Βιασμός 16χρονης στην Εύβοια κατα τη διάρκεια καταλήψεων

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Χριστινάκι μου μάλλον όντως έχουμε διαφορετικό τρόπο σκέψης πάνω στο θέμα.....
Εγώ για παράδειγμα αν πάθαινα κάτι κακό και έβγαιναν οι δικοί μου στην tv θα ήθελα μετα να αυτοκτονήσω απ την ντροπή μου....
Εσύ μάλλον θα έβγαινες κι απο μόνη σου....

Τίποτα απ τα δυο δεν ειναι κακό.... είναι απλά διαφορετικές επιλογες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Καταλαβαινετε τι λετε τωρα?Ολοι πρεπει να πουλουν κατι?Απαγορευονται οι απλες ανιδιοτελεις δηλωσεις?Αποκλειεται να θελει καποιος να εξηγησει τι πραγματικα συνεβει?


Με ποιο κόστος? Η κοπέλα είναι στιγματισμένη πια. Η δημοσιότητα σε αυτή την περίπτωση την κατάστρεψε... είναι δυνατών να με ενδιαφέρει η κοινή γνώμη και όχι το παιδί μου?

(και κατι αλλο...ολοι πουλανε κατι. ο καθενας οτι μπορει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Λοιπον συνεχιζουμε στο 2006 να μαστε ρατσιστες .Θεωρειται στιγματισμενη η κοπελα κι οχι τα ατομα που το συμμετειχαν στην πραξη που πουλανε μουρη στη περιοχη απο οτι εχω ακουσει.Γιατι να ντρεπονται τα θυματα κι οχι οι θυτες?Ειναι στιγματισμενη λετε κι αυτο το ακουω κι απο γυναικες .Τι να πω?Για μενα στιγματισμενοι ειναι αλλοι ,αυτα τα 5 παιδια που συμμετειχαν δεν θα θελα ποτε να δουλευουν στην ιδια δουλεια με μενα γιατι θα τους θεωρουσα αναξιοπιστους.Η κοπελα εφυγε απο εκει ειναι κι 16 σε 2,3 χρονια που θα φτιαχχνει την ζωη της κανεις δεν θα θυμαται τπτ.Η σταμπα αυτου που κατηγορειται για εγκληματικη πραξη μενει κι ολο καποιος θα το θυμαται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Γλυκιά μου προσπάθησε να καταλάβεις κάτι απλό. Aν σκοντάφτεις και πέφτεις στο δρόμο και σε κοιτάνε, ντρέπεσαι. Πώς λες να νιώθει η κοπέλα, που η ίδια η μάνα βγαίνει και συζηταει λεπτομέρειες για το τι και πώς έγινε, μπροστά σε όλη την Ελλάδα?
Καταλαβαίνω την πρόθεση της μάνας. Προσπαθεί να πείσει τον κόσμο ότι η κόρη της είναι το θύμα. Με τι κόστος όμως? Αν ήταν δύσκολο μια να το ξεπεράσει η κόρη της, τώρα είναι δέκα, εκατό …

Δεν είναι στιγματισμένη στα μάτια μου, προσωπικά, αλλά στα μάτια της κοινωνίας, οποία δεν κατηγορεί την κοπέλα που τραβούσε τον αδερφό της βίντεο την ώρα σεξουαλικής πράξης-βιασμος, αλλά εκείνη που δηλώνει ότι βιάστικε. Η καταγωγή της κοπέλας είναι βουλγάρικη. Αμφιβάλω ότι θα συζητούσανε σε στιλ « το ήθελε ο κ*λος της» για μια Ελληνίδα μαθήτρια.

Σε μια τέτοια περίπτωση, το μόνο που έχει να κάνει η μάνα, είναι να πάρει το παιδί της μακρια απ' ολα αυτα, να κάνει μια καινούρια αρχή, κάπου αλλού, οπού το παιδί να μην ντρέπεται να βγει έξω. Δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τουλάχιστον, οι υπεύθυνοι είναι όλοι στη φυλακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Τουλάχιστον, οι υπεύθυνοι είναι όλοι στη φυλακή.

είναι?
ή θα ήθελες να μοιραστείς τίποτα μαζί μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
είναι?
ή θα ήθελες να μοιραστείς τίποτα μαζί μας?


Ε όχι ρε συ.
Δε θα βίαζα ποτέ σε τουαλέτες, έχω καλύτερα βίτσια.
Πέραν τούτου, επειδή μένω και στη περιοχή, ρωτάω έναν από κει τι έγινεμ έτσι να δω πως αντέδρασε η τοπική κοινωνία. Και τι μου λέει? "Ό,τι και να 'γινε, στα @@ μας, αρκεί που γίναμε διάσημοι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Ε όχι ρε συ.
Δε θα βίαζα ποτέ σε τουαλέτες, έχω καλύτερα βίτσια.

καλά ρε παιδί μου ... πιο είναι το καλύτερο σου μέρος?

Βασικά μου έχουν ζητήσει αρκετές να τις βιάσω και δε ξέρω πως :( κομπλάρω. Ίσως το κατάλληλο μέρος να με εμπνεύσει :)

Πέραν τούτου, επειδή μένω και στη περιοχή, ρωτάω έναν από κει τι έγινεμ έτσι να δω πως αντέδρασε η τοπική κοινωνία. Και τι μου λέει? "Ό,τι και να 'γινε, στα @@ μας, αρκεί που γίναμε διάσημοι".

Δουλεύω σε ένα φροντιστήριο.
Πολλές φορές κάνω λάγνες σκέψεις για τα χοτ 16χρονα. Μερικές φορές και πράξεις.
Θέλω να κάνω κάποια διάσημη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ελπίζω πως απλά δεν καταλαβαίνω το χιούμορ σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Ελπίζω πως απλά δεν καταλαβαίνω το χιούμορ σου...

ελπίζω οι ερωτικές φαντασιώσεις σου να συμβαδίζουν με αυτές των γυναικών που συναναστρέφομαι.

Πολλές παραδέχονται ότι θα ήθελαν να έμπαινε κάποιος στο δωμάτιο, να τους έσκιζε τα ρούχα και να τις πήδαγε σαν ζώο.

Είτε είναι κοινό μυστικό είτε είναι ηλίθιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το submisive sex δεν είναι κάτι καινούργιο. Υπαρχει όμως μια πολύ συγκεκριμένη και ευδιάκριτη γραμμή που χωρίζει τον fake βιασμό προς ικανοποίηση των δύο συντρόφων και το real βιασμό όπου το θύμα, άντρας ή γυναίκα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ!
Αν δεν μπορούμε να τα ξεχωρίσουμε αυτά τα δύο...δε ξέρω...ανησυχώ...

EDIT (πρωϊνό) Στην ουσία αυτό που παραβιάζεται στο βιασμό είναι η προσωπικότητα. Το δικαίωμα να διαθέτουμε τον εαυτό μας όπως νιώθουμε πως μας ταιριάζει.

Δεν μπορώ να φανταστώ πως υπάρχουν γυναίκες που θα 'θελαν να μπει κάποιος, τυχαίος, άγνωστος και να τις βιάσει. Αν υπάρχουν τέτοιες γυναίκες, πιστεύω πως δεν ξέρουν τι τους γίνεται... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lapin

Νεοφερμένος

Η lapin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σε όλους ... είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο site και πραγματικά έχω τρελαθεί με αυτά που γράφονται για το συγκεκριμένο θέμα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κωλοέλληνες.
Η αθώωση των βιαστών της μαθήτριας στην Αμάρυνθο αποδεικνύει ξανά τη ρατσιστική παθογένεια των Ελλήνων.
Δεν είχε στεγνώσει η μελάνη, που λέγανε κι οι παλιότεροι, από το άρθρο του προηγούμενου φύλλου, όταν μια δικαστική απόφαση ήρθε να επιβεβαιώσει ότι ζούμε σε μια ξενόφοβη και φασιστοειδή χώρα που καμώνεται τάχα μου ότι είναι προοδευτική και, προπαντός, καθόλου ρατσιστική. Το προηγούμενο άρθρο λοιπόν αναφερόταν στους Ελληναράδες που έχουν καταπιεί τη γλώσσα τους για την ανωτερότητα της φυλής μετά το διεθνές ρεζιλίκι της χώρας που συνεχίζεται αμείωτο και σίγουρα θα καταλήξει σε μια νέα μετανάστευση. Είχε τίτλο «Προσεχώς Έλληνες» (και Ελληνίδες), αυτό δηλαδή που θα αναγγέλλουν σε λίγα χρόνια τα μπουρδέλα του Βελγίου. Κάτι σαν το «Προσεχώς Βουλγάρες», που υπόσχονταν πριν από λίγα χρόνια στη Βόρεια Ελλάδα τα σκυλάδικα. Η υπόθεση του παρόντος άρθρου είναι τόσο εξοργιστική και της αξίζει μόνο ένας τίτλος: Κωλοέλληνες.

Ίσως να θυμάστε την ιστορία της Αμαρύνθου, μιας κωμόπολης στην Εύβοια, όπου το 2006 τέσσερις μαθητές είχαν βιάσει μέσα στις τουαλέτες του Λυκείου τους μια μαθήτρια στη διάρκεια των μαθητικών καταλήψεων. Αρχικά, όταν η 15χρονη κατήγγειλε τον βιασμό της στην Αστυνομία και το σκάνδαλο ξέσπασε, οι ντόπιοι δεν αρνήθηκαν το συμβάν, το απέδωσαν όμως στην προκλητικότητα του θύματος. «Τους έθιγε συνέχεια τον ανδρισμό τους. Τι θέλατε να κάνουν τα παιδιά;» έλεγε ένας νεαρός από τη στενή παρέα των τεσσάρων σε μια δημοσιογράφο αθηναϊκής εφημερίδας. «Τους έλεγε ότι δεν ξέρουν τίποτα από σεξ, τους προκαλούσε [...] Κι αν έγινε βιασμός, δεν πειράζει. Μικρά είναι, θα ξεχάσουν» συμπλήρωνε ένας 65χρονος έμπορος.

Στη συνέχεια όμως η τοπική κοινωνία ανασκουμπώθηκε και αποφάσισε να συγκαλύψει το έγκλημα. Άλλωστε, δύο από τους τέσσερις κατηγορούμενους ήταν γόνοι οικογενειών με τοπική εξουσία, ο ένας εκπαιδευτικού και ο άλλος αστυνομικού. Κάπως έτσι η τοπική αστυνομία δεν μπόρεσε ποτέ να βρει το βίντεο του βιασμού, που μαγνητοσκοπούσαν τρεις μαθήτριες που ήταν συγκατηγορούμενες στην υπόθεση, αλλά βέρες Ελληνίδες. Απεναντίας, η παθούσα δεν διέθετε παρά ελαττώματα, τρία μάλιστα: φτωχή (ήταν εργαζόμενη και παράλληλα αριστούχα μαθήτρια), γυναίκα και, το χειρότερο, ξένη.

Το γεγονός ότι η νεαρή μετανάστρια το πήγαινε φιρί-φιρί δέχθηκε άλλωστε και το Τριμελές Δικαστήριο Ανηλίκων της Χαλκίδας, που έκρινε παμψηφεί αθώους τους κατηγορούμενους. Σύμφωνα με την απόφαση, που θα μείνει ιστορική, οι κατηγορούμενοι «ασέλγησαν μεν εις βάρος της κοπέλας, ωστόσο αυτό έγινε με τη θέληση της παθούσης»!

Στην ανατριχιαστική δίκη, 40 μάρτυρες κατέθεσαν υπέρ των κατηγορουμένων, μεταξύ των οποίων και εκπαιδευτικοί! Από την πλευρά της μηνύτριας δεν υπήρξε κανένας μάρτυρας, εκτός από τη μητέρα της, καθώς στην αίθουσα υπήρχαν συνθήκες τρομοκρατίας για να μην τολμήσει να εμφανιστεί κανείς.

Το σκηνικό θυμίζει έντονα δίκες της δεκαετίας του '50 ή του '60 στον αμερικανικό Νότο, με κατηγορούμενους μέλη της Κου Κλουξ Κλαν που όχι μόνο αθωώνονται παρά τα εγκλήματά τους, αλλά στο τέλος καταδικάζεται και ο μαύρος, παρότι είναι ο παθών. Όπως ακριβώς η μαθήτρια στην Αμάρυνθο που αντιμετωπίζει τώρα μηνύσεις για ψευδορκία, ψευδή ανωμοτί κατάθεση, ψευδή καταμήνυση, παραπλάνηση σε ψευδορκία και συκοφαντική δυσφήμηση των τεσσάρων πρώην συμμαθητών της. Που ασέλγησαν μεν, αλλά με τη θέληση της παθούσης που τους προκαλούσε. Φταίνε μετά τα κωλοελληνόπουλα;

Από https://www.lifo.gr/mag/columns/2855

Έχω εξοργιστεί όσο λίγες φορές από αυτή την είδηση. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν ειναι μονο της Ελλαδας αυτα..αν πας σε αλλα μερη του κοσμου σε ανατολη και δυση τα φαινομενα ειναι πολυ χειροτερα πιστευω..

παντως αν εγινε ετσι οπως τα λεει και η μαθητρια δεν ειχε καμια ευθυνη,ε τοτε απλα η κλειστη κοινωνια δικασε οτι γουσταρε ..ετσι απλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ΔΕΝ γίνονται παντού αυτά. Όχι τόσο εύκολα τουλάχιστον. Σε πιο πολιτισμένες χώρες θα το έψαχναν περισσότερο, δεν θα μπορούσαν ένα τσούρμο βλάχοι να ξεφύγουν κατηγοριών για βιασμό τόσο απλά και εύκολα. :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν εισαι μαυρη στην Αμερικανικη επαρχια...ασε καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αν εισαι μαυρη στην Αμερικανικη επαρχια...ασε καλυτερα..
Είσαι μαύρη στην Αμερικάνικη επαρχία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απο αλλου ξεκινησε η κουκλουξ κλαν...μην το ξεχναμε.. και μεχρι τωρα πεφτει ξυλο σε μειονοτητες.,,οπως ομοφυλοφιλοι ,μαυρες κλπ...σε εκπομπη προ λιγων χρονων το ειδα ζωντανα..
για πραγματα που εδω μπορει απλα να σε δουλεψουν ή κοροιδεψουν εκει σε κυνηγανε να σου ριξουν ξυλο..
δεν ειναι ολη η αμερικη νεα Υορκη και φιλευθερη οπως το λατρευεις..
η επαρχια τους ειναι χειροτερη απο τι δικια μας..και πλειοψηφια του πληθυσμου..
για να μην πουμε οτι η πορνεια ειναι παρανομη σε ολες τις Ηπα ,ενω κοριτσια πουλιουνται για πορνσταρ και στο δρομο οπως μπορουν..η Ελλαδα μαζι με πεντε αλλες χωρες στην ευρωπη εχουν νομους που νομιμοποιουν και ρυθμιζουν την πορνεια..

δες εδω....Top gear εκπομπη..λουιζιανα..γραψανε πανω στα αυτοκινητα "Ζητω οι ομοφυλοφιλοι " και " το νασκαρ ειναι χαλια" και τους κοινηγουσαν να τους σκοτωσουν.. ον καμερα
πες μου εσυ μερος της Ελλαδας ή και της Ευρωπης γενικα που θα γινοταν κατι τετοιο.. δες τα σχολια..



Αυτη ειναι η φιλελευθερη Αμερικη που λατρευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alllantin

Νεοφερμένος

Ο alllantin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
γκαντ ντέμοντ , είναι σαν να συγκρίνεις αν είναι πιο λαΐκιστής ο αυτιάς ή ο καρατζαφύρερ

δεν με παρηγορεί ποιος είναι λιγότερο

τους θέλω αμφότερους με μονωτική ταινία στο στόμα

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ενώ για τον μισθό μας, αν μειώθηκε, καθόμαστε να χτυπιόμαστε, για την κοπέλα δεν μας ενδιαφέρει που όχι μόνο δεν βιάστηκε αλλά ούτε το δίκαιο της δεν βρήκε.

Μην μας παραξενεύει που για τον δικό μας βιασμό δεν θα ασχοληθεί κάνεις.

«Όταν κυνηγούσαν τους Εβραίους δε νοιάστηκα, γιατί δεν ήμουν Εβραίος.
Όταν κυνηγούσαν τους Κομμουνιστές δε νοιάστηκα, γιατί δεν ήμουν Κομμουνιστής.
Τώρα που κυνηγούν εμένα, δεν έχει μείνει κανένας να νοιαστεί»
Μ. Μπρεχτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top