Βουλευτικές εκλογές 21 Μαϊου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 13 14.6%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 20 22.5%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • ΜέΡΑ25

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

    Ψήφοι: 8 9.0%
  • ΕΑΝ/ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 5 5.6%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 9 10.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,047 μηνύματα.
Τουλάχιστον η ΕΕ θα μας χρηματοδοτεί....οπότε από άποψη οικονομίας είμαστε safe


Τώρα εσωτερικά ......
Στο θέμα της κοινωνικής πολιτικής μάλλον η ΝΔ θα συνεχίσει δυστυχώς τη χλιαρή πολιτική απέναντι στην εγκληματικότητα κτλπ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,061 μηνύματα.
Tα είπες όλα .
Εχω στενοχωρηθει πολύ για αυτα τα παιδιά που χάθηκαν.

Δεν μου πήγαινε που δεν μου πήγαινε το χέρι για ΝΔ, αλλά μετα απο αυτό είχα θυμό.

Δεν μπορω να τον βλέπω τον τύπο ούτε φατσικά.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Απογοητευτική η επανεκλογή του, μόνο και μόνο λόγω ονόματος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιστεύετε ότι η Ελλάδα έκανε στροφή στον συντηρητισμό με την σαρωτική επανεκλογή ΝΔ; Ή οι περισσότεροι ψηφοφόροι της είναι κεντρώοι και μεσαίος χώρος;
Εγώ πιστεύω πως ο κόσμος είναι κεντρωοι/μεσαίος χώρος και οι περισσότεροι δεν είχαν ιδέα και τι να ψηφίσουν. Οι περισσότεροι φοιτητές εκτός Αθηνών δεν ψήφισαν (θα έπρεπε να υπάρχει δυνατότητα να ψηφίζουν από τόπο σπουδών ή έστω με επιστολή)- οπότε περιορίζεται σε ψηφοφόρους μεγαλύτερης ηλικίας. Περίεργη κατάσταση.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι απλά βγήκε στις Σέρρες ο Κώστας Αχ. Καραμανλής αλλά βγήκε και πρώτος.
Πιστεύετε ακόμα σε αυτή την χώρα;

Η διαχείριση Καραμανλή ήταν απαράδεκτη από τον Μητσοτάκη, αλλά ο λόγος πιστεύω είναι απλός. Το όνομα του είναι τόσο μεγάλο που δεν μπορεί να τον κουνήσει κάνεις. Μόνο ο λαός. Και ο λαός πήγε και τον έβγαλε πρώτο, αν είναι δυνατόν. Και εγώ στη θέση του αν ήξερα ότι θα με έβγαζαν πρώτο, δεν θα είχα παραιτηθεί. Ποιο το νόημα.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Screenshot_2023-05-21-22-11-32-302_com.android.chrome-edit.jpg
Screenshot_2023-05-21-22-08-23-230_com.android.chrome-edit.jpg
Screenshot_2023-05-21-22-07-25-474_com.android.chrome-edit.jpg

Σεβαστείτε το λαό ρε μπαχαλάκηδες.

Άλλωστε η αρσενική Εύα Μπράουν και άλλοι βουλευτές της ΝΔ, το έχουνε πει, ο Καραμανλής ήτανε από τους πιο επιτυχημένους υπουργούς της κυβέρνησης.
Αυτοί αφουγκράζονται την κοινωνία, εσείς δεν ξέρετε.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι η Ελλάδα έκανε στροφή στον συντηρητισμό με την σαρωτική επανεκλογή ΝΔ; Ή οι περισσότεροι ψηφοφόροι της είναι κεντρώοι και μεσαίος χώρος;
Με 40% αποχή τι συμπέρασμα να βγαλεις;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
IMG_8773.jpeg
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Εχω στενοχωρηθει πολύ για αυτα τα παιδιά που χάθηκαν.

Δεν μου πήγαινε που δεν μου πήγαινε το χέρι για ΝΔ, αλλά μετα απο αυτό είχα θυμό.

Δεν μπορω να τον βλέπω τον τύπο ούτε φατσικά.
Εγώ γελάω όταν βλέπω κάποιους φανατικούς στην Ελλάδα. Κλαίγονται ότι δεν έχουν να πάνε σουπερμάρκετ (και με παλιότερα κόμματα) αλλά να κάνουν τίποτα στις κάλπες γιοκ. Κάνουν λες και υποστηρίζουν το ίδιο τους το παιδί😂

Χαθηκαν τα παιδιά, έκαναν οι άλλοι ένα σωρο πορείες και απεργίες ένα μήνα, τζάμπα ταλαιπωρούσαν τον κόσμο με τα μέσα στο κέντρο δηλαδή. Ευκαιρία να μην πάνε στην δουλειά ...
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,894 μηνύματα.
Μετά από αυτό το εκλογικό αποτέλεσμα δεν μένει παρά να αρχίσουν οι ανασκαφές για τη χαμένη Πολιτεία του Πλάτωνα. :P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,061 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,830 μηνύματα.
Πάμε σίγουρα για δεύτερες. Οι νεοδημοκράτες έχουν βγει με αέρα θριάμβου και θεωρούν έτοιμη την παρέλαση τους για άνετη αυτοδυναμία χωρίς συγκυβερνήσεις και ιστορίες. Απλά και χαλαρά. Τα είπε ξεκάθαρα ο Μητσοτάκης. Εδώ αναμένεται να επιστρέψει αμέσως την διερευνητική εντολή που θα λάβει αύριο από την Πρόεδρο. Πάμε γρήγορα για δεύτερες εκλογές.

Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα με τη καταστροφή του ΣΥΡΙΖΑ πραγματικά δεν ξέρω τι να περιμένω στις δεύτερες (πέρα εννοείται από τη σίγουρη αυτοδυναμία της Νέας Δημοκρατίας). Το ενδιαφέρον τώρα είναι στο ποια κόμματα από ΜέΡΑ25, ΝΙΚΗ και Πλεύση Ελευθερίας θα καταφέρουν να μπουν.

 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Εγω έχω κανει πολλές φορές τον καραγκιόζη, έχω γελάσει πολλές φορές.

Τώρα δεν γελάω. Άκου 40 χιλιάδες ψήφους.
Το ξέρω ότι δεν είναι για γέλια. Αλλά τίποτα δεν αλλάζει σε αυτή την χώρα. Ή θα κάνεις τον καραγκιόζη ή θα γίνεις ειλικρινά καραγκιόζης.
Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί φεύγουν έξω οι νέοι ...
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Όχι απλά βγήκε στις Σέρρες ο Κώστας Αχ. Καραμανλής αλλά βγήκε και πρώτος.
Πιστεύετε ακόμα σε αυτή την χώρα;

Από 26 χιλιάδες ψήφους το 2019 πήγε στις 15 σε αναμέτρηση που η Ν.Δ. πήγε καλύτερα...τα κάστρα δε γκρεμίζονται απ' τη μια μέρα στην άλλη!
Επίσης έχουμε συντριπτική ήττα για τον οικονομικό φιλελευθερισμό, με εμφατική ήττα Δημιουργίας
Καιρός να πάνε σπίτια τους οι κρυφοδεξιοί φασίστες, κουράσανε!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,061 μηνύματα.
Το ξέρω ότι δεν είναι για γέλια. Αλλά τίποτα δεν αλλάζει σε αυτή την χώρα. Ή θα κάνεις τον καραγκιόζη ή θα γίνεις ειλικρινά καραγκιόζης.
Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί φεύγουν έξω οι νέοι ...
Δε σε κατηγορώ που γελάς, το ξεκαθαρίζω.

Απλά ο συγκεκριμένος και τα Τέμπη, είναι από τα ελάχιστα πράγματα που με με με.... καταλαβαίνεις.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι η Ελλάδα έκανε στροφή στον συντηρητισμό με την σαρωτική επανεκλογή ΝΔ; Ή οι περισσότεροι ψηφοφόροι της είναι κεντρώοι και μεσαίος χώρος;
Όχι, δεν έγινε στροφή στον συντηρητισμό. Ο Μητσοτάκης είναι η πιο προοδευτικός πρόεδρος της ΝΔ εδώ και δεκαετίες (σύγκρινε τον με Σαμαρά και Καραμανλή). Και όσα συντηρητικά πήγαν να κάνουν με το σχολείο κλπ αφού τους εκραξε η κοινωνία τα πήραν πίσω. Απλά η ΝΔ έχει και μια μεγάλη συντηρητική βάση λόγω της εκκλησίας. Αλλά η κοινωνία της Ελλάδας είναι πιο προοδευτική από ποτέ πιστεύω. Τώρα τι θα γίνει στο μέλλον, δεν μπορώ να το προβλέψω.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,061 μηνύματα.
Δεν εκλέγεται ο Φίλης


Σπάσανε και τα πλακάκια της τουαλέτας από τα γέλια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,830 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο πάρτυ θα το έχουν στήσει τίποτα παιδεραστές πάντως σαν τον Λιγνάδη και τον Μίχο. Μεγάλη νίκη.

Ο λαός αποφάσισε. Θέλει διαφθορά, θέλει σκάνδαλα, θέλει διαλυμένες υποδομές, θέλει ανασφάλεια, θέλει κοροϊδία στα μούτρα του. Να τα χαίρεται :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top