Αύγουστος 2021 - Πυρκαγιές σε όλη τη χώρα

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,602 μηνύματα.
Κατι ειπωθηκε οτι φαινεται καπνος στον Ασπροπυργο,το ειπε πολιτης σε τηλεοπτικο καναλι.
Σαφως και δεν ξερω αν ισχυει,ελπιζω να μην, διοτι καταλαβαινετε και με τετοιον αερα και με τοσες ελαχιστες δυναμεις και διασπαρτες,τι θα γινει με τα διυλιστιρια.
Κατά πάσα πιθανότητα είναι από το μέτωπο στα Άνω Λιόσια.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Ειλικρινα για ολα πρεπει να φταιει η κυβερνηση; Δηλαδη τι περιμενες να γινει με τοσες μερες υψηλων θερμοκρασιων; Να βαλει μπεκακια στα δαση για να μην ξεραινονται οι πευκοβελονες; Να βαλουν ανεμιστηρες και να φυσανε απο την αντιθετη κατευθυνση; Εχεις τοσα μετωπα, τοσο προσωπικο και εξοπλισμο. Ειλικρινα τι περιμενεις να γινει; Να αγορασεις 1000 πυροσβεστικα αεροπλανα εν μια νυκτι; Πρεπει δηλαδη παντα να κατηγορησουμε καποιον για μια φυσικη καταστροφη; Εγω δεν βλεπω καμια ανικανοτητα. Γινατε ολοι ειδικοι και στις φωτιες τωρα. Αφηστε τους ειδικους να κανουν την δουλεια τους. Μεχρι στιγμης μια χαρα τα πανε με τοσα μετωπα και κανουν οτι μπορουν.
Τα ελεγες και στο Μάτι αυτά;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μεχρι στιγμης μια χαρα τα πανε με τοσα μετωπα και κανουν οτι μπορουν.
Ναι πραγματι.Ακομα υπαρχει ακαυτη Ελλαδα. :/:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,381 μηνύματα.
Ρε Φώτη είσαι περιπτωσαρα. Τόσους μήνες τώρα έχεις γινει από μπλε ο, τι χρώμα μπορείς να φανταστείς γιατί σε χάλασε που πρέπει να εμβολιαστείς ενώ φοβάσαι μέχρι και την σκιά σου, κι επειδή οι φίλοι σου δεν θέλουν να κάνουν το εμβόλιο και δεν θα μπορείς να βγαίνεις.
Τώρα, ξαναγύρισες στα ίδια επειδή το είπε η Νελλη.
Την ίδια τραγωδία με το Μάτι ξαναζουμε, παρόλο που ευτυχώς δεν έχουμε νεκρούς.
Ξέφυγα και στο άλλο θέμα, και εδώ. Αλλα τέτοια αναλγησία δεν αντέχεται.
Τι σχεση εχει το εμβολιο με την φωτια?? Ειναι δυο διαφορετικές σφαίρες.

Δεν νομιζω να ειπα ποτε οτι δεν ειμαι ΝΔ. Καθε κυβέρνηση εχει θετικα και αρνητικά. Οφείλω να αναγνωρίσω οτι μεχρι τωρα δεν εχουμε νεκρους. Το αρνητικό ειναι οτι η κυβέρνηση μειωσε το ανθρωπινο διναμικο της πυροσβεστικής, δεν εστειλε πολλες δυνάμεις στα μέτωπα και δεν προστατεψε τις περιουσίες των ανθρώπων
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Ρε Φώτη είσαι περιπτωσαρα. Τόσους μήνες τώρα έχεις γινει από μπλε ο, τι χρώμα μπορείς να φανταστείς γιατί σε χάλασε που πρέπει να εμβολιαστείς ενώ φοβάσαι μέχρι και την σκιά σου, κι επειδή οι φίλοι σου δεν θέλουν να κάνουν το εμβόλιο και δεν θα μπορείς να βγαίνεις.
Τώρα, ξαναγύρισες στα ίδια επειδή το είπε η Νελλη.
Την ίδια τραγωδία με το Μάτι ξαναζουμε, παρόλο που ευτυχώς δεν έχουμε νεκρούς.
Ξέφυγα και στο άλλο θέμα, και εδώ. Αλλα τέτοια αναλγησία δεν αντέχεται.
Οποτε θες σου φτιαχνω το πορτραιτο σου και να ξες ειμαι πολυ καλη.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Παιδιά η φωτιά μάλλον πηγαίνει προς δάσος Χαϊδαρίου :'(
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,381 μηνύματα.
Eσεις αθηνα πως τον παλευετε τον καπνο;
Δεν τον παλεύουμε. Προσωπικά ση.ερα που πηγα super market βγήκα με μάσκα, ενω δεν αναβω πολυ ωρα τον κλιματισμό.


Εχουμα τον πρωτο νεκρο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Σήμερα ξέσπασε πυρκαγιά και στο χωριό μου εδώ. Ευτυχώς όμως ήταν μικρής έκτασης και μετά από 4 ώρες κατάφεραν και την έσβησαν.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΜΕ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΜΥΑΛΟ ΕΝΟΣ ΠΥΡΑΓΟΥ
Αφορμή για αυτό το άρθρο μου είναι η αγάπη και η ανάγκη μου να προστατεύσω το Πυροσβεστικό Σώμα από τις στρατιές άσχετων , ανίδεων , (ερευνητών) του Διαδικτύου , από ανθρώπους με κοντό μυαλό , ιδεοληπτικούς και κομματόσκυλα που δεν έχουν τη γνώση να δουν το φαινόμενο της πυρκαγιάς πέρα από φυσικό αλλά και ως παγκόσμιο φαινόμενο. Δεν έχουν τις βασικές γνώσεις είναι ο ένας λόγος , είτε οι μικροπολιτικοί τους σκοποί και συμφέροντα τους κάνουν να χειραγωγούν την κοινή γνώμη.
Η παραπάνω φωτό είναι από τη NASA και απεικονίζει τι συμβαίνει σήμερα σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ στον πλανήτη από ενεργά μέτωπα πυρκαγιάς .

Η κλιματική κρίση πλεον είναι πιο ορατή από ποτέ.
Την στιγμή που μιλάμε καίγονται οι :Ανατολική Μεσόγειος, η μισή Νότια Αμερική , μικρότερα τμήματα σε ΗΠΑ, Καναδά , Ανατολική Κίνα , Ινδονησία, Ρωσία , Κεντρική και Νότια Αφρική , ο Αραβικός κόλπος , πολλές χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης συμπεριλαμβανομένης της Ελλάδας, της Ρουμανίας , Ιταλίας που έχουν παραδοθεί στις φλόγες.
Μέχρι στιγμής στην Ιταλία έχουν καεί πάνω από 53.000 εκτάρια δάσους, στην Ρωσία 1,3 εκατομμύρια εκταρίων κάηκαν και χιλιάδες κόσμου απομακρύνθηκαν.Επίσης εκατομμύρια στρέμματα σε ΗΠΑ και ΚΑΝΑΔΑ!!
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ;
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ;
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ;
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ;;
ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ;
ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΗΛΙΘΙΕ!!!!

Πάμε τώρα στα δικά μας γιατί η λέξη ΣΥΝΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ είναι μια λέξη άγνωστη σε αυτή τη χώρα!!!!
Λοιπόν ζούμε σε μια χώρα όπου ΕΠΙΣΗΜΑ δεν έχουμε δασικές πόλεις .
ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ όμως έχουμε . Το πρόβλημα είναι ΔΑΣΙΚΟ, ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ και ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ κυρίως .
Οικισμοί και πόλεις μέσα σε κωνοφόρα με τα κλαδιά να αγγίζουν τα μπαλκόνια .
Πήγαμε και εγκατασταθήκαμε άναρχα με ΑΣΤΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ μέσα σε ΔΑΣΙΚΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ όπου μέσα στο διαρκώς μεταβαλλόμενο μεσογειακό περιβάλλον τα δάση αυτά μοιραία ανανεώνονται - αναφλέγονται ανα 50 χρόνια και λιγότερο.
Η κλιματική αλλαγή και η σταδιακή μετατροπή του Μεσογειακού κλίματος σε Τροπικό είναι εμφανέστερη και παρούσα από ποτέ !
Είμαστε μια χώρα με προϊστορία 200 χρόνων ΑΥΘΑΙΡΕΤΗΣ ΔΟΜΗΣΗΣ όπου για να αφαιρεθούν αυτές οι περιουσίες πλέον που φτιάχτηκαν μέσα σε ΔΑΣΙΚΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ θα χρειαστούν χιλιάδες στρεμμάτων απαλλοτριώσεων και 1 εκατομμυρίων αστέγων , ΠΡΑΓΜΑ ΠΑΡΑΛΟΓΟ και αδύνατο !
Φτιάξαμε σπίτια μέσα στην μπαρουταποθήκη των κωνοφόρων δέντρων και βρισκόμαστε στο έλεος των πυρομανών
εμπρηστών, ασυνείδητων πολιτών που ψήνουν , κάνουν θερμές εργασίες , αποψιλώνουν εκτάσεις χωρίς αποκομιδή των προϊόντων αποψίλωσης δημιουργώντας εκρηκτικούς σωρούς καύσιμης ύλης , αφήνοντας τα οικόπεδα τους τα ίδια απεριποίητα , αφήνοντας το πεύκο να ακουμπάει τη στέγη τους , αφήνοντας τους εαυτούς τους ανεκπαίδευτους και χωρίς ούτε τα στοιχειώδη μέτρα πυροπροστασίας ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.

Μιλάτε για καθαρισμό δασών , ξέρετε γιατί κονδύλια κάθε χρόνο μιλάμε;
ΣΥΝΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ λοιπόν κύριες και κύριοι γιατί αν θες εξοχικό μέσα στο δάσος θα πρέπει να αποδεχτείς και τους κινδύνους .
Μπήκαμε μέσα στα δάση έχοντας το θράσος και την αλαζονεία να θέλουμε όταν αυτά βλάπτονται εμείς να μην έχουμε καμμία απολύτως συνέπεια!!!
Ναι το Σώμα έχει ελλείψεις, ναι το Σώμα έχει γηρασμένο και ελλιπή εξοπλισμό , ναι είμαστε αδικημένοι και κακοπληρωμένοι , είμαστε και ρομαντικοί όμως πολύ κάποιοι να αγαπάμε αυτόν τον τόπο και να λεμε αλήθειες που ενοχλούν ώστε να κόβουμε την όρεξη των ιντερνετικών πανεπιστημόνων να σπιλώνουν τις υπεράνθρωπες προσπάθειες του Πυροσβεστικού Σωματος με τα λιβελογραφήματα τους.

ΔΕΝ ΣΒΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΛΕΕΙ ΜΕ ΔΥΟ ΜΠΟΦΩΡ…… Πάμε και σε αυτό : Γνωρίζετε μήπως ή έχετε ακούσει κάπου για το ΕΙΔΙΚΟ ΜΙΚΡΟΚΛΙΜΑ που δημιουργείται από την ίδια την πυρκαγιά και πόσο αυξάνονται τα μποφόρ και οι στροβιλισμοί του αέρα; ΜΠΑ!!!!
Όποιος θεωρεί εύκολη την κατάσβεση να αφήσει τον κλιματισμό και τα μπάνια , να έρθει μαζι μας και ίσως αλλάξει γνώμη .
Και κάτι ακόμη : ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΣΑΣ ΕΧΩ ΝΕΑ , ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ Η ΦΥΣΗ ΘΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΒΙΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ .
Γι αυτό με πολύ ευγενικό τρόπο και ύστερα από άπειρες ωρες επιφυλακών και κούρασης σας λέω απλά δείτε την αλήθεια ανοίξτε τα μυαλά σας και ΡΑΨΤΕ ΤΟ λιγάκι .
Μας κουράσατε να έχετε άποψη για όλα , μετά την επιδημιολογία , τώρα γίνατε και αναλυτές πυρκαγιών .
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΣΧΕΤΟ ΠΥΡΑΓΟ!

Ιερισσός 05-08-2021
Αναγνωστάκος Ι. Γεώργιος Νικόλαος
Υποδιοικητής ΠΥ Σταγείρων Ακάνθου
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Προσωπικά έχω όλα τα παράθυρα κλειστά,δεν αντέχω καθόλου...
Καλα κανεις και βρεγμενες πετσετες ή βρεγ σεντονια στις χαραμαδες απο τις πορτες για να φιλτραρεται ο καπνπος,το λενε οι οδηγιες ειναι εγκυρο.

Λοιπον...και στο Γυθιο γινεται χαμος,λενε εχει περικυκλωθει και αν χαθει το Γυθειο θα ειναι ενα τεραστιο εγκλημα διοτι ειναι μια πολη πολυ καλα φτιαγμενη για φωτιες,εχει περιμετρικη ζωνη που λειτουργει ως αντιπυρικη για να αντιπαραταχθουν τα πυροσβεστικα απλα ΔΕΝ υπαρχει πυροσβεστικο,οχι επειδη το γυθειο δενε χει,αλλα επειδη ολα ειναι στα γυρω χωρια!Καλουν ωρες τωρα και δεν εμφανιζεται τιποτα!

Στο μεταξυ με πιανει καποιες φορες το στομαχι μου οταν βλεπω νεκρα ζωα ή να φουντωνει ξαφνικα η φλογα και να ειναι διοπλα ανθρωποι και να ουρλιαζουν και να τρεχουν.Ο εφιαλτης μου ειναι η φωτια!:scare2:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,381 μηνύματα.
Καλα κανεις και βρεγμενες πετσετες ή βρεγ σεντονια στις χαραμαδες απο τις πορτες για να φιλτραρεται ο καπνπος,το λενε οι οδηγιες ειναι εγκυρο.

Λοιπον...και στο Γυθιο γινεται χαμος,λενε εχει περικυκλωθει και αν χαθει το Γυθειο θα ειναι ενα τεραστιο εγκλημα διοτι ειναι μια πολη πολυ καλα φτιαγμενη για φωτιες,εχει περιμετρικη ζωνη που λειτουργει ως αντιπυρικη για να αντιπαραταχθουν τα πυροσβεστικα απλα ΔΕΝ υπαρχει πυροσβεστικο,οχι επειδη το γυθειο δενε χει,αλλα επειδη ολα ειναι στα γυρω χωρια!Καλουν ωρες τωρα και δεν εμφανιζεται τιποτα!

Στο μεταξυ με πιανει καποιες φορες το στομαχι μου οταν βλεπω νεκρα ζωα ή να φουντωνει ξαφνικα η φλογα και να ειναι διοπλα ανθρωποι και να ουρλιαζουν και να τρεχουν.Ο εφιαλτης μου ειναι η φωτια!:scare2:
@Πουπουλίνα μολις ειπαν στο Σκαι οτι η φωτια παει προς τα διυλιστήρια.
Εκει που μενεις ειστε καλα??
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Η κλιματική αλλαγή και η σταδιακή μετατροπή του Μεσογειακού κλίματος σε Τροπικό είναι εμφανέστερη και παρούσα από ποτέ !
Απο το παραπανω ποστ.Κια καλα του πυροσβεστη.

Δυο σχολιάκια μόνο.
-Οταν εγω καποια χρονακια πριν σας ελεγα για την κλιματικη αλλαγη,.με βριζατε.:D
-Κλιματικη αλλαγη δεν ειχαμε πριν 3 χρονια;
Τι κάζο εφαγε ο τσιπρας οταν μιλησε για αυτην και ο μητσοτακλας τον εκραξε;
Τωρα;

Λοπον δεν το σωζετε,.αι εμ σορυ!
Ειχε η κυβερνηση 3 χρονια να ακνει μια προετοιμασια.Και ειχε και το τραγικο πααρδειγμα στο Ματι,κατι που δεν το ειχε ο Συριζα ποτε και κυβερνησε για πρωτη φορα.

Η μονη προετοιμασια που εκανε ειναι οτι ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ τις κατεδαφισεις αυθαιρετων και ιδιωτικων μαντρων στο Ματι,οποτε και ΤΩΡΑ στο Ματι προσβαση σε αυτα τα στενα δρομακια δεν υπαρχει στη θαλασσα:whatever:

Και η δευτερη προετοιμασια ηταν οτι ΑΠΕΛΥΣΕ 5000 εποχικους πυροσβεστες. :whatever:

Περαστικα σε ολους μας και η λασπη στα ματια ειναι κακος συμβουλος και εθνικη κατασροφη.

Οποιος νοιαζεται για την πατριδα του προεχει ΑΥΤΗ και ΟΧΙ τα κομματα.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Πουπουλίνα μολις ειπαν στο Σκαι οτι η φωτια παει προς τα διυλιστήρια.
Εκει που μενεις ειστε καλα??
Για την ωρα εχω και τα ποδια μου και τα χερια μου και το κεφαλι μου.:crazy:

Αν γινει εκρηξη και φτασει στο Λουτρακι...απλα να με θυμαστε στις καλες στιγμες μου πλιιηζ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,381 μηνύματα.
Καίγεται το Σούνιο.Πως στο διαλο εχουμε τοσα μετωπα.
Screenshot_20210806-173338.jpg
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Και μαλλον η φωτια αρχιζει και ανεβαινει στην Παρνηθα; Κατι τετοιο ακουω.Αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ακουσα σωστα.Για μενα αυτο ειναι το τελος.

Στο μεταξυ...που στον κορακα ειναι εκεινα τα γαλλικα καναντερ και η βοηθεια που θα ερχοντουσαν σημερα απο αλλες χωρες;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό που σας έλεγα για τους πυροσβέστες αντικατοπτρίζεται σε αυτή την εικόνα 😔
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210806-173406~2.png
    Screenshot_20210806-173406~2.png
    496.6 KB · Εμφανίσεις: 77

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Δεν μπορει να είναι όλα λόγω της ζέστης και να ξεσπάνε ξαφνικά μέτωπα παντού! Έχουν πιάσει κόσμο με γκαζακια που βάζουν! Πρέπει να σταματήσει αυτή η τρέλα! Δεν έχουν αφήσει τίποτα όρθιο!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Μ'αρεσει που συγκρίνουμε πάντως τις ΗΠΑ, την Ρωσία κλπ με χώρες όπως η Ελλάδα και γενικότερα της Μεσογείου που οι πυρκαγιές για εμάς είναι " συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια ". Δεν μπορούν να συγκριθούν. Άλλη μια αποτυχημένη προσπάθεια κάλυψης της κυβερνητικής ανικανότητας. Και το τονίζουμε για να μη θίγονται οι κομματικά φανατισμένοι. Δεν είναι μόνο απόρροια της τωρινής κυβέρνησης της ΝΔ. Είναι απόρροια πολλών κυβερνήσεων που έχουν αφήσει το πυροσβεστικο σώμα και την ασφάλεια της χώρας στο τομέα αυτό ( όπως και σε πολλούς άλλους ) στη τύχη τους. Θα γίνουν τα ίδια και τα ίδια όπως με τους ιατρούς/νοσηλευτές, θα βγαίνουν θα λένε οι ήρωες της καθημερινότητας και μετά το πέρας και αυτής της περιόδου πάλι τίποτα. Καμία αλλαγή. Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια και σε αυτό το πράγμα σε αυτή τη χώρα.


Υ.Γ. και εδώ μας έπεσε το ρεύμα, με megabytes είμαι και μυρίζει καμένο οπότε παίζει να έχει ξεσπάσει πάλι κάπου κοντά τίποτα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top