Βουλευτικές εκλογές 21 Μαϊου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 13 14.6%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 20 22.5%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • ΜέΡΑ25

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

    Ψήφοι: 8 9.0%
  • ΕΑΝ/ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 5 5.6%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 9 10.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Όμως στο τμήμα μας είναι άφαντη, θέλω να πω ότι ποτέ δεν μας έχει μιλήσει κανένας μέλος της ΔΑΠ 4 χρόνια που είμαι εγώ φοιτητής.
το ξέρω είναι στην αφάνεια...εγώ έχω στη γενιά μ καμία 15αρια ΔΑΠΙΤΕΣ...
Θέλετε να θυμηθούμε το γκρέμισμα που έφαγε η δαπ για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά από τη ΠΚΣ;
Μαζί σου...αλλά ρε φίλε...τις εκλογές τις διαμορφώνει ο συνταξιούχος και ο 60+ που παραδοσιακά τέτοιες ηλικίες ψηφίζουν ΝΔ...μην ξεχνάς ότι οι μεσήλικες προς ηλικιωμένοι είναι πολλοί περισσότεροι από τους νέους...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,377 μηνύματα.
το ξέρω είναι στην αφάνεια...εγώ έχω στη γενιά μ καμία 15αρια ΔΑΠΙΤΕΣ...

Μαζί σου...αλλά ρε φίλε...τις εκλογές τις διαμορφώνει ο συνταξιούχος και ο 60+ που παραδοσιακά τέτοιες ηλικίες ψηφίζουν ΝΔ...μην ξεχνάς ότι οι μεσήλικες προς ηλικιωμένοι είναι πολλοί περισσότεροι από τους νέους...
Αρχικά η ΠΚΣ είναι του ΚΚΕ αν δεν κάνω λάθος?? Τι σχέση έχει η ΠΚΣ με το Σύριζα?? Η παράταξη του Σύριζα ούτε 5% δεν πήρε σε πανελλαδικό επίπεδο 🤣🤣.

Όσο αφορά την ΔΑΠ δεν ξέρω καθώς δεν τους έχω δει ποτέ. Δεν έχω δει καν αφίσα της στους τοίχους κτλ.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Το ξέρω αδερφέ,αλλά με τη διεύρυνση του εκλογικού ορίου έχουμε υποχρέωση οι νέοι να μιλήσουμε για το μέλλον μας. Να ρίξουμε ένα υπουργείο Παιδείας που μας έκανε δις-δυσφόρητη τη πορεία προς στις πανελλήνιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αρχικά η ΠΚΣ είναι του ΚΚΕ αν δεν κάνω λάθος?? Τι σχέση έχει η ΠΚΣ με το Σύριζα?? Η παράταξη του Σύριζα ούτε 5% δεν πήρε σε πανελλαδικό επίπεδο 🤣🤣.

Όσο αφορά την ΔΑΠ δεν ξέρω καθώς δεν τους έχω δει ποτέ. Δεν έχω δει καν αφίσα της στους τοίχους κτλ.
Το 75% που έριξαν ΠΚΣ δεν έχουν καμία σχέση με ΚΚΕ, οι περισσότεροι θα ρίξουν ΣΥΡΙΖΑ και κάποιοι Μέρα25(δεδομένου πως ΑΡΕΝ-ΕΑΑΚ είναι κάτ'αρχην πιο κοντά στο Μέρα). Ρίξαμε ΠΚΣ για να φανεί σε πανελλαδικό επίπεδο πως οι φοιτητές ΔΕΝ θέλουμε άλλο νεοδημοκράτες στα πανεπιστήμια,καθώς και για να δώσουμε ένα ηχηρό μήνυμα για τις κοινοβουλευτικές που όψονται στον ορίζοντα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Η μέτρηση την οποία επικαλείται το Euractiv, δίνει τις εξής εκτιμήσεις:

Η πιο αληθινή δημοσκόπηση κατά την γνώμη μου.
  • Νέα Δημοκρατία: 33%-34%
  • ΣΥΡΙΖΑ: 32,5%-33,5%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ: 8,7%-9,3%
  • ΚΚΕ: 5,7%-6,3%,
  • Ελληνική Λύση: 4,5%-5,1%
  • ΜέΡΑ25: 3,5%-4,1%.
  • Λοιπά κόμματα: 9%-11%.
(ΣΥΡΙΖΑ + ΠΑΣΟΚ + ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ + ΜΕΡΑ 25) = Αντιο Κουλη
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,377 μηνύματα.
Το ξέρω αδερφέ,αλλά με τη διεύρυνση του εκλογικού ορίου έχουμε υποχρέωση οι νέοι να μιλήσουμε για το μέλλον μας. Να ρίξουμε ένα υπουργείο Παιδείας που μας έκανε δις-δυσφόρητη τη πορεία προς στις πανελλήνιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το 75% που έριξαν ΠΚΣ δεν έχουν καμία σχέση με ΚΚΕ, οι περισσότεροι θα ρίξουν ΣΥΡΙΖΑ και κάποιοι Μέρα25(δεδομένου πως ΑΡΕΝ-ΕΑΑΚ είναι κάτ'αρχην πιο κοντά στο Μέρα)
Τους ρώτησες και σου το είπαν ότι θα ρίξουν Σύριζα??👻👻
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αδερφέ,εγώ έχω και κοινωνική υπόσταση ως ον,δεν είμαι ένα αποξενωμένο μποτάκι ενός ιντερνετικού φόρουμ,θα τα πούμε στις κάλπες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,377 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,069 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
(ΣΥΡΙΖΑ + ΠΑΣΟΚ + ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ + ΜΕΡΑ 25) = Αντιο Κουλη
ΘΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ Ο ΒΕΛΟ ΜΕ ΣΥΡΙΖΑ? ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ?
Να ρίξουμε ένα υπουργείο Παιδείας που μας έκανε δις-δυσφόρητη τη πορεία προς στις πανελλήνιες.
Μαζί σου...ούτε γω τη πάω τη κεραμέως γτ είναι ένα άτομο με ειδικές ανάγκες...δεν έχει ιδέα πως λειτουργεί το ελληνικό πανεπιστήμιο και τι αγώνες κάνει ο κάθε υποψήφιος στον αγώνα των πανελλάδικών...+αυτό με τα κολλέγια είναι απαράδεκτο...
Απο κει και πέρα όμως...κάπου της δίνω και 'ενα + στην ΕΒΕ...εε δεν γίνεται να μπαίνει ο όποιος να είναι στα πανεπιστήμια αλλά το κακό με την ΕΒΕ είναι ότι δημιουργεί πρόβλημα και σε άτομα που έγραψαν καλά πχ σε μένα...(άλλη ιστορία αυτό)
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,602 μηνύματα.
Τελικά στην Ελλάδα λειτουργεί ο θεσμός του ντιμπέιτ!

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-05-18, 11.46.37 μμ.png
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
ΘΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ Ο ΒΕΛΟ ΜΕ ΣΥΡΙΖΑ? ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ?
Αν πάνε για δεύτερο γύρο αρκετές από τις έδρες τους θα πάνε στη ΝΔ. Δεν θυσιάζεις τη θέση του βουλευτή τόσο εύκολα.

Πάντως και χωρίς τον Βελόπουλο βγαίνουν τα κουκιά αν και από το ΠΑΣΟΚ θα αντιδράσει ο Λοβέρδος.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,069 μηνύματα.
Ε στην Νομικη Αθηνων κανεις δεν ειχε την αξιωση να μη βγει πρωτη η ΔΑΠ...
Αυτο ξανα πες το φιλτατε. Πληθωρα κεκαλυμενων δαπιτων αυτοχαρακτηριζομενων ως κεντρωων κυκλοφορει στη Σολωνος.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,377 μηνύματα.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,377 μηνύματα.
Καποιος δε διαβασε καλα συλλογισμους εκθεσης.
Ναι ναι οκ 👻👻.

Νομίζω ότι αυτή ήταν από τις τελευταίες δημοσκοπήσεις. Δεν ξέρω αν δούμε άλλες αύριο.

 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αυτο ξανα πες το φιλτατε. Πληθωρα κεκαλυμενων δαπιτων αυτοχαρακτηριζομενων ως κεντρωων κυκλοφορει στη Σολωνος.
Ναι, ενώ οι αριστεροί στις δικές μας τις σχολές ήταν ιδεολόγοι :hehe:

Το πρόβλημα στα πανεπιστήμια είναι η φοβερή προπαγάνδα υπέρ της αριστεράς, που ξεπερνά μέχρι και τον Κούλη σε ΣΚΑΙ, alpha και star μαζί! Οι ΔΑΠίτες στα πανεπιστήμια ψιλοχέστηκαν κιόλας, αρκεί να γίνουν πάρτι με γκόμενες και βότκες.
Άσε που επειδή κανείς δεν πατάει για εφορευτική της προκοπής και, εν απουσία καποιας "αρχής", η νοθεία πάει σύννεφο.

Το ακριβώς αντίστροφο συμβαίνει στις κανονικές εκλογές.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.

Είναι derby όταν χάνονται αδέρφια μας στα Τέμπη
Κι οι άλλοι να τα σπάνε στα μπουζούκια και στον Βέρτη
Έπρεπε να γίνει κάποιοι λέτε και γελάτε
Έπρεπε να 'ναι ο γιος σου τότε Άρη Πορτοσάλτε

ο υπο σε τετοιο υφος/στιλ πολυ δυνατος τι τα θελουν τα τραπ
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top