Βουλευτικές εκλογές 21 Μαϊου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 13 14.6%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 20 22.5%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • ΜέΡΑ25

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

    Ψήφοι: 8 9.0%
  • ΕΑΝ/ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 5 5.6%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 9 10.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στην Κύπρο και στην Τουρκία οι δημοσκοπήσεις ατύχησαν. Μπορεί και να συμβεί το ίδιο και στην Ελλάδα.

00000000000.png
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,078 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε το σύνθημα "τους έταζε σαλόνια και τους έδωσε κουπόνια".
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,889 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,889 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,889 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Δύσκολα θα πάει βουλή αλλά σίγουρα θα είναι η έκπληξη. Έχει απορροφήσει όλες τις εκκλησιαστικές ομάδες που εκεί έπαιζα μπάλα η ΝΔ.
Υπάρχουν κι άλλα αθλήματα χωρίς μπάλα.
 

arko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε το σύνθημα "τους έταζε σαλόνια και τους έδωσε κουπόνια".
Αρχικά στο Σύριζα ας μάθουν ποτέ γίνεται η φορολογική δήλωση και μετά βλέπουμε και τα άλλα.

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,826 μηνύματα.
ωραια που παραφραζεις τα λογια του.. μιλησε για "..εισοδημα για ολους, και για τους παπαδες, οχι επειδη ειναι παπαδες, αλλα επειδη ειναι ελληνες πολιτες".
Α ναι @parafernalia sorry λάθος. Λάθος στόχο χτύπησα :laugh:

Ναι και; Δηλαδή; Και οι παπάδες σήμερα δεν πληρώνονται ως δημόσιοι υπάλληλοι αλλά πληρώνονται από το κράτος πάλι. Μετά την μεγάλη αυτή αλλαγή του ΣΥΡΙΖΑ το ΜέΡΑ25 δεν θα πληρώνει τους παπάδες ως παπάδες αλλά ως Έλληνες πολίτες; Μα ρε φίλε από τη στιγμή που σε λέει πως θα έχουν και αυτοί εισόδημα σημαίνει πως δεν υπάρχει διαχωρισμός.

Διαχωρισμός Εκκλησίας Κράτους σημαίνει θέλετε να διατηρείτε παπάδες και εκκλησίες; Ωραία, πληρώστε τα εσείς οι πιστοί από τις τσέπες σας. Ούτε ένα ευρώ από το κράτος.

Προσωπικά τάσσομαι κατά.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ο λαός και κυρίως οι νέοι μίλησαν σήμερα στο Σύνταγμα. Κυριακή πάμε για την ανατροπή.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
τόσο πολύ που είμαι σε τμήμα που δεν υπάρχει καν η ΔΑΠ.😅🤣
αδελφε αν δεν κανω λάθος...στο τμήμα μας η δαπ στις φοιτητικες βγήκε πρώτη + οτι στο 2ο ετος που είμαι εγώ το 70% θα ψηφίσει ΝΔ...
οπότε ο σύντροφος μάλλον έχει μπερδευτεί...(ξέρω δεν είναι αντιπροσωπευτικό του πληθυσμού το δείγμα που λέω αλλά οι δημοσκοπήσεις άλλα λένε)
Για τη νέα γενιά ναι ο ΣΥΡΙΖΑ κ το ΜΕΡΑ25 υπερτερούν αλλά η ΝΔ έχει ένα 15% που μόνο αμελητέο δεν είναι...
So...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
αδελφε αν δεν κανω λάθος...στο τμήμα μας η δαπ στις φοιτητικες βγήκε πρώτη + οτι στο 2ο ετος που είμαι εγώ το 70% θα ψηφίσει ΝΔ...
οπότε ο σύντροφος μάλλον έχει μπερδευτεί...(ξέρω δεν είναι αντιπροσωπευτικό του πληθυσμού το δείγμα που λέω αλλά οι δημοσκοπήσεις άλλα λένε)
Για τη νέα γενιά ναι ο ΣΥΡΙΖΑ κ το ΜΕΡΑ25 υπερτερούν αλλά η ΝΔ έχει ένα 15% που μόνο αμελητέο δεν είναι...
So...
Στο πανεπιστήμιο νομίζω βγήκε 2η. Όμως στο τμήμα μας είναι άφαντη, θέλω να πω ότι ποτέ δεν μας έχει μιλήσει κανένας μέλος της ΔΑΠ 4 χρόνια που είμαι εγώ φοιτητής. Δεν ξέρω αν στα νεώτερα έτη έρχονται και αυτά τα φυντάνια. Σε εμάς μας έχουν περιλάβει ΚΝΕ, ένα Δίκτυο και κάτι άλλα μικρότερα κόμματα 😅😅.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Θέλετε να θυμηθούμε το γκρέμισμα που έφαγε η ΔΑΠ πριν λίγες μέρες για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά από τη ΠΚΣ;
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,744 μηνύματα.
αδελφε αν δεν κανω λάθος...στο τμήμα μας η δαπ στις φοιτητικες βγήκε πρώτη + οτι στο 2ο ετος που είμαι εγώ το 70% θα ψηφίσει ΝΔ...
οπότε ο σύντροφος μάλλον έχει μπερδευτεί...(ξέρω δεν είναι αντιπροσωπευτικό του πληθυσμού το δείγμα που λέω αλλά οι δημοσκοπήσεις άλλα λένε)
Για τη νέα γενιά ναι ο ΣΥΡΙΖΑ κ το ΜΕΡΑ25 υπερτερούν αλλά η ΝΔ έχει ένα 15% που μόνο αμελητέο δεν είναι...
So...
Ένα περίεργο πράγμα, η δαπ βγάζει πρώτη τον εαυτό της ενώ όλες οι άλλες οι παρατάξεις την πασπουδαστική. Πάντως ένα άγχος το έχουν κάποιοι αν χάσει η νδ. Θα τελειώσουν οι διορισμοί, θεσούλες και άλλα ωραία πράγματα που προσφέρει το κόμμα στα παιδιά του.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top