Βομβιστική επίθεση έξω από τη Βουλή (09/01/10)

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
και τα αυτοκινητα και μαγαζια που καηκαν τι ειναι?

και οντως ο Χρυσοχοιδης εριξε πολυ ξυλο και τα καναλια δεν ειπαν τιποτα..
η μηχανη που επεσε πανω στον αναρχικο πχ ειναι πολυ χειροτερο απο τη ζαρντινιερα..
αμα ειναι ετσι να ορμανε και με τα αυτοκινητα και να τους παταμε...εχουμε ξεφυγει..
οι αντλιες νερου ειναι το καλυτερο...
τα μμε κανουν το νομο ουσιαστικα..

αλλα ιδεολογικα η αριστερα προστατευεται σιγουρα ..
ο νομος καλυπτει την αστυνομια να μπει στο πολυτεχνειο οπου διαπρατονται κακουργηματα αλλα δεν μπαινει..γιατι?γιατι ολη η αριστερα θα κανει τα δικα της..

Ρε συ Άγγελε, τουλαχιστον φρόντισε να ενημερώνεσαι σωστά. Δεν την παλεύω να διαβάζω τραγικές ανακρίβειες. Ο αστυνομικός με τη μηχανή δεν έπεσε πάνω σε κανενα αναρχικό. Επεσε πάνω σε μια 50χρονη συνδικαλίστρια-μέλος κάποιας αριστερής πολιτικής οργάνωσης.
Αλλά απότι φαίνεται, όλοι είναι αναρχικοί. Αριστεροι, αντιφασίστες, αναρχικοί, όλοι σε ένα τσουβαλι...
Και όσον αφορά στο άσυλο τα χουμε ξανασυζητήσει και στο αντίστοιχο θέμα. Ο νόμος δεν καλύπτει την αστυνομία να μπει, γιατί δεν θεωρούνται οι ενέργειες αυτες κακουργήματα, αλλά πλημελήματα.

Να σου θυμήσω τον 22χρονο Θάνο Αξαρλιάν, θύμα της 17 Νοέμβρη το 1992 (εσύ τότε ήσουν μικρό παιδάκι, εγώ όμως φοιτήτρια τότε και κοντά στην ηλικία του, ένιωσα θλίψη για το χαμό ενός νέου ανθρώπου που είχε ολη τη ζωή μπροστά του και του την στέρησαν κάποιοι που αγωνίζονταν για το λαό) για τον οποίο δεν άναψε καμια φωτιά και δεν έγινε καμία εξέγερση... απλός λαός ήταν και ο Αξαρλιάν....

Ωραία, τώρα βάζουμε και τους τρομοκράτες στο ίδιο σακί με τους προαναφερθέντες...

Θα πω μια ακόμα φορά: Η δολοφονία ενός πολίτη από άλλο πολίτη, η δολοφονία ενός πολίτη από τρομοκράτες, τα ατυχήματα, οι φυσιολογικοί θάνατοι, ακόμα και η δολοφονία ενός αστυνομικού από πολίτη/τρομοκράτη/whatever ΔΕΝ είναι το ίδιο με την δολοφονία ενός πολίτη από αστυνομικό. Και θλίψη νιώθουμε για κάθε ζωή που χάνεται, αλλά δεν προκαλούν όλα τόση οργή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Θα πω μια ακόμα φορά: Η δολοφονία ενός πολίτη από άλλο πολίτη, η δολοφονία ενός πολίτη από τρομοκράτες, τα ατυχήματα, οι φυσιολογικοί θάνατοι, ακόμα και η δολοφονία ενός αστυνομικού από πολίτη/τρομοκράτη/whatever ΔΕΝ είναι το ίδιο με την δολοφονία ενός πολίτη από αστυνομικό. Και θλίψη νιώθουμε για κάθε ζωή που χάνεται, αλλά δεν προκαλούν όλα τόση οργή....

η ανθρωπινή ζωή είναι και παραμένει ανθρώπινη ζωή άρα ανεκτίμητη από οποιονδήποτε κι αν αφαιρείται, (από πότε ισχύει ότι κρίνουμε μια ανθρώπινη ζωή και οργιζόμαστε για την αφαίρεση της, ανάλογα με τον τρόπο που χάνεται;;;;; .......οι μανάδες όλων των θυμάτων με τον ίδιο τρόπο κλαίνε και πενθούν και την ίδια οργή έχουν για το χαμό των παιδιών τους......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ωραία, τώρα βάζουμε και τους τρομοκράτες στο ίδιο σακί με τους προαναφερθέντες...
οι τωρινες τρομοκρατικες οργανωσεις φαινεται πια καθαρα οτι ειναι απλα αντεξουσιαστες ,αναρχικοι που τραβηξαν τον πολεμο εναντιον του "συστηματος" παραπανω..
ειναι η πιο ακραια εκδοχη τους..απο τις εμπρηστικες βομβες περασανε στις κανονικες.. απλα τα πραγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

da capo

Νεοφερμένος

Ο o χρήστης αποχώρησε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
οι τωρινες τρομοκρατικες οργανωσεις φαινεται πια καθαρα οτι ειναι απλα αντεξουσιαστες ,αναρχικοι που τραβηξαν τον πολεμο εναντιον του "συστηματος" παραπανω..
ειναι η πιο ακραια εκδοχη τους..απο τις εμπρηστικες βομβες περασανε στις κανονικες.. απλα τα πραγματα..

Οι προηγούμενες οργανώσεις τι ήταν; (17Ν, ΕΛΑ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

da capo

Νεοφερμένος

Ο o χρήστης αποχώρησε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Έχεις κάτι συγκεκριμένο να απαντήσεις σε αυτά που λέω; Αν ναι, συνέχισε την κουβέντα. Αλλιώς σσσσσσσσσσς!!!


Εκτός από σένα και ο Ν. Κουνταρδάς έβλεπε παντού Εβραίους και Μοσάντ...
Α, και κάποιος άλλος ("σηκωθείτε από κρεβάτια, ντιβάνια, καναπέδες, καρέκλες...")
Στο ξαναλέω: μπορείς και καλύτερα...κι εγώ μπορεί να έχω κάνει κάποια ανάρτηση στο indymedia, αλλά δεν έχω πάρει καμία επιταγή από τον G.Soros, ούτε είμαι στο μισθολόγιο της Μοσάντ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και αυτοι αναρχοαριστεροι....ενας προς ενας..

αλλα αλλης εποχης..

ενω οι σημερινες οργανωσεις ανδρωθηκαν το Δεκεμβρη και ειναι καθαρα η εξελιξη των αναρχικων και κουκουλοφορων που ξερουμε ολοι....
απο τα γκαζακια στις βομβες... και τις ρουκετες,καλαζνικωφ κλπ..
με ενα συνθημα..
σκοτωστε τους μπατσους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εκτός από σένα και ο Ν. Κουνταρδάς έβλεπε παντού Εβραίους και Μοσάντ...
Α, και κάποιος άλλος ("σηκωθείτε από κρεββάτια, ντιβάνια, καναπέδες, καρέκλες...")
Στο ξαναλέω: μπορείς και καλύτερα...κι εγώ μπορεί να έχω κάνει κάποια ανάρτηση στο indymedia, αλλά δεν έχω πάρει καμία επιταγή από τον G.Soros, ούτε είμαι στο μισθολόγιο της Μοσάντ...

Το ποιός είναι αυτός που βλέπει κάποια πράγματα, αλλάζει την πραγματικότητα; Ωραίοι οι συμψηφισμοί σου Da Capo.

Κι εγώ έχω γράψει τόσες δημοσιεύσεις στο στέκι και δεν μου έχει δώσει κανείς φράγκο. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι διαθέτουν κάποια χρήματα για να συντηρείται το site (Ασφαλώς και δεν θέλω να βάλω «σκιές» στο πώς δουλεύει το e-steki. Άλλωστε τα στοιχεία είναι όλα γνωστά). Στην περίπτωση του indymedia (που δεν είναι καθόλου independent αφού προβάλλει μόνο μια πολύ συγκεκριμένη ιδεολογική γραμμή) οι πηγές χρηματοδότησης δεν είναι τόσο αθώες Da Capo. Αυτό είναι αλήθεια. Τώρα για σένα προσωπικά δεν γνωρίζω, αλλά εμπιστεύομαι αυτά που μου λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Να σου θυμήσω τον 22χρονο Θάνο Αξαρλιάν, θύμα της 17 Νοέμβρη το 1992 (εσύ τότε ήσουν μικρό παιδάκι, εγώ όμως φοιτήτρια τότε και κοντά στην ηλικία του, ένιωσα θλίψη για το χαμό ενός νέου ανθρώπου που είχε ολη τη ζωή μπροστά του και του την στέρησαν κάποιοι που αγωνίζονταν για το λαό) για τον οποίο δεν άναψε καμια φωτιά και δεν έγινε καμία εξέγερση... απλός λαός ήταν και ο Αξαρλιάν....

Και ποιος σου είπε ότι τα Εξάρχεια δεν είναι ωραία;;; και ωραια ταβερνάκια και καφετέριες έχει και τίγκα στο φοιτηταριό είναι και το Πολυτεχνείο εκεί στέκεται και θα στέκεται.....και πολλές επιχειρήσεις έχει, άλλο το ένα άλλο το άλλο......

τα "στοιχεία" είναι σημειολογική λέξη ( σύνολο ανθρώπων, αντιλήψεων, καταστάσεων, συνθηκών)...... εσύ την ερμήνευσες λάθος

Υποσηριξα εγω καπου τη θεση της 17Ν?

Εγω μιλησα για το συγκεκριμενο χτυπημα..Απο τη συγκεκριμενη ομαδα,τουλαχιστον με την μεχρι τωρα δραση της δεν κινδυνευει απλος κοσμος..Δεν εχει κανει επιθεση με οπλα,στην προηγουμενη προκυρηξη της ελεγε οτι θα ειδοποιει για τις βομβες γιατι δεν θελει να χτυπηθουν αθωοι και αυτο το επραξε και στο συγκεκριμενο χτυπημα.. Το αν συμφωνει η οχι καποιος με τη δραση της ειναι αλλη συζητηση..Εγω απλα ειχα ενσταση στο οτι κινδυνευει καποιος αθωος..

Οσο για τα εξαρχεια απο το κειμενο σου..
Είναι γνωστό ότι τα εξάρχεια ήταν μια πόλύ καλή περιοχή της Αθήνας, πριν πολλά χρόνια, αλλά όταν αποφασίσαν να αναβαθμίσουν την περιοχή του Μοναστηρακιου, όλα αυτά τα στοιχεία με μεθοδευμένες κινήσεις τα οδήγησαν στα Εξάρχεια, το Μοναστηράκι γέμισε γούνες και χρυσαφικά αναβαθμίστηκε και το "σύγχρονο προλεταριάτο" εγκαταστάθηκε στα Εξάρχεια ερημώνοντας σίγα σιγά από τον κόσμο που κατοικούσε σε αυτά

..εγω καταλαβα δεν την θεωρεις τοσο καλη περιοχη οσο στο παρελθον και η αιτια ειναι οτι καποιοι καποτε οδηγησαν αυτα τα στοιχεια εκει..

Για τα στοιχεια οκ..Παω πασο,το πηρα στραβα..:)

η ανθρωπινή ζωή είναι και παραμένει ανθρώπινη ζωή άρα ανεκτίμητη από οποιονδήποτε κι αν αφαιρείται, (από πότε ισχύει ότι κρίνουμε μια ανθρώπινη ζωή και οργιζόμαστε για την αφαίρεση της, ανάλογα με τον τρόπο που χάνεται;;;;; .......οι μανάδες όλων των θυμάτων με τον ίδιο τρόπο κλαίνε και πενθούν και την ίδια οργή έχουν για το χαμό των παιδιών τους......

Αν το παρουμε ανθρωπιστικα ολες οι ζωες ειναι οι ιδιες..Κοινωνικα ομως δεν ειναι οι ιδιες..

Δεν ειναι ιδιο να σκοτωνεται ενας αστυνομικος απο ενα τρομοκρατη,οταν αυτος εκανε την επιλογη να μπει σε ενα δουλεια που ηξερε οτι μεσα στους κινδυνους της ειναι και η τρομοκρατια, με τη δολοφονια ενος πολιτη απο εναν ανθρωπο που πληρωνεται απο το κρατος για να προστατευει τους πολιτες..

Και μια γενικη ερωτηση πανω στο σκεπτικο σου.. Λες οτι ολες οι ζωες ειναι οι ιδιες..Εσυ το ιδιο θα λυπηθεις αν σκοτωθει ο χειροτερος δικτατορας και το ιδιο ενα αθωο παιδακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Το ότι όλοι αυτοί οι τρομοκράτες δεν δρουν εναντίον του απλού λαού, είναι η μεγαλύτερη απάτη που έχει λεχθεί! Και μόνο ο φόβος και η ανασφάλεια την οποία καταφέρνουν να περνούν στον κόσμο, είναι επίθεση εναντίον του απλού λαού. Εγώ πέρυσι, όταν γίνονταν τα επεισόδια «για τον Αλέξη» (sic), είχα μάθημα στο κέντρο της Πάτρας. Δεν κάναμε μάθημα επειδή η Πάτρα είχε κοπεί στα δύο εξ' αιτίας κάποιων «αντιεξουσιαστων»! Μπόρεσαν δηλαδή μερικοί τρομοκράτες να νεκρώσουν την ζωή μιας πόλης. Γιατί άραγε; Πάντως σίγουρα όχι για τον Αλέξη! Και σε τέτοιες περιπτώσεις επιτρέψτε μου να είμαι καχύποπτος.

Μπορεί να μας έθεσες διάφορα επιχειρήματα για το ότι όλα περί Σόρος, Ισραήλ κλπ είναι συκοφαντίες, αλλά κανένα δεν απαντάει στην ταμπακιέρα. Και μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να δεχθώ ότι οι αντίφα της Γερμανίας σήκωσαν Ισραηλινές σημαίες εξ'αιτίας του ...Αντιγερμανισμού. Όπως αντίστοιχα εδώ στην Ελλάδα υποστηρίζουν με θέρμη το δικαίωμα των γειτόνων μας να λέγονται «Μακεδόνες» και διατρανώνουν συνεχώς τα περί «Δημοκρατίας της Μακεδονίας»! Ενισχύουν δηλαδή τον εθνικισμό των γειτόνων μας, δήθεν με το πρόσχημα του «αντιεθνικισμού». Όπου υπάρχει κάπνος, υπάρχει και φωτιά. Ή τουλάχιστον θα έπρεπε να το ψάξεις λίγο jrot και να μην αρκείσαι στις δημοσιεύσεις της Ελευθεροτυπίας (των απολογητών δηλαδή του indymedia)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mittenwald

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ας τα
ξαναβάλω, γιατί κάποιοι ΔΕΝ τα είδαν:





Παρακαλώ, προσέξτε λίγο καλλίτερα τις εικόνες.
Δεν θέλει κι ιδιαίτερη προσπάθεια.


Επίσης, περιμένω από τον Φαντασμένο να μας φέρει που ακριβώς παρέθεσα στοιχεία ψεύτικα ή ανακριβή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν κάναμε μάθημα επειδή η Πάτρα είχε κοπεί στα δύο εξ' αιτίας κάποιων «αντιεξουσιαστων»! Μπόρεσαν δηλαδή μερικοί τρομοκράτες να νεκρώσουν την ζωή μιας πόλης. Γιατί άραγε; Πάντως σίγουρα όχι για τον Αλέξη! Και σε τέτοιες περιπτώσεις επιτρέψτε μου να είμαι καχύποπτος.

και μετα απο οτι θυμαμαι φαγανε πολλυυ ξυλο απο τους καταστηματαρχες και απλους ανθρωπους..
οι τραμπουκισμοι τους περνανε στην Αθηνα μονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
και μετα απο οτι θυμαμαι φαγανε πολλυυ ξυλο απο τους καταστηματαρχες και απλους ανθρωπους..
οι τραμπουκισμοι τους περνανε στην Αθηνα μονο..

Εσύ που είσαι απλός άνθρωπος, ήσουν σε αυτές τις ενέργειες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οχι..ζω λιγο πιο εηω απο την Πατρα..
αλλα τα τοπικα καναλια ειπαν για 3χιλ κοσμο και απλους καταστηματαρχες που δεν εκατσαν απραγοι να τους σπανε τα μαγαζια οι κουκουλοφοροι και τους επιαναν και τους εδιναν στους αστυνομικους..

ετσι επρεπε να κανουν και οι Αθηναιοι στο κεντρο και αλλου..να υπερασπιστουν τις περιουσιες τους αλλα δυστυχως ειναι θυματα και εχουν μαθει να υποχωρουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Από την πρώτη στιγμή η Παραπολιτική επιμένει ότι πολλοί από τους "αγανακτισμένους" πολίτες της Πάτρας ήταν Χρυσαυγίτες...
Μας έβρισαν , μας χλεύαζαν , μας αμφισβήτησαν...

Διαβάστε τώρα όμως την ανακοίνωση της Χρυσής Αυγής Νοτίου Ελλάδος :

Την Τρίτη 9/12 σύσσωμοι οι Πατρινοί πολίτες, αγανακτισμένοι από το μένος των χαϊδεμένων «παιδιών» του συστήματος, τους λεγόμενους αναρχικούς, αντιεξουσιαστές κλπ, οι οποίοι λεηλατούσαν και έκαιγαν την Πάτρα επί τρεις μέρες, επιτέλους αντέδρασαν δυναμικά, παίρνοντας πλέον το νόμο στα χέρια τους εφόσον αυτός ήταν πλέον αδύνατο να εφαρμοσθεί από την αστυνομία της πόλης. Πράγματι, οι πολίτες απώθησαν τους τραμπούκους και τους έτρεψαν σε φυγή μέχρι τα σύνορα του κέντρου της Πάτρας. Πολλά ακούστηκαν για το Κίνημά μας από τα κανάλια, αλλά κυρίως από το δήμαρχο Πατρέων, Ανδρέα Φούρα, ο οποίος έβλεπε πίσω από το μαζικό και δίκαιο ξεσηκωμό των πατρινών μόνο Χρυσαυγίτες. Με τη σειρά μας, πληροφορούμε τον κύριο Φούρα ότι μέσα στο πλήθος των πολιτών αυτών βρίσκονταν φίλοι του Κινήματός μας, καθώς και των υπόλοιπων κομμάτων. Ίσως αυτή του η πλάνη να προήλθε, από το γεγονός ότι ο κ. Φούρας, μόλις πριν από 3 χρόνια έγινε μόνιμος κάτοικους Πατρών, οπότε λογικό είναι να αγνοεί πρόσωπα και καταστάσεις. Επίσης, να θυμίσουμε στον κύριο Δήμαρχο, ότι οι Χρυσαυγίτες όσο και εάν τον δυσαρεστεί, είναι ΚΑΙ αυτοί πολίτες της Πάτρας οι οποίοι πληρώνουν δημοτικούς φόρους, τέλη κοκ, και ανήκουν στο νόμιμο πολιτικό φορέα που ονομάζεται Λαϊκός Σύνδεσμος «Χρυσή Αυγή», ο οποίος μάλιστα θα λάβει μέρος και στις προσεχείς Ευρωεκλογές. Η Χρυσή Αυγή, θα βρίσκεται πάντα στο πλευρό του Ελληνικού λαού, σε αντίθεση με τα κόμματα του πολιτικού κατεστημένου, τα οποία είναι απόντα όταν αυτός τα χρειάζεται παρέχοντας αντί για ουσιαστική βοήθεια, ευχολόγια. Πιθανώς αυτό να οφείλεται στο γεγονός ότι είναι απασχολημένα με τη συγκάλυψη των σκανδάλων στα οποία πρωταγωνιστούν, αφήνοντας στο έλεος των σοβαρών καθημερινών προβλημάτων τους, τους Έλληνες.
Σχόλιο Παραπολιτικής : Συγχαρητήρια στην Ελληνική Αστυνομία και την κυβέρνηση που ανέδειξε τους ακροδεξιούς φασίστες σε υπερασπιστές της Δικαιοσύνης και της Δημοσίας Τάξης....


Επειδή Άγγελε παραβλέπεις πως μια συγκροτημένη οργάνωση μπορεί να παρακινήσει τα πλήθη για ιδιοτελείς σκοπούς. Θα έπρεπε να σε προβληματίζει που πολίτες παίρνουν το νόμο στα χέρια τους και όχι να χαίρεσαι που αντικαθιστούν την αστυνομία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επειδή Άγγελε παραβλέπεις πως μια συγκροτημένη οργάνωση μπορεί να παρακινήσει τα πλήθη για ιδιοτελείς σκοπούς. Θα έπρεπε να σε προβληματίζει που πολίτες παίρνουν το νόμο στα χέρια τους και όχι να χαίρεσαι που αντικαθιστούν την αστυνομία...
αμα καποιος παει να μου σπασει το μαγαζι θα τον σπασω στο ξυλο και θα τον παραδωσω στην αστυνομια..
αυτοαμυνα λεγεται,και ειναι νομιμη..
εσενα οταν πανε να σου σπασουν το αυτοκινητο μην αντιδρασεις....


καποια μελη της Χρυσης αυγης πρεπει να υηρχαν αλλα οχι οι 3000 κοσμος
υπηρχαν απο διαφορα κομματα..και απλοι ανθρωποι που δεν εκατσαν να τους καψουν τα τσογλανια..
και μιλαμε για την "πρασινη" πατρα που για να βρεις δεξιο ψαχνεις με το κυαλι..

επισης σε Ηρακλειο και αλλες πολεις οι απλοι καταστηματαρχες οργανωθηκαν και θα αντεπιτεθηκαν στους κουκολοφορους ,,και αυτοι της χρυσης αυγης ηταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
αμα καποιος παει να μου σπασει το μαγαζι θα τον σπασω στο ξυλο και θα τον παραδωσω στην αστυνομια..
αυτοαμυνα λεγεται,και ειναι νομιμη..
εσενα οταν πανε να σου σπασουν το αυτοκινητο μην αντιδρασεις....


καποια μελη της Χρυσης αυγης πρεπει να υηρχαν αλλα οχι οι 3000 κοσμος
υπηρχαν απο διαφορα κομματα..και απλοι ανθρωποι που δεν εκατσαν να τους καψουν τα τσογλανια..
και μιλαμε για την "πρασινη" πατρα που για να βρεις δεξιο ψαχνεις με το κυαλι..

επισης σε Ηρακλειο και αλλες πολεις οι απλοι καταστηματαρχες οργανωθηκαν και θα αντεπιτεθηκαν στους κουκολοφορους ,,και αυτοι της χρυσης αυγης ηταν?
Για το αν ήταν 3000 προσωπικά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

Όσο για το αν στην Πάτρα ψάχνεις το δεξιό με το κυάλι, μην τρελαινόμαστε κιόλας...το 30% (=1 στους 3) δεν είναι και με το κυάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι το πιο αριστερο μερος της πελοποννησου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Εχμ...όχι! Είναι το πιο ΠΑΣΟΚικο μερος της Πελοπονήσου.
Αλλά ακόμα κι αυτό....δεν μου λέει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καταλαβα..εσυ το θες κοκκινο κοκκινο..

πηγαινε μεσσηνια και λακωνια να δεις τι "αριστεροι" ειναι εκει κατω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ενώ εσύ θεωρείς το ΠΑΣΟΚ αριστερά....μάλιστα!

επίσης το θέμα ΔΕΝ είναι ποια περιοχή της Πελοποννήσου είναι πιο αριστερή και ποια πιο δεξιά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top