Βιβλία που άλλαξαν τη ζωή σας

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
1695396158309.png

Woke του φόρουμ, μορφώνομαι μία και ετοιμαστείτε να σας δικάσω.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,550 μηνύματα.
Άγιοι και Δαίμονες εις ταν Πόλιν του Γιάννη Καλπούζου.
Θέματα: φιλία, ηθική, αγάπη, οικογένεια, προδοσία, σεβασμός, πίστη, πόλεμος, θέληση, ελευθερία, θάνατος, βάσανα, κακουχίες
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,392 μηνύματα.

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Εχω το παλιό. Με μια πρόχειρη ματιά, το τράβαγε από τα μαλλιά. Ουδέποτε άντεξα να διαβάσω παραπάνω απο 2 σελίδες, δεν ξέρω τι σκεφτόμουν στα 20 μου που το αγόραζα.
Το παλιό πρέπει να είναι και το δικό μου, το είχα διαβάσει στο λύκειο, αν θυμάμαι καλά. Τα πρωτόκολλα των σοφών της Σιών (που ήταν ο αυθεντικός τίτλος) ήταν μάλλον προβοκάτσια εναντίον των Εβραίων. Παρόλα αυτά, αυτά που έγραψαν (όποιος τα έγραψε) έχουν αρκετά κοινά με τη σημερινή εποχή, σε σημείο να τα θεωρείς σχεδόν ως προφητικά της παγκόσμιας διακυβέρνησης. Φυσικά μιλάω για το "πρωτότυπο", ο σχολιασμός του Λιακό ήταν για ψυχαγωγικούς σκοπούς :P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,392 μηνύματα.
Το παλιό πρέπει να είναι και το δικό μου, το είχα διαβάσει στο λύκειο, αν θυμάμαι καλά. Τα πρωτόκολλα των σοφών της Σιών (που ήταν ο αυθεντικός τίτλος) ήταν μάλλον προβοκάτσια εναντίον των Εβραίων. Παρόλα αυτά, αυτά που έγραψαν (όποιος τα έγραψε) έχουν αρκετά κοινά με τη σημερινή εποχή, σε σημείο να τα θεωρείς σχεδόν ως προφητικά της παγκόσμιας διακυβέρνησης. Φυσικά μιλάω για το "πρωτότυπο", ο σχολιασμός του Λιακό ήταν για ψυχαγωγικούς σκοπούς :P
Αυτο εχω εγω. Είναι ό,τι πρέπει για να κρατάει το πόδι του καναπέ να μην κουνάει.

1000001955.jpg
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,990 μηνύματα.

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Απευθείας τα πρωτόκολλα της Σιών μου θύμισε, αλλά είδα το είπες και πιο κάτω.
Αλλά δεν κατάλαβα κάτι, αυτό που παρέθεσες βασίζεται στα πρωτόκολλα της Σιών, ή είναι εντελώς διαφορετικά βιβλία;
Έγραφε ο Λιακό αριστερά στη σελίδα το πρωτότυπο και δεξιά την ερμηνεία του. Αλλά η ερμηνεία είχε γέλιο, βέβαια μικρός ήμουν Λιακοπουλικός φουλ :P
Πάντως, πέρα από την πλάκα, τα πρωτόκολλα αυτούσια έχουν κοινά με τη σημερινή εποχή, ακόμα και να είναι πλαστά.
Τα πρωτόκολλα των σοφών της Σιών είναι, που στην εποχή μας τα έκαναν της νέας τάξης πραγμάτων, για να τα κάνουν πιο επίκαιρα (μάλλον)
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,151 μηνύματα.
Αυτός έκανε γερή μπάζα και μετά εξαφανίστηκε με τις βλακείες που έγραφε.

Όλοι αυτοί είναι ό,τι χειρότερο για τον χώρο υπήρξε ποτέ. Σε μια εποχή (2000s) όπου ο εθνικισμός είχε μια πρώτη εκπροσώπηση στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης, είχε μια έντονη βιβλιογραφική παρουσία και τηλεοπτική επίσης (ειδικά με το Τηλεάστυ του Καρατζαφέρη) αντί να επιδιώξουν να δημιουργήσουν μέσω αυτού μια εθνική ιντελιγκέντσια, μια Γερουσία/αριστοκρατία του πνεύματος που θα καθοδηγούσε τον κόσμο κατέληξαν να προβάλλουν γραφικές γελοίες προσωπικότητες απατεώνων που εξευτέλισαν τελείως τον χώρο.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Αυτός έκανε γερή μπάζα και μετά εξαφανίστηκε με τις βλακείες που έγραφε.

Όλοι αυτοί είναι ό,τι χειρότερο για τον χώρο υπήρξε ποτέ. Σε μια εποχή (2000s) όπου ο εθνικισμός είχε μια πρώτη εκπροσώπηση στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης, είχε μια έντονη βιβλιογραφική παρουσία και τηλεοπτική επίσης (ειδικά με το Τηλεάστυ του Καρατζαφέρη) αντί να επιδιώξουν να δημιουργήσουν μέσω αυτού μια εθνική ιντελιγκέντσια, μια Γερουσία/αριστοκρατία του πνεύματος που θα καθοδηγούσε τον κόσμο κατέληξαν να προβάλλουν γραφικές γελοίες προσωπικότητες απατεώνων που εξευτέλισαν τελείως τον χώρο.
Άσε τον Λιακό, ξέρουμε τι είναι. Πες μας για τα πρωτόκολλα, σαν ιστορικός που είσαι, είναι όντως προβοκάτσια κατά των Εβραίων; Και γιατί όμως έχουν πέσει μέσα σε αρκετά πράγματα για τον σύγχρονο κόσμο (ψεύτικα ή μη, γράφτηκαν αρχές του 20ου αιώνα.)
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Αυτός έκανε γερή μπάζα και μετά εξαφανίστηκε με τις βλακείες που έγραφε.

Όλοι αυτοί είναι ό,τι χειρότερο για τον χώρο υπήρξε ποτέ. Σε μια εποχή (2000s) όπου ο εθνικισμός είχε μια πρώτη εκπροσώπηση στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης, είχε μια έντονη βιβλιογραφική παρουσία και τηλεοπτική επίσης (ειδικά με το Τηλεάστυ του Καρατζαφέρη) αντί να επιδιώξουν να δημιουργήσουν μέσω αυτού μια εθνική ιντελιγκέντσια, μια Γερουσία/αριστοκρατία του πνεύματος που θα καθοδηγούσε τον κόσμο κατέληξαν να προβάλλουν γραφικές γελοίες προσωπικότητες απατεώνων που εξευτέλισαν τελείως τον χώρο.
Καήκατε αν περιμένατε από Λιακόπουλο και Καρατζαφυρερ για να εκπροσωπηθείτε. Ο ένας μιλάει για εξωγήινους (ή κάτι τέτοιο) και ο άλλος έγινε πατερίτσα των πρώτων μνημονιακών κυβερνήσεων ψηφίζοντας τις δανειακές συμβάσεις (+ μεταγραφές προς νδ).
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,990 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι τα πρωτόκολλα των σοφών της Σιών είναι κάτι σαν τις θεωρίες συνωμοσίας. Έχουν αλήθεια μέσα τους, αλλά ίσως να είναι λίγο παρατραβηγμένα τα όσα αναφέρουν.

Βέβαια δεν τα έχω διαβάσει κιόλας για να ξέρω, αλλά αυτή την εντύπωση έχω.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,151 μηνύματα.
Καήκατε αν περιμένατε από Λιακόπουλο και Καρατζαφυρερ για να εκπροσωπηθείτε. Ο ένας μιλάει για εξωγήινους (ή κάτι τέτοιο) και ο άλλος έγινε πατερίτσα των πρώτων μνημονιακών κυβερνήσεων ψηφίζοντας τις δανειακές συμβάσεις (+ μεταγραφές προς νδ).
Δεν περιμέναμε από αυτούς (άλλως τε εγώ στην εποχή που είχαν τα πάνω τους ήμουν υπερβολικά μικρός για να ασχολούμαι με αυτά). Απλά αναφέρω πως παραδόξως υπήρξε εποχή όπου είχαμε δυνατότητα για εκπροσώπηση σε τηλεόραση και βιβλία και αυτή αξιοποιήθηκε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο. Το Τηλεάστυ του Καρατζαφέρη μάλιστα φαίνεται πως θα αγοραστεί από τον Αλαφούζο για να ενταχθεί στον όμιλο του ΣΚΑΙ. Καθ'όλου τυχαίο το κωλοτρίψιμο του Καρατζαφέρη με την ΝΔ τελικά...

Άσε τον Λιακό, ξέρουμε τι είναι. Πες μας για τα πρωτόκολλα, σαν ιστορικός που είσαι, είναι όντως προβοκάτσια κατά των Εβραίων; Και γιατί όμως έχουν πέσει μέσα σε αρκετά πράγματα για τον σύγχρονο κόσμο (ψεύτικα ή μη, γράφτηκαν αρχές του 20ου αιώνα.)
Η ιστορική επιστήμη συγκλίνει περισσότερο στο ότι ήταν πλαστά. Αλλά πάντα πρέπει να είσαι επιφυλακτικός καθώς δυστυχώς και οι επιστήμες υποτάσσονται στα εκάστοτε αφηγήματα της εποχής (αν είχαμε τώρα εθνικοσοσιαλισμό ας πούμε θα θεωρούνταν αναμφισβήτητα επιστημονική απόδειξη της συνωμοσίας των Εβραίων για παγκόσμια κυριαρχία). Είναι πιθανό όντως να συντάχθηκαν μπορεί και όχι, προσωπικά ως Γιάννης δεν μπορώ με σιγουριά να σε πω ναι ή όχι. Είναι πολλοί παράγοντες που προσφέρουν επιχειρήματα και για τις δυο απόψεις. Ας πούμε στην αρχή του 20ου αιώνος γενικά υπήρξε μια αγάπη για τον μυστικισμό και τις συνωμοσίες (ειδικά κιόλας στην Τσαρική Ρωσσία όπου γράφτηκαν). Από την άλλη το εβραϊκό ζήτημα ξέρουμε πως ήταν στο προσκήνιο ήδη από τον 19ο αιώνα και οι Εβραίοι είχαν αρχίσει να επιστρέφουν στην γη του Ισραήλ. Οπότε η ίδρυση ενός εβραϊκού κράτους ήταν αρκετά διαδεδομένη την εποχή που γράφτηκαν αυτά τα πρωτόκολλα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το βασικό αντεπιχείρημα όσων τα θεωρούν πλαστά είναι πως ήταν δημιούργημα της Οχράνα (τσαρικές μυστικές υπηρεσίες). Το επιχείρημα αυτό στέκει κάπως αν σκεφτούμε πως εκείνες τις εποχές εκτός από τον μυστικισμό στην Ρωσσία επικρατούσε και ένας έντονος αντισημιτισμός που εκδηλώθηκε με πολύ βίαια πογκρόμ σε βάρος των εβραϊκών κοινοτήτων της Τσαρικής Ρωσσίας.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Δεν περιμέναμε από αυτούς (άλλως τε εγώ στην εποχή που είχαν τα πάνω τους ήμουν υπερβολικά μικρός για να ασχολούμαι με αυτά). Απλά αναφέρω πως παραδόξως υπήρξε εποχή όπου είχαμε δυνατότητα για εκπροσώπηση σε τηλεόραση και βιβλία και αυτή αξιοποιήθηκε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο. Το Τηλεάστυ του Καρατζαφέρη μάλιστα φαίνεται πως θα αγοραστεί από τον Αλαφούζο για να ενταχθεί στον όμιλο του ΣΚΑΙ. Καθ'όλου τυχαίο το κωλοτρίψιμο του Καρατζαφέρη με την ΝΔ τελικά...


Η ιστορική επιστήμη συγκλίνει περισσότερο στο ότι ήταν πλαστά. Αλλά πάντα πρέπει να είσαι επιφυλακτικός καθώς δυστυχώς και οι επιστήμες υποτάσσονται στα εκάστοτε αφηγήματα της εποχής (αν είχαμε τώρα εθνικοσοσιαλισμό ας πούμε θα θεωρούνταν αναμφισβήτητα επιστημονική απόδειξη της συνωμοσίας των Εβραίων για παγκόσμια κυριαρχία). Είναι πιθανό όντως να συντάχθηκαν μπορεί και όχι, προσωπικά ως Γιάννης δεν μπορώ με σιγουριά να σε πω ναι ή όχι. Είναι πολλοί παράγοντες που προσφέρουν επιχειρήματα και για τις δυο απόψεις. Ας πούμε στην αρχή του 20ου αιώνος γενικά υπήρξε μια αγάπη για τον μυστικισμό και τις συνωμοσίες (ειδικά κιόλας στην Τσαρική Ρωσσία όπου γράφτηκαν). Από την άλλη το εβραϊκό ζήτημα ξέρουμε πως ήταν στο προσκήνιο ήδη από τον 19ο αιώνα και οι Εβραίοι είχαν αρχίσει να επιστρέφουν στην γη του Ισραήλ. Οπότε η ίδρυση ενός εβραϊκού κράτους ήταν αρκετά διαδεδομένη την εποχή που γράφτηκαν αυτά τα πρωτόκολλα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το βασικό αντεπιχείρημα όσων τα θεωρούν πλαστά είναι πως ήταν δημιούργημα της Οχράνα (τσαρικές μυστικές υπηρεσίες). Το επιχείρημα αυτό στέκει κάπως αν σκεφτούμε πως εκείνες τις εποχές εκτός από τον μυστικισμό στην Ρωσσία επικρατούσε και ένας έντονος αντισημιτισμός που εκδηλώθηκε με πολύ βίαια πογκρόμ σε βάρος των εβραϊκών κοινοτήτων της Τσαρικής Ρωσσίας.
Κι εγώ από όσα έχω διαβάσει, πιστεύω ότι ήταν πλαστά, αλλά εννοείται ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί όλοι γνωρίζουμε για την ευνοϊκή αντιμετώπιση των Εβραίων από το σύστημα και επειδή φυσικά δεν είμαι ιστορικός. Πάντως δεν μου απάντησες στο δεύτερο σκέλος της ερώτησης, αν γνωρίζεις, βέβαια. Ψεύτικα ή μη, πολλά πράγματα που αναφέρει μέσα (για ένα είδος παγκόσμιας κυβέρνησης) μοιάζουν προφητικά και ταιριάζουν με τον σημερινό κόσμο. Γιατί πιστεύεις ότι συμβαίνει αυτό;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας πούμε στην αρχή του 20ου αιώνος γενικά υπήρξε μια αγάπη για τον μυστικισμό και τις συνωμοσίες (ειδικά κιόλας στην Τσαρική Ρωσσία όπου γράφτηκαν).
Ισχύει το πρώτο, τότε υπήρχε το θρυλικό ερμητικό τάγμα της Χρυσής Αυγής στην Ευρώπη και ο Ρασπούτιν αλώνιζε στη Ρωσία. Ωραίες εποχές να ζεις, τώρα ζούμε σε έναν ξενέρωτο υλισμό :(... όσον αφορά στο δεύτερο, δεν νομίζω να σταμάτησαν ποτέ από τον κόσμο οι συνωμοσίες, απλώς πλέον βαπτίζονται όλα «θεωρίες συνωμοσίας» και «ψεκ» για να πιστεύει ο κόσμος ότι όλα στην πολιτική γίνονται όπως τα παρουσιάζουν τα ΜΜΕ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,812 μηνύματα.
Ειναι γνωστο στους λογικους και ΜΗ ΑΝΤΙΣΗΜΙΤΕΣ ανθρωπους οτι τα πρωτοκολλα των σοφων της σιων ειναι δημιουργημα του Τσαρου της ρωσσιας για να κατηγορισει τοςυ εβραιους και να απαλλαγει απο αυτους..με πολυ απλα λογια.

Το ζητημα ειναι οτι εκαναν το μεγαλυτερο κακο στην ανθρωποτητα καθως εδωσαν λαβη σε καθε φυσεως υπανθωρο για την εξολοθρευση απανταχου των εβραιων...και βεβαια παντυυ και για ολα ειναι οι εβραιοι και κρυβονται παντα πισω απο κατι κακο.
Έχουν αλήθεια μέσα τους,
Εχεις σκεφτει ποτε ΕΣΥ και ΟΣΟΙ μιλατε για ευνοικη μεταχειρηση... οτι η ευνοικη μεταχειριση πχ γιουροβιζιον(γελαμε τωρα) η οπουδηποτε εσυ νομιζεις οτι εχουν θετικη μεταχειριση πηγαζει απο το γεγονος του ολοκαυτωματος και ειναι κατι σαν συγνωμην;
Λεω εγω τωρα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Ειναι γνωστο στους λογικους και ΜΗ ΑΝΤΙΣΗΜΙΤΕΣ ανθρωπους οτι τα πρωτοκολλα των σοφων της σιων ειναι δημιουργημα του Τσαρου της ρωσσιας για να κατηγορισει τοςυ εβραιους και να απαλλαγει απο αυτους..με πολυ απλα λογια.

Το ζητημα ειναι οτι εκαναν το μεγαλυτερο κακο στην ανθρωποτητα καθως εδωσαν λαβη σε καθε φυσεως υπανθωρο για την εξολοθρευση απανταχου των εβραιων...και βεβαια παντυυ και για ολα ειναι οι εβραιοι και κρυβονται παντα πισω απο κατι κακο.

Εχεις σκεφτει ποτε ΕΣΥ και ΟΣΟΙ μιλατε για ευνοικη μεταχειρηση... οτι η ευνοικη μεταχειριση πχ γιουροβιζιον(γελαμε τωρα) η οπουδηποτε εσυ νομιζεις οτι εχουν θετικη μεταχειριση πηγαζει απο το γεγονος του ολοκαυτωματος και ειναι κατι σαν συγνωμην;
Λεω εγω τωρα.
Προφανώς και έχουν οι Εβραίοι ευνοϊκή μεταχείριση, εδώ θέλουν να περάσουν νόμο στις ΗΠΑ που σχεδόν απαγορεύει κάθε αρνητική αναφορά στο Ισραήλ. Εννοείται ότι οι εβραίοι έχουν περάσει πολλά διαχρονικά, αλλά έχουν κάνει και πάρα πολλά (μαζί πάνε αυτά.) Ήταν βέβαια φοβεροί έμποροι και μάζευαν χρήμα, οπότε αυτός ήταν ο σημαντικότερος λόγος που στοχοποιήθηκαν διαχρονικά. Τώρα το εβραϊκό λόμπι ανά τον κόσμο είναι πανίσχυρο, οπότε παίζουν μπάλα όπως θέλουν στη δύση.
Και για τα πρωτόκολλα, όλοι το λέμε ότι είναι κατά πάσα πιθανότητα πλαστά, παρόλα αυτά είναι σχεδόν προφητικά της σημερινής καταστάσεως στον κόσμο για πολλά πράγματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχεις σκεφτει ποτε ΕΣΥ και ΟΣΟΙ μιλατε για ευνοικη μεταχειρηση... οτι η ευνοικη μεταχειριση πχ γιουροβιζιον(γελαμε τωρα) η οπουδηποτε εσυ νομιζεις οτι εχουν θετικη μεταχειριση πηγαζει απο το γεγονος του ολοκαυτωματος και ειναι κατι σαν συγνωμην;
Λεω εγω τωρα.
Ναι, ας ζητήσουμε συγγνώμη και ας δώσουμε 12ρι στη Γιουροβίζιον στο Ισραήλ επειδή κάποτε ο Χίτλερ έκανε το ολοκαύτωμα. Λες και το κάναμε εμείς για να έχουμε τύψεις, τι ακούμε. Η ευνοϊκή μεταχείριση φυσικά αφορά σε σημαντικότερα ζητήματα από τη Γιουροβίζιον, όπως αυτά που αναφέρω παραπάνω.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,812 μηνύματα.
Ή εισαι εγκυος η δεν εισαι.Ολιγον εγκυος δεν γινεται.Το πιασαμε. :thumbup:
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,557 μηνύματα.
Το αντισημίτης ειναι πλέον μια καραμέλα απο τους προ-ισραηλινούς που εχουν κατατάξει στην ίδια ομάδα εξτρεμιστές ανθρώπους που θέλουν να σκοτώσουν οποιονδήποτε εβραίο περπατεί στον πλανητη γη με τους ανθρωπους που λενε "φιλε το κρατος του ισραήλ κανει απάνθρωπα εγκλήματα πολέμου" και για αυτό εχει χάσει την αξία του ως λέξη, και γενικά οπως αναπτύσσονται τα γεγονότα, μάλλον κομπλιμέντο είναι παρά κατηγορία και προσβολή. :bye2:


Στο θέμα. Εχει κανείς καποια βιβλία να μου προτείνει να διαβάσω σχετικά με πολιτική / ιστορία που να ειναι εύληπτο για τον ψημενο απο τα ηλεκτρονικα εγκεφαλο μου;
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Στο θέμα. Εχει κανείς καποια βιβλία να μου προτείνει να διαβάσω σχετικά με πολιτική / ιστορία που να ειναι εύληπτο για τον ψημενο απο τα ηλεκτρονικα εγκεφαλο μου;
Όχι στο είδος που ζήτησες, αλλά Ευαγγέλιο για να γλυτώσεις από την αριστερή γάγγραινα.
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,557 μηνύματα.
Εχεις σκεφτει ποτε ΕΣΥ και ΟΣΟΙ μιλατε για ευνοικη μεταχειρηση... οτι η ευνοικη μεταχειριση πχ γιουροβιζιον(γελαμε τωρα) η οπουδηποτε εσυ νομιζεις οτι εχουν θετικη μεταχειριση πηγαζει απο το γεγονος του ολοκαυτωματος και ειναι κατι σαν συγνωμην;
Λεω εγω τωρα.
Ρωσσία: επιτίθεται στην ουκρανία, μεσα σε 3 χρόνια σκοτώνονται (δυστυχώς, ο θάνατος οποιουδήποτε παιδιού, ανεξαρτήτως φυλης, ιδεολογιας, φυλου, θρησκειας ειναι ΔΥΣΑΡΕΣΤΟΣ και το λιγοτερο τραγικος) 500 παιδιά. Απαγόρευση εισόδου της χώρας σε οποιαδήποτε δραστηριότητα, αμέσως βετο, κυρώσεις .
Ισραήλ: "Αυτοαμύνεται", μεσα σε 7 μήνες σκοτώνονται 16000 παιδιά, δολοφονούνται μελη ΜΚΟ ανθρωπιστικών βοηθειων, απαγορεύεται η έξοδος των αμάχων αφου κλείνουν το περασμα της ραφα, κυριολεκτικά ετοιμάζονται για εκ νεου γενοκτονία οσων εχουν απομείνει.
Εχουν την πλήρη υποστήριξη όλων των κρατών, της ΕΕ, του νατο, των ΗΠΑ.

Τι έγινε; Επειδή τα νεκρά παιδιά δεν ειναι ασπρα και ξανθά δε μας νοιάζει;

Όλα τα επιχειρήματα για τη γενοκτονία που ΤΩΡΑ διαπράττει το ισραήλ ξεκινούν απο το "ναι αλλα το ολοκαύτωμα"
Ακόμα και ο μπιμπης ξεκίνησε λέγοντας το ΔΠΔ αντισημιτικο γιατι τον κατηγορεί ως εγκληματία πολέμου. αρα σιγά μην είναι συγνώμη για το ολοκαύτωμα
 
Top