Βουλευτικές εκλογές 21 Μαϊου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 13 14.6%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 20 22.5%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • ΜέΡΑ25

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

    Ψήφοι: 8 9.0%
  • ΕΑΝ/ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 5 5.6%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 9 10.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και ο Συνασπισμός έχει ιστορικά ηγετικά στελέχη όπως ο Κωνσταντόπουλος και ο Αλαβάνος. Ο Τσίπρας τους έδιωξε όπως θα κάνει τώρα με το Τσακαλώτο. Με τέτοια νοοτροπίας δεν γίνεσαι κυβέρνηση.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τα μηνύματα από το συνέδριο ήταν θετικά
Συνεχίζουμε
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Τα μηνύματα από το συνέδριο ήταν θετικά
Συνεχίζουμε
Αντε και με τη νικη παιδια
αρχείο λήψης.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Εθνική Δημιουργία λένε οι άλλοι.

Ο γελοίος του γελοίου μαζεύτηκε στον εθνικιστικό μας χώρο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Μπροστά με 8.2 μονάδες η Ν.Δ στην πρόθεση ψήφου με 28.5% έναντι του 20.3% του ΣΥΡΙΖΑ. Άσχημο που ο Κασιδιάρης έφτασε τη 2.2% και υπάρχει περίπτωση να μπει στη Βουλή ξανά ένα Ναζιστικό κόμμα. Σε σχέση με ένα πριν η ΝΔ αύξησε το ποσοστό της κατά 1.5 μονάδα και ο ΣΥΡΙΖΑ κατά μισή μονάδα. Το ΠΑΣΟΚ έχει μεγάλη πτώση κατά 2.5 μονάδες.

ADC25F1B-D96E-45DC-BCA9-1AB270387DBA.jpeg

 
Τελευταία επεξεργασία:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Η λύση δεν θα έρθει ούτε με Κασιδιάρη, ούτε με κανέναν άλλον. Πολύ απλά δεν θα έρθει με τη ψήφο αλλά με τα όπλα του λαού ;)

Μόνο αυτός ο δρόμος υπάρχει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Η λύση δεν θα έρθει ούτε με Κασιδιάρη, ούτε με κανέναν άλλον. Πολύ απλά δεν θα έρθει με τη ψήφο αλλά με τα όπλα του λαού ;)

Μόνο αυτός ο δρόμος υπάρχει.
Όταν λες όπλα;; Να βγούμε με Sniper στο Σύνταγμα;;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Όταν λες όπλα;; Να βγούμε με Sniper στο Σύνταγμα;;
Χαχαχα καλό αστείο volks. Μόνον που αυτοί που κυβερνούν εν τη Βουλή και να τους σκοτώσεις δεν κάνεις τίποτα. Απλές μαριονέττες των αστών είναι που πραγματικά κυβερνάνε.

Αυτό που εννοώ είναι ότι η λύση θα έρθει μόνον με το να κοινωνικοποιηθούν τα μέσα παραγωγής και να τα έχουν όλοι και όχι οι λίγοι. Και αυτό δεν θα γίνει με ψήφο αλλά με όπλα, για να λέμε τα πράγματα έξω από τα δόντια. Και ο Κασιδιάρης δεν είναι κάτι καλλίτερο. Και αυτός πιόνι του συστήματος είναι. Δεν έχει καμμία επαναστατική θεση στο κυβερνητικό του πρόγραμμα παρά κλασσικές ανοησίες όπως πτώση των φορολογουμένων συντελεστών και ως δια μαγείας θα φέρουν όλοι που έφυγαν σε Βουλγαρία και Σκόπια τις επιχειρήσεις τους πίσω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Χαχαχα καλό αστείο volks. Μόνον που αυτοί που κυβερνούν εν τη Βουλή και να τους σκοτώσεις δεν κάνεις τίποτα. Απλές μαριονέττες των αστών είναι που πραγματικά κυβερνάνε.

Αυτό που εννοώ είναι ότι η λύση θα έρθει μόνον με το να κοινωνικοποιηθούν τα μέσα παραγωγής και να τα έχουν όλοι και όχι οι λίγοι. Και αυτό δεν θα γίνει με ψήφο αλλά με όπλα, για να λέμε τα πράγματα έξω από τα δόντια. Και ο Κασιδιάρης δεν είναι κάτι καλλίτερο. Και αυτός πιόνι του συστήματος είναι. Δεν έχει καμμία επαναστατική θεση στο κυβερνητικό του πρόγραμμα παρά κλασσικές ανοησίες όπως πτώση των φορολογουμένων συντελεστών.
Γιάννη εδώ οι Έλληνες δεν μπορούν μα τα βρουν σε μια συνέλευση πολυκατοικίας και παιζουν ξυλο, σκέψου να διοικούν μια πολυεθνική πχ 700.000 Έλληνες. Πόσες μέρες ζωής της δίνεις εσύ?? Εγώ max 10 ώρες καθώς μετά θα βγουν τα όπλα για το ποιος θα κλέψει τα περισσότερα.
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
giannhs2001 πριν κάμποσα χρόνια: είμαι emo, την αράζω σε τάφους, ακούω my chemical romance

giannhs2001 πριν 2 χρόνια: ο Χίτλερ εκτόξευσε τη γερμανική οικονομία, η Κίνα είναι ένα δημοκρατικό κράτος που σέβεται τους πολίτες του

giannhs2001 πέρυσι: ο Τζήμερος είναι ο μόνος που μπορεί να φτιάξει το κράτος, θα το ρίξω Δημιουργία

giannhs2001 τώρα: οι φιλελέρες χρεοκόπησαν την Ελλάδα, ο λαός θα σωθεί με τα όπλα και κοινωνικοποίηση των μέσων παραγωγής, ψήφισα ΠΚΣ

giannhs2001 σε έναν χρόνο: ?? μαζεύω guesses

:P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
giannhs2001 πριν κάμποσα χρόνια: είμαι emo, την αράζω σε τάφους, ακούω my chemical romance

giannhs2001 πριν 2 χρόνια: ο Χίτλερ εκτόξευσε τη γερμανική οικονομία, η Κίνα είναι ένα δημοκρατικό κράτος που σέβεται τους πολίτες του.
Καλά φίλε σοβαρά το πρώτο τι φάση; Νομίζεις ότι έτσι με μειώνεις ή κάτι; Ναι ήταν μια φάση της εφηβείας μου και αυτή η οποία δεν νομίζω βέβαια να πέρασε και ποτέ. Τουλάχιστον σε εσωτερικό επίπεδο. Σε στυλ ναι άλλαξε.

Για το δεύτερο ναι ισχύει. Και δεν το αρνούμαι, βασικά ναι δεν άλλαξε και κάτι ακριβώς. Με εξαίρεση το ότι δεν νομίζω να είπα δημοκρατική τη Κίνα, απλά είπα ότι δεν έχει ιδιαίτερες διαφορές με τη και καλά ψευτοδημοκρατική Δύση και ότι δεν πιστεύω τη δυτική προπαγάνδα. Για τα περί Χίτλερ ναι, τα στατιστικά για τη σχεδόν εκμηδένιση της ανεργίας είναι facts. Ασχέτως αν δεν το επέτυχε με σωστό τρόπο. Σίγουρα δεν συμφωνώ με τη διακυβέρνηση του Χίτλερ και αυτό νομίζω μπορείτε να το δείτε και τότε και τώρα.

giannhs2001 πέρυσι: ο Τζήμερος είναι ο μόνος που μπορεί να φτιάξει το κράτος, θα το ρίξω Δημιουργία.
Απορώ γιατί με κατηγορείς για αυτό όταν ο Ελληνικός Λαός γενικά αλλάζει συχνά απόψεις περί κομμάτων. Πράγματι αυτό το έλεγα. Θεωρούσα τον Τζημερο ως τον μόνο σοβαρό του εθνικού χώρου και υπήρχε προφανώς η θέληση να μη στηρίξω Κασιδιάρηδες, ήταν κάτι εναλλακτικό, η μόνη λύση πες το. Αλλά είτε το θέλουμε είτε όχι το οικονομικό του πλάνο είναι επικίνδυνο. Αυτό εν τέλει έκρινα μέσα σε αυτόν τον έστω ένα χρόνο που πέρασε.

giannhs2001 τώρα: οι φιλελέρες χρεοκόπησαν την Ελλάδα, ο λαός θα σωθεί με τα όπλα και κοινωνικοποίηση των μέσων παραγωγής, ψήφισα ΠΚΣ.
Βασικά αυτό ανέκαθεν το πίστευα. Συγγνώμη αλλά μέσα στη χρεωκοπία της χώρας μαζί με το και καλά σοσιαλιστικό ΠΑΣΟΚ ήταν και η φιλελεύθερη Νέα Δημοκρατία που βόλευε μια χαρά αβερτα κόσμο και έκαναν το δημόσιο σύστημα δυσλειτουργικό για να μας γράφει ο καθένας εδώ ότι δεν προσφέρει τίποτε και ιδιωτικοποίηση στα πάντα.

Επίσης αυτό με τα όπλα ανέκαθεν το έλεγα. Δεν χρειάζεται να είσαι κομμουνιστής ή αναρχικός για να πιστέψεις σε κάτι τέτοιο. Αν τα μέσα παραγωγής δεν κοινωνικοποιηθούν, από όποια μεριά και αν συμβεί αυτό, θα συνεχίσουμε να είμαστε σκλαβάκια. Δεν ξέρω αν αυτό θες να είναι το μέλλον σου αλλά εγώ έμαθα ότι οι Έλληνες μέχρι και στους Θεούς τους με ψηλά το κεφάλι μιλούσαν.

Την ΠΚΣ τώρα τι την μπλέκεις; Ήταν καθαρά θέμα αντιπολίτευσης και μη χείρον βέλτιον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Καλά φίλε σοβαρά το πρώτο τι φάση; Νομίζεις ότι έτσι με μειώνεις ή κάτι; Ναι ήταν μια φάση της εφηβείας μου και αυτή η οποία δεν νομίζω βέβαια να πέρασε και ποτέ. Τουλάχιστον σε εσωτερικό επίπεδο. Σε στυλ ναι άλλαξε.

Για το δεύτερο ναι ισχύει. Και δεν το αρνούμαι, βασικά ναι δεν άλλαξε και κάτι ακριβώς. Με εξαίρεση το ότι δεν νομίζω να είπα δημοκρατική τη Κίνα, απλά είπα ότι δεν έχει ιδιαίτερες διαφορές με τη και καλά ψευτοδημοκρατική Δύση και ότι δεν πιστεύω τη δυτική προπαγάνδα. Για τα περί Χίτλερ ναι, τα στατιστικά για τη σχεδόν εκμηδένιση της ανεργίας είναι facts. Ασχέτως αν δεν το επέτυχε με σωστό τρόπο. Σίγουρα δεν συμφωνώ με τη διακυβέρνηση του Χίτλερ και αυτό νομίζω μπορείτε να το δείτε και τότε και τώρα.


Απορώ γιατί με κατηγορείς για αυτό όταν ο Ελληνικός Λαός γενικά αλλάζει συχνά απόψεις περί κομμάτων. Πράγματι αυτό το έλεγα. Θεωρούσα τον Τζημερο ως τον μόνο σοβαρό του εθνικού χώρου και υπήρχε προφανώς η θέληση να μη στηρίξω Κασιδιάρηδες, ήταν κάτι εναλλακτικό, η μόνη λύση πες το. Αλλά είτε το θέλουμε είτε όχι το οικονομικό του πλάνο είναι επικίνδυνο. Αυτό εν τέλει έκρινα μέσα σε αυτόν τον έστω ένα χρόνο που πέρασε.


Βασικά αυτό ανέκαθεν το πίστευα. Συγγνώμη αλλά μέσα στη χρεωκοπία της χώρας μαζί με το και καλά σοσιαλιστικό ΠΑΣΟΚ ήταν και η φιλελεύθερη Νέα Δημοκρατία που βόλευε μια χαρά αβερτα κόσμο και έκαναν το δημόσιο σύστημα δυσλειτουργικό για να μας γράφει ο καθένας εδώ ότι δεν προσφέρει τίποτε και ιδιωτικοποίηση στα πάντα.

Επίσης αυτό με τα όπλα ανέκαθεν το έλεγα. Δεν χρειάζεται να είσαι κομμουνιστής ή αναρχικός για να πιστέψεις σε κάτι τέτοιο. Αν τα μέσα παραγωγής δεν κοινωνικοποιηθούν, από όποια μεριά και αν συμβεί αυτό, θα συνεχίσουμε να είμαστε σκλαβάκια. Δεν ξέρω αν αυτό θες να είναι το μέλλον σου αλλά εγώ έμαθα ότι οι Έλληνες μέχρι και στους Θεούς τους με ψηλά το κεφάλι μιλούσαν.

Την ΠΚΣ τώρα τι την μπλέκεις; Ήταν καθαρά θέμα αντιπολίτευσης και μη χείρον βέλτιον.

Προβοκατόρικο μήνυμα με στόχο να με ρίξει ως συνομιλητή εδώ μέσα.

Βασικά το μήνυμα ήταν ελαφρύ και είχε στόχο το πικάρισμα (εξού και το emoji στο τέλος) για τη συχνή αλλαγή των πολιτικών σου απόψεων, μιας και είχα αντιληφθεί ότι δεν εχεις θέμα με τον αυτοσαρκασμό. Λυπάμαι αν σε πείραξε ή πόσω μάλλον ότι ξόδεψες χρόνο να αμυνθείς παίρνοντας το (υπερβολικά) στα σοβαρά.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Βασικά το μήνυμα ήταν ελαφρύ και είχε στόχο το πικάρισμα (εξού και το emoji στο τέλος) για τη συχνή αλλαγή των πολιτικών σου απόψεων, μιας και είχα αντιληφθεί ότι δεν εχεις θέμα με τον αυτοσαρκασμό. Λυπάμαι αν σε πείραξε ή πόσω μάλλον ότι ξόδεψες χρόνο να αμυνθείς παίρνοντας το (υπερβολικά) στα σοβαρά.
Ναι ρε μαν το κατανόησα ότι δεν ήταν σοβαρά απλά κάποιος που δεν είναι στη παρέα μας και το δει δεν θα βγάλει και τα καλλίτερα συμπεράσματα. Αλλά οκ δεν με πείραξε προσωπικά, απλά ακόμα και αν αντιληφθώ ότι κάτι είναι πλάκα, έχω ένα θέμα με το να βάζω τα πράγματα στη θέση τους για παν ενδεχόμενο :P

Τώρα για τις πολιτικές απόψεις φίλε τα πράγματα αλλάζουν. Καταρχάς εξ αρχής και παλαιότερα έλεγα ότι στον οικονομικό τομέα έχω ένα θέμα, δεν το έχω διαλευκάνει ακόμα. Δεν έχω διαβάσει όσο θα ήθελα απλά βλέποντας το κόσμο γύρω μου δεν μπορώ να πω ότι ο φιλελευθερισμός μου έχει δείξει κάτι καλό.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
giannhs2001 πριν κάμποσα χρόνια: είμαι emo, την αράζω σε τάφους, ακούω my chemical romance

giannhs2001 πριν 2 χρόνια: ο Χίτλερ εκτόξευσε τη γερμανική οικονομία, η Κίνα είναι ένα δημοκρατικό κράτος που σέβεται τους πολίτες του

giannhs2001 πέρυσι: ο Τζήμερος είναι ο μόνος που μπορεί να φτιάξει το κράτος, θα το ρίξω Δημιουργία

giannhs2001 τώρα: οι φιλελέρες χρεοκόπησαν την Ελλάδα, ο λαός θα σωθεί με τα όπλα και κοινωνικοποίηση των μέσων παραγωγής, ψήφισα ΠΚΣ

giannhs2001 σε έναν χρόνο: ?? μαζεύω guesses

:P
Θα γίνει δαπιτης 100% σε κάνα 2-3 χρόνια.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Θα γίνει δαπιτης 100% σε κάνα 2-3 χρόνια.
Με τι λεφτά; Εδώ μέσα οι φιλελέδες συνήθως έχουν οικονομική άνεση και το μοστράρουν. Εγώ τι θα μοστράρω; Τα ανοιγμένα στα δύο παπούτσια μου ή τη σκισμένη στα μανίκια ζακέτα μου;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top