Βιασύνη στον έρωτα

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Αφελής απορία νο 1...

Για τα σύγχρονα πρότυπα τα οποία μιμούνται οι σημερινοί έφηβοι - και το οποίο είναι φυσιολογικό και το κάνανε όλοι οι έφηβοι όοολων των εποχών - ποιοί ευθύνονται ?
Mήπως οι παλιότερες γενιές που ευτυχώς ζήσαν την αθωότητα και τη γλύκα της εποχής τους,με τα μηλάκια τους,την αμπάριζα τους,τους πλατωνικούς έρωτες στα πάρτι με βερμούτ,και που διαβάσαν κι ένα βιβλίο παραπάνω βρε αδερφέ ?

Aφελής απορία νο 2 ...

26άρηδες,27ρηδες,28ρηδες...εμείς γνωρίσαμε δηλαδή το ρομαντισμό σα γενιά ? To ρομάντσο γνωρίσαμε...Το ρομαντισμό όχι.

Δεν διαφωνώ plain!
Όμως......μην ξεχνάμε ότι....η μαμά της 15χρονης που της έδωσε το ΟΚ να βγει μέχρι το ξημέρωμα φορώντας "τίποτα" και που φορώντας αυτό το "τίποτα" ανεβαίνει πάνω στην μπάρα χωρίς κιλότα, είναι αυτή που στα δικά της 15 έπαιζε με τις φίλες της λάστιχο, αμπάριζα και κρυφτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
Συγγνώμη...Αλλά...Μήπως πέσατε πάνω στον ΠΑπαδάκη σήμερα (ή σας ήρ8ε κάτι τέτοιο με mail? Εμένα τουλ όχι και έτσι δεν το είχα υπόψην μου)... Σε σχολείο [που όπως προέκυψε ΔΕΝ είναι το μοναδικό] δυο 14χρονα (δλδ ανήλικα με όλους τους νόμους!) το...κάναν στις τουαλέττες με ... θεατές τους λοιπούς συμμαθητές και κάμερα κινητού να τους βιντεοσκοπεί. ΔΛΔ τώρα αυτό τί είναι;;; Δεν θα ηθικολογήσω ότι ΔΕΝ γινόταν παλιά (στο σχολείο μου αποβλήθηκαν 2 άτομα για...πεολειχία -είδατε τι επιστημονικά που τα λέω??? :P - το 1999 αλλά ήμασταν ήδη τουλάχιστον στην 3η λυκείου!) αλλά είναι λογικό να γίνονται αυτά σε ...τουαλέττες γυμνασίου???? Δεν κολλάω σε τυχόν ευθύνες γονιών/ καθηγητών που έπρεπε να επιτηρούν το χώρο κτλ αλλά είναι δυνατόν??? Και ναι είναι... γιατί όταν εγώ πάω να ψωνίσω τώρα στα 25 μου σχεδόν τα καθημερινά μου ρούχα (της δουλειάς είναι άλλη κατηγορία) και ψωνίζω δίπλα σε πιτσιρίκια που το σκάσαν απο το φροντιστήριο, όταν οι πωλήτριες με ρωτάνε τι τάξη πάω γιατί ε, από συνήθεια με βάση τις πελάτισσες που κυρίως έχουν... Και δεν ξέρω για σας αλλά και ο 1 χρόνος έχει τρελές διαφορές εκεί στα ...teen. Στα 13 ΕΙΣΑΙ πιτσιρικι [όπως είπε κάποιος οι περισσότερες δεν είχαμε αδιαθετήσει καν ή κάπου εκεί έγινε τέσπα], στα 14 αρχίζεις να συνειδητοποιείς κτλ... Να γιατί (και διαφωνώ με κάποιον που είπε οτι τα 15+ και τα 19+ είναι κοντά) είναι τόσο εξωπραγματικό κάτι για τα 13 ενώ πχ για τα 16 δεν είναι... αυτά τα 3 χρόνια σε αυτές τις ηλικίες είναι ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ μακρυά , συγκρινόμενα με οποιαδήποτε διαφορά 3 χρόνων της ενήλικης ζωής (ή έστω από τα 16- 17 που αρχίζουμε να αποκτάμε κάποια διακιώματα σιγ'α σιγά)...δεν είναι τόσο ότι νάναι αυτά τα έρμα τα όρια ηλικίας... Κάτι ξέραν αυτοί που τα βάλαν...

Σορυ, αλλά έπαθα ένα ψιλο-σοκ το πρωί γιατί άλλο να είσαι μικρομέγαλο και να γίνεσαι καρνάβαλος (ή ψευτομάγκας για τα αγοράκια) για να fit in και ΑΛΛΟ να μην έχεις πράγματι κουκούτσι μυαλό στο κεφάλι σου γιατί τα χαζοπεριοδικά και η χαζοτηλεόραση σε αποβλακώσανε εντελώς!!! :mad:
Εμενα αυτο που με πειραξε ειναι οτι υπαρχαν θεατες. Αν το ζευγαρι αισθονταν ετοιμη για ερωτα, μπραβο τους. Ομως οι θεατες που κολλανε;

Εγω πιστευω οτι επρεπε να υπηρχε ενα μαθημα σχετικα με τις σχεσεις (οχι μονο ερωτικες) και την ψυχολογια. Ετσι το ατομο να εχει πηγες που τουλαχιστον εχουν καποιο "επιπεδο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Eμένα πάλι αυτό που με βγάζει από τα ρούχα μου είναι να βλέπω ότι to lifestyle το σημερινό έχει κάνει τα παιδιά του γυμνασίου να έχουν τσοντοπρότυπα και να τα αναπαράγουν με τόση ευκολία!!! :mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Όμως......μην ξεχνάμε ότι....η μαμά της 15χρονης που της έδωσε το ΟΚ να βγει μέχρι το ξημέρωμα φορώντας "τίποτα" και που φορώντας αυτό το "τίποτα" ανεβαίνει πάνω στην μπάρα χωρίς κιλότα, είναι αυτή που στα δικά της 15 έπαιζε με τις φίλες της λάστιχο, αμπάριζα και κρυφτό!

πιθανα η μαμα να ενιωθε οτι οι δικοι της γονεις την καταπιεζαν, αρα τωρα λεει ας κανει οτι θελει το παιδι...........
εντελως λαθος αντιδραση κατ'εμε.

υπαρχει και το αλλο, οπου η μανα δεν ξερει καν αν βγαινει η κορη της και φορωντας τι, γιατι και η ιδια εχει βγει και εχει να δει το σπλαχνο της πεντε αιωνες...........
αλλο απο κει.

αλλα και οι θεατες......αυτο πια σημαινει οτι η ολη υποθεση ειχε και τη συγκαταθεση των εμπλεκομενων........και οτι το οτι περασε στο ιντερνετ το θεμα δεν ηταν και κανενα ο μυστικο για κανεναν.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
πιθανα η μαμα να ενιωθε οτι οι δικοι της γονεις την καταπιεζαν, αρα τωρα λεει ας κανει οτι θελει το παιδι...........
εντελως λαθος αντιδραση κατ'εμε.


υπαρχει και το αλλο, οπου η μανα δεν ξερει καν αν βγαινει η κορη της και φορωντας τι, γιατι και η ιδια εχει βγει και εχει να δει το σπλαχνο της πεντε αιωνες...........
αλλο απο κει.

αλλα και οι θεατες......αυτο πια σημαινει οτι η ολη υποθεση ειχε και τη συγκαταθεση των εμπλεκομενων........και οτι το οτι περασε στο ιντερνετ το θεμα δεν ηταν και κανενα ο μυστικο για κανεναν.:confused:

και για εμένα λάθος
Αν είναι καταπιεσμένη να μην καταπιέζει το παιδί της αλλά όχι να το αφήσει να κάνει οτι θέλει γιατί έτσι δεν θα του δώσει τις σωστές αρχές, μην το αφήνει τελείως χαλαρό απο αυτή την ηλικία αλλά με μέτρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Eγώ απλώς πιστεύω ότι η μητέρα και γενικά οι γονέις πρέπει να δίνουν γενικά περιθώρια επιλογών..Από κει και πέρα είναι θέμα παιδιού το πως θα χειριστεί την ελευθερία του ετούτη..Τότε είναι που πρέπει πιστεύω να επεμβούν οι γονείς..Τι εννοώ?Ας αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία..Μέχρι τρίτη γυμνασίου επειδη και μοναχοπαίδι ήμουν και παιδί χωρισμένων γονιών με ελέγχαν στα πάντα..Το καλοκαίρι θυμάμαι σήκωσα μπαιράκι και ύστερα από τρικούβερτο καβγά μου είπε το εξής η μητέρα μου..Ότι έχω το ελεύθερο να κάνω ότι θέλω..Αρκει να μην με επηρεάσουν στα μαθήματα..Αν έβλεπε κάτι τέτοιο η να δίνω δικαιώματα σε οποιονδήποτε άλλον τομέα θα έτρωγα κλείσιμο.Ποτέ δεν τέθηκε τέτοιο θέμα όμως...Γι'αυτο είναι πολύ σημαντικο και το πως θα χειριστεί την ελευθερία του το παιδί..Πρέπει να υπάρχουν κάποιες βάσεις..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Eγώ απλώς πιστεύω ότι η μητέρα και γενικά οι γονέις πρέπει να δίνουν γενικά περιθώρια επιλογών..Από κει και πέρα είναι θέμα παιδιού το πως θα χειριστεί την ελευθερία του ετούτη..Τότε είναι που πρέπει πιστεύω να επεμβούν οι γονείς..Τι εννοώ?Ας αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία..Μέχρι τρίτη γυμνασίου επειδη και μοναχοπαίδι ήμουν και παιδί χωρισμένων γονιών με ελέγχαν στα πάντα..Το καλοκαίρι θυμάμαι σήκωσα μπαιράκι και ύστερα από τρικούβερτο καβγά μου είπε το εξής η μητέρα μου..Ότι έχω το ελεύθερο να κάνω ότι θέλω..Αρκει να μην με επηρεάσουν στα μαθήματα..Αν έβλεπε κάτι τέτοιο η να δίνω δικαιώματα σε οποιονδήποτε άλλον τομέα θα έτρωγα κλείσιμο.Ποτέ δεν τέθηκε τέτοιο θέμα όμως...Γι'αυτο είναι πολύ σημαντικο και το πως θα χειριστεί την ελευθερία του το παιδί..Πρέπει να υπάρχουν κάποιες βάσεις..:)


Για να υπάρχουν αυτές οι βάσεις δεν πρέπει να αφήνουν οι γονείς το παιδί να κάνει οτι θελει, αλλά σιγά σιγα γιατί όταν αρχίσεις και το αφήσεις φρι απο τα 12 που ακόμα είναι παιδάκι δεν μπορείς να γυρίσεις στα 16 του και να το μαζέψεις γιατί πλεον εκτός οτι έχει μεγαλώσει έχει μάθει αλλιώς και δεν το περιορίζεις, δεν μπορείς να του πεις κουβέντα και να διορθώσεις τα λάθη του.
Χρειάζεται τακτ η συμπεριφορά γονιών παιδιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:

Για να υπάρχουν αυτές οι βάσεις δεν πρέπει να αφήνουν οι γονείς το παιδί να κάνει οτι θελει, αλλά σιγά σιγα γιατί όταν αρχίσεις και το αφήσεις φρι απο τα 12 που ακόμα είναι παιδάκι δεν μπορείς να γυρίσεις στα 16 του και να το μαζέψεις γιατί πλεον εκτός οτι έχει μεγαλώσει έχει μάθει αλλιώς και δεν το περιορίζεις, δεν μπορείς να του πεις κουβέντα και να διορθώσεις τα λάθη του.
Χρειάζεται τακτ η συμπεριφορά γονιών παιδιου
Ακριβώς αυτό εννοούσα και εγώ bunny..Και σε αυτό στηρίχτηκαν οι γονείς μου δίνοντασ μου εέυθερίες...Ότι είχα πάρει τις βάσεις που μου δώσανε..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
το...κάναν στις τουαλέττες με ... θεατές τους λοιπούς συμμαθητές και κάμερα κινητού να τους βιντεοσκοπεί.
κάνα link για το βιντεάκι παίζει; :P

πάει, το χάνουμε τελειώς το τόπι σιγά σιγά παιδιάαα...

θυμήθηκα κι εγώ ένα περιστατικό με σεξ σε τουαλέτες από ένα λύκειο του νέου ηρακλείου (όταν πήγαινα εγώ λύκειο προ, εχμ, κάμποσων ετών τέλος πάντων :redface:). βγήκε (σύφωνα με τις φήμες πάντα) η κοπέλα από τις αντρικές τουαλέτες τρέχοντας στον διάδρομο με το ... (εχμ, καταλάβατε τώρα :P) να κρέμετε από τα χειλάκια της και φώναζε "τα κατάφερα, τα κατάφερα!!!" :D. ROFLMAO.

ψ. το ξέρω ότι συγκλονιστήκατε από αυτή την τόσο ουσιώδη πληροφορία που σας πάσαρα με αν μη τι άλλο υπόγειο τρόπο. μη με ευχαριστείτε, δεν κάνει τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν ήταν γκέι ο τύπος, είναι άξια η κοπελιά:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
με το ... (εχμ, καταλάβατε τώρα :P)

Δεν κατάλαβα!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δεν κατάλαβα!! :redface:

σε έναν "φυσικό" χυμούλη αναφέρομαι καλέ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
σε έναν "φυσικό" χυμούλη αναφέρομαι καλέ ;)
Ααα εντάξει καλά κατάλαβα δηλαδή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top