοιο
Γιατί δεν κανεις μεσω ίντερνετ; Σκάιπ, ΖΟΟΜ, Γουεμπεξ. Δε βρίσκεις καθηγητή; Παράξενο...
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,517 μηνύματα.
Είχα κανει ενα καλοκαίρι Γαλλικά τα βασικά όταν ήμουν 16 αλλά καταλαβαίνεις. Δε με χάλασαν, το χα κι άνετα θα το συνεχίσω.

Αλλά πρώτα θέλω να τελειώσω τα Γερμανικά μου, μα που δε μπορω να βρω καθηγητή/τρια για ιδιαίτερα τωρα με τον κορωνοιο.

Είδες τι παθαίνεις για να διαλέγεις λάθος γλώσσες; :P

Υπάρχουν πάρα πολλοί καθηγητές, ψάξε σε αγγελίες ή πάνε σε φροντιστήριο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.
Τελευταία βλέπω ένα κανάλι από το Κογκό. Την μεγαλύτερη γαλλόφωνη χώρα στον κόσμο με πάνω από 110 εκατομμύρια κατοίκους.Regardez en ligne RLPRO En direct gratuitement - Afrique TV - TV En Ligne (afriqueendirect.tv)

Και ένα κανάλι από το διπλανό, μικρότερο Κογκό
Regardez en ligne DRTV INTERNATIONALE En direct gratuitement - Afrique TV - TV En Ligne (afriqueendirect.tv)
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,040 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top