Αpple iPad

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://vaspersview.blogspot.com/

Δήλωση νεαρού Ιάπωνα.
Περιμένοντας δύο μέρες έξω από κατάστημα για να αγοράσει το iPad της Apple:
"Είμαι τυχερός γιατί είμαι άνεργος και μπορούσα να περιμένω..."

για κατι τετοιες ψυχωτικες παλαβομαρες μιλαω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
εχει παρει κανεις το ipad?
με ψηνει πολυ.....!
αξιζει να περιμεν κανα χρονο ακομα να παρω πιο βελτιωμενη εκδοση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εχει παρει κανεις το ipad?
με ψηνει πολυ.....!
αξιζει να περιμεν κανα χρονο ακομα να παρω πιο βελτιωμενη εκδοση?

Το έχω πάρει εγώ. Το ipad είναι ένα μεγάλο iphone τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. Οι δυνατότητες του θα φανούν μόνο μετά το jailbreak αν δε κάνεις jailbreak θα το βαρεθείς πολύ εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Kυκλοφορεί κανονικά στην Ελλάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Kυκλοφορεί κανονικά στην Ελλάδα;

Δε νομίζω εγώ από Αμερική το πήρα. Στην Ελλάδα οι τιμές είναι πολύ ψηλά στα προιόντα της μηλοεταιρίας
δεν αξίζει για τόσα λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
κι εγω απο αμερικη θα πω να μου το φερουν....τι ειναι το jailbreaκ???
αξιζει τα 500$????
τι ΔΕΝ μπορεις να κανεις με το ipad?
οπως καταλαβες δεν ειμαι και πολυ σχετικη :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
κι εγω απο αμερικη θα πω να μου το φερουν....τι ειναι το jailbreaκ???
αξιζει τα 500$????
τι ΔΕΝ μπορεις να κανεις με το ipad?
οπως καταλαβες δεν ειμαι και πολυ σχετικη :Ρ

Το jailbreak είναι μια διαδικασία η οποία γίνεται πολύ απλά τώρα πια και σου δίνει την δυνατότητα να εγκαταστήσεις (χωρίς να πληρώνεις) ένα σωρό εφαρμογές (βιβλία, παιχνίδια προγράμματα και πειρατικές εφαρμογές).
Με το Ipad μπορείς μόνο να σερφάρεις, να διαβάσεις βιβλία, να παίζεις παιχνίδια, να δεις ταινίες. (δεν έχει φωτογραφική δεν έχει θύρες hdmi (για να το συνδέεις με την tv, δεν έχει κάμερα), Usb.

Σαν μηχάνημα δε λέει πολλά αλλά οι όταν έχεις την δυνατότητα να εγκαταστήσεις άπειρες εφαρμογές (εμπορικές) σίγουρα αξίζει τα λεφτά του.

Οπως είπα είναι ένα μεγάλο Iphone και ένα μεγάλο Iphone δε μπορεί να αντικαταστήσει έναν υπολογιστή.

500 δολάρια είναι πολλά (φυσικά να πάρεις αυτό παρά iphone) εγώ είχα αγοράσει 3 μαζί και πούλησα τα 2 και έτσι μου βγήκε έμμεσα πολύ μικρό το κόστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παρω....εχω ηδη ενα λαπτοπ κι ενα σταθερο(οχι στο σπιτι μου) και ηθελα κατι μονο για σερφαρισμα...βεβαια με χαλαει πολυ που δεν εχει συνδεσιμοτητα με την τιβι.
εχεις παρατηρησει αρνητικα?
ειναι γρηγορο?
ενα νετμπουκ τι παραπανω κανει?
με ενδιαφερει πολυ και η χρηση του σαν eboοκ αλλα με προσγειωσαν οταν μου ειπαν οτι ελαχιστα βιβλια κυκλοφορουν στα ελληνικα....
το jailbreak πως γινεται?

Ευχαριστωωωωω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συνδέεται με την τηλεόραση με την βοήθεια ένος gadget της apple.
H διαφορά είναι ΄ότι το netbook είναι pc μπορεί να είναι αυτοδύναμο. Στο Ipad επιβάλλεται να έχεις ένα pc για να κάνεις ενημερώσεις λογισμικού αλλά και να ενημερώνεις την δισκοθήκση από το itunes. Eπίσης το netbook έχει πληκτρολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ε και το ipad εχει...σε αλλη μορφη βεβαια!!!!lol
πολυ χαιρομαι που ειπες οτι υπαρχει γκατζετακι για συνδεση με τηλεοραση(υπαρχει δηλ καποιος ανταπτορας hdmi?)
αν δε βαριεσαι λυσε μου και κανα 2 ακομα αποριες....
1)πως φορτιζει?αν το παρω απο αμερικη θα χρειαστω μετασχηματιστη η φορτιζει μεσω υπολογιστη?
2)η μπαταρια του κραταει πραγματι 10 ωρες?
3)που θα κανω jailbreak και ποσο θα μου κοστισει?
4)οι 9.7 ιντσες ειναι κουρασικες?ειναι γενικα ευχρηστο η ταλαιπωρια?
5)αρνητικα????

ευχαριστω κ παλι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ε και το ipad εχει...σε αλλη μορφη βεβαια!!!!lol
πολυ χαιρομαι που ειπες οτι υπαρχει γκατζετακι για συνδεση με τηλεοραση(υπαρχει δηλ καποιος ανταπτορας hdmi?)
αν δε βαριεσαι λυσε μου και κανα 2 ακομα αποριες....
1)πως φορτιζει?αν το παρω απο αμερικη θα χρειαστω μετασχηματιστη η φορτιζει μεσω υπολογιστη?
2)η μπαταρια του κραταει πραγματι 10 ωρες?
3)που θα κανω jailbreak και ποσο θα μου κοστισει?
4)οι 9.7 ιντσες ειναι κουρασικες?ειναι γενικα ευχρηστο η ταλαιπωρια?
5)αρνητικα????

ευχαριστω κ παλι!!!

1)Αν θέλεις παίρνεις μετασχηματιστή (5 ευρώ κάνει) αλλιώς φορτίζει και από την usb του υπολογιστή
2) Δεν είμαι σίγουρος αλλά κρατάει πάρα πολυ.
3) Μόνη σου θα το κάνεις δεν είναι καθόλου δύσκολο
στο google ή youtube πάτα iphone jailbreak (και έχει οδηγίες) τώρα έχει βγει καινούρια έκδοση που δεν έχει σπάσει ακόμα (θέμα χρονου όμως είναι να σπάσει και αυτή).
4) Είναι κουραστικό στην ανάγνωση αν είσαι σε τελείως σκοτεινό μέρος αν έχει λίγο φως δεν έχει πρόβλημα
5) Τιμή, έλλειψη κάμερας, δακτυλιές στην οθόνη, δεν αναγνωρίζει flash

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ωραια.....τελεια!!!!οσο για την τιμη οκ δωρο θα ειναι, δακτυλιες κ καμερα δεν με πειραζει καθολου, αυτο με το flash δεν ξερω τι ειναι αλλα ελπιζω να μην ειναι σοβαρο!!!!
για εξωτρικο χωρο ειναι καλο η δεν εχει καλη φωτεινοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου το iPad είναι ένα γιγάντιο Iphone δέν αξίζει να δώσει κάποιος τόσα πολλά λεφτά οπότε δώσε καλύτερα 150ευρώ πάρε ενα Clone με Android και βάλε πάνω Jolicloud που υποστηρίζει αφή και είναι πολύ ελαφρύ και μοιάζει με iOS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου το iPad είναι ένα γιγάντιο Iphone δέν αξίζει να δώσει κάποιος τόσα πολλά λεφτά οπότε δώσε καλύτερα
ναι,,αλλα ειναι cool και τσι μοδός..
και το κραταει και η τσαπανιδου στο πρωινο του σκαι..

αναλογα τι μυαλο εχει ο καθενας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου το iPad είναι ένα γιγάντιο Iphone
Ακόμη και αυτό είναι υπέρ αρκετό πλεονέκτημα, άλλα πράγματα κάνεις με το γιγάντιο iPhone και άλλα με το iPhone 4. Στο πρώτο για παράδειγμα μπορείς να φτιάξεις στα γρήγορα μια παρουσίαση ή να διαβάσεις κάποιο βιβλίο στα κτελ. Στο δεύτερο ναι μπορείς τεχνικά αλλά δεν έχει κανένα νόημα.

δώσε καλύτερα 150ευρώ πάρε ενα Clone με Android και βάλε πάνω Jolicloud που υποστηρίζει αφή και είναι πολύ ελαφρύ και μοιάζει με iOS
Να σου δώσω 200? να μου αγοράσεις ένα αλλά να έχω το δικαίωμα να στο φορέσω καπέλο αν κάνει 45sec να ανοίξει ένα site με λίγη javascript ή αν θα είναι αδύνατον να παρακολουθήσω ένα video 480p;


ναι,,αλλα ειναι cool και τσι μοδός..
και το κραταει και η τσαπανιδου στο πρωινο του σκαι..

αναλογα τι μυαλο εχει ο καθενας..
Βεβαίως και παίζει ρόλο τι μυαλό φοράει ο καθένας μας. Εγώ που δεν έχω όρεξη να κάθομαι να περιμένω να ανοίξει site ή που απαιτώ από την συσκευή που χειρίζομαι ότι κάνει, να το κάνει σωστά χωρίς να ψάχνω tweaks να ελαφρύνω το OS, τότε σαφώς και δεν μου ταιριάζουν φθηνοί κλώνοι και πρέπει να στραφώ σε iPad ή κάποιο άλλο σοβαρό tablet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Το Apple iPad είναι πολύ χρήσιμο για να μπεις στο Διαδύκτιο να βλέπεις άθρα,mail,ταινίες. Αλλά έχει και μειονεκτήματα καθώς δεν μπορείς να το κουβαλάς στην τσέπη σου πχ, όπως τα άλλα που είναι πιο μικρά. Και το κυριότερο αν θες να μιλήσεις δεν μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Να σου δώσω 200? να μου αγοράσεις ένα αλλά να έχω το δικαίωμα να στο φορέσω καπέλο αν κάνει 45sec να ανοίξει ένα site με λίγη javascript ή αν θα είναι αδύνατον να παρακολουθήσω ένα video 480p; .

Βάση στατιστικών το Jolicloud είναι πολύ καλό για Touchscreen και υπολογιστές χαμηλών προδιαγραφών βέβαια παίζει ρόλο και το hardware οπότε το ρισκάρεις αν έχεις τα λεφτά περίσσια σε περίπτωση που δεν ανταποκρίνεται στα θέλω σου. Διαφορετικά αγοράζεις κάτι ποιο αξιόπιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Johnny. Το iPad έχει αποδειχθεί για μένα εξαιρετικό εργαλείο. Το χρησιμοποιώ μόνο για τη δουλειά μου και για διάβασμα και μου είναι πολύ πιο εύκολο να έχω μαζί μου αυτό παρά το netbook μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top