Βουλευτικές εκλογές 21 Μαϊου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 13 14.6%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 20 22.5%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • ΜέΡΑ25

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

    Ψήφοι: 8 9.0%
  • ΕΑΝ/ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 5 5.6%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 9 10.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,826 μηνύματα.

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Τα προγνωστικά του stoixima ή όπως αλλιώς το λένε είναι αξιόπιστα;
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,046 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,455 μηνύματα.
Εάν λυπάστε για αυτό μπορείτε να το ψηφίζετε. Μεγαλύτερη ζημιά κάνετε από εμένα όταν δεν το ψηφίζετε :lol:
Λυπαμαι για την εικονα του ΚΚΕ εννοω.Να το ψηφιζει ενα ναζι/χαυγιτης ψηφοφορς των εγκληματιων.
Δεν λυπαμαι που δεν βγαινει..αν ειναι δυνατον.
Κατα τα αλλα ολη την ωρα εβριζες καθε ΜΗ χαυγιτη ΩΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙ.
Εξιαρετικα ισορροπημενη και συνεπης σταση.
Αναλογη ενος χαυγιτη βεβαια.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Τα προγνωστικά του stoixima ή όπως αλλιώς το λένε είναι αξιόπιστα;
Δεν ξέρω, αλλά από χθες που τα κοίταξα έχει διαφορές. Δεν ξέρω αν γνωρίζουν κάτι για τα exit polls, αλλά τώρα το under 30% για τον ΣΥΡΙΖΑ φαντάζει επικρατέστερο ενώ μέχρι χθες ήταν πιθανότερο να το ξεπεράσει.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν ξέρω, αλλά από χθες που τα κοίταξα έχει διαφορές. Δεν ξέρω αν γνωρίζουν κάτι για τα exit polls, αλλά τώρα το under 30% για τον ΣΥΡΙΖΑ φαντάζει επικρατέστερο ενώ μέχρι χθες ήταν πιθανότερο να το ξεπεράσει.
Κανείς δεν πίστεψε ποτέ ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα αξίζει το 30%.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,046 μηνύματα.
Το κόμμα που θα πατώσει νομίζω είναι η Ένωση Κεντρώων του Λεβέντη...ούτε 1% δε θα πιάσει πιστεύω.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,826 μηνύματα.
Πέραν αυτού προβλήθηκε η Κωνσταντοπούλου τις τελευταίες μέρες αρκετά. Οπότε ίσως πάρει ψήφους και από απογοητευμένους με ΣΥΡΙΖΑ ή με τις Δήμητρες του Βαρουφάκη, τώρα που έχει ελπίδες για είσοδο. Δεν ξέρω, μου φαίνεται δύσκολο να φτάσει άλλο κόμμα κοντά στο 3.
Ναι υπάρχει πιθανότητα. Και εγώ θεωρώ πως θα δει άνοδο αλλά τι να σε πω ρε συ. Δεν υπήρχε γενικά κλίμα υπέρ των μικρότερων κομμάτων όπως υπήρχε το 2012 και το 2015. Πέρα του Κασιδιάρη ουδέποτε άλλος πλησίασε έστω το 3%. Οι ψήφοι του Κασιδιάρη θα καθορίσουν πολλά αν και θεωρώ πως σκόρπισαν. Άλλοι προς ΝΙΚΗ, άλλοι ΕΑΝ, άλλοι Πλεύση Ελευθερίας, άλλοι ΣΥΡΙΖΑ, άλλοι σίγουρα θα επαναπατρίστηκαν πίσω στην Νέα Δημοκρατία, άλλοι θα έρριξαν Βελόπουλο με το σκεπτικό ε ο μόνος του χώρου στη Βουλή ας έχει ένα καλό ποσοστό.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Δεν ξέρω, αλλά από χθες που τα κοίταξα έχει διαφορές. Δεν ξέρω αν γνωρίζουν κάτι για τα exit polls, αλλά τώρα το under 30% για τον ΣΥΡΙΖΑ φαντάζει επικρατέστερο ενώ μέχρι χθες ήταν πιθανότερο να το ξεπεράσει.
Δεν τον έχει κατω από 30. Τον έχει ακριβώς 30... Το είδα μόλις τώρα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,046 μηνύματα.
Ναι υπάρχει πιθανότητα. Και εγώ θεωρώ πως θα δει άνοδο αλλά τι να σε πω ρε συ. Δεν υπήρχε γενικά κλίμα υπέρ των μικρότερων κομμάτων όπως υπήρχε το 2012 και το 2015. Πέρα του Κασιδιάρη ουδέποτε άλλος πλησίασε έστω το 3%. Οι ψήφοι του Κασιδιάρη θα καθορίσουν πολλά αν και θεωρώ πως σκόρπισαν. Άλλοι προς ΝΙΚΗ, άλλοι ΕΑΝ, άλλοι Πλεύση Ελευθερίας, άλλοι ΣΥΡΙΖΑ, άλλοι σίγουρα θα επαναπατρίστηκαν πίσω στην Νέα Δημοκρατία, άλλοι θα έρριξαν Βελόπουλο με το σκεπτικό ε ο μόνος του χώρου στη Βουλή ας έχει ένα καλό ποσοστό.
Ακριβώς..απλά το ποσοστό του Κας, θα μοιραστεί σε πολλά κομματίδια, τα οποία θα κυμανθούν μεταξύ 1-2, κάτι... με αποτέλεσμα ίσως κανείς τους να μη μπει
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Δεν τον έχει κατω από 30. Τον έχει ακριβώς 30... Το είδα μόλις τώρα.
Εγώ βλέπω αυτό
Στιγμιότυπο οθόνης 2023-05-21, 5.59.08 μμ.png
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,744 μηνύματα.
Ακριβώς για αυτό κανείς δεν την θέλει.

Από την στιγμή που υιοθέτησε την woke λογική καταστράφηκε η Νέα Δημοκρατία. Το ΚΚΕ είναι πιο συντηρητικό και anti-woke κόμμα από την Νέα Δημοκρατία.
Το κκε ειναι ομοφοβικό.
Δεν τον έχει κατω από 30. Τον έχει ακριβώς 30... Το είδα μόλις τώρα.
Καλησπέρα juste, τελικά τι ψήφισες ? 🤔
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,826 μηνύματα.
Το κκε ειναι ομοφοβικό.
Κοίτα αυτό που έχω καταλάβει είναι πως εντός του ΚΚΕ επικρατεί ένα χάσμα γενεών. Εάν μιλήσεις ποτέ με παππούδες κουκουέδες θα δεις πως οι τύποι για τους woke αριστεριστές είναι «φασίστες». Και υπέρ πατρίδας θα τους ακούσεις να λες και πολλές φορές γενικά θα αναρρωτηθείς μα καλά αυτοί είναι αριστεροί ή δικοί μας ρε;; Οι νεότεροι έχουν άλλες απόψεις. Είναι κάπως πιο προοδευτικοί αλλά κινήματα blm, lgbt pride δεν θα τα υποστηρίξουν. Για αυτούς αυτά μεταφράζονται ως αποπροσανατολισμός της εργατικής τάξεως από τα ουσιαστικά προβλήματα που είναι ο καπιταλισμός που γεννάει και την ομοφοβία και όλα αυτά. Σύμφωνα πάντα με τους ίδιους. Εδώ πρόσφατα άκουσα και για θεούσα κνίτισσα. Κοίτα να δεις που με αυτά που ακούω τελευταία μπορεί να γίνω και δικός τους στο τέλος :lol:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,455 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,744 μηνύματα.
Κοίτα αυτό που έχω καταλάβει είναι πως εντός του ΚΚΕ επικρατεί ένα χάσμα γενεών. Εάν μιλήσεις ποτέ με παππούδες κουκουέδες θα δεις πως οι τύποι για τους woke αριστεριστές είναι «φασίστες». Και υπέρ πατρίδας θα τους ακούσεις να λες και πολλές φορές γενικά θα αναρρωτηθείς μα καλά αυτοί είναι αριστεροί ή δικοί μας ρε;; Οι νεότεροι έχουν άλλες απόψεις. Είναι κάπως πιο προοδευτικοί αλλά κινήματα blm, lgbt pride δεν θα τα υποστηρίξουν. Για αυτούς αυτά μεταφράζονται ως αποπροσανατολισμός της εργατικής τάξεως από τα ουσιαστικά προβλήματα που είναι ο καπιταλισμός που γεννάει και την ομοφοβία και όλα αυτά. Σύμφωνα πάντα με τους ίδιους. Εδώ πρόσφατα άκουσα και για θεούσα κουκουέ. Κοίτα να δεις που με αυτά που ακούω τελευταία μπορεί να γίνω και δικός τους στο τέλος :lol:
Αναφέρομαι στην ηγεσία, ναι οκ οι νεότεροι κνιτες ειναι σίγουρα πιο ανοιχτόμυαλοι (υπάρχουν και γκει κνιτες οποτε λογικο).

Είναι η κλασσική καραμέλα του κκε, θα γίνει ο σοσιαλισμός aka δευτέρα παρουσία και όλα θα λυθούν. Ήταν αντίθετοι στο σύμφωνο συμβίωσης αλλά εντωμεταξύ οι ίδιοι απολαμβάνουν τα όποια προνόμια έχουν όσοι είναι στρ8 και παντρεμένοι. Δηλαδή είναι για να τραβάς τα μαλλιά σου.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Άκουσα κι εγώ στο ράδιο για έλλειψη ψηφοδελτίων κότες και κίνημα φτωχών κι ότι έχουν κάνει και καταγγελίες.
Κότες όντως δεν παρέλαβα ούτε εγώ.

Κατά τ' άλλα χαλαρή η διαδικασία γύρω στις 5 που το έριξα. Φυσιολογική ποσότητα κόσμου και το μπούγιο κυρίως ήτανε από τους κομματικούς.
Στο τμήμα μου δεν είχε προσέλθει κανένα μέλος για εφορευτική και έτυχε η επόμενη από 'μένα να έχει κληθεί ως αναπληρωματική οπότε την τσίμπησαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,455 μηνύματα.
Έχει σημασία να δούμε και τα ποσοστά συμμετοχής κάθε ηλικιακής ομάδας, πχ αν οι νέοι ψήφισαν μαζικά ή όχι.
Δυστυχως και τωρα να ψηφισαν μαζικα...στις επαναληπτικες παρα πολλοι νεοι,που ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΝΔ... γιοκ,αφου θα δουλευουν στα τουριστικα θερετρα.
Ξερει τι κανει ο μαλακας




1684681708561.png
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,826 μηνύματα.
Ήταν αντίθετοι στο σύμφωνο συμβίωσης αλλά εντωμεταξύ οι ίδιοι απολαμβάνουν τα όποια προνόμια έχουν όσοι είναι στρ8 και παντρεμένοι.
Αυτό είναι μεγάλη χαζομάρα τους. Το καλύπτουν λέγοντας πως δεν θέλουν γενικά να υπάρχει γάμος (θρησκευτικός, πολιτικός) θεσμικά αποδεκτός ούτε για τα ετεροφυλόφιλα ούτε για τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια. Τον θεωρούν αναχρονιστικό θεσμό. Δεν συμφωνώ καθ' όλου με το σκεπτικό τους αυτό.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top